S konstatováním toho, že dnešní sevillské derby na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán sledovalo 39 523 diváků, se loučím. Přeji Vám úspěšný vstup do nového týdne, u onlajnů zase někdy na počtenou!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 25:13.
Je dobojováno, i čtvrté sevillské derby hrané v tomto ročníku vyzněl lépe pro Los Rojiblancos, kteří konkurenční Betis přetlačili poměrem 2:0! Vítězství domácích se ale rozhodně nerodilo snadno, v první půli jsme sledovali spíše bojovný fotbal, ze kterého se mnoho šancí neurodilo. Tu jedinou, která by se dala označit za vážnější, měl v devatenácté minutě N'Zonzi, jehož hlavičce z hranice malého vápna příliš nescházelo.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe Béticos, kteří se zničehonic ocitli ve dvou velice slibných příležitostech. Obě z nich si vypracoval střídající Cejudo, nejprve jeho dělovku bravurně vyrazil brankář Rico, o pár okamžiků později mířil hostující záložník jen pár centimetrů vedle pravé tyče. Poté už se ale Los Rojiblancos probudili z přestávkového spánku a ve zbylém průběhu utkání už svému rivalovi nic nedovolili. V sedmašedesáté minutě se hlavou trefil Kévin Gameiro, deset minut před koncem pak na 2:0 po parádní dělovce zvýšil obránce Coke!
90+3
90+2
Exekuci této standardní situace přenechal Castro Álvaru Cejudovi, jenž míč zakroucenou ranou poslal přes zeď, branku střeženou gólmanem Ricem ale nedokázal trefit.
90+1
Krychowiak stáhl k zemi van Wolfswinkela, uvidíme tedy ještě jeden přímý kop v podání Betisu Sevilla. Jak s ním hosté naložili?
90
Přímý kop si na starosti vzal Rubén Castro, jeho pokus však zamířil pouze do ve zdi stojícího Iborry. Mezitím bylo oznámeno, že se utkání protáhne o tři minuty.
89
Ricky van Wolfswinkel se prokličkoval až na dostřel domácí svatyně a už už si míč chystal na pravačku, v ten moment jej ale nedovoleně zastavil Mariano, který vidí žlutou kartu.
88
Svěřenci Juan Merina se alespoň snaží o vstřelení čestné branky, dnes to ale, co se kombinace týče, není jejich den.
87
Domácí hráči i fanoušci si závěr zvládnutého derby chtějí užít, jak se sluší a patří. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán panuje parádní atmosféra, myslím si, že žádného vzepření ze strany Betisu už se nedočkáme.
85
Šanci na zdramatizování dnešního klání teď měl Rubén Castro, který dostal ideální přihrávku od Ruize, jeho rána z první ovšem rozvlnila pouze a jen boční síť.
84
Je jasné, že v závěru utkání se mírně přitvrdí. Po Cokeho faulu zahrával Álvaro Cejudo dnes už několikátý přímý kop, v šestnáctce si nejdůrazněji počínal N'Diaye, jeho hlavička však postrádala razanci, a balon se tak stal snadnou kořistí pro Rica.
83
No, troufám si říci, že o vítězi dnešního sevillského derby už je rozhodnuto. Hosté měli v úvodu druhé půle dvě velice zajímavé šance, ani jednu z nich ale nevyužili, za což je svůj výkon neustále zlepšující Rojiblancos nedlouho nato potrestali.
82
Escudero ve středu hřiště tvrdě atakoval Rubéna Castra, za což je naprosto oprávněně odměněn žlutým varováním.
81
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Vicente Iborra.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Petros, přichází Fabián Ruiz.
81
80
Sevilla právě vstřelila branku!
Panečku, tomu říkám povedené střídání v podání domácího stratéga Emeryho! Escudero našel na hranici šestnáctky stojícího Carriça, ten se neukvapil a nabil lépe postavenému COKEMU, který krásnou střelou navýšil vedení Los Rojiblancos!
79
Žlutou kartu dostává Heiko Westermann (Real Betis).
78
Standardní situaci si vybojovali i Los Verdiblancos. Balon z kopačky Cejuda si zpracoval stoper Westermann, který se následně pokusil o akrobatické zakončení, nevedl si ale vůbec dobře.
77
Míč je podruhé v Adánově brance! Po Banegově centru si balon ukázkově zpracoval Krychowiak a chladnokrevně jej poslal k levé tyči, gól ale kvůli ofsajdu nemůže být uznán!
76
Další střídání na straně domácích, pro dnešek už má odpracováno kapitán Reyes, kterého nahrazuje defenzivněji laděný Coke.
75
Do konce utkání zbývá už jen patnáct minut, plus nějaké to drobné nastavení. Hosté, kteří prohrávají o jednu branku, se kupředu dostávají jen zřídkakdy a pokud chtějí pomýšlet na úspěch, musí hru o trochu více otevřít.
73
Marně se snažící Béticos se alespoň na pár vteřinek usadili b bezprostřední blízkosti Ricovy pokladnice, jejich obléhání však nemělo dlouhého trvání, Montoya si totiž nepohlídal ofsajd.
72
Domácí hráči se za hlasitého povzbuzování od svých fanoušků drží na obranné polovině soupeře. Další akci Sevillských vykoumal Banega, který si těsně před šestnáctkou vyměnil míč s Krohnem-Dehlim, jeho ránu ale obětavě zastavil padající Westermann.
71
Los Rojiblancos měli k dispozici alespoň volný přímý kop. Reyesův dlouhý a vysoký centr si v šestnáctce našel Grzegorz Krychowiak, jeho hlavička ale nebyla vůbec přesná, Adán mohl zůstat zcela klidný.
70
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Ricky van Wolfswinkel.
69
Právě příchozí Krohn-Dehli si hodlal obejít Gonzáleze, ten mu ale velice nepříjemně přišlápl kotník. Tady se určitě měla udělit žlutá karta, sudí je však jiného názoru.
68
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Michael Krohn-Dehli.
67
Tak jsme se přeci jen dočkali, vedení se ujímá domácí tým! Do nepříliš zkonsolidované obrany Betisu se přihnal Banega, našel volného N'Zonziho, jehož centr, i za přispění lehké teče, doputoval až ke KÉVINU GAMEIROVI, který míč spolehlivě uklidil do sítě!
66
Konopljanka se nepohodl s Escuderem, po jejich společném zaváhání musel za záchrannou brzdu zatáhnout Reyes, který jasně přidržel N'Diayeho.
65
V posledních minutách hra ztratila tempo a spád. Je to dána především projevem domácí Sevilly, které se už nedaří kombinovat tak zdařile, jako v první pětačtyřicetiminutovce.
64
Ve vzduchu se hlavami nepříjemně srazili Mariano s Joaquínem, oběma borcům se zpět na nohy příliš nechce, vše se ale zřejmě obejde bez zásahu zdravotníků-
62
Po N'Zonziho přesné přihrávce své rychlosti dnes už poněkolikáté využil Jevhen Konopljanka, jeho následný centr, jehož adresátem byl zřejmě Reyes, si však s přesností příliš nepotykal.
61
Ceballos nechal míč za sebou, načež Mariano brilantním obloučkem poslal s odpovědí Banegu. Argentinský špílmachr v bílém dresu to celé nemyslel vůbec zle, k dosažení na jeho skákavý pas ovšem Gameirovi chyběl jeden krok.
60
No a z něj už Emeryho svěřenci zahrozili o poznání více! Banegův povedený centr doputoval až k na hranici malého vápna se deroucímu Krychowiakovi, který lehce trkl do míče, vzdálenější tyč ale o vlásek minul!
59
Odpovědnost na sebe opět vzdal Jevhen Konopljanka. Jeho rána nebyla vůbec špatná, balon však trefil jen ve zdi stojícího Cejuda, od jehož hrudi se odrazil na roh.
58
Ou, to bylo nepříjemné! Cejudo si v hlavičkovém souboji s Banegou pomohl loktem, tady není o čem diskutovat, žlutá karta je udělena naprosto oprávněně. Sevilla navíc bude rozehrávat přímý kop z nadějné pozice.
57
Na druhé straně míč vybojoval Kévin Gameiro, naznačil střelu, poté jej však posunul k Reyesovi, jehož nepříjemná rána byla ztečována ke Konopljankovi, ani on ale změť těl bránících hráčů nepropálil.
55
A další obrovská možnost Betisu, tady opravdu mnoho nescházelo! Po závaru v pokutovém území míč vyplaval u kopaček Castra, jehož střílený centr doputoval k Cejudovi, ten však zamířil těsně vedle pravé tyčky!
54
Výborný zákrok Rica! Joaquínův rohový kop domácí obrana odvrátila, míč však doskákal pouze k neobsazenému Cejudovi, jehož dělovka opravdu stála za to, brankář ve službách Rojiblancos však své spoluhráče hodně podržel!
53
Joaquínův centr za mnoho nestál, hostující kapitán však za pár vteřinek dostal šanci na reparát. Ani tentokráte balon nedokázal poslat do šestnáctky, pro zelenobílé ovšem alespoň vybojoval roh.
52
Svou premiérovou akci druhé půle si užili i hosté. Martín Montoya se drze zkusil protáhnout mezi dvojicí domácích zadáků, byl ale faulován, a Béticos tak mají k dispozici přímý kop.
51
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Charly Musonda, přichází Álvaro Cejudo.
50
V pokutovém území Betisu se rozpoutala první ostřejší potyčka mezi oběma tábory. Po chybě v hostující rozehrávce poslal přízemní centr do vápna Gameiro, ve skluzu hrající Reyes nechtěně zasáhl brankáře Adána, což se hostujícím hráčům pochopitelně nelíbí. Vše se ale obejde bez karetního trestu.
49
Po pěkné kombinační akci domácích se k míči na hranici vápna dostal Gameiro, který spadl po souboji s Gonzálezem. K překvapení všech je to ale francouzský útočník, kdo dostává žlutou kartu za filmování.
48
Krychowiak ve středu pole zákrokem na hranici pravidel odzbrojil Ceballose, čímž založil rychlý brejk Sevilly. Éver Banega se rozhodl pro samostatný postup, přes pozorného Westermanna se ale nedostal.
47
Úvodní okamžiky druhé půle naznačují, že ano. Na levé straně vyslal Escudero kupředu Konopljanku, který nakonec utancoval Pezzellu, po jeho centru ale balon skončil pouze v náruči připraveného Antonia Adána.
46
Do druhé půle vstupují oba celky v totožných sestavách. Nechme se překvapit, zda budou domácí ve svém tlaku i nadále pokračovat.
46
První poločas je za námi, sudí nenastavil ani jednu minutu navíc. Od obou celků je to zatím poměrně opatrné, především Betis vsází na defenzivní taktiku, směrem do útoku nám toho hosté zatím moc nepředvedli. V úvodní čtvrthodince se domácí tým nemohl dostat do tempa, po zbytek poločasu však svého soupeře k ničemu nepouštěl. Vypracoval si však jen jednu vážnější šanci, když v devatenácté minutě po Banegově centru těsně nad branku hlavičkoval Steven N'Zonzi. Doufejme, že v druhé půli se nějakého gólu dočkáme – zpět se přihlásíme přibližně v 17:02.
45
44
Svěřencům trenéra Merina v závěru prvního poločasu poměrně tečou nervy. Další faul teď vyprodukoval Pedros, jeho následné slovní výlevy na adresu nic netušícího sudího by se mu v budoucnu nemusely vyplatit.
43
José Antonio Reyes si doslova došel pro faul od Pedrose, hostující zadáky pak zaskočil rychlou rozehrávkou přímého kopu, po níž další ze svých centrů do vápna poslal Konopljanka, Gameiro ale ve vzdušném souboji s Gonzálezem příliš šancí neměl.
42
Závěr prvního poločasu se nezadržitelně blíží, u míče se opět drží domácí. Dokáží ještě skórovat, nebo se do šaten půjde za nerozhodného stavu?
41
Nyní to Konopljanka zkusil sám, nejprve si parádně obhodil Joaquína, balon mu ale utekl od nohy, čehož bleskurychle využil Westermann a dlouhým odkopem hru přenesl na druhou stranu.
40
Éver Banega opět ukázal, že s kulatým nesmyslem si opravdu fantasticky rozumí. Dotírajícího Ceballose poslal na párek a vymyslel šikovnou kolmici pro Konopljanku, ten se však nechal přetlačit důrazným Pezzellou.
39
Pár chvil nato si Krychowiak tvrdě vyšlápl na Rubéna Castra, kterému se země opravdu dvakrát nechtělo. Hostující fotbalisté se okolo hlavního sudího okamžitě slétli jak hejno vos, žlutou kartu pro polského záložníka si ale nevyprosili.
38
N'Zonzi pěknou kolmicí vysunul na zteč Gameira, jenž v pokutovém území upadl po souboji s Martínem Montoyou, sudí však nechává hru správně plynout, tady se o faul nejednalo.
37
Nápor Los Rojiblancos po Gameirově sóloakci vyústil v další rohový kop. Reyes balon poslal přesně ke Grzegorzi Krychowiakovi, jeho hlavička však zamířila nad horní tyč Adánovy pokladnice.
36
Po pravé straně se utrhl obránce Mariano, který dostal až příliš volného prostoru, který využil k povedenému centru, na nějž se snažil dosáhnout Gameiro, pár centimetrů mu ale chybělo.
35
Éver Banega je dnes hodně při chuti. Argentinský šikula si ve středovém kruhu dovolil hned dvě parádní kličky proti N'Diayemu, při té druhé mu navíc nasadil potupné jesličky, za což sklidil potlesk z ochozů stadionu.
34
K přímému kopu z nějakých jednadvaceti metrů se postavil Jevhen Konopljanka, jeho tvrdá rána ale skrz zeď nedokázala projít. Míč se sice odrazil na další roh, ani z něj ale Sevillští pranic nevytěžili.
33
Hosté ale chybovali v rozehrávce, načež se kupředu hnal Banega, vracejícímu se Pezzellovi nezbývalo nic jiného, než faulovat. Jasná žlutá karta.
32
Až nyní se Béticos konečně na delší dobu dostávají k držení balonu, na vlastní polovině si jej vyměňují stopeři Westermann a González, domácí fanoušci je doprovázejí hlasitým pískotem.
31
A po jeho rozehrání měla Sevilla další slibně vypadající možnost. Na Banegův pas si seběhl Gameiro, ve vápně byl ale nepříjemně tísněn Westermannem a nakonec ani nevypálil. Následně se však ke kulatému nesmyslu dostal Konoljanka, jehož přízemní centr na zadní tyč netstihl Reyes jen o pár centimetrů.
30
Míč se po nepřehledném souboji mezi Escuderem a Rubénem Castrem odporoučel za postranní čáru, sudí jej nakonec, zřejmě správně, přisoudil domácím.
29
Tentokráte jej svěřenci Unaie Emeryho rozehráli na krátko, tato volba se ale neukázala býti příliš šťastnou, obrana hostí s ní totiž počítala a nakonec zásluhou Pezzelly vybojovala autové vhazování.
28
Za posledních sedm, možná osm minut se hráči Betisu ani jednou nepodívali na útočnou polovinu. Favorit utkání hru poměrně kontroluje, jeho další akci po levé straně rozjel Sergio Escudero, nakonec uvidíme další roh.
27
Do dobré příležitosti se podél právě lajny dral Kévin Gameiro, který se nakonec zvládl natlačit až do pokutového území, tam ale o balon přišel a následně jej zpět získal jen za cenu jasného faulu.
26
Aktivní Sevilla dokázala vybojovat další roh od rohového praporku. Tentokráte centroval Ukrajinec Konopljanka, tradiční exekutor těchto situací Banega ukázal, že ani v šestnáctce se rozhodně neztrácí, jeho hlavičce však scházela notná dávka přesnosti.
25
Další rohový kop pro Los Nervionenses. Opět míč do vápna zakroutil Banega, na zadní tyči se k hlavičce dral kapitán Reyes, byl ale lehce přidržen Pezzellou. Hraniční zákrok to byl, stoprocentní penalta ovšem nikoliv.
24
Tohle bylo zbytečné. Bruno González tvrdě atakoval běžícího Konopljanku, jehož pád se hostujícímu zadákovi vůbec nelíbil, a tak to Ukrajinec schytal ještě slovně. Sudí si volá Gonzáleze k sobě a udílí mu poslední varování.
23
V posledních minutách už herní iniciativu přebírá favorizovaná Sevilla. Hosté teď ale velice nepříjemně napadali její rozehrávku a Mariano s brankářem Ricem měli co dělat, aby nevytvořili nějakou hrubici.
21
Pěkně secvičený signál v podání Emeryho družiny! Přízemní rohový kop přepustil Reyes mezi nohama pro Jevhena Konopljanku, tomu ale rána příliš nesedla, Adán se nijak výrazně nezapotil.
20
Reyes si na pravé straně fantasticky vyměnil míč s N'Zonzim, poté si to střemhlav namířil do pokutového území, jeho přízemní centr ale skvěle načasovaným skluzem zastavil Westermann.
19
První velkou šanci měli domácí! Éver Banega se v obležení několika soupeřů lehce zamotal, ve skluzu hrající González ale míč dokázal odehrát pouze ke Gameirovi, na jehož centr si na zadní tyči naskočil N'Zonzi, Adánovu branku ale těsně minul!
18
Obrana Los Rojiblancos teď nebyla úplně zkonsolidovaná, využít se toho pokusil Joaquín, který přihrávkou do kraje hřiště oslovil Musondu, pro jehož nepříjemný centr si došel Rico, balon ale zkrotil až nadvakrát.
17
Charly Musonda si troufl na odvážný průnik po levém křídle. S Reyesem si rady ještě věděl, poté ale narazil na připraveného středopolaře Krychowiaka, jehož počínání ovšem sudí posoudil jako nedovolené.
16
Po nepřehledné situaci ve středovém kruhu upadl N'Diaye, následně se kolem něho rozpoutala první menší rozmíška, sudí však všechny hráče uklidnil, můžeme pokračovat.
15
Poprvé v utkání na sebe výrazněji upozornil Jevhen Konopljanka, který na konci svého dravého průniku došel k závěru, že samostatně to nepůjde. Proto tedy přišla nahrávka na Krychowiaka, jenž kulatý nesmysl krkolomně protlačil k Banegovi, ten z dobré pozice pálil pouze nad branku.
14
Domácí si zatím směrem kupředu absolutně nevědí rady. Názorným příkladem budiž Escuderovo řešení situace, levý bek Sevilly místo přihrávky na krátko vyslal dlouhý nákop, kterým v podstatě pouze odevzdal míč soupeři.
13
Žlutit se bude i na straně Betisu. Mladičký Musonda si to s míčem namířil až do pokutového území, tam ale předvedl teatrální pád, se kterým by se možná neztratil ani na Broadwayi.
12
Kmenový hráč Barcelony Montoya vybojoval pro Betis první roh utkání. Joaquínův centr na přední tyč mimo šestnáctku odhlavičkoval Mariano, kulatý nesmysl ovšem doputoval pouze k Ceballosovi, jehož rána se však mezi ty zdařilé počítat nedala.
11
No, Timothée Kolodziejczak se nezorientoval vůbec dobře a jeho „malá domů“ na brankáře Rica byla opravdu otřesná. Mladý španělský gólman ale zachoval chladnou hlavu a jednoduše míč zakopl do hlediště.
10
Po faulu na Krychowiaka byl přímý kop k vidění i na druhé straně. Banega si ale počínal téměř totožně jako před pár minutami Joaquín a míč po jeho centru doskákal až mimo hřiště, nikdo ze spoluhráčů na něj neměl šanci dosáhnout.
9
Akce zelenobílých ale pokračovala, byla ovšem znovu přerušena faulem, kterého se dopustil Éver Banega. Sudí je poprvé v utkání nucen tasit žlutý kartónek.
8
Nařízenou standardní situaci si vzal na starost sám faulovaný Joaquín, jeho střílený centr ale za moc nestál, domácí zadáci si s ním v klidu poradili.
7
Reyes si vůbec neporozuměl s Marianem, načež protiakci Betisu opět odstartoval Joaquín. Zkušený záložník to tentokráte vzal na sebe, dostal se až na dostřel domácí svatyně, byl ale faulován vracejícím se Krychowiakem.
6
Nyní už si kapitán Los Rojiblancos vedl o poznání lépe, když pěknou kličkou obelstil Montoyu, který ho poté nepříliš ideálně načasovaných skluzem poslal k zemi, hlavní sudí ale nechal hru pokračovat.
5
Reyes nechal míč za sebou, načež se kupředu mohl vydat Musonda, který dlouhatánským pasem přes celou šíři hřiště oslovil Joaquína, ten se však nechal předběhnout Escuderem a krátce nato se navíc dopustil faulu.
4
Poprvé v utkání se k déle trvající kombinaci dostává historicky úspěšnější ze sevillských celků, jeho hráči se ale nikam příliš neženou a vyměňují si kulatý nesmysl na obranné polovině.
3
Po střetu s Carriçem se k zemi skácel Petros, opakovaný záběr ale ukázal, že se o nic zas až tak dramatického nejednalo, hostující středopolař bude moci normálně pokračovat.
2
První kombinační akce Realu byla velice zajímavá. Na ofenzivní dobrodružství se vydal stoper González, který ustál několik nepříjemných soubojů a poslal míč na Joaquína, jenž ještě chtěl oslovil sbíhajícího Ceballos, přihrál mu ale na paty.
1
Carlos Velasco Carballo právě odstartoval dnešní zápas, jdeme na to! Rozehrávky se ujal hostující Betis, který nastupuje v bílo-zelených dresech, naopak Sevilla oblékne tradiční bílou kombinaci.
1
A děje se tak právě teď, oba celky nastupují před hodně solidně zaplněný sevillský stadion a nám nezbývá nic jiného. než prát si, aby jsme měli možnost shlédnout pravé derby se vším všudy!
Ještě jednou Vás vítám u našeho online přenosu! Začátek utkání už nám pomalu, ale jistě klepe na dveře, na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán už je vše připraveno, hráči za pár okamžiků nastoupí na trávník.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Carriço, Kolodziejczak, Escudero – Krychowiak, N'Zonzi – J. A. Reyes (C), Banega, Konopljanka – Gameiro.
Náhradníci: Soria – Krohn-Dehli, Iborra, Cristóforo, Fazio, Coke, F. Llorente.

Real Betis: Adán – Pezzella, Westermann, Bruno González, Montoya – N'Diaye, Petros – Joaquín (C), D. Ceballos, Musonda – Rubén Castro.
Náhradníci: D. Giménez – Varela, X. Torres, Cejudo, Ruiz, Portillo, van Wolfswinkel.

Rozhodčí: Carlos Velasco Carballo – Roberto Alonso Fernández, Marcos Álvarez Moreno.
Vzájemná utkání v této sezoně

19.12. 2015 (14. kolo La Ligy) – Real Betis:Sevilla FC 0:0

Real Betis: Adán – Molinero (85. Varela), Westermann, Bruno González, J. Vargas – N'Diaye, Petros – Joaquín (74. van Wolfswinkel), D. Ceballos (77. Digard), Cejudo – Rubén Castro.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak (C), Krohn-Dehli (63. Iborra) – Konopljanka (75. J. A. Reyes), Banega, Vitolo – Gameiro (84. F. Llorente).

6.1. 2016 (osmifinále Copa del Rey) – Real Betis:Sevilla FC 0:2

Branky: 13. Krohn-Dehli, 49. Krychowiak

12.1. 2016 (osmifinále Copa del Rey – odveta) – Sevilla FC:Real Betis 4:0

Branky: 4. Reyes, 35. Rami, 73. Gameiro, 89. Kakuta.
Real Betis

Minulá sezona se bez sevillského derby musela obejít, Betis totiž v ročníku 2013/14 obsadil poslední místo a spadl o patro níže. Mezi španělskou elitu se ale Los Verdiblancos zvládli vrátit v tom nejkratším možném čase a vypadá to, že letos se jich starosti týkající se možnosti sestupu týkat nebudou. Realu totiž v tabulce patří třináctá pozice, jeho náskok na osmnáctý Gijón čítá poměrně klidných devět bodů. Béticos se po návratu do Primera Divison prezentují velice bojovným a fyzicky náročným stylem hry. Zřejmé je to i při pohledu na statistiky, tým pod taktovkou trenéra Merina má jednu z nejhorších ofenziv, směrem dozadu si oproti svým tabulkovým konkurentům vede parádně.

V dnešním třaskavém souboji by Betisu do karet mohla hrát aktuální forma. Od začátku února odehrál celek vedený kapitánem Molinou dvanáct mačů, z nichž jako poražený odešel pouze třikrát a připsal si hned pět vítězství. V prvním dubnovém klání sice přišla vysoká porážka od madridského Atlética, aktuálně už jsou Verderones tři kola neporaženi. Nejprve před vlastními fanoušky v důležitém klání přemohli poslední Levante, poté si velice cenný bod odvezli z hřiště životní sezonu hrající Celty Vigo. V úterý na Estadio Manuel Ruiz de Lopera přicestovalo nepříjemné Las Palmas, na branku se čekalo až do třiaosmdesáté minuty, kdy se trefil v zeleno-bílém dresu hrající útočník van Wolfswinkel,
Sevilla FC

Historický úspěšnější celek z andaluského města neprožívá úplně ideální sezonu. Jistě, na půdě pohárové Evropy to Seville opět šlape. Po dvou triumfech v Evropské lize se svěřenci Unaie Emeryho v této soutěži v dobrém světle prezentují i letos, ve čtvrtfinále je více než obstojně prověřilo kousavé a nepříjemně hrající Bilbao, mezi čtyři nejlepší celky ale nakonec díky lépe zvládnutému penaltovému rozstřelu postoupila Sevilla, kterou čeká ukrajinský Šachtar Doněck. Na ligových trávnících se ale Los Rojiblancos příliš dobře nevede. Můžeme sice namítnout, že sedmá pozice v tabulce není vůbec špatná, ale ambiciózní celek z Andalusie si před tímto ročníkem kladl určitě vyšší cíle.

Situaci si parta okolo zkušeného kapitána Reyese zkomplikovala pouze a jen vlastní zásluhou, její výkony na přelomu března a dubna jsou opravdu žalostné. Z posledních pěti kol vydolovala Emeryho družina jeden jediný bod! Prohra s Realem Madrid se asi dala čekat, domácí klopýtnutí se Sociedadem a pouhá remíza s La Coruñou musí Los Nervionenses sakramentsky mrzet. V minulém kole Sevilla cestovala na hřiště o záchranu bojujícího Gijónu, kde sice po trefě Iborry vedla, poté si ale vlastní gól vstřelil Krychowiak a v nastavení vítězství domácím přisoudil obránce López.
Příjemné nedělní odpoledne! U našeho online přenosu vítám všechny příznivce kvalitního fotbalu, pětatřicáté kolo španělské nejvyšší soutěže si pro nás připravilo opravdovou lahůdku v podobě sevillského derby. Domácím týmem dnes bude Sevilla FC, která bude bojovat o to, aby poprvé po čtyřech letech nechyběla v evropských pohárech. Real Betis takovéto ambice nemá, poslední dobou ale disponuje mnohem lepší formou než jeho městský rival, tak se nechme překvapit, zda to potvrdí i dnes. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.