Eibar - La Coruňa: Gól! Domácí přelstili ofsajdovou past a stoper Lejeune rozhodl

Fauly: 14:7.
Je tu konec zápasu 20. kola La Ligy mezi Eibarem a Deportivem La Coruňa. Papírové předpoklady se naplnily a domácí fotbalisté vyhráli nad svým soupeřem v poměru 3:1. Hosté sice v prvním poločase kousali, avšak po změně stran se do žádné velké šance nedostali, a když pak v 72. minutě zvýšil na 3:1 stoper Lejeune, bylo rozhodnuto.
90+3
90+3
Kakuta poslal dobrý centr do vápna na Navarru, ten ale fauloval a míč budou mít v samém závěru domácí.
90+2
Zápas se pouze dohrává. Je jasné, že spokojenější budou dnes domácí fotbalisté.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Bébé.
89
Z hranice vápna zkusil vystřelit Pedro León. Jeho ránu zblokoval jeden z bránících hráčů tak, že míč vylétl vysoko do vzduchu. Odtud doputoval do zámezí a je z toho roh.
87
Na levé straně byl u balonu Moreno, do vápna ale vniknout nedokázal a z akce nic nebylo.
86
Hráči Deportiva se v závěru nepouštějí do nějakého bezhlavého útočení. Hrají v poklidu ze zformované defenzivy.
84
Již se opět pokračuje ve hře. U míče jsou nyní hráči Deportiva.
83
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Celso Borges, přichází Marlos Moreno.
83
Na trávníku se ocitl Enrich, a přestože rozhodčí faul neviděl, hosté sportovně zakopli balon do zámezí.
81
Deset minut. Tolik chybí do konce normální hrací doby. Domácí se snaží hrát aktivně, drží balon ve sředu pole, což jim maximálně vyhovuje.
79
Hosté tak trochu rezignovali a v posledních minutách se už neženou za gólem. Je jasné, že dvě branky dnes už vstřelit nezvládnou.
Dnešní utkání sleduje 5.617 diváků.
77
Domácí kopali v krátkém sledu dva rohové kopy, hráči Deportiva se dokázali ubránit a teď jsou u míče.
76
Enrich posílal balon do vápna soupeře, tentokrát se hosté dokázali ubránit.
75
Čas se teď hostům neúprosně krátí. Do konce zápasu chybí čtvrt hodinky a u balonu jsou domácí.
73
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Carles Gil, přichází Joselu.
72
Eibar právě vstřelil branku!
Až do zakončení se nahrnul stoper FLORIAN LEJEUNE, díky němuž dokázali domácí soupeře přečíslit, a to bylo rozhodující. Hráči Eibaru přelstili ofsajdovou past soupeře a po přihrávce od Enricha se prosadil právě stoper FLORIAN LEJEUNE.
71
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Anaitz Arbilla.
69
Domácí fotbalisté hrají v posledních minutách nervózné. Nedaří se jim a jejich hra je plná nepřesností.
67
Z plného běhu pálil rozběhnutý Florin Andone, domácí gólman Yoel měl plné ruce práce, aby míč vyrazil alespoň před sebe.
66
Stále je jasně vidět, že dnešní utkání není ještě rozhodnuté. Domácí chtějí hrát hodně opatrně, hosté se zkoušejí všemožně tlačit do zakončení.
65
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Antonio Luna, přichází Rubén Peña.
64
Čas pomalu plyne a stav zápasu je od 19. minuty stejný – domácí vedou 2:1.
62
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Bruno Gama, přichází Gaël Kakuta.
60
Domácí kopali rohový kop a do odraženého míče se z otočky opřel Lejeune. Gólman Tytoń byl pozorný a v pohodě zakročil.
58
Fotbalisté Eibaru nejsou tak nebezpeční jako v úvodu zápasu. Aktuálně sledujeme naprosto vyrovnanou podívanou.
56
Hosté kopali přímý kop z pravé strany, centr do vápna domácí odvrátili.
55
Do odraženého míče se opřel nyní Çolak, jeho ránu levačkou dobře vyrazil domácí gólman Yoel.
53
Hosté stále cítí, že jsou blízko bodovému zisku. Tlačí se do vápna soupeře a hledají cestičky k zakončení.
52
Carles Gil se tak vehementně dožadoval odpískání pokutového kopu, až za protesty dostal žlutou kartu.
50
Hosté se nyní po pádu Çolaka v pokutovém území dožadovali penalty, hlavní rozhodčí ale zůstal v klidu.
48
Úvod druhého poločasu je oboustranně opatrný. Stejně jako na konci prvního poločasu se hraje spíše ve středu pole.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Eibarem a Deportivem. Domácí se rychle dostali do vedení 2:0 a zdálo se, že v pohodě půdou za vítězstvím. Jenže hosté dokázali rychle snížit a další průběh prvního poločasu byl hodně opatrný. Uvidíme, co si pro nás oba týmy připraví ve druhé půli.
45
45
Již běží poslední minuta prvního poločasu. U balonu jsou domácí fotbalisté.
44
Od vlastní brány odkopával gólman Tytoń, balon teď poskakuje ve středu pole a nikomu se očividně moc nechce útočit.
42
Závěr poločasu je trochu ospalý. Ani v ochozech to moc nežije a víceméně se čeká na hvizd rozhodčího, který by ukončil první půli.
40
Domácí chtěli odpovědět po standardní situaci, po dlouhém nákopu k vápnu Deportiva byl ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
39
Jako buldozer se do vápna soupeře tlačil hostující Gama, až k zakončení se ale nedostal a následuje odkop od brány.
38
Zpoza vápna pálil levačkou Rivera, balon se ale mezi tři tyče nevešel a gólman Tytoń zasahovat nemusel.
35
Do konce poločasu chybí něco okolo deseti minut a stále jsou to domácí, kteří jsou více u balonu.
33
Fotbalisté Eibraru jsou stále o něco aktivnější. Na šanci na jedné nebo druhé straně ale zatím čekáme.
31
Čas rychle plyne a poslední minuty se hraje hlavně ve středu pole.
29
Následný rychlý protiútok domácích zastavil taktickým faulem za žlutou kartu Borges.
29
Pokus o centr do vápna Eibaru dobře odvrátil obránce Capa.
27
Tempo hry přeci jen po divokém úvodu lehce upadlo. Domácí se nyní soustředí na to, aby pracovali dobře v defenzivě.
25
Stále sledujeme tak trochu živelný fotbal. Domácí fotbalisté jsou aktivnější a především defenziva Deportiva nepůsobí jistým dojmem.
23
Domácí nyní potřetí dopravili míč do brány, jenže zakončení předcházel útočný faul Adriána a gól tak neplatí.
21
A další šance domácích! Do vápna Deportiva vnikl Pedro León, jenže se dostal do velkého úhlu a z těžké pozice zamířil nad bránu.
19
La Coruňa právě vstřelila branku!
To jsou věci. Centr z levé strany propadl až na pravou stranu k Juanfranovi, který povedeným centrem na malé vápna našel hlavu EMREHO COLAKA, který pohodlně snížil na 2:1!
18
Hosté jsou otřeseni a nyní se nemohou dostat k bráně soupeře.
16
Po nepovedeném odkopu hostující defenzivy se balon dostal na střed k Adriánovi, který okamžitě poslal na pravé straně do šance SERGIHO ENRICHA, který v tísni dokázal zamířit přesně na zadní tyč – 2:0!
15
Také centr na přední tyč byl defenzivou hostů odvrácený.
15
Pedro León poslal do vápna Deportiva dobrý centr, hosté se ale dokázali ubránit. I když pouze za cenu dalšího rohu.
14
Teď ale centr z levé strany odvrátil hostující Arribas na rohový kop.
12
Hosté po inkasování gólu rozhodně nesložili zbraně a snaží se hrát aktivně.
10
Centr na přední tyč odhlavičkoval Adrián a jelikož balon tečoval hlavu Sidneiho, bude z toho odkop od Yoelovy brány.
10
Hosté dobře kombinovali na pravé straně hřiště, následně se jim podařilo vybojovat rohový kop.
8
Další pokus o útočný výpad domácího celku přerušil hvidz hlavního rozhodčího. Nyní bude z hranice velkého vápna rozehrávat Tytoń.
6
Dlouhý centr do vápna domácího celku se pokoušel posílat Andone, k ničemu to ale nevedlo.
4
Domácí svého soupeře zaskočili a hned v úvodu zápasu se dostávají do vedení, když se povedeným obloučkem z hranice vápna prosadil ADRIÁN GONZÁLEZ.
3
Bruno Gama zkusil překvapivě rovnou vystřelit, gólman Yoel byl ale pozorný.
3
Hostující Deportivo bude nyní kopat přímý kop ze zajímavé pozuce. Je to nalevo kousek za rohem velkého vápna.
2
Domácí začali s balonem na kopačkách. Velmi rychle o něj ale přišli a nyní se musí bránit.
1

SD Eibar: Y. Rodríguez – Capa, Gálvez, Lejeune, Luna – Dani García, Rivera – León, Adrián González, Inuj – Enrich.
Náhradníci: Areitio – Peña, dos Santos, Arbilla, Nano, Bébé, Sarriegui.

Deportivo La Coruňa: Tytoń – Juanfran, Sidnei, A. Arribas, F. Navarro – Guilherme, C. Borges – Gama, Colak, Gil – Andone.
Náhradníci: Lux – Mosquera, Albentosa, Joselu, Moreno, Laure, G. Kakuta.

Rozhodčí: Juan Martínez Munuera.
Eibar z posledních pěti ligových zápasů získal průměrných pět bodů a nenechází se tak v úplně ideálním rozpoložení. Dva poslední domácí zápasy navíc prohrál a dnes tak bude chtít tuto nepříjemnou sérii přerušit. Hosté uhráli z posledních pěti zápasů bodů šest, když jednou vyhráli a třikrát remízovali. Naposledy si přivezli plusový bod za remízu 1:1 na hřišti Las Palmasu.
Hezký sobotní podvečer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže z utkání 20. kola Primera Division mezi domácím Eibarem a hostujícím Deportivem La Coruňa. Favoritem zápasu budou domácí, kterým patří aktuálně desáté místo. Fotbalisté hostujícího Deportiva mají v tabulce o sedm bodů méně a jsou aktuálně na šestnáctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.