SESTŘIH La Ligy: Celta Vigo - Leganés 0:1. Historická výhra nováčka

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Fotbalisté Leganés slaví historicky první vítězství v nejvyšší španělské soutěži, když po bojovném výkonu poráží 1:0 favorizovanou Celtu Vigo. Domácí byli v úvodních minutách zápasu lepším týmem, ovšem poté se hra vyrovnala a Leganése začalo zlobit. Jediná branka utkání padla v 75. minutě po rohovém kopu, šťastným střelcem se stal Díaz.
90+5
90+5
Hosté dokázali míč odhlavičkovat od své branky a rozhodčí tento duel ukončuje!
90+5
Celta Vigo bude zahrávat rohový kop. Tohle je pravděpodobně poslední šance domácích.
90+4
Serantes si došel do vzduchu pro centrovaný míč a s rozehrávkou spěchat nebude. Leganés je velmi blízko vítězství.
90+3
Domácím se u pokutového území absolutně nedaří, hosté mají závěr zápasu pod kontrolou. Ovšem stačí jedna vydařená akce a všechno může být jinak.
90+2
Hra může konečně naplno pokračovat. Celta se pokouší o závěrečný tlak. Bude z toho vyrovnání?
90+1
Nad rámec základní hrací doby budou nastaveny čtyři minuty.
90
Timor si neodpustil z lavičky poznámky k sudímu a dostává červenou kartu a musí odejít do kabiny.
89
Aspas neovládl své emoce a zbytečně odhodil dotírajícího hráče na trávník. Je z toho žlutá karta.
88
Žlutou kartu dostává Pablo Hernández (Real Club Celta de Vigo).
88
Gabriel zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat lékařské ošetření. Hosté budou nyní hru kouskovat, což se dalo očekávat.
87
Po dlouhém nákopu do vápna vznikl před brankou hostujícího celku chaos, ale nakonec se hosté se štěstím ubránili.
86
Fotbalisté domácího celku začínají hrát křečovitě a nemohou se kombinační hrou dostat k brance Serantese.
84
Machís dostal přihrávku do běhu a mohl vypálit z dobré pozice, ale rána mu vůbec nevyšla.
84
Celta nadále kombinuje na útočné polovině, ale k žádnému střeleckému pokusu se nemůže dostat.
83
Hostující fotbalisté se již absolutně nikam zbytečně netlačí a v následujících minutách budou bránit své jednogólové vedení.
81
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází David Timor, přichází Rubén Pérez.
80
Celta kombinuje na útočné polovině a pokouší se vyrovnat. Hosté velmi dobře brání.
78
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Marcelo Alfonso Diaz Rojas, přichází Josep Señé.
76
Leganés tedy vstřelilo svoji první branku v Primera Division v celé klubové historii a je také velice blízko prvnímu vítězství.
75
Leganés právě vstřelili branku! Nováček nejvyšší soutěže se dostává do překvapivého vedení! VÍCTOR DÍAZ byl po rohovém kopu ve vápně na pravém místě a dokázal usměrnit míč do branky. Dokáže Celta na tento gól zareagovat?
74
Rico si na levé straně udělal prostor a pokoušel se procpat míč na malé vápno, ale obrana tento pokus srazila do zámezí.
73
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Pablo Insua.
71
Timor se dostal k zakončení z pravé strany, ale Álvarez míč do branky nepropustil.
69
Po rohovém kopu se nikdo z domácích hráčů k hlavičce nedostal, obrana míč odvrátila do bezpečí.
68
Orellana se pokoušel nacentrovat do vápna, ale po teči jednoho z obránců se míč zatočil těsně nad branku. Bude z toho rohový kop.
67
Mallo na vlastní polovině zastavil slibně vypadající útoku Leganés faulem a dostává žlutou kartu.
66
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází John Guidetti.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Pablo Hernández.
66
65
Hosté posléze zahrávali ještě rohový kop, ale ani po této standardní situaci se k zakončení nedostali.
64
Domácí obrana udělal obrovskou chybu a k zakončení zpoza vápna se dostal Martín, jenž zamířil vysoko nad branku. S touto šancí se dalo naložit lépe.
62
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Adrian Marín, přichází Darwin Machís.
62
Orellana našel na levém křídle Sista, který se protlačil do vápna a pokoušel se přihrát na malé vápno. U tohoto pasu byl ovšem jako první Serantes, jenž uklidnil hru.
61
Celta Vigo se znovu začíná více tlačit do útočení, povede to k úvodní brance zápasu?
60
Marín si pomohl na středu hřiště držením a dostává žlutou kartu.
59
Dalekonosnou střelou se pokoušel prosadit Unai López, ale Álvarez měl dobrý výhled a zasáhl.
58
V posledních minutách se toho na hřišti příliš neodehrává. Hraje se převážně na středu hřiště.
55
Celta Vigo aktivně napadá hostující rozehrávku a nedovoluje svému soupeři téměř nic.
54
Hosté kombinují na útočné polovině, ale nedaří se jim dostat do zakončení.
52
Orellana se uvolnil před pokutovým územím a pokoušel se najít ještě lépe postaveného Aspase, ale přihrávku k útočníkovi Celty Vigo neprošla.
50
Hra se na začátku druhého poločasu přelévá ze strany na stranu. Oba celky se chtějí dostat do vedení.
49
Po rohovém kopu se hosté k výraznému ohrožení branky nedostali, domácí se zvládli bez problémů ubránit.
48
Leganés bude mít k dispozici rohový kop. Ten získali hosté po rychlém protiútoku.
47
Hned na začátku druhého poločasu mohli jít domácí do vedení! Aspas obdržel parádní pas mezi obránce a šel sám na branku. Ovšem nedokázal přesně zakončit a míč poslal vedle pravé tyče.
46
Hosté rozehrávkou zahájili druhý poločas.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
V prvním poločase se skóre neměnilo! Největší šanci měl v závěru Guerrero, jehož při úniku vychytal Álvarez. Nechme se tedy překvapit, jak bude probíhát druhá polovina zápasu.
45+1
45
Obrovská šance hostujícího celku! Guerrero se zničehonic dostal do úniku, který nedokázal přetavit v branku. Álvarez parádním zákrokem udržel nerozhodný stav.
43
Domácí rozehráli celou situaci nakrátko a pokračují v kombinaci.
42
Aspas si na útočné polovině pokryl míč a vybojoval pro svůj tým volný kop.
41
Celta Vigo to nadále zkouší postupným útokem, ale hosté parádně brání.
39
Na trávníku začínají pracovat také emoce, utkání dostává ten správný náboj.
37
Tribuny již slavily úvodní branku utkání, ale píšťalka rozhodčího jim tuto radost vzala. Aspas si totiž nedokázal pohlídat ofsajdovou linii a ačkoliv dokázal posléze dopravit míč do sítě, branka nemůže být uznána.
35
Tlak Celty se začíná stupňovat! K velmi tvrdé střele zpoza vápna se dostal Díaz, ale jeho ránu dokázal zablokovat obětavě Rico.
33
Orellana před pokutovým územím dlouho držel míč a poté vyslal do vápna nepřesný centr. Hosté budou odkopávat od branky.
32
Castro se pokoušel prodrat do šance střelecem hřiště, ale při kličce uklouzl.
31
Celta začíná být znovu jasně aktivnější a kombinuje na útočné polovině. Dočkáme se v tomto poločase úvodní branky?
29
Sisto se šikovně zbavil na hranici pokutového území hráče a vypálil. Skákavá střela skončila v náruči pozorného Serantese.
27
Unai López se na levém křídle propracoval až k centru do vápna, ale ten byl přetažený a nikdo z hostujících hráčů se k němu nedostal.
25
Orellana si naběl do vápna na centr z levé strany a vypálil z první. Serantes musel předvést pohotový zákrok.
24
Po rohovém kopu se domácí k zakončení dostat nedokázali, ovšem nadále zůstávají u míče.
23
Hra se začala přelévat ze strany na stranu. Výbornou individuální akcí se blýskl Aspas, jenž se dostal do pokutového území a střelou pod břevno protáhl Serantese, který musel míč vyrazit na rohový kop.
21
Sisto se pokoušel po rychlém sprintu kolem levé lajny procpat do vápna, ale jedním z obránců byl parádně zahnán do kouta a o míč přišel.
20
Leganés je v posledních minutách aktivnějším týmem a je usazené na útočné polovině. Celtě se příliš nedaří.
19
Po rohovém kopu se k zajímavému střeleckému pokusu dostal Marín, ale domácí brankář si dokázal s touto přízemní ránou poradit.
18
Guerrero vybojoval na středu hřiště míč a okamžitě vyrazil do útoku. Nakonec celou akci i sám zakončil, ale ohrožení branky z toho nebylo. Rána byla sražena na rohový kop.
17
Celta se po kratší pauze pokouší znovu dostat do tlaku, ale Leganés hraje o hodně aktivněji.
16
Timor vyslal do předbrankového prostoru prudký centr, který proletěl až do zámezí. Hosté zahrozit nedokázali.
15
Roncaglia musel sáhnout k taktickému faulu a dostává žlutou kartu. Hosté budou mít nebezpečný volný kop.
14
Hosté se po volném kopu dokázali dostat do tlaku a Álvarez musel krotit nebezpečný centr z pravé strany.
12
V těchto chvílích se hraje převážně na středu hřiště, oba týmy se střídají v držení míče.
10
Roncaglia byl u levé lajny velmi tvrdě dohrán a skácel se na trávník. Rozhodčí faul neodpískal a nechává hru pokračovat.
9
Fotbalisté Leganés hrají mírně zakřiknutě a zbavují se zbytečně míčů. Domácím se ovšem nedaří kombinace v před velkým vápnem.
7
Většina útoků Celty je vedene přes levou stranu, kde si výborně počíná bránící Díaz.
6
Hostující obrana vypadá v úvodních minutách pevně, Celta se nemůže dostat k zakončení.
4
Leganés se zatím nedokáže udržet u míče, domácí jsou v úvodu utkání velmi aktivní.
3
Sisto se pokoušel z levé strany natlačit do středu hřiště a vyslat do šance Aspase, ale přihrávka k útočníkovi Celty neprošla.
2
Celta drží míč na svých kopačkách a pomalu postupuje na útočnou polovinu.
1
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu a zahájili utkání.
1

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Sergi Gómez, Roncaglia, J. Castro – Diaz Rojas, Wass – Bongonda, Orellana, Sisto – Aspas.
Náhradníci: Villar – Planas, Señé, Costas, P. Hernández, Guidetti, Naranjo.

CD Leganés: Serantes – Díaz, Bustinza, Mantovani, Rico, Marín – Gabriel, A. Martín, Timor, Unai López – Guerrero.
Náhradníci: Brignoli – Sastre, Medjani, R. Pérez, Insua, Machís, Szymanowski.

Rozhodčí: Munuera – Matías, Baena.

Dnešní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit José Munuera. Na lajnách mu budou pomáhat pánové José Matías a Alfonso Baena. Čtvrtým rozhodčím bude Raúl Chavet.
CD Leganés

Fanoušci Leganés se nemohou dnešního utkání dočkat. Jejich milovaný klub totiž poprvé ve své historii odehraje zápas v Primera Division, protože do této doby nikdy nejvyšší soutěž nehrál. Čeká na Leganés vítězná premiéra, nebo bude jejich úvodní vystoupení propadákem?
Real Club Celta de Vigo

Tento španělský celek byl příjemným překvapením minulého ročníku španělské ligy, když se umístil na šestém místě a vybojoval evropské poháry. Celta Vigo by na tento úspěch navázala i v této sezóně, ale lehké to rozhodně nebude. Zvládne to?
Přeji krásný večer u sledování našeho textového přenosu ze španělské Primera Division. V tomto přenose se zaměříme na duel Real Club Celta de Vigo – CD Leganés a budeme doufat, že uvidíme pohledné utkání. Který tým si dokráčí pro vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.