Real Sociedad zvládl domácí zápas, který vyvrcholil až v poslední minutě základní hrací doby. San Sebastian byl více u míče a favorita duelu přehrával. Naopak Eibar zakončil jen jeden pokus mezi tři tyče a to stačilo na jedinou branku. Oba celky předvedly pěkný fotbal, ale radovat se mohl jen jeden z týmů.
90+4
90+3
Žlutou kartu dostává Sergi Enrich (SD Eibar).
90+3
Žlutou kartu dostává Asier Illarramendi (Real Sociedad San Sebastian).
90+2
Nastavují se tři minuty a u balónu jsou stále hráči Realu Sociedad San Sebastian.
90
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro hostující tým! Přizvednutý míč tečoval před brankářem Bruma, jehož teč se dostala před odkrytou branku a IMANOL AGIRRETXE měl už jednoduchou úlohu.
89
O dalekonosnou ránu se pokusil Jonathas, jehož pokus vyrazil brankář do strany, kam dobíhal tísněný Agirretxe, jenž neposlal míč do prostoru tří tyčí!
88
Real Sociedad San Sebastian je více u balónu, ale hostující tým se zatím velmi dobře brání.
87
Po pěkné individuální akci spoluhráče se k zakončení dostal Jonathas, který míč netrefil optimálně a střela neměla razanci.
85
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Adrián González, přichází Iván Ramis.
84
Tlak domácího celku je na chvíli u konce, jelikož hlavní sudí viděl faul hráče San Sebastianu.
83
Zpoza pokutového území vystřelil Canales, jenže jeho pokus mířil do míst, kde stál hostující gólman.
82
V posledních minutách Real Sociedad San Sebastian je aktivnější a pokud si někdo zaslouží vyhrát, je to právě domácí celek.
81
San Sebastian okupuje pokutové území soupeře, ale následný centrovaný míč je bez problémů odvrácený.
80
Do konce normální hrací doby schází posledních deset minut. Hostující tým se hnal do útoku, který je zastavený u rohového praporku útočným faulem.
78
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel González, přichází Carlos Martínez.
76
Ostrý zákrok předvedl Mikel González, který skluzem trefil soupeře, ale žádné karetní napomenutí neuvidí.
75
Nadýchaný centr poslal do vápna Yuri, jehož míč v poslední moment odvrátil bránící hráč. Bude se kopat rohový kop.
74
Pro centrovaný míč z přímého kopu si došel brankář Rulli, který zneškodnil následnou šanci soupeře.
73
Žlutou kartu dostává Aritz Elustondo (Real Sociedad San Sebastian), jenž zatáhl soupeře za dres.
72
Kombinaci na levé straně zakonči centrem Jonathas, ovšem v pokutovém území našel jen hlavu soupeře.
71
V posledních minutách to vypadá, jakoby žádný z celků nemohl nic vymyslet. Oba celky pozorně brání a k zakončení se moc neženou.
70
Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minut. Uvidíme, zda některý z týmů dá ještě branku nebo duel bude ukončen remízou.
68
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Carlos Vela, přichází Jonathas.
67
Kolmá přihrávka mířila do pokutového území, kde si pro míč vyběhl domácí brankář, na něhož dotíral Inuj.
66
V nejbližší přerušení bude domácí tým střídat. Uvidíme, kdo přijde do hry. Ovšem domácímu trenérovi se zdá, že ně nutné něco změnit.
65
V posledních minutách se hraje opět kolem půlící čáry a vypadá to, že se hosté nadechují k náporu.
62
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Lillo Castellano.
61
Jenže střílený centr našel hlavu jen prvního bránícího hráče za zdí, který míč odvrátil do bezpečné vzdálenosti.
60
Carlos Vela je na levé straně drzý, což domácím přináší ovoce a budou mít právo dalšího přímého kopu.
58
Real Sociedad San Sebastian vybojoval další rohový kop, který byl zahrán na krátko. Po následujícím centru sice Agirretxe přetlačil brankáře, dle sudího si ovšem pomohl faulem.
57
Kolmá přihrávka hostujícího celku končí v moci brankáře, jelikož na útočníka byla příliš dlouhá.
56
Domácí tlačí soupeře, ovšem centr Canalese našel na hranici malého vápna pouze jednoho ze stoperů, jenž míč odvrátil.
54
Nádherná akce San Sebastianu, která trestuhodně nekončí brankou! Carlos Vela se dostal na levé straně přes Capu a následnou přihrávkou našel v pokutovém území Agirretxea, který míč neusměrnil do prostoru tří tyčí.
54
Hostující tým zahrával rohový kop, ale následný centr přeletěl pokutové území a skončil za postranní čárou.
53
Domácí Illarramendi podstupoval útočný souboj na levé straně, ovšem míč se mu otřel o ruku a je opět pískáno.
52
Capa si koledoval a další žlutou kartu, ale tentokrát to nechal sudí být a jeho pomoc rukama potrestal jen odpískáním faulu.
50
Žlutou kartu dostává Berchiche Yuri (Real Sociedad San Sebastian), který si ve vzdušném souboji pomohl loktem v obličeji soupeře.
49
Také Eibar se pokusil o centrovaný míč, ale skončilo úplně stejně jako před malou chvílí na druhé straně hrací plochy.
48
Tentokrát to zkoušeli domácí po pravé straně, ale jejich následný centr skončil až v zázemí, takže z toho bude jen odkop od branky.
47
Žlutou kartu dostává Ander Capa (SD Eibar).
47
Na levé straně směrem vpřed postupoval , který byl za půlící čárou poslán k zemi.
46
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Keko, přichází Takaši Inuj.
46
V prvním poločase jsme viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Už ve čtvrté minutě se radovali hosté, ale San Sebastian dokázalo rychle odpovědět. V následujících minutách měli více ze hry domácí, ale do větší příležitosti na vstřelení druhé branky se nedostali. Naopak v závěru mohl trestat Bastón, který se zamotal do kličky, a tak je stav duelu 1:1.
45
45
Hraje se poslední minuta základní hrací doby v prvním poločase a musíme říct, že sledujeme pěknou podívanou.
43
Pěknou přihrávku na pravou stranu dostal Keko, jenž nadýchaným centrem našel v pokutovém území Bastóna. Ten poslal na zem dva bránící hráče, ale sám svou kreaci ve vyložené šanci neustál.
42
Žlutou kartu dostává Aleksandar Pantić (SD Eibar).
42
Jenže centr byl odvrácen a před druhou z branek spěchal Canales, jenž se pokusil o centr na nabíhajícího spoluhráče. Ovšem ten se mu nepovedl, a tak ze slibného protiútoku nebylo nic.
41
Keko si dal před soupeře tělo, a ten hostujícího záložníka zboural. Takže je tu možnost na centrovaný míč do pokutového území.
40
Agirretxe dostal míč mezi stopery a vypadalo to, že bude moci jít přímo sám na brankáře, jenže přihrávka od spoluhráče postrádala větší razanci.
38
Real Sociedad San Sebastian vybojoval rohový kop, který nepřeletěl ani prvního bránícího hráče, který ve vápně stál.
37
Z přímého kopu přímo na branku to zkusil Canales, jehož rána nepřekvapila hostujícího brankáře.
36
Na pravé straně byl povalený Granero, který vybojoval přímý kop asi pět metrů od hranice šestnáctky.
35
Kromě dvou branek a jedné pěkné rány z úvodu zápasu jsme další větší příležitosti neviděli. Ovšem špatný fotbal nesledujeme, míč mají více na kopačkách domácí borci.
34
Jenže ani Eibar si nepočínal o moc lépe a jeho protiútok z levé strany je zastavený.
33
Dobře se rozvíjející útok San Sebastianu je zastavený těsně za hranicí pokutového území, a tak se hra přelévá před druhou z branek.
32
Prieto vymýšlí nápadité přihrávky, ale Agirretxe je zatím nedokáže pochopit a nebo mu schází pár centimetrů.
31
Vela se snažil obrat soupeře o balón, jenže místo něho trefil nohy soupeře. Následně je odpískaný faul.
29
SD Eibar se nemůže dlouho udržet u míče a další jeho přechod přes půlící čáru končí hned v zárodku.
28
Domácí kapitán obešel na levé straně bránícího hráče, ale následným centrem našel pouze brankáře.
26
Spoluhráči neustále hledají Agirretxea, který v další situaci o pár centimetrů nedosáhl na vysoký pas za obranu.
25
Ovšem hostě v posledních minutách nedokáží balón udržet na kopačkách, a tak se k němu vrací hráči v bílo-modrém. Z levé strany centroval neúnavný Vela, jehož centr mířil na hlavu Agirretxea, jenž netrefil branku.
24
Jenže útok domácího mužstva přerušuje útočný faul, který nabízí míč Eibaru.
23
Real Sociedad San Sebastian si přihrává na vlastní polovině a snaží se o tom, aby soupeř začal více napadat.
21
Máme za sebou přes dvacet minut a domácí jsou po rychlém vyrovnání aktivnějším týmem.
20
Na pravé straně byl velmi aktivní Keko, jehož centr mířil místo na spoluhráče do prostoru branky, kde kraluje Rulli.
18
Kombinační hra domácího týmu stále pokračuje, ale Vela nedokázal zpracovat oblouček mířící do vápna. Ovšem Eibar míč pouze odkopává na polovinu soupeře.
17
Real Sociedad kombinuje na vlastní polovině hrací plochy a čeká na vhodný moment k útoku.
16
Hostující tým dostal míč do pokutového území, kde si pro něj pohodlně došel domácí brankář.
15
Je tu další kombinace domácího celku, který ale po nepřesné přihrávce přichází o balón.
14
Domácí hráči jsou při chuti, ale Prieto na pravé straně nepřešel v souboji jeden na jednoho přes bránícího hráče.
13
Sledujeme strhující úvod utkání, který nám nabídl hned dvě branky. San Sebastian se rychle zvedlo a dokázalo vyrovnat.
10
A je vyrovnáno! Canales poslal z levé strany přízemní centr, který byl odvrácený na hranici velkého vápna, kde byl osamocený IMANOL AGIRRETXE. Ten se zachoval chladnokrevně a poslal míč k tyči.
9
Eibar obral soupeře o míč a teď je na tahu hostující tým, který v poklidu kombinuje a nikam se příliš nežene.
8
San Sebastian dlouho kombinovalo kom půlící čáry až přišel nákop, který si před dotírajícím soupeřem pohlídal tělem hostující gólman.
6
Domácí se dostali k rohovému kopu, pro který si ve vzduchu došel Riesgo. San Sebastian nečekal, že takto rychle bude prohrávat.
4
Eibar právě vstřelil branku!
Hostující tým táhl útok po pravé straně, kde se k přízemnímu centru dostal Sergi Enrich, jenž našel BORJU BASTÓNA, který přetlačil bránícího hráče a otevírá rychle stav zápasu.
3
Zatím se hraje kolem půlící čáry, kde se oba celky střídají v držení míče. Ovšem po chvilce přišel přechod hostujícího týmu a prvního zakončení se chopil Keko, jehož pokus vyrazil brankář nad břevno.
2
Real Sociedad San Sebastian nastupuje v modro-bílé kombinaci dresů a hostující Eibar dnes nastoupil ve žluté sadě dresů.
1
Nedělní polední zápas je zahájený a úvodního výkopu se chopili hostující hráči, kteří dlouhým nákopem našli pouze brankáře soupeře.
1

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, Mikel González, I. Martínez, Yuri – Illarramendi, Granero – Prieto (C), Canales, Vela – Agirretxe.
Náhradníci: Olazábal – Carlos Martínez, Bergara, Bruma, Litri, Jonathas, D. Reyes.

SD Eibar: Riesgo – Capa, Pantić, dos Santos, Juncà – Berjón, Adrián González, Dani García (C), Keko – Bastón, Enrich.
Náhradníci: Irureta – Verdi, Ramis, Inuj, L. Castellano, Luna, Barrenetxea.

Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez.
Real Sociedad San Sebastian

Real je na tom v tabulce poněkud hůře, když v předešlých zápasech získal dvanáct bodů a patří mu až patnácté místo. San Sebastian tedy hraje o záchranu a na poslední příčku má náskok pouhých dvou bodů. Nejlepším střelcem týmu je Imanol Agirretxe, jenž síť soupeřů rozvlnil devětkrát.
SD Eibar

Hostující tým se nachází v polovině tabulky a přesněji mu patří devátá pozice za dvacet bodů. Eibar může být s dosavadními výsledky v probíhající sezóně spokojený, jelikož na vystoupení v evropských pohárech ztrácí pouhý bod. Nejlepší střelcem týmu je Borja Baston, který soupeřům nasázel šest branek.
Vítám vás u čtrnáctého kola španělské nejvyšší soutěže, v němž se představí Real Sociedad San Sebastian, jenž vyzve SD Eibar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.