SESTŘIH La Ligy: Deportivo La Coruňa – Sporting Gijón 2:1

S konstatováním, že Deportivo La Coruňa po 6845 dnech (18 let, 8 měsíců a 27 dní) doma poráží Sporting Gijón se s vámi loučím a děkuji za sledování tohoto onlajn přenosu – Milan Šplíchal.

Střely mimo: 7:2.
Rohy: 11:4.
Ofsajdy: 2:3.
Fauly: 17:26.
Tak přeci se domácí hráči dočkali. Po více než osmnácti letech porážejí na svém stadionu v soutěžním utkání celek Sportingu Gijón, přestože to nebylo vůbec jednoduché. V první půli poslal La Coruňu do vedení Borges, ale v 66. minutě srovnal po rohu Álvarez. Rozhodující trefu si nechal Babel až do posledního okamžiku, čímž rozhodl o vítězství svého týmu.
90+3
90+2
La Coruňa právě vstřelila branku!
A je tam! Tak jsem to opět přivolal, domácí rozhodují o tom, že body zůstávají v La Coruni. Z poslední střely na branku se krásně trefil RYAN BABEL!
90+2
Deportivo má zřejmě poslední šanci, promění jí? Opravdu bych to domácím přál.
90+1
Rozhodčí nastavuje dvě minuty, což fanoušci Deportiva ocenili hlasitým pískotem.
90
Poslední minuta řádné hrací doby. Kulatý nesmysl měl v moci Gama, jenže obranu neprostřelil. Nevyšel mu ani pokus ocentrovat na spoluhráče.
89
Hosté to budou mít ještě těžké. Míč mají na útočné polovině fotbalisté La Coruni, kteří chtějí opravdu vyhrát.
88
Drtivý tlak Deportiva vygradoval pokusem Babela z úhlu, tvrdou dělovku, která měla parametry skončit v síti, zastavil Cuéllar a zatím právě jeho zásluhou drží hosté bod.
88
Guilherme zkusil štěstí z větší dálky, míč opět sražen na další roh.
87
Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut, míč mají na kopačkách hráči La Coruni.
86
Vášně vzplanuly poté, co se na zemi v pokutovém území ocitl Mosquera. Rozhodčí penaltu neodpískal, což fotbalistu Deportiva rozčílilo.
86
Colak se ve vápně příliš nerozpakoval a zkusil opět vystřelit. Jeho pokus byl sražen na roh, ze kterého ovšem nic nebylo.
85
Další centr do vápna Gijónu. Pro brankáře Cuéllara bylo velmi jednoduché jej chytit.
84
Útočným faulem na Ait-Atmaneho se provinil Colak, takže akce La Coruni je opět zastavena.
83
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Celso Borges, přichází Guilherme.
82
Deportivo se dostalo do brejku, Gama zatáhl míč na útočnou polovinu, kde jej převzal Andone, jenž přihrával před branku, tam ovšem nebyl nikdo v modrobílém.
81
Lillo chtěl centrovat z pravé strany, ale to mu nedovolila přesila bránících fotbalistů La Coruni. U míče jsou opět domácí.
80
Legendární Babel se rozhodl vystřelit, rána to byla opravdu tvrdá, ale srazil jí jeden z bránících hráčů Sportingu, míč se pak snesl přímo do náruče brankáře Cuéllara.
79
Odkop od branky provádí Lux, domácím zbývá ke skórování již jen něco okolo deseti minut. Deportivo se opravdu snaží přerušit dlouho trvající sérii.
78
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Burgui, přichází Carlos Carmona.
77
Z dalšího přímého kopu to už zkusil střelou. Tvrdou ránu vyrazil brankář Gijónu mimo vápno.
76
Tureckému fotbalistovi se povedl pěkný centr, na který ovšem vyběhl brankář Cuéllar a zlikvidoval jej.
75
Příležitost ke skórování budou mít domácí, Colak rozehrává přímý kop.
75
A míč už mají v moci domácí, faulován byl totiž Juanfran.
74
Kulatý nesmysl drží na útočné polovině hráči Sportingu, kteří se snaží vymyslet, jak překonat obranný val Deportiva.
73
Ke střele za vápnem se odhodlal Viguera, ale rána mu vůbec nesedla. Míč letěl možná až na parkoviště.
72
Stadionem se ozývá mohutný pískot, to když brankář Sportingu příliš nespěchal s rozehrávkou.
71
Velký kiks v obraně mohl využít Andone, ale jemu moc štěstí nepřeje. Jeho střelu z hranice malého vápna srazil obránce Gijónu na roh.
70
Zápas začíná mít grády, což je jen dobře. Dvacet minut do konce hrají domácí s hosty vyrovnaně, což ani jednomu týmu příliš nepomůže.
69
Míč totiž hráč hostí ztratil a z následného brejku vybojovali domácí alespoň roh. Z toho však nic není.
69
A teď jsou to hosté, kteří mají navrch. Burgui se snažil vymyslet chytrou přihrávku, ale to se mu příliš nepovedlo.
68
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Marlos Moreno, přichází Ryan Babel.
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Víctor Rodríguez, přichází Rachid Aït-Atmane.
68
67
Tohle je pro domácí studená sprcha. Deportivo před svými fanoušky neporazilo Sporting více než 18 let a osm měsíců a zatím tato série stále trvá. Nicméně se bude hrát ještě přes dvacet minut.
66
Gijón právě vstřelil branku!
Tak jsem to přivolal. Hosté se opravdu dočkali vyrovnání, když se po rohovém kopu trefil Álvarez – 1:1!
65
Hosté budou zahrávat rohový kop. Dokáží z něj skórovat?
64
Colak chce dnes opravdu hodně skórovat. Turecký fotbalista to zkoušel opět střelou za vápnem k pravé tyči z jeho pohledu, ale zase mířil mimo branku.
63
Většina ze skoro pětadvaceti tisíc fanoušků domácí hráče žene do útoku.
62
Hosté si mohou na chvilku oddychnout, neboť budou rozehrávat ze své poloviny.
61
Domácí jsou stále aktivnějším mužstvem, snaží se svého soupeře dorazit druhým gólem. Stále však nesmí zapomínat na obranu, neboť Gijónu by klidně mohl stačit jediný protiútok k vyrovnání.
60
Aktivní Colak se dostal k dalšímu zakončení. Střílel za vápnem, ovšem jeho pokus mířil nad branku.
59
Meré nedovoleně zastavil na půlící čáře soupeře, rozhodčí se rozhodl potrestat jej žlutou kartou.
58
Gama ocentroval míč do vápna, kde se ho pokoušel zužitkovat Albentosa. Rozhodčí akci zastavil kvůli útočnému faulu.
57
V posledních minutách fotbal opravdu baví. Domácí mají velký tlak a hosté se se štěstím brání. Myslím, že když Deportivo skóruje, bude hotovo.
56
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Daniel Ndi, přichází Borja Viguera.
55
Neskutečný zákrok! Andone se po rohovém kopu dostal k hlavičce, kterou reflexem parádně vyrazil Cuéllar!
55
Zahrání se ujal Colak, ale míč napálil pouze do zdi. Tlak Deportiva ale pokračuje.
54
Žlutou kartu vidí za faul zezadu Gómez Moisés. Domácí mají příležitost navýšit skóre, budou zahrávat přímý kop z velké blízkosti.
53
Do pokutového území pronikl Andone, přihrávku pod sebe vystihl jeden z bránících hráčů, který míč odkopl do bezpečí.
52
Na druhé straně se podobně prezentoval Rodríguez, který byl v lepší pozici a mohl vystřelit. Míč se mu ale zamotal a z brejku není nic.
52
Sidnei táhl míč na útočné polovině, ale rodící se akci zkazil nepřesnou přihrávkou.
51
Opět se vracíme k tomu, co se dělo podstatnou část první půle. Bojuje se o míč bez jakéhokoliv zájmu o tvoření akcí.
50
Hostům se podařilo přehrát obranu domácího celku, na poslední chvíli odvrátil hrozící rohový kop Albentosa. Míč mají hráči Deportiva.
49
Rodríguez zahrával přímý kop z pravé strany. Jeho centr odhlavičkoval mimo nebezpečné území domácí stoper.
48
Na druhé straně zažehl nebezpečí Cuéllar, jenž chytil míč centrovaný Borgesem.
47
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Čop, jeho pokus ale nebyl dostatečně razantní, neboť se míč k Luxovi sotva došoural.
46
U míče jsou jako první domácí fotbalisti, kterým nevyšla útočná akce poté, co byl centr odvrácen jedním z bránících hráčů Gijónu.
46
Aktéři zápasu jsou už na trávníku, co nevidět se začne druhá půle.
Statistiky

Střely: 6 – 1
Střely na branku: 2 – 0
Rohy: 4 – 3
Fauly: 6 – 12
Je za námi první půle. Konstatovat musím, že se nejedná o příliš pohledný zápas, který by oslňoval ofenzivním fotbalem. To se však vzhledem k ambicím obou celků dalo očekávat. Šťastnější jdou do kabiny domácí, kterým se podařilo zásluhou Borgese otevřít skóre. Hosté budou muset přidat, pokud chtějí z tohoto utkání vytěžit nějaký bodový zisk.
45+1
45
Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
44
Domácí fotbalisté mají míč na kopačkách a viditelně nikam nespěchají. Jednogólový náskok chtějí udržet.
43
Nyní již ano. Álvarez si počínal nedovoleně, nečistým způsobem zastavil Colaka, takže dostává zaslouženou žlutou kartu.
41
Moreno nešetrně poslal k zemi soupeře, přičemž rozhodně netrefil míč. Rozhodčí byl tentokrát přívětivý a žluté varování neudělil.
39
Hosté tlačí na pilu a chtějí srovnat stav. Blízko k tomu měl Ndi, jenže jeho akci zastavil praporek rozhodčího.
38
Hosté zahrávali rohový kop, který ovšem končí úspěšným zákrokem Sidneiho. Domácím se daří bránit.
36
A domácí fotbalisté jdou do vedení. CELSO BORGES se dostal ve vápně k odraženému míči, který bez problému napálil do branky – 1:0.
35
Faulem se nyní provinil Alvarez, jenž skluzem přerušil rodící se akci soupeře.
Borges hlavičkoval pohotově centrovaný míč ze strany. Jeho pokus však jeden z bránících hráčů poslal mimo pokutové území.
33
Kdo si dnes vsadil na remízu v prvním poločase, ten zřejmě vyhraje. Ani jeden tým se ne a ne dostat do zakončení.
31
Tohle už bylo zajímavé. Albentosa našel přes půl hřiště Morena, který neváhal a namířil si to do vápna Sportingu. Stopku mu vystavila dvojice stoperů, proti přesile moc šancí neměl.
30
Akci domácích zastavil rozhodčí odmávnutím ofsajdu, což se fanouškům Deportiva moc nelíbí, ale nic s tím neudělají.
29
A žádná ofenzivní krása nás nečeká ani teď, Navarrova přihrávka adresáta nenašla. Míč mají na kopačkách hráči Sportingu.
28
Boj o střed hřiště pokračuje. Opravdu je to zápas záchranářských týmů se vším všudy.
27
Nyní z levé strany centroval Colak, ale míč přeletěl všechny hráče. Na druhé straně jej zachytil Gama, nicméně ani jeho přihrávka nikoho nenašla. Kulatý nesmysl mají v moci hosté.
26
Albentosa z vlastní poloviny zkoušel vyslat Colaka, míč však stačil zablokovat Babin, takže se opět nic nebezpečného před brankou nekoná.
25
Nic, kulatý nesmysl velmi rychle ztratili. Nicméně ani hosté si nedokázali žádnou příležitost vytvořit, takže se o míč opět bojuje ve středu hřiště.
24
U míče jsou domácí fotbalisté, copak asi vymyslí?
23
Rodriguez centroval z pravé strany do pokutového území Deportiva, míč však nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, takže nadále máme bezbrankový stav.
21
Colak pronikl do vápna z pravé strany, jeho pokus o přihrávku volnému spoluhráči překazil obranným zákrokem jeden z hráčů Sportingu! Z následného rohu nic nebylo.
20
Opět tu máme pasáž hry, kdy se míč přelévá ve středu hřiště mezi oběma týmy.
19
Centrovaný míč z pravé strany usměrňoval Moreno, jenže mířil vedle. Brankář hostů tak nemusel zasahovat.
17
Hostům se povedlo prokombinovat obranu domácích fotbalistů, ale nejdůležitější se nepodařilo – přesně přihrát volnému Burguiovi.
16
Trošku nezáživná část hry. O míč se bojuje ve středu hřiště, čili žádné pohledné akce k vidění nejsou.
14
Domácí fotbalisté se opět ženou za skórováním, jenže obrana hostí je dnes pozorná a neprostupná.
12
A brankář Sportingu opět v akci. Tentokrát pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
11
Tak to už bylo těsné! Po rohovém kopu hlavičkoval Gama, vychytal ho skvělým reflexem Cuellar!
10
Hosté ztratili na polovině hřiště míč, čehož málem využil Colak, jenž se hnal za zakončením. K míči měl ovšem blíže obránce Gijónu.
9
Sporting zahrával dokonce rohy dva, ale ani z jednoho se nic pořádného neurodilo. Obrana Deportiva je pozorná. Hosté se navíc dostali do ofsajdového postavení, čili jejich útočné snažení je přerušeno pozorným sudím.
8
Nyní jsem to zakřikl. Na druhé straně musela zasahovat pozorná obrana, Gijon bude zahrávat rohový kop po sraženém centru.
7
Zatím jsou opticky lepší domácí, kteří jsou aktivní.
6
První gólová příležitost? Ano. Centrovaný míč z levé strany hlavičkoval Colak mimo dosah brankáře Cuellara. Bohužel pro něj i mimo branku.
5
Aktivní Navarro se znovu pokoušel centrovat z levé strany, podruhé mu bylo jeho snažení překaženo soupeřem.
4
Burgui uháněl sám na brankáře Luxe, ale přerušil ho hvizd sudího, jenž mu odpískal útočný faul na Juanfrana.
3
Z dálky ke střele napřáhl Moreno, ale branku přestřelil. Gólman Cuellar míč pouze zkontroloval.
2
Hra se dostala na druhou stranu, Navarro ale neocentroval přesně, takže ani domácí nic nevymysleli.
1
U míče byli fotbalisté Gijonu, žádné ohrožení Luxovy branky to ale nepřineslo.
1
Vítám vás u on-line přenosu ze sedmého kola španělské Primera Division, ve kterém se spolu od 20:45 utkají Deportivo La Coruňa a Sporting Gijón. Zápas bude mít náboj, jelikož obě mužstva, která mají záchranářské ambice, se budou snažit získat důležité body do tabulky. Utkáním vás provede Milan Šplíchal.
Deportivo La Coruňa

Fotbalisté z galicijského města jsou na tom podobně jako hosté. Mohou se sice pochlubit třetí nejlepší obranou, ale impotentní ofenzíva může za to, že se La Coruňa nachází po šesti kolech na 16. pozici s pouhými pěti body.

Výsledky v lize
1. kolo: 2:1 (69. Mosquera, 87. Lucas z pen. – 55. Ramis)
2. kolo: 0:0
3. kolo: 0:1 (41. García)
4. kolo: 0:0
5. kolo: 1:2 (31. Borges – 55. Luciano, 61. Gabriel)
6. kolo: 1:0 (70. Griezmann)

Tabulka střelců La Coruňa
1 – Mosquera, Lucas, Borges
Sporting Gijón

Fotbalisté z přístavního města mohou být spokojeni s úvodem sezóny vzhledem k ambicím klubu, nicméně v posledních třech zápasech se jim výsledkově nedařilo a tak je Gijón na 14. místě se ziskem sedmi bodů v šesti duelech. Největším problémem Sportingu je jednoznačně defenzíva, kterou mají druhou nejhorší v soutěži.

1. kolo: 2:1 (50. Čop, 53. Rodríguez – 86. Viguera)
3. kolo: 2:1 (17. Cases, 43. Čop z pen. – 58. Rico)
4. kolo: 5:0 (2. a 31. Griezmann, 72. a 90. Torres, 5. Gameiro)
5. kolo: 2:1 (66. Mallo, 87. Aspas z pen. – 80. Čop z pen.)
6. kolo: 0:5 (81. a 88. Neymar, 29. Suárez, 32. Rafinha, 85. Turan)

Tabulka střelců Gijónu
3 – Čop
1 – Víctor Rodríguez, Cases
Historie vzájemných zápasů

Dnes je to přesně 6713 dní, tedy 18 let, 4 měsíce a 15 dní, co naposledy La Coruňa porazila Gijón. 16. května 1998 vyhrála ve Sportingu 3:0. Před svými fanoušky se jí to v soutěžním duelu povedlo dokonce před 6845 dny, tedy 18 lety, 8 měsíci a 27 dny, když soupeře přehrála v poměru 2:1.

Deportivo přeci jen Sporting před nedávnou dobou porazilo. Šlo však o přátelské utkání v roce 2014. Dnes tak budou domácí fotbalisté chtít sérii neúspěchů v soutěžních duelech ukončit.

Sezóna 2015/2016

Oba týmy se v uplynulém ročníku zachránili s opravdu odřenýma ušima. Deportivo se vyhnulo sestupu o pouhé čtyři body, Sporting dokonce o jediný!

Další zajímavostí je to, že ve vzájemných zápasech padly branky vždy jen v prvním poločase.

4. kolo: 2:3 (17. Juanfran, 28. Alberto – 4. a 8. Sanabria, 34. Menendez)
23. kolo: 1:1 (32. Jony – 41. Alberto)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.