SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Leganés 3:0. Řádil Bale

ZÁPASOVÉ STATISTIKY
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 17:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:20.
Je tu konec zápasu 11. kola Primera Division mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Leganés. Domácí fotbalisté žádné drama nepřipustili a v průměrném utkání vyhráli nad svým soupeřem 3:0, když ke dvěma gólům Balea z prvního poločasu přidal třetí branku po změně stran Álvaro Morata.
90+2
90+2
Ronaldův přímý kop již změnu stavu nepřinesl a domácí tak získají tři body za výhru 3:0.
90+1
Díaz zastavil rozběhnutého Marcela a dostal žlutou kartu.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.
89
Zápas spěje do svého finále. Není pochyb o tom, že tři body získají domácí fotbalisté.
87
K přímému kopu Realu se nyní postavil James, jeho rána levačkou šla přes zeď a poté těsně mimo.
Dnešní utkání sleduje 74.269 diváků.
86
Omar zápas nedohraje, hosté tak budou pokračovat jen v deseti.
85
Omar s bolestivou grimasou opustil trávník, již se opět pokračuje ve hře.
84
Marcelo nyní ošklivě trefil kotník Omara, který dost možná v dnešním zápase dohrál.
82
Omar Ramos poslal k zemi Marcela a dostává žlutou kartu.
82
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Martín Mantovani, přichází Víctor Díaz.
82
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Lucas Vázquez.
80
Do další střelecké pozice se dostával Bale, jeho rána levačkou byla ale zastavena defenzivou Leganés.
78
Domácí mají otěže zápasu pevně ve svých rukou. Zde již nebudeme svědky žádného dramatu.
76
Real Madrid právě vstřelil branku!
Na parádní pas mezi obránce si naběhl ÁLVARO MORATA, který se protlačil až k zakončení. Jeho přesná rána skončila za zády hostujícího gólmana.
75
Čas rychle plyne a především z Ronalda čiší velká frustrace. Portugalský útočník by rád vstřelil gól.
73
Po rohovém kopu hosté bránu Realu již neohrozili.
72
Do slibné šance se dostal Alexander Szymanowski, jeho ránu z plného běhu vytěsnil Navas konečky prstů na rohový kop!
70
Pomalu se blíží konec zápasu, hraje se opět spíše ve středu pole.
68
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Rubén Pérez, přichází Luciano.
68
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází James Rodríguez.
67
Tentokrát již zakončoval Ronaldo, trefil ale jen zeď složenou z hostujících fotbalistů.
66
Kousek za vápnem Leganés byl faulovaný Morata a je z toho další standardka pro domácí.
64
Tempo hry není ve druhém poločase nijak závratné. Domácí si velmi zkušeně hlídají dvoubrankové vedení.
62
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Luka Modrić.
61
Mantovani fauloval a dostává žlutou kartu.
60
Po faulu na Moratu kopali domácí přímý kop. Centr do vápna posílal Kroos a hlavičkujícího Balea opět vychytal Serantes.
59
Z levé strany zkoušel centrovat Bale, defenziva soupeře jeho pas zblokovala.
57
Zatímco v prvním poločase byla k vidění vyrovnaná partie, nyní již hosté na svého soupeře nestačí.
55
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Omar.
53
A další zakončení Balea. Nyní v těžké pozici zkoušel brankáře překvapit hlavou, míč do brány ale nedoputoval.
52
Ronaldo nyní nechal zakončit nezvykle Balea, jehož tvrdou ránu zblokovala zeď na rohový kop.
51
Po faulu na Kovačiče budou nyní domácí kopat přímý kop ze zajímavé pozice.
50
Domácí fotbalisté mají v úvodu druhé půle větší převahu než v prvním poločase.
49
Zloba Ronalda ale netrvala dlouho. Nyní portugalský střelec odcentroval do vápna právě na Balea, jehož gólovou hlavičku opět zneškodnil Serantes!
48
Po hattricku nyní sahal Bale, který se z úhlu dostal až do zakončení. Skvěle ale zasáhl Serantes. Nyní se pouze na Balea zlobí Ronaldo, který očekával přihrávku od svého spoluhráče.
47
Domácí vstoupili také do druhého poločasu v poklidu. Nikam se neženou a snaží se kontrolovat balon.
46
První poločas zápasu mezi Realem Madrid a Leganés přinesl jen hodně průměrný fotbal, přesto jsou domácí spokojeni, když do kabiny odcházejí za stavu 2:0. Strůjcem cesty za třemi body je zatím Velšan Gareth Bale, který v rozmezí sedmi minut v závěru poločasu vstřelil dva góly. Především závěr poločasu byl hodně nervózní a uvidíme, co se bude dít po změně stran.
45+1
45
A domácí vedou o dva góly! Přímý kop Kroose prodloužil za sebe Varane, který trefil do obličeje Moratu. Od něj se míč odrazil před bránu ke GARETHU BALEOVI, který lehkým dotekem špičkou kopačky poslal míč do brány – 2:0!
43
Pochopení pro hru Leganés neměl gólman Navas, který si to šel ručně vyřídit s Szymanowskim. Nakonec z toho karta není.
43
Hra se nyní přiostřila. Zatímco na trávníku ležel Bale, hosté pokračovali v útoku a navíc se dostali do šance. Střela Szymanowskiho byla zblokovaná na roh.
42
Po rozehrávce standardky se domácí dostali k rychlému protiútoku a stoper Insua faulem za žlutou kartu zastavil Moratu.
41
A další žlutou kartu nyní dostal domácí stoper Nacho, za faul na vlastní polovině.
41
První poločas spěje ke svému konci, hosté se snaží s výsledkem něco udělat.
40
U postranní čáry nyní fauloval Kroos a je z toho druhá žlutá karta pro domácího hráče.
38
Na pas z levé strany si za obranu naběhl GARETH BALE, který si pohodlně obhodil brankáře a následně zamířil do prázdné brány – 1:0!
37
Po přihrávce od Isca zkusil vystřelit Ronaldo, jeho rána byla ale nepovedená a zamířila mimo.
36
Po souboji s Nachem zůstal na trávníku ležet Gabriel. Domácí chtěli hrát, ale jelikož se Gabriel nezvedl, rozhodčí Mateu Lahoz přerušil hru.
35
Hosté výborně brání a svému soupeři nic nedovolují. Sledujeme hru ve středu hřiště.
33
Na polovině hřiště byl faulovaný Morata, balon budou moci rozehrát domácí.
32
Na dlouhý pas do vápna si nabíhal Ronaldo, míč na hrací ploše ale nestihl a odkopávat bude Serantes.
31
Domácí kopali Kroosem rohový kop, do zakončení se ale nedostali.
30
Další pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem.
29
Hra Realu Madrid v úvodní půlhodině zatím hodně skřípe. Opticky to vypadá, že sledujeme souboj dvou naprosto rovnocenných soupeřů.
27
Do ofsajdové pasti se nyní chytil Cristiano Ronaldo. Je pískáno a míč budou mít hosté.
26
Jen málo nyní chybělo hráčům Leganés, aby se dostali do zakončení. Gólman Navas by měl proti dvěma zakončujícím hráčům určitě velké problémy.
25
Faulu se dopustil Marcelo, po jeho zákroku je pískáno a míč budou mít znovu hosté.
23
Do palebné pozice se dostal nyní, dnes už velmi brzy rozmrzelý, Ronaldo, balon ale poslal jen nad bránu.
21
Z velkého úhlu hlavičkoval Morata, míč poslal ale jen do horní sítě.
21
Máme za sebou prakticky polovinu prvního poločasu a zatím jsme neviděli žádnou gólovou šanci.
19
Rozběhnutý Marcelo nyní podklouzl a hosté snadno získali balon do své moci.
18
Tempo hry není rozhodně nijak závratné. Domácí nemají rozhodně nijak drtivou převahu.
17
Žlutou kartu nyní dostal Ronaldo, kterému se nelíbilo, že na něj nebyl odpískaný faul.
16
A po dalším centru z pravé strany musel zasahovat gólman Navas.
15
Další centr z pravé strany nyní opět odvracel stoper Varane.
15
Na levé straně byl u míče Morata, více než aut pro Real ale vytěžit nedokázal.
14
Na pravé straně se hezky uvolnil Ronaldo, jeho následná přihrávka ale mířila jen na paty Isca, který se tak k zakončení nedostal.
12
Dalším faulovaným hráčem byl nyní Isco, domácí rozehrávají přibližně z poloviny hřiště.
11
Domácí fotbalisté hrají na oko možná až moc pasivně. Spíš se ale jedná o zkušenou hru – tým Zinedina Zidana rozhodně nijak neblázní a čeká na chvilku, kdy bude moci udeřit.
10
Hosté jsou zataženi do hlubokého defenzivního bloku, domácí se jen velmi složitě dostávají k vápnu Leganés.
8
Darwin Machís nyní zatáhnul za záchrannou brzdu a po faulu na Marcela dostává žlutou kartu.
8
Hráči Leganés začali velmi sympaticky a sledujeme naprosto vyrovnanou partii.
7
Centr z pravé strany odvrátil mimo pokutové území stoper Varane.
6
Hráči Realu kombinují velmi pozvolně na vlastní polovině a nikam se moc neženou.
4
Úvod zápasu je lehce ospalý, na první zajímavější útočnou akci zatím čekáme.
2
Jako první se o útočný výpad pokoušel Szymanowski, až do zakončení se ale neprobil.
1

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Nacho Fernández, Marcelo – Kovačić, Kroos, Isco – Bale, Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – James Rodríguez, Coentrão, L. Vázquez, Modrić, Asensio, Danilo.

CD Leganés: Serantes – Bustinza, Insua, Mantovani, Rico – Unai López, A. Martín, R. Pérez – Machís, Gabriel, Szymanowski.
Náhradníci: Brignoli – Guerrero, Díaz, Luciano, Sastre, Omar, Timor.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Díaz.
Domácí Real Madrid se nachází v dobrém rozpoložení a nic na tom nezměnila ani středeční remíza 3:3 v Lize mistrů na hřišti Legie Varšava. Real letos totiž ještě neprohrál a aktuálně drží sérii patnácti soutěžních zápasů bez porážky.
Dnes hostující celek Leganés získal v dosavadních deseti kolech deset bodů, když dokázal hned devět bodů získat na hřištích soupeřů (vyhrál ve Vigu 1:0, nad La Coruňou 2:1 a s Granadou 1:0). Jediný bod v domácím prostředí měl také obrovskou cenu, protože přišel v souboji se silným Atléticem Madrid. Problémem hostů je ale aktuální forma. Leganés totiž prohrálo tři poslední ligové zápasy a pokud se chce vzdálit sestupovým příčkám, musí zase začít bodovat. Dnes ale od hostů nikdo nic moc neočekává a tým trenéra Asiera Garitana může pouze překvapit.
Čeká nás souboj dvou celků z opačných pólů tabulky a asi nikdo nepochybuje o tom, že dnes bílý balet získá tři body. Tým trenéra Zinedina Zidana se sice v úvodu sezony rozjíždí pozvolna, přesto je aktuálně na prvním místě tabulky a soupeř ze sedmnácté příčky by měl být snadným soustem.
Nedělní poledne patří ve Španělsku fotbalu. Přesto celkem netradičně se v rámci 11. kola Primera Division v pravé poledne představí hvězdný Real Madrid, který na svém stadionu Estadio Santiago Bernabéu přivítá nováčka z Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.