Valencia - Real Madrid: Munir zazdil brejk, Ramos ho pak přišlápl

Především v prvním poločase jsme sledovali opravdu skvělou podívanou. Domácí se rychle dostali do dvoubrankového vedení a po soustavném tlaku se Realu Madrid podařilo v závěru poločasu snížit na 2:1. Také po změně stran měl Bílý balet velkou územní převahu, avšak do gólových pozic se již tolik nedostával. Domácí se soustředili na defenzivu a odměnou jim je velmi sladké vítězství 2:1!
90+4
90+4
K centru se tlačil opravdu i gólman Navas, avšak ani on se k zakončení již nedostal a domácí poslední centr do vápna dokázali odvrátit a rozhodčí píská konec!
90+4
Ještě jeden roh pro hosty. Do vápna jde i gólman Navas.
90+3
Po centru z levé strany se v ofsajdovém postavení dostal k hlavičce Ronaldo, míč ale mezi tři tyče nenasměřoval!
90+2
Fotbalisté Valencie pochopitelně již nic nevymýšlejí a jakmile se dostanou k balonu, odkopávají ho daleko na polovinu soupeře.
90+1
Druhý poločas bude nastaven ještě o čtyři minuty.
90
Již běží poslední minuta normální hrací doby. U míče je sice Real, to ale mnoho neznamená. Bílý balet na držrení jednoznačně vede, avšak na skóre vede zase Valencie.
89
Teď už to začíná být s Realem špatné. Konec zápasu se neúprosně blíží a domácí jsou malý krůček od nečekaného vítězství.
87
Hodně důrazně nyní vlétl do souboje s Lucasem Dani Parejo. Zůstal ležet na trávníku kvůli křeči. Hosté pokračovali ve velkém útočném obléhání vápna Valencie, avšak opět z toho nic nebylo.
87
Další zajímavý centr do vápna posílal Dani Carvajal, avšak nikdo ze spoluhráčů se k zakončení nedostal.
86
O centr do vápna se pokoušel Lucas, jenže pas se mu vůbec nepovedl a bude následovat odkop od brány.
84
Domácí fotbalisté mají závěr zápasu pod kontrolou. Útočné snažení Realu se postupně začíná měnit v křeč.
82
Další útočný výpad Realu skončil ofsajdem, ve kterém byl Ronaldo.
Dnešní utkání sleduje 45.833 diváků.
81
Zápas spěje do úplného finále. Domácí stále odolávají a udržují si jednobrankové vedení.
79
Ronaldo zkusil tentokrát technické zakončení, avšak svou ranou trefil opět jen zeď složenou z domácích hráčů. Následně zkusil Ronaldo odcentrovat do vápna, tam byl ale Ramos v ofsajdu.
79
Po faulu na Ronalda je tu přímý kop pro Real.
78
Závěr zápasu je opravdu dramatický. Hraje se od vápna k vápnu ve vysokém tempu. Dočkáme se ještě gólu?
77
Teď pro změnu Munir trefil ve skluzu vysokou nohou Kroose, také se ale po faulu na hranici vápna nepískalo.
76
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lucas Vázquez.
74
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Mario Suárez.
73
Teď navíc rozhodčí upřel Valencii pravděpodobně pokutový kop. Ramos nesmyslně na hranici vápna prošlápl Munira, což sudí Bengoetxea zcela přehlédl.
73
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Nacho Fernández.
72
Domácí se nyní zlobí, ale zlobit by se měli hlavně na sebe. Když kontrolovali balon, tak se k zemi s bolestivou grimasou kvůli křeči skácel Zaza. Hru nepřerušili a stejně si pak počínali i hosté, což se samozřejmě domácím již nelíbilo.
70
Domácí ve druhém poločasu mějí plné ruce a nohy práce, aby odolávali tlaku soupeře. Zatím se jim to ale daří a potřebovali by vydržet ještě alespoň dvacet minut.
69
Bale posílal z pravé strany levačkou do vápna střílený centr, avšak Ronaldo na míč o malý kousek nedosáhl.
68
Po následném přímém kopu Kroose hlavičkoval Benzema, avšak během zakončení bylo pískáno – buď faul útočníka a nebo jeho ofsajd.
67
Mangala nyní ukázkovým skluzem sestřelil Benzemu a dostává žlutou kartu.
65
Z úhlu se pokusil o překvapivé zakončení Marcelo, jeho rána levačkou ale zamířila jen do boční sítě.
63
Hra je přerušena, protože ve vápně Valencie zůstal po nepříjemné srážce a pádu na zem ležet Ronaldo. Bude ale patrně v pořádku.
62
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Gareth Bale.
61
Dani Parejo jako nic vnikl podél brankové čáry až do vápna. Gólman Navas ale zůstal v klidu a z nulového úhlu nenechal Pareja poslat míč do brány.
59
Žlutou kartu dostává Raphaël Varane (Real Madrid CF), který vysokou nohou kopl do hlavy Josého Gayu.
58
Střídání chystají také hosté, na hřiště půjde Gareth Bale.
56
Domácí se ve druhém poločase v podstatě jen brání a trenér domácího celku Voro na to reaguje střídáním, když se na hřiště podívá dvacetiletý středopolař Soler.
56
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Carlos Soler.
55
Nyní kopal Ronaldo přímý kop z rohu velkého vápna. Trefil ale jen zeď poskládanou ze dvou hráčů domácího celku.
54
Žlutou kartu dostává Enzo Pérez (Valencia CF).
54
Ve vápně Valencie padl k zemi Ronaldo, pokutový kop se ale nepíská.
52
Do vápna se s míčem na kopačce dostal Marcelo, gólman Diego Alves byl ale na svém místě a dobře zasáhl.
52
Druhý poločas se hraje ve velkém tempu. Hosté cítí, že by se s trochou štěstí mohli dostávat do dalších šancí.
50
Po rohu strčil Marcelo do Munira a chvilku se zdálo, že dostane žlutou kartu. Hostující obránce to ale nakonec přežil bez úhony.
50
A o další zakončení se pokoušel Kroos. Také do jeho střely vložil nohu jeden z obránců a následuje rohový kop.
49
Nyní se pokoušel do vápna Valencie z pravé strany centrovat James, míč ale skončil v zámezí.
47
Do zakončení se protlačil Marcelo, jeho rána byla ale zblokovaná.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:46.
To byla podívaná! Máme za sebou první poločas zápasu mezi Valencií a Realem Madrid, po kterém vedou domácí 2:1. Valencie se dostala hned v úvodu zápasu do dvoubrankového vedení a měla zápas pod kontrolou. Real měl ale s přibývajícími minutami více ze hry a postupně se dostával i do šancí. Těsně před koncem poločasu snížil hlavou Ronaldo, a to je nejlepší pozvánka na druhou půli.
45+2
45+2
Domácí měli možnost zahrávat ještě rohový kop, hosté se ale v závěru poločasu ubránili.
45+1
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45
Tak tohle bylo o fous. Ronaldo mohl nyní srovnat, jenže jeho parádní střelu zblokoval snad decimetr vedle tyče obránce Mangala!
44
Real Madrid právě vstřelil branku!
Dnes poprvé zafungovala osvědčená spolupráce. Z levé strany odcentroval do vápna Marcelo a hlavičkující CRISTIANO RONALDO snižuje na 2:1!
44
Munir na polovině hřiště zastavil faulem Modriče a dostává žlutou kartu.
43
Zatím jen na lavičce zůstává v bundě zachumlaný Gareth Bale. Je ale jasné, že se asi brzy začně rozcvičovat.
41
První poločas spěje pomalu do svého finále. Viděli jsme mnoho zajímavého, vůbec nejpoutavější je ale pohled na aktuální skóre.
39
Carvajal poslal do vápna přihrávku na přední tyč na Ronalda. Ten byl ale hodně důrazně hlídaný a pod tlakem zakončil velmi slabě.
39
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Nani, přichází Guilherme Siqueira.
38
Domácí budou nyní hrát krátce jen v deseti mužích.
38
Rychlý sprint Valencie si ale vyžádal krutou daň, když si pravděpodobně tříslo natáhl Nani. Je ošetřovaný a sám nyní signalizuje, že bude muset střídat.
37
Po pěkné kombinaci domácích se balon dostal na hranici vápna k Parejovi, tomu ale rána tentokrát nesedla.
35
Až nyní došlo ve vápně Valencie k závaru, avšak nikdo z hráčů Bilého baletu nedokázal míč mezi tři tyče nasměrovat a vše končí rohovým kopem pro Real.
34
Hráči Realu se pokoušejí do vápna posílat jedn centr za druhým, jenže jejich pasy jsou zatím hodně nepřesné.
32
Čas rychle plyne a hosté stále prohrávají o dvě branky. Budou to mít velmi složité, pokud budou hrát i v dalších minutách podobným stylem.
30
Následný přímý kop zahrával Dani Parejo, jeho povedenou ránu bravurně zneškodnil gólman Navas!
29
Carvajal poslal k zemi rozběhnutého Naniho a dostává žlutou kartu.
28
Na levé straně hřiště čekal na dlouhý diagonální pas Marcelo, míč ale skončil v zámezí a akce hostů tak velmi rychle skončila.
27
Hráči Realu Madrid hodně vysunuli presink a soupeře napadají již na hranici jeho velkého vápna. Zatím to ale k ničemu nevede a domácí se stále celkem v pohodě brání.
25
Domácí se sice musí soustředit na defenzivu, jinak ale mají zápas pod kontrolou.
23
Marcelo musel být dokonce ošetřovaný. Zdá se ale, že bude moci pokračovat ve hře.
22
Po rohu Realu se domácí dostali k rychlému brejku, který ale tentokrát zakončit nedokázali. Je tu ale nepříjemnost pro Real, protože se ve snaze zastavit útočnou akci zranil Marcelo.
21
Z velké dálky vypálil skvěle Benzema, gólman Diego Alves předvedl perfektní zákrok a míč vyrazil nad bránu.
20
Do vápna se pokoušel centrovat Marcelo, defenziva Valencie si ale s jeho pasem opět poradila.
19
Žlutou kartu dostává Simone Zaza (Valencia CF).
18
Do dobré střelecké pozice se dostal Ronaldo. Byl mu sice chybně odmávaný ofsajd, avšak gólman Diego Alves si beztak s jeho ránou poradil.
17
Hosté mají nyní velkou územní převahu. Za stavu 2:0 jim povinnost velí hrát maximálně ofenzivně.
15
A teď byli blízko gólu hosté, kteří se také prezentovali rychlým protiútokem. Po pasu Benzemy se k míči dostal na levé straně Ronaldo, jehož střílenou přihrávku vracel do brány James, výborně ale na brankové čáře zastavil míč vracející se obránce.
14
Nyní další gólovou střelu vyslal na Navasovu bránu Munir, velmi šťastně pro Real míč nad bránu ztečoval Marcelo.
13
Z rohu velkého vápnu pálil nebezpečně Ronaldo, jeho rána prolétla ale těsně vedle pravé tyče brány gólmana Alvese.
11
Hosté jsou v šoku. Jejich defenziva je totálně děravá a teď už to bude mít tým trenéra Zidana velmi složité.
9
Valencia právě vstřelila branku!
Neskutečné. Domácí jsou absolutně produktivní. Znovu se dostali k rychlému protiútoku a opět ho zakončili gólem. Až do vápna se středem hřiště dostal FABIÁN ORELLANA a na jeho tvrdou přízemní ránu byl Navas krátký!
7
Stejně jako v předešlých minutách jsou u míče hráči Realu, jenže jedna povedená akce domácích stačila k tomu, aby se Bílý balet dostal pod tlak.
5
A teď nemají hosté již na co čekat. Musí hrát ofenzivně, protože jakákoliv ztráta z dnešního zápasu by byla velmi nepříjemná.
4
Tak to byla paráda! Po rychlé akci domácích odcentroval z pravé strany Munir, uvnitř vápna si míč parádně zpracoval SIMONE ZAZA, který následnou ranou z otočky nedal brankáři Navasovi šanci!
4
Hosté jsou stále u balonu, jejich útočné kombinace jsou ale zatím hodně pozvolné.
2
James zahrál roh nakrátko na Marcela, s jehož centrem do vápna si domácí defenziva poradila.
2
Hosté začali s míčem na kopačkách a hned v úvodu si vytvořili možnost v podobě rohového kopu.
1
Zaplněný stadion vítá hráče obou týmů na trávníku. Zápas za pár desítek vteřin začne.
Hráči jsou již připraveni v tunelu v útrobách stadionu Mestalla. Za pár chvil vstoupí na trávník k dohrávce 16. kola Primera Division.

Valencia CF: Diego Alves – Cancelo, Garay, Mangala, Gayá – Parejo, E. Pérez – Munir, Orellana, Nani – Zaza.
Náhradníci: Doménech – Siqueira, Mario Suárez, Bakkali, Soler, Medrán, Abdennour.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – James Rodríguez, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Bale, Kovačić, L. Vázquez, Morata, Isco.

Rozhodčí: De Burgos Bengoetxea.
Real Madrid na začátku roku prošel menším herním útlumem, nyní se ale již pomalu vrací do podzimní formy a v tabulce mu patří již před dnešní dohrávkou první příčka. Real má vedle zápasu s Valencií k dispozici ještě další dohrávku s Celtou Vigo. Pokud by tým Zinedina Zidana vyhrál oba zápasy, byl by jeho náskok na čele tabulky na druhou Barcelonu sedmibodový.
Dnes domácí Valencie neprožívá příliš dobrou sezonu. Každoročně ambiciózní klub je aktuálně až na patnáctém místě tabulky, a i kdyby dnes vyhrál, dotáhl by se bodově pouze na třináctou Málagu. Valencie bude chtít bezpochyby ale dnes navázat na víkendovou výhru nad Bilbaem.
Hezký středeční podvečer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 16. kola španělské Primera Division mezi domácí Valencií a hostujícím Realem Madrid. Na programu je dohrávka prosincového zápasu, utkání se tehdy neodehrálo kvůli účasti Realu Madrid na mistrovství světa klubů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.