La Coruňa - Bilbao: Raúl García vypálil a je to 0:1

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání končí těsným vítězstvím hostujícího týmu, kterému stačila jen jedna branka. Ve druhém poločase to již nebyl tak pohledný zápas, k vidění bylo spousta ostrých zákroků a zbytečných ztrát míčů, rozhodně bylo na trávníku patrno více nervozity z obou týmů. Domácích snaha alespoň o vyrovnání nevedla k úspěchu, ve finální fázi dnes Deportivo selhávalo, byť defenziva Athletica nepůsobila zrovna nejjistěji.
90+3
90+3
Fayçal Fajr poslal míč do vápna, ale přímo do míst, kde stál Arrizabalaga, který v pohodě chytá.
90+2
Již se stalo, hosté se ale v pohodě ubránili a i nadále se v pohodě brání, byť domácí vybojovali další volný kop, znovu z levé strany, tentokrát z ostřejšího úhlu.
90+2
Volný kop pro Deportivo, Faycal Fajr rozehraje z levé strany, ze střední vzdálenosti.
Dnešní utkání sleduje 23 317 diváků.
90+1
Sudí se rozhodl nastavit celkem tři minuty.
90
Raúl Albentosa ostře atakuje hráče soupeře u půlící čáry a tím celá útočná snaha domácích končí.
90
Autové vhazování pro Deportivo, z pravé strany. Míč směřuje do vápna, kde zakončuje Marlos Moreno, ale trefuje jen dobře postaveného obránce Athletica.
89
Domácí se nyní snaží co nejrychleji dostat do vápna soupeře, nákop dopředu ale nevede k úspěchu, hosté odkopávají.
87
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñigo Lekue.
85
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iňaki Williams, přichází Sabin.
84
Hosté připravují střídání, do hry se dostane Sabin.
83
Beñat Etxebarria však trefuje pouze bránícího hráče ve zdi, následná střela Juanfrana nemohla Arrizabalagu zaskočit.
82
Pro branku Athletica je to nebezpečná situace, Arrizabalaga si staví usilovně bránící zeď.
81
Marlos Moreno splnil cíl, došel si pro faul, ale možná to mělo být myšleno pro pokutové území, sudí ale nechává rozehrávat zpoza vápna, byť těsně v jeho blízkosti.
80
Ne, v útočné fázi je to dnes, z pohledu domácího týmu, velká bída a platí to i pro tento roh, který končí v náruči Arrizabalagy.
79
Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
78
Míč má Lux, který rychle rozehrává, domácím se čas rychle krátí.
77
Raúl García vybojoval volný kop na útočné polovině, rozehrává Beñat Etxebarria.
76
Za pískotu diváků se domácí snaží něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím to nevede k ničemu, maximálně ke ztrátě míče.
75
A vše končí nepochopitelným faulem Pedra Mosquery, který ostře loktem zasáhl do oblasti krku Adurize, v hlavičkovém souboji a může být rád, že to nebyla karta.
74
Ale domácí pokračují v útoku, míč však létá více vzduchem, než aby šel po zemi.
73
Domácí Marlos Moreno nyní ve vápně prováhal nejlepší okamžik ke střele nebo přihrávce a nakonec v souboji s dvěma bránícími hráči o míč přišel.
72
Tímto tempem nám budou karty v zápase narůstat geometrickou řadou, je pravda, že faulů je hodně a pokud se nemá utkání rozhodčímu vymknout z kontroly, musí tyto fauly již postihovat.
71
Žlutou kartu dostává Beñat Etxebarria (Athletic Bilbao).
70
Žlutou kartu dostává Celso Borges (Deportivo La Coruňa).
70
Je před námi posledních dvacet minut tohoto utkání a přiostřuje se, těch faulů je již opravdu hodně.
68
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Carles Gil, přichází Marlos Moreno.
68
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Ander Iturraspe.
68
Žlutou kartu dostává Mikel San José (Athletic Bilbao).
67
Hosté rozehráli volný kop, míč směřuje do vápna soupeře, tam ale chytá Lux.
66
Celso Borges fauluje na své polovině a nabízí tak soupeři volný kop.
64
Ale hosté i tuto situaci ubránili, nakonec pálil z dálky Luisinho, ale vysoko nad branku Athletica.
64
Po dalším nedovoleném zákroku tohoto hráče mají domácí výhodu volného kopu. Domácí již rozehráli, ale míč končí vedle branky, tak alespoň roh pro Deportivo.
63
Aduriz dnes rozhodně nehraje v rukavičkách, těch faulů má na svědomí již celkem dost, je až s podivem, že je zatím bez karetního trestu.
62
Germán Lux rozehrává od své branky, máme za sebou hodinu hry a domácím se zatím nedaří alespoň vyrovnat.
60
Iňaki Williams nasprintoval s míčem na levou stranu, odkud centruje, pro míč si ale došel Lux a je po nadějích hostujícího týmu.
59
Carles Gil se dostává k hlavičce uvnitř vápna Athletica, ale branku vysoko přestřeluje.
58
Arrizabalaga má míč a rozehrává od své branky, míč směřuje k půlící čáře.
57
Raúl García s míčem na levé straně, když nevíš co, tak vystřel, tentokrát to ale nebyla tak dobrá střela, jako při prvním gólu, míč letí vedle branky.
56
Hosté se nyní drží na útočné polovině, domácím se nedaří vymanit ze sevření.
55
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Sidnei, přichází Alejandro Arribas.
53
Bylo to po jednom ze sprintů na vlastní polovině, mezitím již hosté rozehráli roh, ale branku Luxe neohrozili.
52
Je z toho roh pro Athletic, navíc sledujeme Sidneiho, který má evidentně problémy se zadním stehenním svalem na pravé noze.
52
Včas nyní zasáhl ve vlastním vápně vracející se Juanfran, který odkopl míč útočícímu Adurizovi.
50
Nakonec se právě po pravé straně dostal do zakončení Florin Andone, jehož střelu s námahou Arrizabalaga vyrazil, všemu předcházelo excelentní zpracování těžkého pasu!
49
Souboj o míč na polovině Deportiva, domácí úspěšnější a hned jdou dopředu po pravé straně.
47
Luisinho se poroučel ve vlastním vápně na trávník po zákroku útočícího Raúla Garcíi, který si pomohl rukama. Sudí píská útočný faul.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas končí výsledkem 1:0 pro Athletic Bilbao, což je do jisté míry překvapením. Sledujeme totiž hodně vyrovnané utkání, ani jedno z mužstev si nevytvořilo nějakou výraznou převahu, ale přesto se z gólu radovali hosté. Ty dostal do vedení ve 41. minutě nádhernou střelou Raúl García. Šrámem na prvním poločase je zranění domácího útočníka Joselu, který odstoupil ze zápasu právě po zákroku střelce prvního gólu Raúla Garcíi.
45+2
45+2
Sudí nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby první půle, nyní musí ven z branky Arrizabalaga, aby odehrál míč po nepřesné rozehrávce soupeře.
45+1
Ještě rohový kop pro Deportivo, domácí bude rozehrávat z levé strany.
45
V poslední minutě řádné hrací doby volný kop pro Deportivo, je to ale z velké dálky od branky Arrizabalagy.
44
Deportivo se dostává na útočnou polovinu, kde po faulu Muniaina zůstanou.
43
Luisinho zachytil nepřesnou rozehrávku hostů a může rozehrát.
42
Diváci nespokojeně pískají, ale to je zatím trochu mimo účinek, protože z vedení se těší hosté.
41
Bilbao právě vstřelilo branku!
A právě v tento okamžik, kdy se zdálo, že oba týmy to již do poločasové přestávky nějak dohrají, si vzal míč RAÚL GARCÍA, z nějakých třiceti metrů napřáhl ke střele a trefil se naprosto fantasticky!
40
Posledních pět minut prvního poločasu, který se v podstatě jen dohrává, aktivita obou týmů klesla na nulu.
39
Pas na pravou stranu, kde bojuje Laporte o míč, nakonec je úspěšný a míč tak získávají hosté.
37
Hosté jsou nyní pasivnější a pouze se drží na své polovině.
36
Lux se zapojuje do rozehrávky svého týmu.
35
Z rohového kopu se domácí nedokázali vůbec prosadit, míč směřuje až na jejich polovinu.
34
Juanfran vysunul do úniku Andoneho, který se dostal do zakončení, ale jeho pokus zblokoval nad branku vracející se de Marcos.
33
Raúl García se ve vápně Deportiva dokázal otočit s míčem a i vystřelit, ale branku přestřelil.
32
Míč letí k bližší tyči, kde v těžké pozici dokázal zakončit Aduriz, ale pouze vedle branky.
31
A vzápětí další roh pro Athletic, znovu z levé strany.
30
Centr z levé strany do vápna Deportiva, je z toho roh.
29
Hosté to zkouší po levé straně, kde se Muniain probíjí a v souboji s dvěma bránícími hráči vybojoval faul.
27
Mikel Balenziaga si pomáhá v souboji na útočné polovině rukama, hrají domácí.
27
Následuje nákop dopředu a poté další souboje, poměrně ostré.
26
Hosté s míčem na své polovině, zatím se nikam dopředu neženou.
24
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Joselu, přichází Borja Valle.
23
Je to tak, domácí připravují střídání, do hry se chystá Valle.
22
Joselu musí být ošetřován na trávníku, je to důsledek ostrého faulu Raúla Garcíi a zřejmě nebude moci dál pokračovat v zápase.
21
Florin Andone napřáhl z dálky ke střele, míč skončil několik metrů vedle branky, ale ještě tam byla teč, to znamená, že se bude kopat rohový kop.
20
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao) za velmi ostrý zákrok na Joselu, kterého „nabral“ hodně nepříjemně zepředu, přes obě nohy.
19
Míč letí před branku Deportiva, tam propadl k Laportemu, jež měl ale málo prostoru na střelu, míč se tak dokutálel až k Luxovi.
18
Hosté vybojovali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
17
A hosté jsou znovu u míče a znovu na útočné polovině, Iňaki Williams zkouší centrovat z pravé strany, ale míč končí v náruči Luxe.
16
Laporte s Adurizem připraveni v pokutovém území na hlavičku, míč letí do vápna z pravé strany, na vzdálenější tyči si nabíhá San Jose, kterému ale chyběl zhruba půl krok, aby mohl dostat míč do branky.
15
Odkop od branky Athletica, míč míří k půlící čáře, nakonec je ale faulován Williams a hosté získávají volný kop na útočné polovině.
13
Raúl García nedokázal odcentrovat z levé strany, obránce Deportiva odhlavičkovává do bezpečí.
12
Míč letí z levé strany před branku, tam hlavičkuje Joselu, ale pouze nad branku Athletica.
11
A je tu první šance zápasu, po parádním centruj Gila, z pravé strany, hlavičkuje Andone, ale Arrizabalaga vyrazil na roh!
9
Domácí se nyní častěji drží na útočné polovině.
6
Germán Lux chytá dlouhý pas soupeře do pokutového území Deportiva.
6
Zatím většina akcí končí za půlící čárou, příliš se nedaří ani jednomu týmu.
5
Bránící Juanfran hlavou posílá míč svému gólmanovi Luxovi.
3
Zatím hodně opatrný úvod zápasu, míč je většinou ve středu hřiště, případně u obou gólmanů.
1

Deportivo La Coruňa: Lux – Juanfran, Albentosa, Sidnei, Luisinho – Gil, Mosquera, C. Borges, Fajr – Joselu, Andone.
Náhradníci: Tytoń – Colak, Moreno, Arribas, Laure, Valle, Guilherme.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Bóveda, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria – Muniain, Raúl García, I. Williams – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – Iturraspe, Vesga, Susaeta, Lekue, Etxeita, Sabin.

Rozhodčí: Estrada – M. Martínez, F. Martín.
Athletic Bilbao
Čtvrtfinalista posledního ročníku Evropské ligy skončil v uplynulé sezóně na pátém místě a zajistil si účast i v letošním ročníku fotbalové EL. Sezónu zahájilo Bilbao v Gijónu, kde po dvou rychlých gólech v 50. a 53. minutě dlouho prohrávalo 0:2 a nakonec dokázalo pouze snížit na konečných 1:2. Ve druhém kole čekala Barcelona a byť hrálo Bilbao doma, body se asi příliš nečekaly. Nakonec z toho byla těsná výhra superfavorita 1:0.
Deportivo La Coruňa
Deportivo se již třetím rokem drží v elitní společnosti a rádo by konečně zabředlo alespoň do klidných vod. V předchozích dvou prvoligových sezónách to byl totiž boj o záchranu, který se pokaždé vydařil. Do letošního ročníku vstoupilo Deportivo domácí výhrou 2:1 nad Eibarem a neprohrálo ani v kole druhém, kdy bralo za bezbrankovou remízu na hřišti Betisu.
Vítejte u onlajn přenosu utkání třetího kola španělské Primera División, v němž domácí DEPORTIVO LA CORUŇA přivítá ATHLETIC BILBAO. Utkání se odehraje na Estadiu Riazor v La Coruni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.