Leganés - Sevilla: Nádhera! Hostující Sarabia se famózně trefil a rozhodl

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 10 922 diváků.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:0. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 17:20.
Utkání je u konce a po velice dramatickém průběhu se z výhry raduje hostující Sevilla. Ta po gólu Samira Nasriho vedla v 58. minutě 2:0, ale mezi 67. a 69. minutou přišly dva údery domácích a David Timor s Alexandrem Szymanowskim vyrovnali na 2:2. Poslední slovo si však v 85. minutě vzal střídající Pablo Sarabia a krásnou střelou zařídil svému týmu výhru 3:2. Sevilla tak ukončila dlouhé čekání na tři body z venkovního hřiště, naposledy se tak totiž stalo v květnu loňského roku v Málaze. Hosté se po této výhře dostali na první místo neúplné tabulky se ziskem 17 bodů, Leganés je na 11. místě s 10 body.
90+4
90+3
Ibañez přišel o míč při pokusu o kličku a dopředu jdou hosté.
90+2
Domácí pospíchají do útoku, chtějí urvat alespoň bod. Obrana Sevilly je ale perfektně zorganizovaná a drží.
90+1
Odražený míč se dostal k Timorovi, ten si jej zpracoval na prsa, pustil na nohu, ale výsledný pokus poslal vysoko nad.
90
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89
Po faulu Díaze na Vitola budou hosté rozehrávat přímý kop. Dá se očekávat postupná akce.
88
Hosté vhazují, samozřejmě nikam zvlášť nepospíchají.
87
Sevilla teď drží míč na kopačkách a chce celé dění na trávníku uklidnit.
86
Žlutou kartou byl potrestán domácí David Timor.
85
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté opět vedou. Po nenápadné akci na levé straně přiklepl Vietto na PABLA SARABIU a ten vyslal naprosto skvostnou křížnou střelu. Serantes dělal co mohl, ale na výborně umístěnou ránu nedosáhl.
84
Sevilla drží míč a postupně kombinuje.
83
Na druhé straně rozehráli hosté roh, centr ale nedošel zakončení, Leganés jde do rychlého kontru.
82
Domácí si žádali za zákrok v pokutovém území penaltu, Parejův zákrok byl ale vyhodnocen jako povolený.
81
Poslední střídání i na straně hostů, skončil Vicente Iborra, závěr utkání odehraje Ganso.
81
A žlutou kartu dostal také Vicente Iborra.
81
Je to tak, Samir Nasri je dalším hráčem, potrestaným žlutou kartou.
80
Nasri zastavil rodící se akci domácích, když fauloval u středu hřiště. A i když se ihned omluvil, kartě zřejmě neunikne.
78
Je tu poslední střídání domácích, Omara Ramose nahradil Darwin Machís.
78
Faul na Vitola, provinil se Mercado.
77
Ibañez hledal Szymanowskiho, ten byl těsně před vápnem zablokován.
75
Slušně zaplněný stadion neúnavně povzbuzuje, domácí jsou teď hodně na koni.
74
Právě Sarabia si nabíhal na přihrávku na pravé křídlo. Pas na něj byl ale příliš prudký a skončil mimo hrací plochu.
72
Hosté vystřídali, skončil Wissam Ben Yedder, novou tváří na trávníku je Pablo Sarabia.
70
Rázem je na stadionu veselo a fanoušci ženou Leganés do dalšího útoku.
69
Leganés právě vstřelili branku!Neskutečné, už je vyrovnáno. Na dlouhý nákop si naběhl ALEXANDER SZYMANOWSKI, zbavil se Mariana a z úhlu překonal i Sergia Rica. Tohle byl opravdu rychlý dvojúder domácích!
69
Hosté se ihned pustili do protiútoku, Nasri však zakončoval z ofsajdu.
67
Leganés právě vstřelili branku!A máme tu založeno na drama. Po centru z pravé strany se míč odrazil za hranici pokutového území, kde se do něj opřel DAVID TIMOR a jeho přízemní dělovka zaplula přesně k tyči. Gólman Rico se natahoval marně.
67
Střídání domácích, dnes končí Gabriel, na trávník už vyběhl Robert Ibañez.
66
Roh pro domácí nedopadl úspěchem, dopředu už míří Nasri.
65
Hosté střídají, na lavičku míří Franco Vázquez, zahraje si Gabriel Mercado.
64
Tvrdý zákrok na Koného, rozhodčí kartami šetří.
63
Domácím to teď nejde, důkazem byl i Szymanowskiho nepovedený centr.
62
Nyní byl Koné ve fotbalovější situaci, hodlal obejít Iborru, ten byl ale proti a získal míč pro Sevillu.
60
Vitolo na zemí, zezadu jej přišlápl Koné.
58
Domácí se neprosadili a tak přichází trest. Escudero se vydal do brejku, míč se dostal až do vápna, kde pálil SAMIR NASRI. Jeho první pokus ještě gólman ztlumil, ale dorážka už skončila v síti – 0:2.
57
Ramos se z pravé strany snažil přesně odcentrovat, našel však pouze Mariana. Ten odhlavičkoval dál od branky.
55
Domácí vystřídali, dohrál Luciano, nastoupil Mamadou Koné.
55
Po rozehrávce nakrátko se míč dostal k Pérezovi, jeho rána z dálky ale branku minula o opravdu velký kus.
54
Rohový kop pro Leganés, tlak domácích pokračuje.
53
No, tohle se moc nepovedlo. Váhavá rozehra hostů skončila pasem Pareja do autu.
51
Sevilla je v první půli hodně zatažená, hraje se prakticky jen na půlce právě tohoto týmu.
49
Pokračuje tvrdě vedený zápas a opět u toho byl Vázquez...
47
Dalším střílejícím byl Ramos, ten však trefil před ním stojícího hráče.
46
Jako první se do šance dostal domácí Szymanowski, na Sergia Rica si ovšem po své kličkované nepřišel.

Fauly: 8:11
Je za námi první půle a do kabin jdou spokojeněji hosté. Ti sice měli trochu pomalejší start a pustili soupeře k několika střelám, ale byli to právě oni, kdo udeřil. Ve 25. minutě odcentroval Vietto a Franco Vázquez skóroval přesnou hlavičkou. Stejný hráč pak měl během hry problém s disciplínou, hraje se žlutou kartou a v úplném závěru poločasu nad ním dokonce visela hrozba vyloučení. Závěr půle byl hodně nervózní a my si tak počkejme, zda se zjitřená atmosféra nepřenese do druhé části zápasu.
45+2
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
... a také domácí Gabriel.
45
A tady je verdikt. Vázquez vyšel z celé akce bez trestu, kartu však za následné strkanice dostal hostující Vitolo...
44
Po Vázquezově zákroku na půlce se strhla rozmíška mezi oběma týmy a rozhodčí měli plné ruce práce aktéry rozdělit.
43
Nehrajeme, neboť na trávníku leží hostující Escudero a drží se za hlavu. Má k tomu důvod, ve vzdušném souboji došlo k tvrdému střetu.
41
Marianův centr sice našel spoluhráče, zpracování však bylo nedobré a Leganés už jde do protiakce.
40
Trochu nám vzrůstá nervozita. Nyní fauloval Szymanowski Mariana, což se domácím moc nezamlouvalo. Verdikt ale nezvrátí.
38
Sevilla hraje hodně nečistě, domácí ale následných standardních situací nedokáží využít.
38
Druhá žlutá karta pro hosty. Luciano Vietto zatáhl unikajícího Díaze a byl po zásluze potrestán.
36
Přímý kop rozehrál Diego Rico, mířil do horního rohu, ale Sergio Rico se zvládl vymrštit a ránu vyrazit!
35
A další zákrok hostů, nyní se provinil Iborra a bude z toho přímý kop z ideální vzdálenosti!
34
Franco Vázquez tvrdě srazil přihrávajícího Diega Rica a za tento zákrok si prohlédl žlutou kartu.
33
Leganés se snaží o rychlé kombinace po zemi, jenže to jim vychází jen do vzdálenosti asi 20 metrů od pokutového území.
31
Domácím nevyšel ani centr z levé strany, nyní si obranný zákrok připsal Nasri.
30
Centr z pravého křídla pouze prolétl pokutovým územím Sevilly, Sergio Rico pustil míč do zámezí.
28
N'Zonzi ale pokazil přihrávku a Szymonowski mohl vyrazit do brejku. Ten hosté zastavili na své polovině, hráči v modrobílém budou pouze vhazovat.
28
Sevilla pokračuje ve svém náporu, je tu rohový kop.
26
Vietto cpal do šestnáctky další centr, nyní jej ale domácí obrana zvládla odrazit.
25
Hosté jdou do vedení. Na pravé straně se ofsajdu vyhnul Vietto, posadil centr na hlavu FRANCA VÁZQUEZE a ten trkl míč přesně do sítě. Viděli jsme tak gól prakticky z první vážné akce Sevilly.
24
Přímý kop si vzal na starost Timor, jenže napálil zeď. Domácí ještě reklamovali hru rukou, to ale hlavní rozhodčí odmítl a pokračuje se tak ve hře.
22
Rubén Pérez je na zemi a píská se proti Seville. Je tu docela zajímavá standardka.
22
K individuálnímu průniku se odhodlal hostující Vázquez, střelou kousek za vápnem však trefil pouze domácího obránce.
21
Oblouček do vápna domácích skončil u Serantese, gólman Leganés okamžitě rozehrál na své spoluhráče.
20
Akce před brankou domácích. hlavička Ben Yeddera postrádala razanci a také i přesnost.
18
Na trávníku leží domácí Timor, který v osobním souboji schytal loket od Vázqueze. Oba hráči se drželi navzájem, ovšem úder od hostujícího hráče byl už navíc. Rozhodčí kartou netrestal, pouze se rozehrává proti brance hostů.
17
Domácí jsou opravdu velmi aktivní, nyní ze střední vzdálenosti pálil Omar Ramos. Branku netrefil, fanoušci jej ale i tak odměnili potleskem.
15
Potřetí Luciano. Nyní dostal přihrávku na pravou stranu a opět se rozhodl pro rychlé zakončení. Jeho střela šla vedle. Možná to chtělo se podívat doleva, kde stál zcela volný Szymanowski.
13
Luciano v další příležitosti, nyní si naskočil na centr z pravé strany, jeho hlavička však skončila přesně v rukavicích gólmana Sergia Rica.
12
Mariano zpracoval na pravé straně těžký míč, ale přes Rica neodcentroval tak, jak si asi sám představoval.
10
Hosté nyní kombinují na vlastní polovině a lákají soupeře k vytažení obrany.
9
Rozehra se ale hostům nepovedla a Leganés se dostalo do rychlého brejku. přihrávku na střed dostal Luciano, mohl ještě postupovat a dobře si zpracovat, rozhodl se ale pro okamžitou střelu a ta skončila vysoko nad brankou.
8
Rychlý kontr Sevilly po pravé straně hasil Diego Rico, hosté vhazují.
7
N'Zonzi fauloval Mantovaniho, útok Sevilly je u konce, dopředu jde domácí tým.
6
Sevilla se po delší době dostává dopředu, je to ale hodně pomalé.
5
Druhý centr už byl rozehrán klasickým způsobem, po centru a hlavičce musel zasahovat gólman Rico. Se slabým Mantovaniho zakončením neměl problém.
5
Po rozehraném rohovém kopu se po křídle vydal Szymanowski, jeho přihrávku na Mantovaniho hosté odvrátili na další roh.
4
Máme za sebou první střelecký pokus, domácí Tímor ale zamířil vysoko nad.
3
Iborra odvracel do zámezí, domácí pokračují autovým vhazováním z pravé strany.
2
Leganés má docela aktivní začátek, na hráčích je vidět, že chtějí konečně uspět i na svém stadionu.
1
Mariano dobře zasáhl proti sprintujícímu soupeři a poslal na Rica malou domů.
1

CD Leganés: Serantes – Díaz, Medjani, Mantovani (C), Rico – R. Pérez, Timor – Omar, Gabriel, Szymanowski – Luciano.
Náhradníci: Brignoli – Bustinza, Machís, M. Koné, R. Ibáñez, Insua, Sastre.

Sevilla FC: S. Rico – Mariano, Pareja, N'Zonzi, Escudero – Nasri, Iborra (C), F. Vázquez – Vitolo, Vietto, Ben Yedder.
Náhradníci: Soria – Kranevitter, Kolodziejczak, Correa, Sarabia, Ganso, Mercado.

Rozhodčí: Daniel Ocón – Iñigo Prieto, David Canales.
Týmy jsou na hrací ploše, můžeme začít.
Slavnostní výkop obstaral nejstarší člen domácího klubu, který v nejbližších dnech oslaví 102. narozeniny!
Zápas na Estadio Municipal de Butarque začne ve 13 hodin, takže si po obědě udělejte čas a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniel Ocón, kterému budou na pomezí pomáhat Iñigo Prieto a David Canales.
Poslední vzájemné zápasy

Už je to opravdu dávno, co se tyto týmy střetly, bylo to v sezóně 2000/2001 a jednalo se o druhou ligu. Lépe si tehdy vedla Sevilla, venku remizovala 1:1 a na domácím trávníku vyhrála 4:2.
Sevilla FC

Hostům patří třetí místo se ziskem 14 bodů a na vedoucí pozici ztrácí pouze bod. Do dnešního duelu jde klub s dvěma výhrami v řadě, kromě té z Ligy mistrů nad Lyonem je tu i vítězství ligové a to proti Deportivu Alavés. Na domácím trávníku se Sevilla radovala po výsledku 2:1. Hostující Laguardia sice dokázal v 84. minutě srovnat na 1:1 a už to vypadalo na remízu, ale Ben Yedder se v 90. minutě prosadil podruhé v tomto utkání a zajistil Seville tři body.

CD Leganés

Domácí tým střídá světlé okamžiky s těmi horšími a dá se říci, že se mu více daří venku, než na svém stadionu. Z deseti bodů jich totiž hned devět získal mimo své město. V minulém kole Leganés zavítalo na půdu Granady a odvezlo si všechny body za výhru 0:1. Jedinou a rozhodující branku vsítil v 76. minutě Szymanowski. Klub by už velice rád vyhrál i doma, do cesty se mu ale postaví velice těžký soupeř.

Gijón – Leganés 2:1
Leganés – Barcelona 1:5
La Coruňa – Leganés 1:2
Leganés – Valencia 1:2
Granada – Leganés 0:1
Dobré odpoledne u španělské Primera División. Dnes se společně podíváme na duel osmého kola, ve kterém se střetnou CD Leganés a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.