Eibar - Real Sociedad: Velká šance. Domácí Nano ale před prázdnou brankou selhal

Dnešní zápas je u konce! SD Eibar si připisuje další zisk tří bodů poté, co v domácím prostředí porazil Real Sociedad 2:0!

První poločas sice branku nenabídl, avšak rozhodně jsem se nenudili. Nejdůležitější situace prvního poločasu přišla ve 24. minutě, kdy se Elustondo zabránil rukou jasnému gólu, a tak dostal červenou kartu. Eibar navíc zahrával penaltu, kterou však kopl León velmi špatně, a tak domácí celek se do vedení nedostal. Eibar měl následně velký tlak, avšak úvodní branku se do závěrečného hvizdu prvního poločasu nedočkal.

Eibar vstoupil do druhého poločasu aktivně a první branky se dočkal v 57. minutě, kdy si střelu Escalanteho srazil do vlastní sítě Asier Illarramendi. O tři minuty poté trefil Enrich povedenou střelou tyč. V 66. minutě se domácí dočkali druhé branky, když krásná střela Bébé zalétla přesně k tyči. V závěru měl Eibar ještě několik příležitostí na to, aby navýšil skóre zápasu, avšak žádnou ze šancí již neproměnil.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou!
90+4
90+4
V samotném závěru dnešního zápasu ještě vypálil z hranice vápna Enrich, nicméně jeho střelu dokázal Rulli vyrazit a následně míč odkopl Navas!
90+3
Domácí se hnali do dalšího zajímavého protiútoku, který táhl přes pravou stranu León. Následně mu utekl míč, a tak dopředu míří San Sebastian.
90+1
Vzápětí dostal žlutou kartu domácí Dani García, který na polovině hostujícího celku tvrdě poslal k zemi Navase!
90+1
Obrovská šance domácího celku! Eibar se dostal do protiútoku, který táhl středem hřiště León, ten se již ocitl na hranici vápna a ještě vylepšil pozici pro Nana, avšak ten v obrovské šance mířil pouze do náruče brankář Rulliho!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Eibar předvedl další pohlednou akci! Středem hřiště táhl akci Rico, který následnou křížnou přihrávkou dostal míč na nohu Nana, kterého však pozlobilo zpracování, a tak mu míč utekl do zámezí.
88
Na levé straně dokázal vybojovat míč domácí Luna, který se následně pokoušel jít vpřed. V tom mu zabránil obránce Navas!
86
San Sebastian se opět po delší době dostal do kombinace na útočné polovině,avšak hostující celek příliš dlouho míč neudržel.
85
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází Fran Rico.
84
O další střelecký pokus domácího celku z hranice vápna se postaral Pedro León, jehož přízemní střela však mířila o kousek vedle domácí branky!
83
Po dlouhém odkopu brankáře Rulliho se dostal k míči Peňa, který vyslal do úniku Nana. Střídající hráč se dostal i do zakončení, avšak střela mu nesedla, a tak míč směřoval mimo!
82
Eibar měl teď další velkou šanci na navýšení svého vedení! Na pravé straně operoval s míčem Capa, který skvěle načasoval přihrávku pro Escalanteho, jehož následná rána však směřovala pouze do boční sítě!
81
Hostující celek vybojoval rohový kop, kterého se ujal Illarramendi. Jeho centr však neznamenal pro obranu Eibaru žádné nebezpečí!
79
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bébé, přichází Rubén Peña.
78
Na pravém křídle se pokoušel uvolnit Xabi Prieto, jehož postup však zastavil vracející se Escalante, který poslal svého protihráče nedovoleným zákrokem k zemi. Domácí hráč obdržel žlutou kartu!
77
Enrich zahrál na levé straně rukou, a tak měl San Sebastian možnost standardní situaci. Po centr Illarramendiho se dostal k zakončení José, avšak při zpracování si pomohl rukou!
76
Eibar v posledních minutách lehce polevil, a tak se do hry dostává také San Sebastian. Na levou stranu dostal ideální přihrávku Luna, který si míč zpracoval, avšak jeho následný centr nebyl nikterak nebezpečný!
75
Na levé křídlo dostal přihrávku střídající Nano, avšak jeho postup zastavil pomezní rozhodčí, který odpískal evidentní ofsajd.
73
Nyní se Real Sociedad opět usadil na útočné polovině, avšak po nepřesné přihrávce Bergary budou u míče opět domácí!
72
Teď mohl San Sebastian snížit na rozdíl jediné branky! Do pokutového území dostal přihrávku Juanmi, který byl před Riesgem osamocený, avšak při zpracování si pomohl rukou!
69
Domácí celek je ve druhém poločase zcela jednoznačně lepším týmem. Hostující San Sebastian se ve druhém poločase prakticky k ničemu nedostal!
67
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Carlos Vela, přichází Mikel Oyarzabal.
66
Eibar právě vstřelil branku!
A Eibar se dostává již do dvoubrankového vedení a směřuje za ziskem tří bodů! Centr Pedro Leóna byl odvrácen hostující obranou, avšak za vápnem se opřel do míče BÉBÉ, jehož přízemní střela mířila přesně k tyči!
65
Z následné standardní situace Eibar branku hostujícího celku neohrozil, nicméně vybojoval rohový kop!
64
Aktivní León následně vybojoval míč zpět a ve středu hřiště byl faulovaný, tudíž bude mít Eibar k dispozici další standardní situaci!
63
Na vlastní polovině dokázal zpracovat míč Enrich, který vyslal do protiútoku Kikeho, avšak ten se nedokázal uvolnit přes Litriho a o míč přišel!
63
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Nano.
62
Po nedovoleném zákroku Juanmiho zahrával Eibar nebezpečnou standardní situaci. Exekuce se ujal León, jehož nepovedený centr však obrana San Sebastianu dokázala odvrátit!
60
Další velká šance Eibaru na navýšení skóre! Enrich se dostal před vápnem k technické střele, kterou trefil domácí útočník tyč!
59
Domácí Eibar pokračuje v aktivním výkonu. Lejeune se pokoušel najít na levém křídle Bébého, avšak na portugalského křídelníka byl centr příliš rychlý!
57
A máme tu úvodní branku dnešního utkání, Eibar se po velkém tlaku poprvé v tomto zápase prosazuje! Na pravou stranu dostal opět přihrávku León, který skvěle načasoval pas pro Escalanteho, a ten následně s trochou štěstí dokázal dostat míč do sítě! Domácímu hráči pomohla teč ILLARRAMENDIHO, kterému je tak přiznán vlastní gól!
57
Pedro León se opět pokoušel uvolnit na pravém křídle, nicméně tentokrát to španělskému křídelníkovi nevyšlo a nedokázal přes Litriho odcentrovat!
56
Real Sociedad hned po zisku míče vyrazil do protiútoku, který táhl po pravé straně Carlos Vela. Jeho následný centr hledal za obranou Josého, avšak u míče byl první Riesgo!
54
León byl opět velmi aktivní na pravé straně, odkud poslal nebezpečný míč do vápna. Brankář Rulli však míč vyboxoval!
53
První velká šance Eibaru ve druhém poločase! Escalante se ocitl na hranici vápna v dobré příležitosti, a tak natáhl ke střele. Jeho pokus však těsně minul branku Rulliho!
50
León dostal pohlednou přihrávku do vápna a následným přízemní centrem hledal před branku Gálveze. Ten míč nezasáhl, nýbrž zasáhl brankáře Rulliho, který bude zřejmě potřebovat ošetření! Gálvez navíc dostává žlutou kartu!
50
O další nebezpečný centr do pokutového území se postaral Bébě z levého křídla. Obránce Martínez však byl na svém místě a míč vyboxoval!
49
Eibar zatím svého soupeře do hry vůbec nepouští. Z pravé strany tentokrát centroval Capa, na jehož centr si na zadní tyč nabíhal Kike. Těsně před ním však míč odhlavičkoval Navas!
48
Domácí celek se propracoval k nebezpečné standardní situaci, kterou rozehrál Escalante, jehož centr hledal Enricha. Jeho hlavička však nebyla ideální a míč skončil v zámezí.
47
Na začátku druhého poločasu předvedl Eibar pohlednou akci na pravé straně hřiště. Capa si narazil míč s Escalantem a vyslal přihrávku do vápna pro Enricha, jehož střela z ostrého úhlu však mířila mimo.
46
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Zurutuza, přichází Joseba Zaldúa.
46

Druhý poločas začne v Eibaru přibližně v 14:02!
45
44
Aktivní Illarramendi hledal centrem ve vápně útočnéka José Williana, avšak před ním dokázal míč odhlavičkovat obránce Gálvez!
43
Další nebezpečná situaci Eibaru vymyslel Escalante, který ve vápně našel naběhlého Enricha, ten ještě volil přihrávku před branku, avšak v tomto prostoru se nikdo z domácích nenacházel!
42
Eibar postupoval do dalšího nebezpečného útoku, který táhl po levé straně Bébé. Jeho následný centr byl adresovaný Enrichovi, avšak míč odhlavičkoval dobře postavený Navas!
40
Nebezpečná akce domácích! Na pravé straně si udělal prostor León, který poslal ne přední tyč nebezpečný centr pro Kikeho. Domácí útočník byl však dobře bráněn, a tak se k zakončení nedostal!
39
Domácí celek vykombinoval pozici pro Lunu, kterému se však centr z levé strany vůbec nepovedl. Míč dolétl do pravé části vápna, kde však míč odhlavičkoval Bergara!
38
Eibar se v posledních minutách zaměřuje především na rychlé protiútoky. Escalante poslal rychlý pas za obranu pro Bébého, který se přetahoval s Navasem, kterého nakonec povalil na zem, avšak hned poté míč sebral Rulli!
37
Před vápnem se ve skluzu nepříjemně střetl Dani García s Bergarou. Oba hráči zůstali ležet na zemi, nicméně fauloval domácí hráč, a tak bude u míče San Sebastian!
36
Na pravou stranu dostal povedený pas León, který obratem poslal míč do vápna, kam nabíhal Bébě, avšak ten se nedokázal k míči dostat.
34
Eibar je v posledních minutách aktivnější, což je vzhledem k tomu, že soupeř hraje v oslabení, pochopitelné. Domácím se však zatím nedaří dostat do nějaké větší šance.
32
Escalante poslal dlouhý centr na levé křídlo, kam si nabíhal Bébé. Portugalský záložník se k míči nedostal, neboť před ním míč dostal do zámezí obránce Navas.
30
A vzápětí je tu další žlutá karta, kterou dostává domácí Kike, který hodně okatě spadl v pokutovém území po souboji s Navasem a dostává žlutou kartu za filmování!
30
Další žlutou kartu hlavní rozhodčí udělil Velovi, který ve středu hřiště udělil ostrý úder ve vzdušném souboji Pedro Leónovi.
29
Na druhé straně zahrozil opět Pedro León, který si udělal prostor na pravém křídle a následným centrem vystrašil obránce San Sebastianu. Hlavičkoval Escalante, avšak jeho nevýraznou hlavičku zachytil Rulli.
28
Hostující Illaramendi poslal do pokutového území nebezpečný centr, který hledal Josého Williana, avšak pro míč si došel brankář Riesgo!
26
První žlutou kartu v dnešním utkání dostává hostující Martínez, který na polovině hřiště nedovoleným zákrokem zastavil Escalanteho.
25
To byla velmi špatně kopnutá penalta! K exekuci se postavil Pedro León, který však míč hodně špatně zasáhl a poslal míč vysoko nad branku. Fanoušci si při této příležitosti jistě vzpomenou na "slavnou" penaltu Sergia Ramose...
24
Penalta pro Eibar! Hned po vyboxování míče Rullim se k hlavičce dostal Bébé, avšak míč, který směřoval do branky, zasáhl rukou Elustondo, který sice zabránil jasnému gólu, avšak dostává červenou kartu!
23
Eibar se po delší době dostal na útočné polovině do kombinace. Z pravé straně nebezpečně odcentroval León, avšak Rulli míč vyboxoval!
21
San Sebastian se po nepovedeném začátku postupně dostává zpět do hry. Illarramendi našel za obranou naběhnutého Juanmiho, který se však dle názoru rozhodčího nacházel v ofsajdu, opakované záběry však potvrdily opak.
20
Gálvez rozehrál standardní situaci z vlastní poloviny, nicméně dlouhým centrem hledal na útočné polovině Bébého. Portugalský záložník se však k míči nedokázal dostat.
18
První velkou šanci měl také Real Sociedad! Na pravou stranu dostal krásný centr Carlos Vela, který ještě hledal před brankou Juanmiho, avšak ten se při náběhu nacházel v těsném ofsajdu!
17
Hostující Litri se dokázal na levé straně dostat před rozehrávajícího Andera Capu, který pravděpodobně fauloval, nicméně hlavní rozhodčí celou situaci pustil.
16
Rohový kop San Sebastianu rozehrál Carlos Vela, jehož centr našel za vápnem Juanmiho, který byl tísněn obránce, i tak se dostal ke střele. Jeho zakončení však mířila hodně mimo domácí branku.
15
Hosté postupovali do zajímavého útoku, který táhli po levém křídle. Carlos Vela si chtěl narazit míč s Litrim, avšak do jejich kombinace zasáhl Capa, který poslal míč na roh!
13
San Sebastian měl po dalším nedovoleném zákroku domácího celku k dispozici standardní situaci. Illarramendi hledal svým centrem v levé části vápna Velu, avšak hostující kapitán svou hlavičku nasměroval pouze do zámezí.
12
Hostující José Willian vybojoval na útočné polovině míč a pospíchal vpřed. Jeho postup však zastavil lehkým zatažením za dres Escalante, čímž přerušil postupný útok.
11
San Sebastian je zatím na útočné polovině neškodný. Hostující celek trápí častá nepřesnost přihrávek.
9
První nebezpečná akce dnešního duelu! Capa si na pravé straně dobře zpracoval míč, našel před vápnem Enricha, který sklepl míč pro Pedro Leóna, avšak jeho střela z voleje mířila mimo tři tyče!
8
Eibar je zatím v dnešním utkání jednoznačně aktivnější, nicméně na útočné polovině zatím není tak nebezpečný. Enrich se pokoušel prosadit přes pravou stranu, avšak na obránce nevyzrál.
6
Úvodního rohového kopu dnešního utkání se zhostil Pedro León, jehož centr směřoval do středu vápna. Obrana Realu Sociedad však dokázala míč odhlavičkovat do bezpečí.
5
Tentokrát zahrozil Eibar z pravé strany, odkud odcentroval Pedro León. Jeho centr směřoval na přední tyč, kde však míč odvrátil na rohový kop stoper Navas.
4
Domácí Eibar se pokoušel kombinovat na levém křídle, kde vybojoval autové vhazování. To provedl obránce Luna, který našel Enricha, jehož pohotovou střelu dokázal zblokovat Illarramendi!
3
Dlouhý odkop brankáře Riesga hledal na útočné polovině Kike Garcíu, avšak ten se k míči přes obránce San Sebastianu k míči nedokázal dostat.
1
Úvodní výkop měli k dispozici hráči hostující celku, kteří se dostali do kombinace na útočné polovině, nicméně míč skončil v zámezí a bude vhazovat Eibar.
1
Hlavní rozhodčí přivedl oba týmy na hrací plochu, již za malý okamžik samotné utkání začne!

SD Eibar: Riesgo – Capa, Gálvez, Lejeune, Luna – León, Dani García (C), Escalante, Bébé – Enrich, Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Peña, F. Rico, dos Santos, Nano, Juncà, Adrián González.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, Navas, I. Martínez, Litri – Illarramendi, Bergara – Vela (C), Juanmi, Zurutuza – José.
Náhradníci: Bardají – Mikel González, Prieto, Pardo, Canales, Oyarzabal, Zaldúa.

Rozhodčí: José Sánchez – Gallego, Martínez (vš. Španělsko).
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má o tomto víkendu na programu své šesté kolo. My se společně zaměříme na souboj SD Eibaru s Realem Sociedad San Sebastian. Úvodní výkop je naplánován v Eibaru v 13:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Eibar byl velkým překvapením loňské sezony španělské nejvyšší soutěže! Malý klub ze severního Španělska se dokázal díky dobrým výkonům udržet v Primera Division a v letošní sezoně má ambice se umístit v přední polovině tabulky. Eibar má po odehraných pěti zápasech na svém kontě již sedm bodů. Do sezony vstoupil do sezony ideálně a v úvodním utkání prohrál na hřišti La Coruňi 1:2. Hned poté však dokázal v lize dvakrát vyhrát a jednou remizovat. V posledním ligovém utkání se Eibar dostla na půdě Malagy do vedení po brance Nana, avšak domácí dokázali skóre otočit. Do dnešního duelu však Eibar vstupuje v pozici mírného favorita!

Domácí celek v dnešním utkání bude postrádat obránce Ramise, který laboruje s poraněnou kyčlí.
Real Sociedad San Sebastian po odchodu Antoine Griezmanna do Atlética stále hledá svého klíčového hráče a možná i proto nejsou výsledky San Sebastianu takové, jaké bývaly před pár lety.

Real Sociedad má na svém kontě rovněž sedm bodů. V lize tento španělský celek zaznamenal dvě výhry, jednu remízu a dvě porážky. V posledním ligovém kole se však svěřenci Eusebia Sacristána dokázali v domácím prostředí porazit Las Palmas vysoko 4:1 a skvěle se tak připravili na dnešní duel!