La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Atlético - 4. března 2018   16:15

Barcelona
26' Messi
1:0
(1:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (84. Paulinho), Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (35. A. Gomes) – Messi, L. Suárez.
Cillessen – O. Dembèlé, Paulinho, Alcácer, Digne, A. Gomes, Vermaelen.
Gil – Nevado, Martínez
Camp Nou (Barcelona)
Atlético
Oblak – Vrsaljko (59. Á. Correa), J. Giménez, Godín (C), Luís (74. Lucas Hernández) – Saúl Ñíguez, Gabi (66. Gameiro), Partey, Koke – Griezmann, D. Costa.
Werner – F. Torres, Á. Correa, Lucas Hernández, Gameiro, Juanfran, Vitolo.

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - Atlético Madrid 1:0. Krok k titulu, rozhodl Messi

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 16:20.
Je konec! Barcelona si nakonec pohlídala jednobrankové vedení až do poslední vteřiny a ze šlágru tohoto kola bere všechny tři body. Nutno dodat, že vítězství Blaugranas je zasloužené, neboť si soupeř za celé utkání nevytvořil žádnou stoprocentní šanci.
90+3'
90+2'
Definitivní tečku za dnešním zápase mohl udělat Suárez. Domácí forvard kroutil balón k zadní tyči, kterou nakonec minul.
90+2'
Zdá se, že o vítězi zápasu je pomalu a jistě rozhodnuto. Barcelona je i nadále v držení míče, což jí hraje do karet.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
86'
Griezmann konečně zvítězil v hlavičkovém souboji, i tentokráte se mu ale nepodařilo prodloužit balón na Gameira.
85'
Na Nou Campu se dějou věci! Costa sice neuspěl v souboji, míč se ale dostal ke Gameriovi, který propálil ter Stegena. Všemu ale předcházel ofsajd již zmiňovaného Costy.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Paulinho.
83'
Hlavní sudí musel přerušit hru, neboť se už několik vteřin nezvedá z hrací plochy Suárez. Uruguayský forvard nese těžce předchozí souboj.
82'
Na druhé straně chtěl Griezmann spolupracovat s Gameirem, který nejen, že nedokázal vrátit míč, navíc se sám dopustil faulu.
81'
Coutinho se díky své mrštnosti protáhl až do pokutového území, kde se ale teatrálním způsobem skácel k zemi. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
80'
Messimu to dnes nelepí dle představ. Argentinec se nyní vydal zcela osamocený do početného hloučku protihráčů, kde pochopitelně neměl šanci.
79'
Po delší době šance! Na zadní tyči si totiž na padající balón počkal Busquets, jehož ránu z první dokázal Oblak vyrazit.
78'
Gomes velmi dobře propasíroval balón na Messiho, který se snažil vzít situaci na sebe. Do rány mu ale obětavě skočil Godín.
77'
Netrvalo dlouho a Barcelona dopravil míč do sítě. Zakončující Suárez se ale nacházel v ofsajdu a branka tak nebyla správně uznána.
76'
Jedenáctý rohový kop Katalánců rozehrál sám Messi. Hezký centr směřoval na Umtitiho, kterého ale předskočil Oblak.
75'
Atlético se absolutně nemůže dostat do vyložené příležitosti, ba naopak se musí v posledních minutách pouze bránit.
74'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Filipe Luís, přichází Lucas Hernández.
73'
Ještě před samotnou změnou se domácí usadili poblíž pokutového území, kde si Alba hlasitým výkřikem pokoušel pokoušel říct o faul, leč neúspěšně.
72'
Messi si doslova pohrál se střídajícím Gameirem, kterém nezbývalo nic jiného, než faulovat. Za postranní čárou se nám připravuje poslední hostující střídání.
71'
Avšak se stejným výsledkem. Balón se totiž kroutil směrem do branky, načež se nakonec zastavil v rukavicích zatím stoprocentního ter Stegena.
70'
Atlético se opět usadilo na útočné polovině, kde vybojovalo další standardní situaci. Tu si znovu vezme na starost záložník Koke.
69'
Žlutou kartu dostává Ivan Rakitić (FC Barcelona).
69'
Kdepak, tudy cestička nepovede. Hostující hráči to povětšinu času zkouší centrama do malého vápna, tam ale zatím kraluje ter Stegen.
68'
Po delší době si také Blaugranas vyzkoušeli rohový kop. Coutinho poslal adresnou nabídku na přední tyč, kde Umtiti mířil vysoko nad branku.
67'
Jenomže ani standardní situace nám nenabídla žádnou vyloženou šanci. Ve vzdušném prostoru se totiž neprosadila dvojice Godín – Giménez.
66'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Gabi, přichází Kévin Gameiro.
65'
Costa svedl souboj jeden na jednoho s Umtitim, načež se po menším zásahu do obličeje poroučel k zemi. Hlavní sudí se rozhodl odpískat faul.
64'
Koke našel na hranici ofsajdu naběhnuvšího Griezmanna, který svým centrem celou akci uspěchal. Ter Stegen se ujme rozehrávky.
63'
Až po hodině hry si fotbalisté Atlética Madrid vybojovali svůj první rohový kop. Na Kokeho nabídku ale jako první reagoval Suárez.
62'
Zároveň se nám časomíra dostala za hodinu hry. V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo dít vyrovnání.
61'
Mezitím si hostující lodivod Simeone k sobě zavolal Thomase, kterému věnoval několik instrukcí. Piqué se pomalu a jistě dostává zpět na nohy.
60'
Momentálně je hra přerušena, neboť se s menším poraněním potýká Piqué. Na hřišti je také lékařský tým, jenž se snaží osvobodit Piquého od problémů.
59'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Šime Vrsaljko, přichází Ángel Correa.
58'
Messi měl další možnost z přímého kopu. I tentokráte se jednalo o slibnou pozici, odkud ale argentinský forvard zamířil pouze do zdi.
57'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
57'
Coutinho poslal z akrobatické pozice přihrávku na Suáreze, který potvrdil, že dnes nehraje dobrý zápas. Naprosto snadným způsobem ho obral Giménez.
56'
Další z řady centrovaných balónu opět směřoval na urostlého Costu, který se ani v tomto případě nedostal do zakončení. Naopak výborně zasáhl Umtiti.
55'
Busquets využil své výškové převahy v souboji s Griezmannem, avšak poté Messi hlavičkoval pouze do území, kde nebyl žádný z jeho kolegů.
54'
Gabiho exekuce směřovala na zadní tyč na Costu, který míč pouze poslal za vápno. Tam se do míče opřel Koke, avšak balón mu sjel na vnější nárt.
53'
Saúl si chtěl obhodit Busquetse, který ale zahrál rukou. Je sice pískáno proti Barceloně, možná se ale mohl tahat i žlutý kartónek.
52'
Gomes je od svého příchodu na hrací plochu zatím hodně neviditelný a nepřidala tomu ani zbytečná ztráta míče ve středu hřiště.
51'
Konečně to na hřišti vypadá, že by Atlético chtělo pomýšlet nad bodovým ziskem. Saúl se ale nacházel v těsném ofsajdu.
50'
Giménez se sice podíval vpřed, jeho následná myšlenka ale byla prachbídná. Padající balón tak skončilo pouze za autovou čárou.
49'
Rázem se ale do dobré příležitosti řítil Messi, který se ještě rozhodl spolupracovat se Suárezem. Druhý jmenovaný ale celou akci překombinoval.
48'
Barcelonští se v úvodních vteřinách druhého dějství nikam neženou a v tuto chvíli sledujeme nespočet přihrávek u domácí šestnáctky.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku měli tentokráte na starosti domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo hodně jednostrannou podívanou. Barcelona je od samotného začátku výrazně aktivnější a po zásluze se dostala do vedení. O jedinou branku dnešního utkání se postaral Messi, který opět udeřil prostřednictví přímého kopu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
41'
Alba se podíval do pokutového území, kam se řítil střídající Gomes. Před ním ale včas zasáhl Giménez, hosté si následně vybojovali faul.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude nastavovat.
39'
Coutinho měl před sebou hodně prostoru a ten se snažil přetavit v druhou branku. Tvrdý projektil ale směřoval do rukavic Oblaka.
38'
Až nyní se Atlético dostalo k souvislejší práci s balónem, avšak soupeř zatím velmi dobře pokrývá prostor kolem svého pokutového území.
37'
Zatím marně čekáme na nějakou vážnější příležitost z hostující strany. Atlético se absolutně nemůže dostat do hry.
36'
Coutinho si na hranici šestnáctky narazil se Suárezem a ihned poté vypálil na Oblaka. Slovinský brankář si ale střed branky pokryl.
35'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází André Gomes.
34'
Zničehonic se do obrovské příležitosti dostával Suárez, který dle jeho stížnosti trefil ruku Giméneze. I tentokráte se pokutový kop nepíská.
33'
Luís dokázal zalepit neposedný balón, následný manévr mezi dvojici protihráčů ale skončil útočným faulem. Katalánci budou rozehrávat z vlastní poloviny.
32'
Máme za sebou úvodní třetinu hry. V tuto chvíli se nám do zápasu dostala také velké řáda faulů, o které se starají především hráči Atlética.
31'
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Atlético Madrid).
30'
Žlutou kartu dostává Lionel Messi (FC Barcelona).
30'
Teď už je ale pískáno ve prospěch Atlética. Rakitič totiž vletěl do Thomase hodně agresivně, což uviděl také hlavní rozhodčí tohoto zápasu.
29'
Po odkopu z kopačky Oblaka se u středového kruhu nedokázal v souboji prosadit Koke, kterého ukázkového předskočil Busquets.
28'
Zdálo se, že Thomas si v dalším souboji s Messim opět pomohl faulem, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře. Atlético uklidňuje hru.
27'
Rázem se do hry musí dostat také hráči Atlética Madrid. Nutno dodat, že hostující hráči byli v úvodu utkání hodně zatažení.
26'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení! K exekuci přímého kopu se postavil LIONEL MESSI, jehož technická rána zapadla přesně pod horní tyč. Oblak si na míč sice sáhl, nicméně z branky ho už dostat nedokázal.
26'
Vzorně se do obranné linie stačil vrátil Alba, jenž raději před napadajícím Costou poslal balón k ter Stegenovi. Ten okamžitě roztáhl hru na pravou stranu.
25'
Nedůslednost v hostujícím pokutovém území mohl střelou vyřešit Messi. Domácí útočník se ale neodvážil vypálit, nýbrž ještě spolupracoval s Iniestou.
24'
Barcelona je nucena hrát v deseti lidech a trpělivou kombinací čeká na moment, kdy bude moct Iniesta přiběhnout zpět do hry.
23'
Vypadá to, že o nic vážného se nejedná a domácí kapitán by měl pokračovat ve hře. Nicméně za postranní čárou se rozcvičuje Paulinho.
22'
Po přechodu přes půlící čáru byl dnes už poněkolikáté faulován Iniesta. Na scénu byl povolaný také lékařský personál.
21'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Thomas, který to nemyslel vůbec špatně. Prudká rána nakonec doskákala kousek vedle.
20'
Poprvé se nám výrazněji převedl Messi, jenž si hodil balón kolem bránící trojice, avšak poté zamířil pouze doprostřed branky.
19'
Atlético se pokusilo udeřit z rychlého protiútoku, Costa ale nedokázal načasovat svůj náběh za obranu. Je tak pískán ofsajd.
18'
O minutu později se znovu opakovala spolupráce mezi Suárezem a Iniestou. Tentokráte první jmenovaný nedokázal zalepit přihrávku.
17'
Suárez mohl střílet z hranice šestnáctky, celou akci se ale ještě rozhodl vyšperkovat přihrávkou na Iniestu. Jednoznačně špatné řešení.
16'
Na hrací ploše to zatím vypadá hodně jednostranně. Atlético Madrid se zatím pouze brání a o útočné manévry se tak stará pouze domácí celek.
15'
Ze vzdálenosti sedmadvaceti metrů se odvážil vypálit přímo na bránu Messi, tentokráte mu to ale nesedlo. Střela tak končí pouze na zdi.
14'
Suárez operoval v trochu nezvyklé pozici, kde si ale došel pro faul. Jemným kontaktem se provinil Gabi, domácí mají k dispozici standardku.
13'
Coutinho si vzal na starost i další rozehrávku rohového kopu. V pokutovém území si ale tělem udělal prostor Luís, jenž odvrátil hrozící nebezpečí.
12'
Griezmannova družina nepochodila s kombinací na levém křídle, kde výborně zasáhl Piqué. Následně Messi neprošel přes Thomase.
11'
Alba se ostrým manévrem dostal doprostřed hrací plochy, kde si ale neporozuměl s Iniestou. Míč se tak svezl do malého vápna Atlética.
10'
Netrvalo dlouho a Katalánci měli k dispozici další rohový kop. Po něm se ale do ofsajdu dostal Suárez, Oblak tak bude moci vykopávat.
9'
Vrsaljko nakonec vybruslil z těžké pozice tím nejlepším možným způsobem. Po jeho odkopu si musel faulem pomoct Umtiti.
8'
Před vlastní pokutové území se vrátil také ofenzivně laděný Koke, jenž srazil Iniestovu přihrávku. Posléze byla Coutinhova střela zablokována do rukou Oblaka.
7'
Ten byl tradičně rozehrán nakrátko a navíc se Barcelona sama vyhnala z nebezpečné pozice. V tuto chvíli sledujeme kombinaci uprostřed hřiště.
6'
Na druhé straně se o první střelecký pokus dnešního utkání přihlásil kapitán Iniesta. Jeho tvrdá rána nakonec byla sražena na rohový kop.
5'
Saúl si to namířil po pravém křídle, odkud naservíroval centr na hruď Costy. Španělský forvard ihned sklepl na Kokeho, před kterým včas zasáhl Piqué.
4'
Ihned v úvodních minutách se hodně ostrým zákrokem prezentoval hostující Vrsaljko. Na zeleném pažitu se nyní válí Iniesta.
3'
Jenomže ihned po rozehrávce se k míči dostala také Barcelona, která okamžitě roztočila kolotoč několika po sobě jdoucích přihrávek.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – O. Dembèlé, Paulinho, Alcácer, Digne, A. Gomes, Vermaelen.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Godín (C), Luís – Saúl Ñíguez, Gabi, Partey, Koke – Griezmann, D. Costa.
Náhradníci: Werner – F. Torres, Á. Correa, Lucas Hernández, Gameiro, Juanfran, Vitolo.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Atlético Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid si i pro letošní sezónu dali za cíl ty nejvyšší možné příčky, což se zatím nedaří moc plnit. Co se týče ligové scény, tam se svěřenci Diega Simeoneho sice nachází na druhé pozici, přičemž manko na vedoucí Barcelonu je už jen pětibodové. Los Colchoneros jsou na tom hůře na evropské scéně. Skupinová fáze Ligy mistrů jim totiž nevyšla dle představ a konečné třetí místo znamenalo "sestup" do Evropské ligy. V rámci vyřazovací fáze Evropské ligy se Atlético utkalo v dvojzápase s dánskou Kodaní. V obou zápasech se ukázaly zkušenosti španělského velkoklubu, který v následných bojích narazí na ruský Lokomotiv.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok pěti bodů. Katalánci se ale neopírají o dobrou formu, neboť hned tři z pěti posledních ligových zápasů skončily remízou. Barcelona tak ztratila velice pohodlný náskok na čele tabulky a právě dnešní střet mezi vedoucím a druhým celkem soutěže by měl napovědět, kdo by mohl získat mistrovský titul. Zároveň se Barcelona může pyšnit jedním hodně zajímavým faktem, neboť je doposud jediným celkem španělské nejvyšší soutěže, který ještě neucítil hořkost porážky. Hodně velkou zásluhu na tom má defenzivní vazba, jenž se pod taktovkou Ernesta Valverdeho výrazně zlepšila
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat šlágr kola mezi FC Barcelona a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.