Eibar - Valencia: Nešťastník! Hostující Mina netrefil za dvě minuty dvakrát prázdnou branku

Dnešní utkání je u konce! SD Eibar v domácím prostředí dokázal udržet hubené vedení nad Valencií CF a připisuje si důležité vítězství!

První poločas dnešního duelu nenabídl do čtyřicáté minuty prakticky nic zajímavého! Až poté si hostující Valencie vybojoval dvě velké šance, ze kterých však úvodní branky vstřelit nedokázala. V nastaveném čase měl velkou šanci také Eibar, avšak hlavička Escalanteho v síti neskončila!

Ve druhém poločase se Eibaru podařilo dostat do vedení zásluhou branky Pedra Leóna, který po neúspěšné penaltě dokázal míč dorazit do sítě! Valencia se v závěru pokoušela o vyrovnání, avšak Eibar předvedl velmi dobrý, taktický výkon a hubené vedení udržel.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
90+4
90+3
Dani Parejo dostal prostor ve středu hřiště a poslal zajímavý pas za obranu Eibaru, kam si nabíhal střídající Bakkali. Riesgo však velmi dobře četl hru a u míče byl o něco dříve, než hostující útočník!
90+2
Domácí celek dostal míč přes stopery až k vlastnímu brankáři, který poslal dlouhý odkop na útočnou polovinu!
90+1
Eibar však zatím zvládá závěr zápasu velmi dobře. Střídající Enrich dokázal udržel míč v rohu na útočné polovině a navíc vybojoval rohový kop!
90
Základní hrací doba je u konce. Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Rafael Mir.
89
Z levé strany odcentroval hostující Gayá, který hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů. Míč nakonec skončil v náruči brankář Riesga!
88
Střídající Enrich se pokoušel na pravé straně udržet míč na své kopačce, avšak měl proti sobě hned dvojici protihráčů, které se nakonec podařilo zmocnit míče.
86
Dlouhý odkop domácího brankáře Riesga skončil na levé straně. Do vzdušného souboje šel Santos s Enrichem a právě od hostujícího hráče se míč odrazil do zámezí, tudíž bude Eibar vhazovat!
85
Valencia přešla velmi rychle do útoku, z pravé strany odcentroval Cancelo, avšak celou situaci ve vápně domácího celku vyřešil Lejeune, který odkopl míč do bezpečí!
84
Exekuce rohového kopu se zhostil Pedro León, jehož centr mířil na přední tyč, kde se však nacházel pouze bránící Santos, který míč odhlavičkoval!
84
Střídající Rubén Peňa si dokázal na pravé straně pokrýt míč před bránícím Santosem a vybojoval rohový kop!
83
Abdennour dokázal skvěle načasovaným skluzem obrat ve středu hřiště o míč Enricha a Valencia mohla postupovat do protiútoku. Naniho přihrávka na Bakkaliho však skončila u domácího brankáře!
82
Následné standardní situace ze středu hřiště se ujal Santos, jehož střela mířila přímo do středu branky, a tak Riesgo dokázal zasáhnout!
81
Ve středu hřiště si opět skvěle pokryl míč Dani Parejo, který málem o míč přišel, avšak rozhodčí následně pískl do píštalky, neboť byl Parejo faulovaný!
80
Dani Parejo opět podržel míč ve středu hřiště a následnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Rodriga. S ním se však poctivě vrátil obránce Lejuene, který svého soupeře ke střele nepustil.
79
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Jota, přichází Sergi Enrich.
78
Valencia je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem, avšak dobře organizovaná obrana Eibaru zatím odolává a dvanáct minut před koncem základní hrací doby drží jednobrankové vedení!
77
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Mario Suárez, přichází Álvaro Medrán.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Zakaria Bakkali.
77
76
Domácí celek se však dostal znovu k míči, jmenovitě Lejuene, který natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Jeho střela nebyla špatná, avšak chyběla ji větší přesnost!
75
Eibar se po delší době dostal do kombinace na útočné polovině, nicméně dlouho se hosté u míče neudrželi. Přihrávka Joty měla najít na levé straně Peňu, avšak ten svůj náběh špatně načasoval, a tak míč skončil v zámezí.
73
Na hřišti se přiostřuje! Domácí útočník Kike García nestíhal v souboji s Suárezem, a tak hostujícího hráče poslal ostrým zákrokem k zemi!
72
Nebezpečné standardní situace se ujal Dani Parejo, kterému střela poměrně sedla, avšak Riesgo přečetl jeho úmysl a dobře se postavil na stranu, kam hostující kapitán střílel!
71
Valencia bude mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci! Ve středu hřiště byl totiž faulovaný Santi Mina, kterého poslal k zemi ostrým zákrokem Ander Capa!
69
Ve středu hřiště si udělal prostor Dani Parejo, který krásnou, průnikovou přihrávkou našel ve středu hřiště Gayu, který si však při zpracování pomohl rukou a hra je přerušena!
68
Eibar po vstřelené brance lehce polevil a do hry se dostává daleko více hostující Valencia, která se pokouší co nejdříve srovnat!
65
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bébé, přichází Rubén Peña.
65
Následného rohového kopu se zhostil Dani Parejo, jehož centr našel ve vápně Abdennoura. Hlavička tuniského stopera byla povedená, avšak skončila těsně vedle domácí branky!
64
Ze střední vzdálenosti nyní vypálil hostující Rodrigo, jehož střela nebyla vůbec špatná, avšak mířila těsně vedle. Nakonec se ukázalo, že byla tečovaná, a tak z toho bude rohový kop!
63
Žlutou kartu dostává Enzo Pérez (Valencia CF).
62
Eibar právě vstřelil branku!
Eibar se dostává po hodině hry do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil Pedro León, který nejdříve nepřekonal Ryana, avšak z následné dorážky už dokázal dostat míč do sítě!
62
Pedro León (SD Eibar) neproměňuje pokutový kop.
61
Před pokutovým územím operoval s míčem Kike, který následně odcentroval míč před branku, avšak ten zasáhl ruku Abdennoura a bude z toho pokutový kop!
60
Penalta pro Eibar!
59
Cancelo se pokoušel z pravé strany odcentrovat, nakonec však přihrál před vápno, kde se nacházel Parejo. Hostující kapitán poslal lob do vápna, který měl být pro Cancela, avšak tomu se nepodařilo míč dostihnout na hrací ploše.
57
Domácímu celku se podařilo usadit na útočné polovině. Ve středu hřiště dostal prostor Kike, který napřáhl ke střele, avšak ta mířila mimo branku.
56
Abdennour opět zaváhal při rozehrávce a velmi rychle u něj byl napadající Kike García. Španělský útočník šel tentokrát do skluzu, avšak Abdennour stihl míč odehrát!
55
Valencia mířila do protiútoku, který táhl po levé straně Nani. Portugalský křídelník posílal střílený centr na hranici vápna, kam nabíhal Parejo, avšak míč odkopl Jota. Následně mířil do protiútoku Eibar, avšak přihrávka Bébého mířila nad Kikeho, který se nacházel v ofsajdu.
54
Stoper Abdennour zaváhal při rozehrávce a dostal se pod tlak napadajícího Kike Garcíi, avšak tuniský stoper situaci zvládl s přehledem.
53
Eibar vstoupil do druhého poločasu jednoznačně aktivněji, nicméně zatím si nemůže najít cestu do pokutového území. Aktuálně pouze kombinuje na útočné polovině.
51
Eibar tak měl výhodu nebezpečné standardní situace! Rozehrávky se zhostil Pedro León, který mířil k tyči, avšak Ryan střelu tímto směrem čekal, a tak byl u tyče včas a míč vyrazil!
50
Domácí Jota Peleteiro v prvním poločase nebyl příliš vidět. Nyní se však uvolnil ve středu hřiště a chystal se ke střele. Na poslední chvilku ho však fauloval Parejo!
48
Mario Suárez byl ve středu hřiště velmi aktivně atakován Leóne, který nakonec fauloval, avšak hostující hráč i tak dokázal udržet míč a rozehrál k obráncům.
46
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Ramis, přichází Florian Lejeune.
46

Druhý poločas začne přibližně v 19:17!
45+1
45+1
Eibar měl v závěru prvního poločasu velkou šanci na vstřelení úvodní branky dnešního duelu. Po rohovém kopu Leóna se dostal k hlavičce Escalante, avšak mířil těsně vedle!
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby!
44
Do vápna Eibaru poslal další centr José Gayá, jehož centr však dokázala obrana domácího celku odvrátit!
42
Valencia v posledních minutách výrazně zlepšila svůj výkon, z čehož pramenily dvě velké šance. Ani jedna však gólem neskončila!
41
O minutu později si Valencia vybojovala další velkou šanci! Do levé části vápna dostal ideální přihrávku Gayá, který přihrávkou našel Santi Minu, jehož střela z voleje však mířila mimo!
40
Následného rohového kopu se ujal Rodrigo, jehož centr ještě nebyl tak nebezpečný! Následně z levé strany odcentroval Nani, který před brankou našel Minu, avšak tomu zakončení na poslední chvilku ztížil jeden z obránců, a tak míč skončil nad brankou!
39
Portugalec Nani dostal ideální přihrávku na levou stranu, kde se pokoušel "umotat" Lunu. To se mu sice nepodařilo, avšak alespoň vybojoval rohový kop!
39
Domácí Eibar měl problémy při rozehrávce, které ještě dokázal vyřešit stoper Ramis, avšak pouze za cenu dlouhého odkopu, který skončil u Abdennoura, a tak mají míč hosté.
37
Eibar táhl svůj útok po pravé straně, kudy postupoval obránce Capa. Ten se následně pokoušel proniknout přes Santose, avšak přes toho nedokázal projít.
36
Nani teď předvedl hodně ostrý zákrok, kterým poslal k zemi Escalanteho. Tento faul neunikl pozornosti rozhodčího, který porugalského fotbalistu "odměnil" žlutou kartou!
35
Na druhou stranu pospíchal domácí Kike García, který si to namířil přes pravou stranu. S forvardem Eibaru se však velmi dobře vrátil José Gayá, který čistým zákrokem svého soupeře obral o míč.
35
Žlutou kartu dostává Antonio Luna (SD Eibar).
34
Aktivní Santi Mina se opět pokoušel proniknout do vápna přes pravou stranu. Pasem chtěl oslovit Rodriga, avšak ten se nacházel za obránce, a tak se k němu míči nedostal.
32
Santi Mina se pokoušel projít po pravé straně, avšak hostujícího křídelníka dokázal zastavit povedeným obranným zákrokem Ramis, který hned poté založil protiútok svého týmu.
31
Další ostrý souboj absolvoval obránce Luna ve středu hřiště, kde se střetl útočníkem Rodrigem. Luna momentálně odchází za asistence lékařů za postranní čáru!
30
Eibar je v posledních minutách opět aktivnějším týmem, nicméně stále se nemůže dostat do některé větší gólové šance...
28
Ano, už se opět hraje! Eibar kombinoval na útočné polovině a následně z pravé strany odcentroval Capa, který však žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
27
Na trávníku zůstal ležet domácí obránce Luna, který nepříjemně dopadl na zem po souboji s Parejem. Dle všeho by však měl být domácí bek v pořádku!
24
Hostující Valencia vybojoval rohový kop, kterého se zhostil opět Rodrigo, jehož centr se snášel ve středu hřiště na hlavu Abdennoura, avšak těsně předním míč odhlavičkoval Gálvez.
23
Nani poslal povedený pas za obranu na Rodriga, nicméně u toho byl velmi rychle brankář Riesgo a po vzájemném souboji těchto dvou hráčů míč skončil v zámezí.
21
Capa se o chvilku později dostal na pravé straně k míči znovu, tentokrát svým centrem našel ve vápně Tiaga, jehož střela však mířila vysoko nad branku hostujícího celku.
20
Eibar poprvé zahrozil po pravé straně, kde se probíjel vpřed obránce Capa. Toho však na poslední chvilku zastavil povedeným skluzem obránce Abdennour.
19
Favorizovaná Valencie se pomalu dostává do tempa a svého soupeře přehrává. Z pravé strany odcentroval Cancelo, který našel Rodriga, jenž se prezentoval skvělými nůžkami, avšak opět se nacházel v ofsajdu!
18
Na levé straně se uvolnil Gayá, který následným centrem našel za obranou Eibaru naběhnutého Rodriga, který se chystal zakončit. Španělský forvard se však nacházel v ofsajdu.
16
Na levé straně dostal prostor obránce Luna, který se protáhl mezi dvojicí Pérez – Cancelo a postupoval do vápna. Jeho následný střílený centr však odkopl Santos.
14
Eibar vybojoval standardní situaci, kterou ze středu hřiště rozehrál Pedro León. Španělský záložník netrefil míč vůbec špatně, avšak Ryan měl dobrý výhled a pro míč si došel!
13
Portugalec Bebé si na levé straně kryl míč před Cancelem, avšak ten se následně dokázal dostat před něj a bývalý hráč Manchesteru United musel faulovat!
12
Valencia vzápětí vybojovala druhý rohový kop, kterého se ujal Rodrigo. Španělský forvard našel přetaženým centrem v pravé části vápna Pareja, avšak tomu střela vůbec nesedla a poslal míč vysoko nad branku!
11
Při rozehrávce však chyboval i domácí Eibar, skvěle napadající Nani navíc vybojoval rohový kop. I druhého rohového kopu se ujal Dani Parejo, avšak ani tentokrát jeho centr nebyl ideální a obrana Eibaru se dokázala ubránit.
10
Hostující celek se poprvé v tomto zápase dostal k postupné rozehrávce z vlastní poloviny, avšak ta se příliš nepovedla a přišla brzká ztráta.
9
Exekuce úvodního rohového kopu dnešního utkání se ujal Dani Parejo, jehož centr byl však přetažený, avšak na druhé straně míč zachytil Mina, a tak útočné snažení Valencie pokračuje!
8
José Gayá dostal přihrávku na levou stranu, kde měl však proti sobě Capu. Hostující obránce si sice nedokázal poradit, nicméně vybojoval alespoň rohový kop!
7
Hostující brankář Ryan se při rozehrávce dostal pod tlak napadajících hráčů, avšak situaci dokázal vyřešit a míč odkopl na útočnou polovinu.
6
Poprvé se do hry dostala také Valencia. Rozehrávku si vzal na starost Abdennour, který hledal dlouhým centrem za obranou Rodriga, avšak o toho se postaral Ramis!
4
První střelecký pokus dnešního utkání registrujeme z kopačky Pedra Leóna, letní akvizice z Getafe. Jeho střele však chyběla větší razance a brankář Ryan si poradil!
3
Eibar zatím po třech minutách jednoznačně diktuje tempo hry a svého soupeře zatím nepouští ke slovu. Domácí tým momentálně kombinuje na útočné polovině a pokouší se dostat do vápna.
2
Z levé strany posílal do vápna centr obránce Luna, avšak pohotový Santos míč odhlavičkoval do bezpečí. Úvodní nápor Eibaru však pokračuje!
1
Hlavní rozhodčí Alejandro Hernández právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté, kteří se hned na začátku utkání usazují na útočné polovině.
1
Hlavní rozhodčí právě přivedl oba týmy na hrací plochu. Za malý moment začínáme!

SD Eibar: Riesgo – Capa, Gálvez, Ramis, Luna – Dani García (C), Escalante – León, Jota, Bébé – Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Inuj, Enrich, Peña, Lejeune, Adrián González, Juncà.

Valencia CF: Ryan – Cancelo, Abdennour, Santos, Gayá – E. Pérez, Mario Suárez, Parejo (C) – S. Mina, Rodrigo, Nani.
Náhradníci: Doménech – Vezo, Bakkali, Medrán, Montoya, Mir, Soler.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Sobrino, Naranjo.
Příjemný sobotní podvečer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má dnes na programu své druhé kolo. My se společně zaměříme na souboj SD Eibaru s Valencií CF. Úvodní výkop je naplánován v 18:15 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
SD EIBAR
Malý španělský klub byl v minulé sezoně nováčkem v Primera Division, avšak nevedl si vůbec špatně. Dlouho se držel v přední části tabulky, v závěru ročníku však hráčům docházely síly, a tak sezonou dokončili na čtrnáctém místě tabulky se ziskem 43 bodů. V Eibaru však sezonu hodnotili velmi pozitivně.

Do nové sezony vstoupil Eibar zápasem na půdě La Coruňi a vyšel bodově naprádzno. Od 55. minuty sice vedl po brance Ramise, avšak domácí tým dokázal díky dvěma brankám skóre otočit. Dnes navíc přijíždí na hřiště Eibaru silná Valencie!
VALENCIA CF
Valencia nezažila povedenou sezonu, obsadila až dvanácté místo, což je na tento klub s pohárovými ambicemi opravu hodně málo. Tradiční španělský klub se tak v letošní sezoně nepředstaví v žádné z evropských soutěží. Valencia navíc do nové sezony vstoupila hodně špatně. Na domácím stadionu přivítala Las Palmas, které předvedlo na Estadio de Mestalla skvělý výkon a po výhře 2:4 si odvezli tři body. Valencia se tak dnes bude pokoušet o nápravu nepovedeného vstupu do nové sezony...