Barcelona - La Coruňa: Ani Messi si v závěru na Luxe nepřišel. Hostující gólman střelu vyrazil

Dnešní utkání je u konce! FC Barcelona porazila Deportivo La Coruňa poměrem 4:0!

První poločas probíhal přesně dle papírových předpokladů. Barcelona si vytvořila od úvodních minut velký tlak, který gradoval. Ve 21. minutě se prosadil Rafinha, který na svou branku navázal o patnáct minut později, když se prosadil podruhé v zápase. Třetí branku přidal katalánský celek v závěru poločas, když zafungovala spolupráce Neymara s Luisem Suárezem. Poté trefil Suárez trefil tyč, skóre se již však nezměnilo.

Na začátku druhého poločasu přišel na hřiště Lionel Messi, který se prosadil tři minuty po svém příchodu, když dostal do vápna parádní přihrávku od Neymara. V 65. minutě oslabil svůj tým Laure, který zasáhl Neymara loktem do hlavy a dostal červenou kartu. Od té doby měla Barca velký tlak, avšak i přes obrovské šance se domácím pátou branku vstřelit nepodařilo.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 12:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 5:15.
90+3
90+2
V samotném závěru přišla ještě jedna velká šance Barcelony! Messi tentokrát roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Turan. Jeho skvělý centr našel před brankou Alcacéra, avšak ten ani tentokrát nemířil přesně!
90+2
Na levou stranu dostal povedený pas Lucas Digne, který postupoval vpřed, avšak jeho následný centr dokázala obrana Deportiva zastavit.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
90
V poslední minutě základní hrací doby ještě dostává žlutou kartu Lionel Messi!
89
Dnešní utkání pomalu míří ke svému konci. V předposlední minutě základní hrací doby fauloval Neymar, který poslal k zemi Navarra.
88
Exekuce standardní situace se zhostil nakonec Lionel Messi, kterému se však střela vůbec nepovedla a míč mířil mimo branku.
87
Barcelona má tak v závěru tohoto utkání k dispozici nebezpečnou standardní situaci. K exekuci se staví dvojice Neymar – Messi!
86
Mascherano se pokoušel před pokutovým územím projít přes Albentose, avšak hostující stoper průnik svého protihráče nedopustil a raději fauloval!
85
Barcelona vybojovala další rohový kop, kterého se tentokrát zhostil Messi. Argentinský útočník rozehrál míč na Denise Suáreze, který poslal nebezpečný centr před branku, avšak nikdo z domácích míč nezasáhl.
83
Po následném rohovém kopu Neymara poslal Rakitić míč do pokutového území. Mathieu dostal míč hlavičkou do sítě, avšak nacházel se na hranici ofsajdové linie, nicméně z opakovaných záběrů to vypadalo, že pomezní situaci mohl pustit!
82
Lionel Messi nyní dostal opět příliš prostoru ve středu hřiště, a tak vypálil. Jeho povedenou střelu však dokázal Lux vyrazit na rohový kop!
81
Rakitić tentokrát nasměroval svůj centr do levé části vápna, kam nabíhal Paco Alcácer. Bývalý útočník Valencie však rychlý míč nedostihl na hrací ploše.
80
Barcelona se následně dostala díky aktivnímu napadání znovu k míči. Ze střední vzdálenosti to tentokrát zkoušel Neymar, avšak jeho rána mířila nad branku!
79
Ivan Rakitić se uvolnil na pravé straně a pasem chtěl oslovit Digneho k centru. Přihrávka však byla příliš pomalá a střídající Babel dokázal ve skluzu dostat míč do zámezí.
77
Další útočnou akci svého celku táhl opět středem hřiště Lionel Messi, který následně předal míč Alcácerovi, a ten hledal na levé straně Turana. K tomu se však míč nedostal!
76
Po delší době se do kombinace na útočné polovině dostali také hosté. Borges našel na hranici vápna Andoneho, který hlavičkou dostal míč k Babelovi, avšak jeho pokus zblokoval Mascherano.
75
Svěřenci Luise Enriqueho opět kombinovali na útočné polovině, avšak tentokrát kombinace katalánského celku k zakončení nevedla a dopředu mohou vyrazit hosté.
73
Další obrovská šance Paco Alcácera! Digne našel krásným centrem ve vápně Piquého, který ještě vylepšil pozici pro bývalého útočníka Valencie, avšak Alcácer trefil ve stoprocentní šanci pouze Luxe, který v posledních minutách v brance čaruje!
72
Ve středu hřiště se po nepovedeném rohovém kopu dostal k míči Borges, kterému se však nepovedlo míč odkopnout a Barca pokračuje v kombinaci!
71
Další obrovská šance katalánského celku! Messi prošel ze středu hřiště až do pravé části pokutového území a následným centrem našel hlavu Alcácera, jehož hlavičku však vyrazil na roh Lux!
70
Domácí celek pokračuje v aktivním pojetí hry na útočné polovině. Deportivo se po vyloučení Laureho zatáhlo a již pouze brání v hlubokém obranném bloku.
69
Barcelona měla nyní další velkou šanci na vstřelení páté branky! Messi načechral centr na levou stranu pro Digneho, který míč v akrobatické pozici vrátil před branku. Arda Turan však ve stoprocentní šanci nezakončil přesně!
68
Poslední střídání domácího celku v tomto zápase! Ze hřiště odchází Rafinha, který se v prvním poločase blýskl dvěma góly. Na jeho místo přichází Denis Suárez.
67
Barcelona nyní navyšuje svůj tlak a proti oslabenému soupeři se bude pokoušet přidat další branky. Tentokrát se Rakitić pokoušel najít na pravé straně Alcácera, ten na míč nedosáhl.
65
A přichází další velká komplikace pro Deportivo! Neymar na levé straně sice přišel o míč, avšak Laureho velmi aktivně napadal. Tomu se aktivita brazilského reprezentanta příliš nelíbila, a tak Neymara zasáhl loktem do hlavy. Hned poté hlavní rozhodčí vytáhl červenou kartu!
64
Neymar společně s Dignem zabojoval na levé straně a dokázal vybojovat míč pro svůj tým! Barcelona postupuje do protiútoku.
63
Barcelona vybojovala další rohový kop, kterého se zhostil Neymar. Jeho povedený centr našel ve středu hřiště nehlídaného Piquého, avšak španělský reprezentant namířil svou hlavičku nad branku!
62
Celý protiútok katalánského celku táhl středem hřiště Lionel Messi, kterému hráči hostujícího týmu dali opravdu hodně prostoru. Klíčový hráč Barcelony si navedl před vápnem míč na střelu, avšak trefil pouze Laureho!
61
Deportivo se dokázalo dostat do kombinace na útočné polovině, avšak po centru Navarra se do zakončení nedostalo, a tak míří dopředu domácí celek!
59
Minutu o čtvrté brance domácího celku přichází další žlutá karta! Rumunský útočník Andone byl pozdě v souboji s Mascheranem, kterého velmi ostře dohrál a dostává žlutou kartu.
58
Barcelona právě vstřelila branku!
A máme zde čtvrtý gól! Neymar opět operoval s míčem na levé straně, udělal kličku do středu a parádní přihrávkou našel ve vápně LIONELA MESSIHO, který si dokázal poradit v zakončení a po třech minutách na hřišti střílí čtvrtou branku svého týmu.
56
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Emre Colak, přichází Ryan Babel.
55
A velký moment pro domácí fanoušky právě přichází! Sergio Busquets opouští hřiště a na jeho místo přichází Lionel Messi, který laboroval s třísly, avšak nyní již je připraven vstoupit do zápasu!
54
U postranní čáry se již připravuje Lionel Messi, který by se měl dostat za několik málo minut do hry!
53
Útočník Andone se dostal k míči na levém křídle, avšak proti sobě měl Piquého. Rumunský forvard se však dokázal dostat přes domácího kapitána a postupoval vpřed. Jeho následnou střelu však právě Piqué zblokoval!
52
Nyní už hlavní rozhodčí udělil první žlutou kartu v tomto utkání. Mosquera zastavil nedovoleným zákrokem pronikajícího Neymara, který se hnal do zajímavého protiútoku a žlutá karta byla zcela na místě!
51
Následného rohového kopu se zhostil právě Neymar, jehož centr však nebyl příliš povedený, a tak obrana Deportiva dokázala centr poměrně v pohodě odvrátit.
50
Teď však přišla velká šance domácího celku! Digne našel ve vápně Rafinhu, který sklepl míč pro Neymara, a ten pohotově vypálil. Jeho střelu však zblokoval Albentosa na rohový kop!
49
Katalánský celek na začátku poločasu ze svého nastaveného tempa z první půle lehce ubral a momentálně v poklidu kombinuje na útočné polovině.
48
Hned na začátku druhého poločasu vybojovalo hostující Deportivo rohový kop, kterého se zhostil Emre Colak, avšak jeho centr dokázala obrana Barcelony odvrátit.
46
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Paco Alcácer.
46

Druhý poločas začne na Camp Nou přibližně v 17:18!
45+1
45+1
Exekuce následné standardní situace se zhostil Luis Suárez, jehož střela nebyla vůbec špatná, avšak míč prolétl těsně vedle hostující branky!
45+1
V závěru poločasu dostane Barca k dispozici ještě standardní situaci po nedovoleném zákroku Borgese na Rafinhu!
45
Barcelona teď předvedla další krásnou akci, ze které však čtvrtou branku nevstřelila. Busquets dostal míč dopředu na Neymara, který jej sklepl pro Suáreze. Jeho pohotovou ránu zastavila pravá tyč branky hostujícího týmu!
43
V závěru poločasu přichází třetí branky Barcelony, která zatím předvádí v dnešním utkání velmi dobrý výkon! Neymar operoval s míčem na levé straně, povedenou přihrávku mezi dvěma hráči dostal míč na LUÍSE SUÁREZE, který si míč krásně zpracoval a ve vápně ukázal svou pověst kanonýra!
42
Lucas Digne dostal na levou stranu rychlou přihrávku, i přesto dokázal odcentrovat. K míči se poté sice dostal Arribas, avšak jeho odkop skončil na kopačkách domácího týmu.
41
Neymar operoval s míčem na levé straně, odkud dokázal odcentrovat, avšak nikoho ze svých spoluhráčů našel. Následně se z hranice vápna dostal ke střele Suárez, avšak branku netrefil.
40
Barcelona se tentokrát opět usazuje na polovině svého soupeře a začíná obléhat vápno Deportiva. Hostující celek je zatím postaven v obranném bloku a čeká, co vymyslí soupeř.
39
Dlouhý nákop střídajícího Arribase hledal za obranou Barcelony Andoneho, avšak forvard Deportiva si nepohlídal ofsajdovou linii, a tak je hra zcela správně přerušena.
38
Andone velmi ostře napadal barcelonskou rozehrávku, avšak k míči se nedostal, a tak Mascherano poslal dlouhý odkop. Suárez šel do vzdušného souboje s Albentosou, kterého fauloval, nicméně žlutou kartu neobdržel.
36
A z následné standardní situace se katalánský celek dostává již do dvoubrankového vedení! Exekuce se ujal Neymar, jehož centr našel Piqého. Jeho hlavičku ještě Lux zneškodnil, avšak na bleskovou dorážku RAFINHY byl již již krátký!
36
Nyní klidně mohl José Sánchez udělit první žlutou kartu. Mascherano se chystal poslat míč na pravou k Rafinhovi, když v tom přišel ostrý zákrok Borgese.
35
Neymar si tentokrát na levé straně dobřel kryl míč před Gamou, který brazilského reprezentanta několikrát přistrčil, a tak hlavní rozhodčí nakonec faul odpískal.
34
Neymar si tak rozehrávku rohového kopu zopakoval. Jeho centr tentokrát dolétl do středu hřiště, kde chtěl hlavičkoval Piqué, avšak Lux dokázal míč vyboxovat ven z vápna.
34
Úvodního rohového kopu se dočkala také domácí Barcelona. Neymarův centr dolétl na přední tyči k Rafinhovi, avšak po souboji s Arribasem z toho bude další roh!
33
Arda Turan operoval s míčem na pravé straně, avšak na průnik si netroufl, a tak předal míč do středu Rafinhovi, který následným centrem hledal jednoho z dvojice Neymar – Suárez. Brankář Lux šel ven z branky a míč pohotově lapil.
32
Aktivní Rafinha dostal další povedenou přihrávku na pravé křídlo, odkud znovu odcentroval. Suárez na míč nedosáhl, avšak ten doskákal na druhou stranu, kde se nacházel Digne, a tak Barca pokračuje v kombinaci.
31
Na pravé straně proběhl souboj Colar – Mathieu, po kterém obránce Barcelony skončil na zemi a turecký ofenzivní záložník mohl postupovat vpřed. Hlavní rozhodčí si však všiml mírného přistrčení Colaka.
30
Deportivo dokázalo vybojoval první rohový kop v tomto zápase, kterého se zhostil Colak. Jeho centr na přední tyči prodloužil Andone a nechybělo málo a Arribas se dostal k hlavičce před ter Stegenem, avšak míč netrefil!
29
Sidnei bohužel není schopný pokračovat v dnešním zápase poté, co se střetl u postranní čáry s Luísem Suárezem. Na jeho místo tak přichází Alejandro Arribas.
28
Gerard Piqué zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, avšak jeho střela byla zblokovaná. Míč se následně dostal k Rakitićovi, který vypálil z hranice vápna, avšak mířil nad branku.
28
Aktivní Rafinha se opět pokoušel něco vymyslet v pravé části pokutového území, nicméně jeho průnik nebyl povedený a Navarro dostal míč do strany.
27
Neymar číhal ve vápně na odražený míč. Poté, co na pravé straně přebral míč Rafinha však naběhl před vápno, kam také dostal přihrávku a lehkým lobem hledal Suáreze, ten na míč nedosáhl!
26
Gama nezvládl situaci ve středu hřiště, když přišel o míč po aktivním napadání od Busquetse. Následně právě španělský reprezentant poslal míč na hranici vápna pro Suáreze, avšak před ním míč odehrál k Luxovi hostující Sidnei.
25
Barcelona nepouští svého soupeře prakticky do hry. Z pravé strany tentokrát centroval Matheiu, jehož centr sice našel Turana, avšak jeho zpracování nebylo ideální, a tak mají míč hosté.
23
Lucas Digne si opět řekl o přihrávku na levém křídle, odkud také poslal centr do vápna, který hledal Neymara. Brazilský reprezentant se však k míči přes stopery Deportiva nedostal.
22
Domácí celek pokračuje i po úvodní brance dnešního utkání v aktivním pojetí hry. Momentálně Barcelona kombinuje na útočné polovině a hledá cestu do vápna svého soupeře.
21
A favorit dnešního se dostává zaslouženě do vedení! Guilherme nebyl schopný před vápnem odkopnout míč a připravil ho o něj aktivní Rafinha. K míči se dostal Suárez, který následným pasem našel ve vápně právě RAFINHU, který dokázal dostat střelou mířící na vzdálenější tyč míč do sítě!
18
Po několika minutách se do kombinace na útočné polovině dostala také Barca. Neymar před vápnem našel přízemním pasem Rakitiće, který se do míče opřel z voleje, nicméně Lux byl na svém místě!
17
Aktivní Andone tentokrát dostal dobrou přihrávku za obránce, dokázal se dostat před Digneho a následně i vystřelil, avšak jeho střela mířila mimo tři tyče branky ter Stegena.
16
Vypadá to, že Deportivo chce hrozit především z rychlých protiútoku. Jeden takový předvedl Mosquera, který se protáhl středem hřiště mezi dvojicí protihráčů a postupoval vpřed. Jeho následná přihrávka na Andoneho však nebyla přesná.
15
Mascherano propadl na pravé straně a Laure postupoval vpřed. Následně si ho však vzal na starost Digne, který chybu svého spoluhráče dokázal napravit a u míče je Barcelona.
14
Příliš nechybělo a byla k vidění úvodní branky dnešního zápasu! Exekuce standardní situaci se zhostil Neymar, který se opřel do míče. Jeho dobrá rána však prolétla těsně nad břevnem!
13
Sidnei evidentně při souboji se Suárezem špatně došlápl a musí být ošetřen!
12
Nyní bude mít Barcelona k dispozici velmi zajímavou standardní situaci ze středu hřiště. Neymar převzal míč poblíž středového kruhu a postupoval s ním vpřed, poté ho však fauloval Mosquera a hra je přerušena!
11
Suárez si tentokrát sám naběhl na pravé křídle, kde poblíž rohového praporku svedl ostrý souboj s Sidneiem. Oba hráči skončili na zemi, avšak měli by být v pořádku.
10
Katalánský celek tentokrát zvolil pravou stranu, po které postupoval Arda Turan. Turecký ofenzivní hráč svým centrem hledal Suáreze, avšak Lux šel velmi ven z branky.
9
Deportivo opět postupoval vpřed, celou akci táhl po pravém křídle Colak, který odcentroval, avšak míč zblokoval obránce Digne. K míči se však dostal Guilherme a hosté pokračují v kombinaci.
8
Po dlouhém nákopu Luxe se dostávali hráči Deportiva na útočné polovině k míči, avšak dobře zasáhl Piqué, který dokázal Andoneho o míč obrat.
7
Barcelona dlouho obléhala vápno svého soupeře. Po centru Digneho se dostal míč na opačnou stranu k Rakitićovi, který našel na zadní tyči Neymara, jehož střelu zastavilo břevno! Následná dorážka Suáreze mířila nad branku!
7
Lucas Digne opět dostal přihrávkou na levou stranu, nicméně na útočný průnik si netroufl, a tak vrátil míč do středu hřiště. Domácí celek pokračuje v nebezpečné kombinaci na útočné polovině.
5
Katalánský celek se následně dostal k míči, který putoval na pravou stranu pro Rakitiće, jehož následný centr skončil v rukavicích Luxe.
5
Centr Lucase Digne z levé strany byl sice zblokován, avšak dvojice Suárez – Neymar dokázala hostujícím hráčům odkopnutí míče pěkně znepříjemnit.
4
Borges dostal povedený pas na pravou stranu a pohotovou přihrávkou oslovil ve středu Gamu, který obratem poslal míč pro Navarra. Jeho následný centr však nikoho z hostujících hráčů nenašel.
3
Hostující celek se rovněž nenechal zahanbit a pokoušel se vyrazit do útoku. Colak hledal přihrávkou na hranici ofsajdu Andoneho, avšak ten nedokázal míč zachytit.
2
Barcelona zvolila velmi ostré napadání při rozehrávce svého soupeře. Sidnei se dostal pod tlak, a tak si pomohl zpětnou přihrávkou k Luxovi.
1
O první útočný nákop se pokoušel Gerard Piqué, který hledal na pravém křídle Ardu Turana. Turecký reprezentant však špatně načasoval svůj náběh a skákající míč na hřišti nezachytil.
1
A je tady začátek dnešního zápasu! Míč poslal do hry Luis Suárez, který dnes nastupuje v útočném triu po boku Ardy Turana a Neymara. Barca začíná utkání kombinací na vlastní polovině.
1
Hlavní rozhodčí José Sánchez právě přivedl oba týmy na hrací plochu! Samotné utkání začne za několik málo desítek sekund.

FC Barcelona: ter Stegen – Digne, Piqué (C), Mascherano, Mathieu – Rakitić, Busquets, Rafinha – Arda Turan, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Masip – Denis Suárez, Iniesta, Messi, Alcácer, A. Gomes, Umtiti.

Deportivo La Coruňa: Lux – Laure (C), Albentosa, Sidnei, F. Navarro – Mosquera, C. Borges – Guilherme, Gama, Colak – Andone.
Náhradníci: Tytoń – Bergantiños, Moreno, Arribas, Luisinho, Valle, Babel.

Rozhodčí: José Sánchez – Gallego, Martínez (vš. Španělsko).
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má o tomto víkendu na programu zápasy svého osmého kola. My se společně zaměříme na souboj Barcelony s Deportivem La Coruňa. Úvodní výkop je naplánován v katalánské metropoli v 16:15 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
FC BARCELONA
Úřadující mistr španělské soutěže nevstoupil do letošní sezony úplně ideálně a na svém kontě má již dvě porážky, na což fanoušky tohoto velkoklubu nejsou příliš zvyklý. I tak se Barca nachází na čtvrté pozici ligové tabulky a se ziskem třinácti bodů ztrácí na vedoucí Atlético pouhé dva body. Hráče katalánského celku může mrzet především domácí prohra s Alavesem, po které si hráči Barcelony spravili chuť, když v Lize mistrů deklasovali Celtic vysoko 7:0!

V posledním kole před reprezentační přestávkou se svěřenci Luise Enriqueho představili na půdě Celty Vigo, která do zápasu přímo vlétla a první poločas ovládla 0:3. Barcelona se ještě pokoušela nějaký ten bod na Estadio de Balaídos urvat, avšak Celta de Vigo nakonec těsné vedení 3:4 v závěru dokázala udržet.

Fanoušky katalánského celku rozhodně nepotěšila zpráva o Neymarovi, který si během zápasu za svou vlast poranil hlavu. Je však velmi pravděpodobné, že do dnešního souboje nastoupí, neboť absolvoval včerejší trénink. Nejistý je také start Lionela Messiho, kterého měl laboruje s třísly, avšak páteční trénink rovněž absolvoval. Připraven k dnešnímu utkání však bude Luis Suárez, který se v tomto ročníku prosadil již pětkrát!
DEPORTIVO LA CORUŇA
Deportivo si zajistilo záchranu v minulém ročníku až v posledních kolech a o nic lépe to nevypadá ani na začátku letošní sezony. La Coruňa má aktuálně na svém kontě osm bodů a nachází se až ve druhé polovině ligové tabulky. V sedmi zápasech navíc svěřenci kouče Abelarda vstřelili pouhých pět branek, což opravdu není moc.

Deportivo však na hřiště slavné Barcelony přijíždí posilněno domácí výhrou nad Sportingem Gijón, který přišla po dvou porážkách v řadě. Hráči La Coruňi se tak před reprezentační přestávkou velmi dobře naladili, avšak dnes je na Camp Nou rozhodně nečeká nic jednoduchého.