Málažští tak letošní sezónu skončí na úctyhodné osmé příčce, zatímco Las Palmas bude nejlépe jedenácté. To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Sudí De Burgos nad základní časový rámec nenastavil ani minutu, fotbalisté Málagy se tak loučí se sezónou na vítězné notě! Rozdíl mezi oběma celky byl prakticky až do samého závěru pouze jednobrankový, poté se ale v rozmezí dvou minut prosadili Atsu s Charlesem, kteří určili konečnou podobu výsledku.
90
89
Na Estadio La Rosaleda už se zápas rychle chýlí ke svému konci. Po Charlesově pasu mohl Christian Atsu zamířit do dalšího rychlého protiútoku, zimní posila Málagy z anglického Bournemouthu ale neměla dostatečnou rychlost.
87
Už známe i údaj o návštěvnosti, na toto utkání si našlo cestu 17913 diváků!
86
Málaga právě vstřelila branku!
Tak to je hodně kruté pro Las Palmas, domácí vzápětí přidávají i čtvrtý gól! Duda naprosto famózní kolmicí našel do předbrankového prostoru si sbíhajícího CHARLESE, jemuž stačilo ztečovat balon mimo Lizoainův dosah!
84
Další akce už fotbalistům andalúského celku vyšla, tři body tak s nejvyšší pravděpodobností zůstanou v Málaze! Střídající CHRISTIAN ATSU utekl po pravém křídle a přesnou přízemní střelou z hranice pokutového území nedal Lizoainovi šanci!
83
Tak toto bylo hodně nebezpečné! Atsu přesně našel střídajícího Dudu, jenž se ještě pokusil vrátit míč do prostoru před Lizoainem, nicméně Roque Mesa si míč málem srazil do vlastní svatyně!
82
No a pozor, Miguel Torres za tento zákrok navíc vyfasoval žlutou kartu.
81
Střídající Mubarak Wakaso si došel pro Torresův faul, Laspalmaští tak budou deset minut před koncem zahrávat přímý kop z levé strany.
79
Raúl Lizoain si povážlivě vyběhl ze své svatyně až daleko za hranici pokutového území, čehož se snažil využít Ignacio Camacho, jehož pokus o lob ale rozhodně povedený nebyl.
78
Laspalmaští nyní mohli udeřit jako blesk z čistého nebe, s hlavičkou El Zhara si ale Guillermo Ochoa, běžně náhradník zkušeného Kameniho, bravurně poradil!
77
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Momo, přichází Mubarak Wakaso.
76
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Duda.
74
Málažští příznivci celostadionovými chorály ženou domácí fotbalisty za dalším tříbodovým ziskem, po obavách o záchranu je pro modrobílé pozice ve středu tabulky překvapivým úspěchem.
73
Zadák David Simón se s míčem daleko nedostal a za půlící čarou pro jistotu zařadil zpátečku.
72
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Tana, přichází Vicente Gómez.
70
Do konce utkání už zbývá jen něco málo přes dvacet minut a hráči ve žlutomodré kombinaci začínají zvyšovat svou aktivitu. Willian José to nyní zkusil zpoza hranice pokutového území, jeho projektil ale proletěl vysoko nad.
69
Roque Mesa povedenou kolmicí oslovil Jonathana Vieru, jenž ale neměl dostatečnou rychlost, a tak pouze roztáhl hru na volného Moma.
67
Po faulu na rychlonohého Atsua měli domácí k dispozici standardní situaci, se kterou ale naložili prachbídně a balon už je v moci Nabila El Zhara.
66
Centr Davida Simóna byl zblokován a doletěl pouze k Atsuovi, modrobílí tak mohou založit další rychlý protiútok.
65
Chorvatský útočník ale o balon po souboji se střídajícím Simónem přišel, sudí De Burgos nechal ve hře pokračovat.
64
Série dvou střídání na domácí straně tempu hry paradoxně prospěla, Duje Čop už po levém křídle zakládá další rychlý protiútok Andalúských.
62
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Recio, přichází Pablo Fornals.
61
Po nějaké době se o vzruch před Ochoou postaral Nabil El Zhar, jemuž ale zakončení příliš nesedlo, a mexický strážce domácí svatyně tak měl úlohu snadnou.
60
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Juanpi Añor, přichází Christian Atsu.
58
V posledních minutách se spíše nehraje než hraje, což nahrává do karet spíše vedoucí Málaze, která by si v případě tříbodového zisku pojistila devátou příčku v tabulce.
57
V zámezí už se začíná rozcvičovat Christian Atsu, zdá se, že příchod rychlého křídelníka domácího týmu je na spadnutí.
56
Už se opět hraje, Recio se zdá být v pořádku, a tak můžeme vesele pokračovat.
55
Hra je stále přerušena, jelikož Recio zůstal po souboji s Bigasem ležet na trávníku.
53
Nakonec z toho bude rohový kop pro Málagu, o což se obranným zákrokem postaral Pedro Bigas.
52
Recio umně našel na pravém křídle zcela volného Juanpiho Añora, jemuž se ale nepodařilo odcentrovat balon do pokutového území.
51
Hráči v modrobílých dresech v poklidu kombinují na polovině hřiště, po změně stran hra postrádá tempo z druhé poloviny úvodní půle.
49
Federico Ricca šikovně přenesl hru na Recia a ten přenechal balon Castrovi, jehož následný centr do předbrankového prostoru proletěl před dezorientovaným Lizoainem zcela bez povšimnutí.
48
Hosté se usadili na útočné polovině a Josého pas z hranice pokutového území propadl až k Pedru Bigasovi, s jehož střelou si ale Guillermo Ochoa bez problémů poradil.
47
Málažští po změně stran opět převzali iniciativu, dalekonosný nákop adresovaný Čopovi se ale neujal.
46
Co nabídne druhá půle? Počkejme si na to do 13:02.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. V úvodních zhruba dvaceti minutách jsme sledovali ospalý fotbal s minimem zajímavých momentů, poté se ale na hřišti začaly dít věci. Domácí se ujali vedení zásluhou přesné hlavičky Čopa, nicméně o vyrovnání se o pět minut později postaral pohotový José. Ani stav 1:1 nevydržel do přestávky, těsně před koncem první půle vrátil Málaze vedení z pokutového kopu Charles.
45+1
45+1
Exekuce pokutového kopu se ujal CHARLES, který suverénně poslal míč do Lizoainova protipohybu, a Málaga si tak těsně před přestávkou bere zpět ztracený náskok!
45
Nešťastník Mauricio Lemos se ve vlastním pokutovém území dotkl míče rukou a sudí De Burgos byl nekompromisní! Lemos navíc vyfasoval žlutou kartu.
44
No a pozor, penalta pro Málagu!
42
Má slova nyní potvrdil nepřesnou přihrávkou Ignacio Camacho, od nějž se balon dokutálel až do zámezí.
41
Laspalmaští i po vstřelení vyrovnávající branky nepřestávají útočit, zatímco domácí fotbalisté jako by nevěděli, co s míčem vymyslet.
40
Šance Tany už byla o poznání nebezpečnější, rovněž se střelou trestuhodně nepokrytého křídelníka Las Palmas si ale Ochoa dokázal poradit!
38
Guillermo Ochoa musel po nějaké době zasahovat, pokus Williana Josého ale mířil přímo do míst, kde se nacházel mexický brankář Málagy.
37
Kolmice na rozběhnutého Čopa byla příliš prudká, chorvatský legionář tak nestihl zachytit balon na hrací ploše.
36
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází David García, přichází David Simón.
35
Pedro Bigas mírně zaváhal a odvrátil balon pouze k Albentosovi, ten to ale nečekal, a tak bude následovat pouze odkop od svatyně Raúla Lizoaina.
34
Stále se nehraje. García byl odveden do zámezí, kde se podrobuje zběžnému vyšetření, tak se nechme překvapit, zdali bude hostující lodivod nucen ke střídání.
32
Tak to je smůla pro hosty. David García zřejmě špatně došlápl a pochroumal si kotník, s jeho pokračováním ve hře to nevypadá příliš nadějně.
31
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Vedení Málaze dlouho nevydrželo, hosté se prosadili z rohového kopu a máme vyrovnáno! Tana si geniálně všiml trestuhodně nepokrytého WILLIANA JOSÉHO a předložil mu přihrávku do předbrankového prostoru, odkud se José nemýlil!
30
Půlhodina hry je za námi a po Čopově trefě se domácí zatáhli do defenzívy, hráči ve žlutomodrých dresech se tlačí za vyrovnáním.
28
S nepořízenou odešel i Tana, jehož jakýsi hybrid mezi střelou a centrem skončil až v zámezí a Ochoa už si chystá míč k odkopu.
27
Dalekonosný pokus Nabila El Zhara sice v letu změnil směr, Guillermo Ochoa byl ale ve správný čas na správném místě a bez problémů zakročil.
26
Andalúský celek se ujímá vedení! Postaral se o to DUJE ČOP, který si naskočil na povedený centr Miguela Torrese a usměrnil kulatý nesmysl mimo dosah bezmocného Lizoaina!
24
Hráči v modrobílých dresech sice kombinují na útočné polovině, do střeleckých pozic se ale vůbec nedostávají.
23
Polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je minulostí a Málažští začínají opět přebírat iniciativu, v posledních minutách se opět hraje s větší intenzitou.
22
Recia v hlavičkovém souboji předčil Momo, Raúl Albentosa se posléze navíc provinil zbytečným faulem na Tanu a může být rád, že za to nevyfasoval žlutou kartu.
20
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a ačkoliv už bylo k vidění po jedné šanci na každé straně, ve strhujícím tempu se rozhodně nehraje.
19
Hosté se mohli zničehonic ujmout vedení! Momo našel ukázkovým centrem z levé strany hlavu Williana Josého, od níž se ale kulatý nesmysl odrazil do tyče!
18
Na druhé straně už kouzlí Nabil El Zhar, bez podpory spoluhráčů se ale zatím nemůže nikam prokousat.
16
Mladý Juanpi Añor parádně našel zcela osamoceného Ignacia Camacha, jehož ale zradilo zpracování a balon se dokutálel až do moci hostujícího brankáře.
15
Jelikož o titulu je již v Primera División rozhodnuto, veškerá pozornost fotbalových příznivců se upíná k večerním zápasům, v nichž se definitivně rozhodne o tom, kdo z elitní soutěže sestoupí.
14
Kromě jedné příležitosti Chorvata Čopa se hraje v ospalém tempu, na úrovni hry je vidět, že ani jednomu týmu už o nic nejde.
13
Nabil El Zhar šikovně přenesl hru na Williana Josého, ten ale proti přesile hráčů v bílomodrém neuspěl.
12
Po faulu Roqueho Mesy měli domácí k dispozici přímý kop, se standardkou ale naložili trestuhodně, a následovat tak bude pouze odkop od Lizoainovy svatyně.
10
Ofsajd a v něm Momo, pokus o ojedinělý protiútok tak hostům nevyšel a Ochoa už si chystá balon k rozehrávce.
9
Domácí hráči jsou v úvodu aktivnější, do pokutového území Las Palmas nyní směřoval další centr, který ale zamýšleného adresáta Čopa nenašel.
7
Chorvatský legionář Duje Čop se po nečekaném odrazu míče zničehonic dostal do dobré palebné pozice, s jeho střelou z hranice pokutového území si ale Lizoain poradil!
6
Tana odhlavičkoval míč pouze k velezkušenému Weligtonovi, ten ale o balon přišel a hráči ve žlutomodrých dresech už zakládají protiútok.
5
Fotbalisté Las Palmas se na chviličku usadili na útočné polovině, z jejich kombinace ale nic kloudného nepramenilo.
4
Josému byl odpískán zbytečný útočný faul, Guillermo Ochoa si tak může v klidu přichystat balon k rozehrávce.
2
Málažští začali aktivněji a ihned v úvodu si vybojovali možnost rohového kopu.
1

Málaga CF: Ochoa – Miguel Torres, Albentosa, Weligton, Ricca – Añor, Camacho, Recio, G. Castro – Charles, Čop.
Náhradníci: Kameni – Horta, Uche, Cifu Garrido, Atsu, Duda, Fornals.

UD Las Palmas: Lizoain – David García, Lemos, Bigas, D. Castellano – Mesa – El Zhar, Tana, Viera, Momo – José.
Náhradníci: Varas – Simón, Araujo, V. Gómez, Wakaso, Montoro, Garrido.

Rozhodčí: De Burgos – García, De Francisco.
Fotbalisté Málagy i Las Palmas byli na podzim namočeni do bojů o záchranu, na jaře ale oba celky podávají skvělé výkony, díky nimž se vyšplhaly až do klidných středových vod tabulky. Málagští ale z posledních sedmi zápasů vyhráli jen jednou, a to nad posledním Levante, které má kolo před koncem jistý sestup. Oslnivou formou neoplývají ani fotbalisté z Kanárských ostrovů, kteří se z posledních pěti kol radovali z výhry jednou jedinkrát. V minulém kole Las Palmas uhrálo remízu se silným Athleticem Bilbao, zatímco jejich andalúský hostitel těsně podlehl Celtě Vigo.
Srdečně vítám všechny fotbalové příznivce u sledování osmatřicátého kola španělské Primera División, v němž se utkají dva tabulkoví sousedi: devátá Málaga CF přivítá UD Las Palmas. Začínáme ve 12:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.