Osasuna - Atlético Madrid: Gól! Carrasco potrestal chybu obránce a upravil na 0:3 pro hosty

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, příjemný zbytek víkendu přeje Petr Sumbal.
Zápas Osasuny s Atléticem Madrid je u konce, podle předpokladu jej vyhrál favorizovaný hostující celek. Vše se možná mohlo vyvíjet úplně jinak, kdyby v prvním poločase proměnil penaltu Roberto Torres. Jenže Oblak jej vychytal a později v prvním poločase vstřelili dvě slepené branky Godín a Gameiro. Ve druhé půli už si Atlético zkušeně hlídalo svůj náskok a v samém závěru ještě po chybě Unaie Garcíi skóre na 3:0 uzavřel Yannick Ferreira-Carrasco.
90+4
90+3
Dlouhý míč dostal na pravé křídlo Saúl Ñíguez, ale už nemá motivaci s ním něco velkého vymýšlet.
90+1
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
90
Atlético právě vstřelilo branku!
Hrubou chybu předvedl Unai García, když přišel před svým pokutovým územím o míč a YANNICK FERREIRA-CARRASCO tím pádem mohl postupovat sám na Péreze. Toho prostřelil ranou po zemi a pojistil tak tříbodový zisk svého týmu z tohoto zápasu.
89
Střela Roberta Torrese byla zablokována, Osasuna už by mohla vyrovnat jen díky nějakému zázraku.
88
Hosté si teď v rozehrávce trochu zkomplikovali situaci a přišli o balón.
87
Centr z pravého křídla vyboxoval Jan Oblak do bezpečí. U míče zůstává Osasuna.
86
Centr z pravé strany nenašel Oriola Rieru.
86
Osasuna jej rozehrála na krátko, ale obrana Atlética se překvapit nenechala a situaci znovu dokázala ubránit.
85
Šanci snížit teď dostane Osasuna z přímého kopu.
84
Poslední střídání mají za sebou také hosté, Griezmanna nahradí na trávníku Thomas Partey.
81
Hráči Atlética jsou ale dál trpělivě zatažení na své polovině a vyplňují bezchybně všechny mezírky, takže Osasuna se nemá jak dostat k blízkosti brány Jana Oblaka.
80
Do konce zápasu už zbývá jen 10 minut plus případné nastavení, a pokud chce Osasuna z utkání vydolovat alespoň bod, má už nejvyšší čas alespoň na kontaktní gól.
79
Na druhé straně pak po levém křídle útočil Carrasco, ale Griezmanna svou přihrávkou nenašel.
78
Miguel de las Cuevas hledal kolmicí v pokutovém území Rivièra, ten byl ale pokrytý.
76
Osasuně se teď daří zatlačit Atlético trochu hlouběji na jeho polovinu. Hosté jsou ale vyhlášeni velmi dobrou obranou, takže zatím celkem bez potíží všem nástrahám odolávají.
75
Jan Oblak předvedl dobré čtení hry a vyrazil na míč tak, aby odvrátil nebezpečí ze strany Osasuny.
73
Poslední střídání Osasuny poslalo na hřiště Miguela de las Cuevase na místo Alexe Berenguera.
72
Tiago chtěl pronikat podél levé postranní čáry, ale byl zastaven Emmanuelem Rivièreem. Poté skončili oba na zemi a Tiago inkasoval od Rivièra ránu kopačkou do obličeje.
71
Střelec druhé branky hostů se loučí, protože pro dnešek dohrál. Nahradí jej Saúl Ñíguez.
69
Koke poté rozehrával rohový kop, i tentokrát obrana Osasuny centr odvrátila.
69
Hosté pak měli k dispozici po faulu Gorana Čaušiće přímý kop, ten ale obrana domácích ubránila.
68
Obrouvské štěstí měla teď Osasuna. Po přízemním centru Juanfrana z pravé strany míč proletěl malým pokutovým územím. Pak ještě míč vracel do hry Tiago a Oier viditelně zasáhl míč před brankovou čarou rukou. Rozhodčí ale překvapivě úmyslné hraní rukou neviděl.
67
Po centru od rohového praporku se před Oblakem vytvořila menší skrumáž, ale nakonec akrobaticky zakončující Riera poslal míč mimo.
66
Emmanuel Rivière dokázal odcentrovat z levé strany, míč byl sražen na rohový kop.
65
První střídání si přichystalo také Atlético Madrid. Hřiště opouští Ángel Correa, nahradí jej Yannick Ferreira-Carrasco.
64
Akci po pravé straně Osasuny zastavila nepřesnost Alexe Berenguera, který se snažil obhodit si Diega Godína, ale míč skončil až u Oblaka.
63
Hra má teď trochu hluché období, už dlouho jsme neviděli nějakou střelu na bránu ani od jednoho z týmů.
60
Přímý volný kop z poměrně velké vzdálenost doletěl do vápna Atlética, ale nenadělal tam žádné problémy.
59
Roberto Torres přišlápl nohu nepříjemně Griezmannu, ten sice trochu pokulhává, ale bude pokračovat ve hře.
57
Druhé střídání domácích je na světě, hřiště opouští útočník Kenan, nahradí jej Emmanuel Rivière.
57
Alex Berenguer se snažil najít Gorana Čaušiće, ale hráči Atlética srazili míč do zámezí. Domácí budou vhazovat.
56
Correa posílal do pokutového území Gameira, k míči měl ovšem blíž Pérez.
55
Teď už se hra přesunula mnohem blíže k vápnu domácích, Griezmann si chtěl vyměnit míč s Gabim, ten jej ale zpětnou přihrávkou nenašel.
53
Atlético už zakládá další akci, jejím mozkem zřejmě bude Tiago. Jenže Atleti nikam nespěchají stačí jim, že si vyměňují míč na vlastní polovině.
52
Tiago se ocitl v nůžkách dvou protihráčů a upadl. Rozhodčí oznamuje hvizdem do píšťalky faul na jeho osobu.
50
Domácí tým začal druhý poločas dobře, drží míč a teď jej dokonce nacentroval do vápna, tam byl ale Oblak připraven.
50
Další faul předvedl Gabi, Osasuna bude znovu rozehrávat.
48
K zemi byl sražen Alex Berenguer, Osasuna bude moci rozehrávat z klidu.
46
Domácí kouč se rozhodl oživit svůj tým střídáním, do druhé půle posílá místo Bonnina Imanola Garcíu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:18.
Střely na bránu v prvním poločase: 1:4
Skončil první poločas, ve kterém měli sice celkově herně navrch hosté, ale mohli prohrávat, kdyby penaltu proměnil Roberto Torres. Toho ale vychytal Oblak a poté se stupňoval tlak Atlética, který byl nakonec korunován dvěma góly v 36. a 37.minutě. Nejprve se hlavou po rohu prosadil Godín a poté prostřelil Péreze i Gameiro.
45+1
45
Oriol Riera byl sražen k zemi, rozhodčí v tomto zákroku ale faul neviděl.
44
Kévin Gameiro se řítil sám na Péreze, ale byl ve vcelku jasném ofsajdu.
44
Znovu byla obrana Osasuny při bránění rohového kopu dost nedůrazná. Tentokrát ale gólem potrestaná nebyla.
43
Ángel Correa znovu oslovoval přihrávkou Gameira, ten vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.
41
Juanfran byl po přihrávce Tiaga přistižen v ofsajdu.
40
Atlético sice dlouho nemohlo najít recept na obranu soupeře, nakonec se mu to ale povedlo dvakrát během dvou minut a Osasuna už bude to bude mít s vracením se do zápasu hodně složité.
37
A je tu hned druhý gól Atletů! Tentokrát Ángel Correa oslovil nádherným pasem ta obranu Gameira, a ten křížnou střelou po zemi k pravé tyči překonal Péreze.
36
Po centru Kokeho od rohového praporku se prosadil hlavou DIEGO GODÍN! Ač kolem něj byli hned tři hráči soupeře, dokázal se vyšroubovat nejvýš a hlavou uklidil míč do sítě. Nauzet Pérez se nezmohl k vůbec žádné reakci.
35
Juanfranův centr z pravé strany byl hodně nepovedený, skončil až za postranní čarou na druhé straně hřiště.
34
Griezmann hledal v pokutovém území Gameira, ale ten byl pokrytý a míč na něj neprošel. Ale Atlético začíná Osasunu více přehrávat, teď se dvakrát dostalo poměrně lehce do pokutového území.
31
V gólové šanci se ocitl Correa, ale z očí do očí Nauzetu Pérezezovi neuspěl, brankář Osasuny dokázal míč vykopnout nohou.
30
Na světě je už čtvrtá žlutá karta utkání. Tu vidí José Giménez za faul skluzem na Alexa Berenguera.
29
Domácí rozehráli rohový kop až za pokutové území, kde měl jeden z jejích hráčů střílet, to mu ale neumožnil rozhodčí, který viděl nějaký nedovolený zákrok ve vápně. Atlético bude rozehrávat.
29
Z levé strany posílal míč do pokutového území Carlos Clerc, Godín odvrátil na rohový kop.
28
Roberto Torres místo centru ještě zasekl míč na střed. Osasuna má v posledních minutách více ze hry.
27
Po pravé straně pronikl do vápna Kenan, ale nakonec nedokázal oslovit žádného ze svých spoluhráčů. Atlético se tak nakonec ubránilo.
25
Lucas Hernández se vydal na útočný výlet, který zakončil centrem, ale ve vápně neměl dostatečnou podporu a tak míč skončil v rukavicích domácího brankáře.
25
García odvrátil centr pro změnu z pravé strany.
24
Nakonec přišel do pokutového území Osasuny centr z levé strany, míč si ale ze vzduchu pohodlně stáhl Nauzet Pérez a může tak uklidnit situaci.
23
Atlético má míč zatím mnohem častěji na svých kopačkách, teď znovu trpělivě kombinuje mezi svými obránci.
22
A vidíme další žlutou kartu, tentokrát Goran Čaušić skluzem poslal k zemi Gabiho.
21
Boj o míč ve středu hřiště skončil skluzem Tiaga, který rozhodčí ocenil žlutou kartou.
19
K hlavičce se po rohovém kopu dostal José Giménez, ale dobrý zákrok předvedl Nauzet Pérez, který měl štěstí, že míč mířil přesně tam, kde zrovna stál.
19
Opravdu přišel centr z kopačky Kokeho, ten byl ale odvrácen na rohový kop.
18
Standardní situaci bude mít po faulu Osasuny Atlético. Na střelu to není, spíše uvidíme centr.
14
Roberto Torres ale penaltu neproměňuje. Vybral si ze svého pohledu střelu do pravé části brány, tam ale skočil Oblak a míč vyrazil.
13
Domácí budou kopat penaltu. Po centru Bonnina byl postrčen zezadu Riera Giménezem. Domácí budou mít velkou šanci jít do vedení.
12
Centr Osasuny z levé strany spadl na hlavu Riery, ale odrazil se od ní vedle. Riera byl možná i překvapený, že na něj míč vůbec přes Kokeho propadl a tak jej nedokázal usměrnit přesněji na bránu.
11
Centr do pokutového území Osasuny ale nebyl nebezpečný, obrana domácích jej odvrátila.
10
Na zemi leží Lucas Hernández, byl faulován Cayetanem Bonninem, který za svůj ostrý skluz vidí žlutou kartu.
9
Ángel Correa se snažil prosmýknout kolem obránce na pravé straně, ale nakonec byl vytlačen mimo hrací plochu, a tak bude Nauzet Pérez odkopávat od brány.
8
Oier hledal Rieru na hrotu, ještě před ním ale míč odhlavičkoval Giménez.
7
Gameiro převzal míč na pravé straně, tam si jej ale pohlídal Clerc a balón mu sebral.
6
Atlético ale dál drží míč, od stoperů započne další útočná snaha týmu z Madridu.
6
Juanfran chtěl centrovat z pravé strany, ale byl zablokován.
4
Myšlenku Godína žádný z jeho spoluhráčů nepochopil, a tak může od brány rozehrávat Pérez.
3
Miguel Flaño nastřelil hlavu vlastního spoluhráče a dopředu mohl jít Griezmannm který pak ještě oslovil Gameira, který ale mířil vedle.
1
Domácí si hned v první minutě vybojovalo rohový kop, ale hostující obrana jej odvrátila.
1
Oba týmy už jsou na hrací ploše, Domácí Osasuna bude hrát v červeno-modrých dresech, hosté z Atlética v tmavěmodro-žluté kombinaci.

CA Osasuna: N. Pérez – Bonnin, M. Flaño (C), U. García, C. Clerc – Berenguer, Oier, Čaušić, R. Torres – Kenan, O. Riera.
Náhradníci: Fernández – de las Cuevas, García, D. García, León, Olavide, Rivière.

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, J. Giménez, Godín, Lucas Hernández – Gabi (C), Tiago, Koke – Á. Correa, Griezmann, Gameiro.
Náhradníci: Moyà – Ferreira-Carrasco, Gaitán, Ñíguez, Savić, Partey, Vrsaljko.

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz.
Vzájemné zápasy:

Většinu vzájemných zápasů sice vyhrálo Atlético, nicméně naposledy se z výhry 3:0 na domácím hřišti radovala Osasuna. Bylo to ale jediné z pěti posledních zápasů, který neskončil vítězstvím Atlética.
Atlético Madrid:

Ani Atlético není se svým postavením tabulce vůbec spokojené. Zatímco v Lize mistrů je jediným týmem se stoprocentní bilancí, v domácí soutěži to tak růžové není. Atleti jsou totiž až šestí a z posledních čtyř zápasů si připsali tři prohry, naposledy podlehli doma v městském derby Realu Madrid 0:3.
CA Osasuna:

Osasuna se musí reálně obávat sestupu do druhé ligy, protože s pouhými sedmi body jí patří předposlední 19. příčka. Z dvanácti zápasu Osasuna dokázala vyhrát jen jeden jediný, ostatní body získala za čtyři remízy. Doma má Osasuna tristní bilanci 0-2-4, která se bude zrovna proti Atléticu těžko vylepšovat.
Vítám všechny fotbalové příznivce u sledování zápasu španělské Primera Division mezi CA Osasunou a Atléticem Madrid. Utkáním Vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.