Z mé strany je to už pro tento zápas vše, dobrou noc přeje Petr Sumbal.
To ale hostům vůbec nevadí, protože se mohou radovat z hodně důležitých tří bodů. Přerušili tak sérii pěti ligových proher venku v řadě. Přitom po první poločase by si asi na něco podobného vsadil málokdo. Málaga vedla 1:0, byla lepší a vypadalo to, že má utkání pod kontrolou. Jenže do druhé půle vyběhl úplně jiný Betis a díky branek Martina a Sanabrii dokázal otočit vývoj utkání. I přes závěrečný nápor Málagy Betis tento výsledek udržel a posunuje se tak na 14. místo v tabulce, o bod před svého dnešního soupeře.
Protože už se hrálo výrazně přes čas, rozhodčí ukončil k radosti Betisu zápas a nenechal jej ani rozehrát standardní situaci.
90+4
90+4
Juan Pérez Carlos dostává žlutou kartu za ostrý zákrok na Ceballose.
90+3
Brankář Betisu Antonio Adán dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+3
A právě brankář Málagy Carlos Kameni mohl být hrdinou, protože k němu propadl míč po rohovém kopu. Jenže jej zradilo zpracování a tak nakonec ani nezakončil.
90+2
Z pravé strany se pokusil odcentrovat Pablo Fornals. Bude to rohový kop a i Kameni běží do vápna.
90+1
Nastavovat se budou celkem tři minuty.
90+1
Rychlý protiútok Málagy skončil nepřesnou přihrávkou Charlese. Jony jen rozhazuje rukama, že mu jeho spoluhráč nedokázal přesněji přihrát.
89
Z levé strany hodně nebezpečně centroval Juan Pérez Carlos, ale i tentokrát si obrana Betisu poradila a míč odvrátila.
88
Centr aktivního Jonyho byl příliš dlouhý a vysoký. Malága tak i nadále marně dobývá branku Adána.
88
K zakončení se nakonec dostal stoper Martín Demichelis, ale jeho střela z pádu se stala jen obětí zákroku Adána.
87
Jony vybojoval alespoň rohový kop pro svůj tým. Vše co má ruce a nohy se stěhuje do pokutového území.
86
Málaga nyní svírá Betis, který zuby nehty brání své pokutové území.
85
Na závěr se utkání hodně přitvrdilo. Po ostrém zákroku Cejudy ve středu pole budou rozehrávat domácí.
84
Na ten si naskočil Youssef En Nesyri, ale hlavou zakončil jen nad bránu Adána.
84
Torres přihrával už z pokutového území pod sebe, nakonec to ale bude jen roh pro jeho tým.
83
Standardní situace z levé strany ale Málaze nevyšla, Betis tak i nadále drží těsné vedení.
82
Jen co přišel Cejudo na hřiště, už vidí žlutou kartu za faul na Jonyho.
81
Máme tu poslední střídání zápasu. Navarra na trávníku nahradí Álvaro Cejudo (Real Betis).
80
Alex Alegría zahrál míč rukou, čehož si rozhodčí všiml a tak budou míč rozehrávat domácí.
79
V zajímavé pozici se ocitl domácí Charles, ale z pravé strany netrefil branku Adána.
76
José Rodríguez má pro dnešek hotovo, na hřišti jej nahradí Youssef En Nesyri.
76
Za ostrý zákrok dostává Jony žlutou kartu. Domácí hráči zjevně nenesou dobře, že dopustili otočku soupeře a prohrávají.
74
Real Betis právě vstřelil branku!
Real Betis hraje zatím ve druhé půli skvěle a nyní svoji převahu korunoval druhou brankou a otáčí stav na 2:1. ANTONIO SANABRIA dokázal propálit vybíhajícího Kameniho z pravé strany. Bez asistence.
72
Jony si zasekl míč na pravačku, vystřelil ale hodně nedůrazně a navíc jeho střelu ještě zpomalil jeden z obránců Betisu.
71
Ruben Pardo je vystřídán, na jeho místo se postaví Alex Alegría.
70
Brašanac táhl protiútok Betisu, ale vše pokazil přihrávkou na Martina, která byla příliš dlouhá. Martin ji sice ještě zastihl na hrací ploše, ale další jeho pas už byl vystiženou obranou Málagy.
69
Míč Parda do vápna nebyl vůbec špatný, ale nakonec Kameni zasahovat nemusel, situaci za něj vyřešil jeden z jeho obránců odkopem.
68
Jonas Martin byl faulován Miguelem Torresem, který se nevyhne žluté kartě.
66
Pro dnešek už dohrál Castro, místo něj si zahraje Javier Ontiveros.
66
Miguel Torres řeší situaci nekompromisním odkopem do zámezí.
65
Kameni zaváhal při rozehrávce, když našel jen Martina. Střelec zatím jediné branky hostů ale nakonec přes obránce Malágy vystřelit nedokázal.
63
Další žlutá karta pro Betis. Tentokrát ji vidí Bruno za faul ve středu hřiště.
62
A po něm se málem mohli domácí radovat z branky. Zevnitř pokutového území střílel Ignacio Camacho, branku Adána ale přestřelil.
62
Střelu Malágy z dálky srazil Bruno na rohový kop.
60
Tentokrát se faulu dopustili hosté. Konkrétně to byl Darko Brašanac, který nevybíravě poslal k zemi Juana Péreze Carlose. Brašanac dostává žlutou kartu.
59
Tlak Betisu pokračuje. Rohový kop z levé strany ale Malága odvrátila.
58
Sanabrium pokus ovšem skončil jen na zdi, kterou si Kameni postavil ze svých spoluhráčů.
58
Camacho fauloval Ceballose a Betis bude zahrávat přímý kop z 25 metrů od branky.
57
Poprvé střídají také domácí, Keka nahradí Jony.
55
Adánův odkop trefil sice hlavičku jednoho z domácích hráčů, poté se ale znovu balón odrazil na kopačky hráčů Realu Betis.
54
Z pravé strany se snažil do pokutového území probít Brašanac, tam ale bylo příliš husto.
53
Naopak hráči Betisu kombinují o poznání sebevědoměji, další svou akci rozvíjejí od stoperů.
52
Malága asi nečekala tak ostrý nástup Betisu do druhé půle a má nyní velké problémy udržet míč na kopačkách.
51
Martín Demichelis nyní možná zachránil Málagu od další inkasované branky, když zablokoval zakončení Sanabrii z otočky.
48
Betisu se skvěle povedl nástup do druhé půle. Po přihrávce od Brašanace JONAS MARTIN pravačkou krásně přehodil padajícího Kameniho a srovnal stav na 1:1. Asistence Darko Brašanac.
46
Hosté na nepovedenou první půli reagují střídáním. Gutieréze na trávníku nahradí Dani Ceballos.
46
Rozhodčí nenastavil ani jednu minutu a krátce po vypršení 45. minuty první poločas ukončil. V něm byla mírně aktivnějším týmem domácí Málaga a byla také odměněna gólem. První velká šance Camachy hlavou sice ještě brankou neskončila, ale v 39. minutě už se mohli domácí radovat z gólu, když chybné rozehrávky Toscy využil Fornals a otevřel skóre. Hosté budou muset přidat, pokud nechtějí z utkání odejít s prázdnou.
45+1
45
Na konci prvního poločasu Betis přeci jen více zatápí obraně domácích, ale zatím to není nic, s čím by si Kameni a spol. neporadili.
43
Z levé strany z voleje zakončoval Álex Martínez (Real Betis), na kterého obrana Malágy úplně zapomněla. Martínez ale těžký kop nezvládl a branku netrefil.
43
Darko Brašanac centroval z pravé strany, ale míč byl sražen na rohový kop.
41
Střela Álexe Martíneze na druhé straně byla nepřesná a tak bude od své branky rozehrávat Kameni. Ten zatím dnes moc práce neměl.
39
Málaga právě vstřelila branku!
Alin Dorinel Tosca chtěl přihrát zpět svému brankáři, to ale byla velká chyba. Tento jeho záměr totiž vystihl PABLO FORNALS a řítil se tak sám na brankáře Adána. A překonal jej střelou pravou nohou z pravé strany k protilehlé tyči. Bez asistence.
38
Píská se ofsajd, v něm byl přistižen Gonzalo Castro.
37
Přesto Gonzalo Castro dokopl míč až do vápna. Tam na něj ovšem žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.
36
První žlutou kartu utkání dostává Germán Pezzella za faul na Sarabiu poměrně daleko od své branky.
35
Po levém křídle zaútočil Álex Martínez (Real Betis), ale obrana domácích mu odcentrovat nedovolila.
33
Znovu se píská nedovolený zákrok, tentokrát byl jeho obětí Germán Pezzella.
32
Hra se teď trochu kouskuje, Betisu to vyhovuje více, protože tím rozdrobí vzrůstající tlak Málagy.
31
Rozhodčí si všiml faulu Toscy, domácí budou rozehrávat blízko od středového kruhu.
30
Keko ještě stihl míč na hrací ploše, následně ale nedokázal odcentrovat přes Álexe Martíneze. Bude z toho další aut z pravé strany pro Málagu.
29
Znovu byl Real Betis pod tlakem a zmohl se jen k obrannému odkopu od své branky.
28
Tentokrát se to však Hernándezovi moc nepovedlo, obrana Betisu moc práce s odvracením míče neměla.
27
Malága je v posledních minutách aktivnějším tým. Dnes už potřetí bude Luis Hernández házet dlouhý aut do vápna soupeře.
26
Keko si naváděl v rychlosti míč do středu hřiště, vystřelit ale nestihl, protože jeden z obránců hostů mu ustřelil míč z pod kopaček.
25
Brunovi Gonzálezovi vůbec nevyšla rozehrávka po faulu Málagy. Míč poslal přímo do zámezí, takže aut budou vhazovat domácí.
24
Gonzalo Castro (Málaga) kopal rohový kop z levé strany, ale míč z jeho kopačky byl příliš dlouhý a přeletěl celé pokutového území.
23
Tentokrát Adán zasahovat nemusel, i když obraně hostů dalo velkou práci, než míč dostali ven ze svého vápna.
22
Luis Hernández bude znovu házet dlouhý aut do šestnáctky. Naposledy z toho byla nebezpečná hlavička Camacha.
20
Na konci 20. minuty se do míče opřel Pablo Fornals, ale míč chytil rotaci směrem od brány a zamířil daleko vedle pravé tyče Adánovy brány.
19
Real Betis se snažil vzápětí také zaútočit, jeho snahy ovšem skončily na obrané domácího týmu.
17
Nakonec se to povedlo Málaze, na konci její akce byl střílející Castro. Antonio Adán si však s jeho zakončením do středu branky poradil.
16
Hraje se hlavně v blízkosti středového kruhu, ani jeden z týmů teď nedokáže rozvinout souvislejší kombinaci.
15
Kameniho výkop trefil jen hlavu jednoho z hostů. Od ní ale balón putoval za postranní čáru, takže domácí budou vhazovat.
14
Po dlouhém autu se k hlavičce dostal Brašanac a po něm ještě Antonio Sanabria. Vypadalo to, že druhý jmenovaný byl v ofsajdu, rozhodčí ale nechali pokračovat ve hře. Nakonec stejně celou situaci vyřešila obrana Málagy odkopem.
13
Po ofsajdu Málagy bude míč z klidu rozehrávat brankář Antonio Adán.
12
Ani druhý zákrok Kameniho nebyl nikterak náročný. Tentokrát chytal přízemní střelu Rafy Navarry z pravé strany.
10
Z napadání domácích se nakonec hosté dostali a byl to Darko Brašanac, kdo střílel z pravé strany. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
8
Real Betis je donucen kvůli aktivnímu pressingu soupeře zapojit do rozehrávky i svého brankáře.
6
Rohový kop Maláze příliš nevyšel, brankář Adán si míč v pohodě stáhl ze vzduchu.
6
A Hernández dohodil až do pokutového území, odkud hlavičkoval nebezpečně Camacho. První zákrok si musel připsat Antonio Adán, míč vyrazil na roh.
6
Malága, konkrétně Luis Hernández, bude házet aut z pravé strany.
5
Domácí rozjíždějí další svou akci od stoperů. Teď, na začátku utkání, ještě není kam spěchat.
3
Prvním, kdo si připsal střelu na bráno byl hostující Pardo, ale nebylo to nic, co by brankáře Malágy Kameniho mělo vyděsit. Bylo to pomalá střela po zemi do míst, kde Kameni stál.
2
Malága se také dostala na soupeřovu polovinu, ale ještě před vápnem o míč přišla.
1
V první minutě utkání byli na míči častěji hráči Realu Betis, ale je to zatím spíš jen takové oťukávání soupeře.
1
Už proběhla tradiční zdravice mezi kapitány obou mužstev i s hlavním rozhodčím. Tím je dnes Alejandro José Hernández Hernández.
Oba týmy, vedené svými kapitány, už nastoupily na trávník.

Málaga CF: Kameni – Miguel Torres, L. Hernández, Demichelis, J. P. Carlos – Camacho, José Rodríguez – Keko, Fornals, G. Castro – Charles.
Náhradníci: Bojko – Duda, En Nesyri, Jony, D. Llorente, Ontiveros, Santos.

Real Betis: Adán – R. Navarro, Bruno González, Pezzella, Tosca, Á. Martínez – Brašanac, Pardo, Martin, Gutiérrez – A. Sanabria.
Náhradníci: D. Giménez – Alegría, D. Ceballos, Cejudo, Durmisi, Mandi, Petros.

Rozhodčí: Alejandro José Hernández Hernández – Teodoro Sobrino Magán, José Enrique Naranjo Pérez.
Vzájemné zápasy:

V prvním vzájemném utkání této sezony vyhrál Betos doma nad Málagou 1:0. Tři poslední vzájemné zápasy skončily právě 1:0 a z toho dvakrát zvítězil Betis. Z posledních pěti vzájemných utkání hraných na půdě Málagy oba týmy dvakrát vyhrály a jednou se rozešly smírně.
Real Betis:

Real Betis je na tom ještě o jednu příčku hůře, patří mu 15. místo. A jelikož má také o dva body méně než Málaga, je blíže sestupovým vodám, než ona. Konkrétně na ně má náskok sedmi bodů.

Betis už šest posledních zápasů nevyhrál, z toho tři prohrál a třikrát remizoval. V minulém kole pohrál se Sevillou 1:2. Venku se pak Betisu hrubě nedaří, v součtu ligových i pohárových utkání prohrál už šestkrát v řadě se skóre 3:15. Naposledy vyhrál ještě v říjnu loňského roku v Osasuně. Naposledy prohrál v Granadě 1:4.
Málaga CF:

Málaga se nachází ve spodní polovině tabulky. Konkrétně jí patří 14. místo a s 26 body jí zatím bezprostřední nebezpečí sestupu nehrozí. Na poháry ale ztrácí ještě víc, a tak bude jejím hlavním cílem pro zbytek sezony právě vyhnout se zbytečným starostem se sestupem.

V posledních zápasech se Málaze ale moc nedaří, o čemž svědčí to, že vyhrála jen jedno z třinácti posledních soutěžních utkání. V minulém kole prohrála jasně 0:3 v Eibaru. Na domácím hřišti Málaga naposledy porazila 2:1 Las Palmas, čímž ukončila sérii tří prohraných soutěžních utkání v řadě.
Zdravím a vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování utkání nejvyšší španělské fotbalové soutěže. Ve vloženém 25. kole se utkají mimo jiné také Málaga CF s Realem Betis. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.