La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Bilbao - 18. března 2018   16:15

Barcelona
8' Alcácer (Alba) • 30' Messi (O. Dembèlé)
2:0
(2:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – O. Dembèlé (64. Iniesta), Paulinho, Rakitić, Coutinho (85. A. Gomes) – Messi (C), Alcácer (74. Aleix Vidal).
Cillessen – Iniesta, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal, Aleñá, Y. Mina.
Jaime – Bueno, Tresaco
Camp Nou (Barcelona)
84 053 diváků
Bilbao
Arrizabalaga – Lekue, Núñez, I. Martínez, Saborit – Etxebarria (46. Iturraspe), San José – de Marcos, Raúl García, Susaeta (C) (62. I. Williams) – Merino (71. Aduriz).
Herrerín – I. Williams, Iturraspe, Aduriz, Etxeita, Vesga, I. Córdoba.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona – Bilbao 2:0. Domácí míří za titulem

Barcelona skvěle vstoupila do zápasu a ve zhruba prvních dvaceti minutách Bilbao drtila. Mohla přidat především v prvním poločase o tři branky navíc a vyhrát více než 2:0. Druhé dějství už nebylo tak pohledné. Nicméně, favorit duelu měl jeho vývoj zcela pod kontrolou. Zaměřil se hlavně na obranu a v defenzivě neudělal prakticky žádnou výraznější chybu.
90+3'
90+2'
Rakitič a Gomes vedli zřejmě poslední akci zápasu po levé straně a dostali se krátce na polovinu hostů.
90+2'
Zbrklost Garcií na ose hřiště a míč doputoval obloučkem do vápna k ter Stegenovi, který kolem sebe neměl nikoho z hostujících fotbalistů.
90+2'
Piqué vyskočil, ale na klid ve vápně to nestačilo. Ter Stegen si ještě proti tečovanému míči připsal zákrok rukama.
90+1'
Dvě minuty se nastavují!
90+1'
Nunez trošku zpomalil hru na pravé straně a následně z opačné části vápna vrátil míč na střed de Marcos, Umititi měl, co dělat, aby nepustil protihráče k zakončení před výrazně odkrytou brankou.
90'
Rakitič se diví, ale na polovině hřiště právě on fauloval podle hlavního rozhodčího soupeře.
89'
Rakitič zastaven na pravé straně poloviny Barcelony v rozporu s fotbalovými pravidly a nikdo z domácích fotbalistů se (zřejmě) nebude nikam hnát.
89'
Alba s Iniestou spolupracovali v rozehrávce na levé straně a klid na svojí práci rozhodně neměli, následoval míč směřující na polovinu hrací plochy.
88'
Williamsovi byl při útoku v pravé části vápna vypíchnut balón, ale Bilbao ještě bude házet aut.
88'
Messi mohl nahrávat, ale vzal to na sebe a z levé části vápna nasměroval míč levačkou po zemi vedle vzdálenější tyče.
87'
Martínez centroval na zadní tyč, kam také vybíhal ter Stegen a byl faulovaný, nikdo z hostů neprotestuje.
87'
Gomes fauloval zprava na vlastní polovině a ter Stegen bude pod tlakem při standardní situaci.
86'
Aduriz si položil na hranici vápna bránícího fotbalistu, ale jeho střela zcela postrádala razanci a dopadla doprostřed branky do náruče ter Stegena. Ten vyhodil balón zpět do hry.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází André Gomes.
84'
Messimu nakonec v pravé polovině hostujícího vápna utekl balón, ten má nyní Martínez na své noze.
83'
Barcelona míří za třemi body a působí na hrací ploše celkem sebevědomým dojmem, což nyní ukázal v levé části vlastní poloviny Rakitič.
82'
Williams šel na pravé straně vápna do dvou fotbalistů a vytěžil z minima maximum, tzn. roh.
81'
Rakitičův centr zleva proletěl k druhé tyči a Messiho levačka zakončovala doprostřed branky, kde čekaly ruce Arrizabalagy.
80'
Piqué se vydal do útoku a po nahrávce španělského beka na pravou stranu vybojoval Vidal roh.
80'
Coutinho a Rakitič přiblížili na levé straně domácí celek ke třem bodům, zatímco na Camp Nou vládne skvělá nálada.
79'
Paulinho se držel za záda, ale sudí nechal hru pokračovat v době, kdy se hraje na polovině hostů.
76'
Hosté byli zbrklí Adurizem na pravé straně a je z toho další výkop pro nohu ter Stegena od branky domácích.
76'
Iturraspe poslal míč centrem zprava na střed a Aduriz hlavičkoval v souboji s Piquém nad branku za přispění teče španělského beka, takže roh po levé ruce ter Stegena.
75'
Barcelona toho ve druhém poločase zas až tolik nepřevedla jako v úvodním dějství směrem dopředu, ale i tak má zápas pod kontrolou.
74'
Nunez ihned zprava bránil střídajícího Vidala na polovině Barcelony, ta vzápětí po dobré práci Piquého bude vykopávat od vlastní branky ter Stegenem.
74'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Aleix Vidal.
73'
Coutinho centroval pravačkou na bližší tyč, kde byla hlava bránícího fotbalisty. Barcelona ještě zůstala na míči Iniestou.
73'
Vynikající Coutinho zleva proti Nunezovi a díky tomu vidíme roh pro bývalého fotbalistu Liverpoolu.
72'
Vidal se již připravuje na domácí lavičce, už je vysvlečený z dresu a za malý moment půjde na hrací plochu.
72'
Barcelona byla pod tlakem. Nakonec Alba odhlavičkoval míč celkem ve složité pozici na pravou stranu křížem mimo vápno.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Sabin Merino, přichází Aritz Aduriz.
71'
Centr Williamse zprava na přední tyč byl hlavou zřejmě Umtitiho uklizen na roh.
70'
Umtiti na postu stopera pod tlakem presinku oslovil ter Stegena a Barcelona poté kombinovala s Rakitičem a Piquém.
70'
Velká chyba hostů v rozehrávce, ale překvapený Paulinho toho nevyužil.
69'
Rychlá kombinace hostů končí střelou zřejmě Garcii doprostřed branky do koše ter Stegena.
68'
Rychlý míč do pravé části vápna nemohl zpracovat Williams, skvěle zasáhl ve skluzu Alba.
67'
Zase vynikající Rakitič na středu vlastní poloviny a Barcelona tak může rozehrávat Umtitim.
67'
Rakitič na středu uklidil míč do bezpečí a z toho plynula akce po levé straně pro Iniestu a Coutinha zakončená ztrátou tak třicet metrů od branky hostů.
66'
Velice dobrý presink hostů s Williamsem, ale Barcelona bude i tak vhazovat z vlastní poloviny zleva.
66'
Aktivní Umtiti a Piqué nepustili zprava hosty k zakončení a navíc následně byl na hraně domácího vápna faulovaný Paulinho.
65'
Až příliš rychlá byla nahrávka na Coutinha na levé straně, který se nemohl zdaleka setkat s míčem ještě na trávníku.
64'
Rakitič překazil hostující souhru a následně Barcelona nikam nespěchala po pravé straně i s Iniestou.
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Andrés Iniesta.
64'
García šel k zemi na polovině hřiště, zatímco se chystá do boje Iniesta.
63'
Bilbao sevřelo soupeře okolo vápna Barcelona, ta ovšem hosty vyhnala na polovinu hrací plochy.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iñaki Williams.
60'
Bilbao zaslouží pochvalu za předvedenou hru ve druhém poločase a rozhodně nemá Barcelona takovou převahu jako v úvodním dějství.
59'
Iturraspeho tvrdá střela zleva padala vysoko nad branku.
58'
Dnešní utkání sleduje 84 053 diváků.
57'
Messi byl faulovaný na ose hřiště a sudí nechal výhodu. V ní poslal Coutinho míč zleva na první tyč do náruče Arrizabalagy.
56'
Viděli jsme faul na Alcácera na levé straně na polovině hřiště.
56'
Bilbao nehraje ve druhém poločase vůbec zle, je aktivní, jenže zatím se nedokázalo prosadit.
55'
Messi však dvakrát dvakrát v krátkém sledu napálil levačkou zeď.
54'
Při rychlém přechodu domácích do útoku byl Messi podražený San Josém a tady se rozhodně dala udělit žlutá karta.
54'
Druhá půle není zatím tak pohledná a atraktivní jako ta první...
53'
Iniesta se rozcvičuje. Tak třeba nebude dlouho trvat a kouč Valverde jej pošle do boje.
53'
Martínez celkem zrychlil hru zleva a následně byl Merino z druhé strany zablokovaný, i tak by měl hostující celek kopat roh.
52'
Rakitič a Umtiti vzali rozehrávku na levé straně, ale následovala chyba na polovině hrací plochy.
51'
Saborit zasáhl zleva a Bilbao spěchalo do útoku, jenže Merino střílel po zemi vedle delší tyče.
50'
Paulinho měl proti sobě na pravé straně dva protihráče, ale k nespokojenosti Garcii získal roh.
50'
Coutinho faulovaný při akci po levé straně, ale žlutá karta udělena nebude.
49'
Roberto poslal míč na levou část vápna, kde nevystřelil Dembélé a ani jiný domácí fotbalista.
48'
Bilbao vytáhlo zprava presink až pod tlakem poslal míč do bezpečí svojí nohou z jedničky ter Stegen.
48'
Barcelona zvolila pro svůj útok levou stranu, následně však na polovině hřiště chyboval Rakitič.
47'
Lekue zakončoval po zemi zprava vedle delší tyče, ter Stegen pouze kontroloval míč letící mimo branku.
46'
Zatím si Barcelona pouze přihrává v blízkosti vlastního vápna.
46'
Barcelona bude jako první útočit ve druhém poločase.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází Ander Iturraspe.
46'
Barcelona zcela ovládla první poločas. Bilbao ani jednou nevystřelilo nad ter Stegena. Domácí mohli dát o tři branky více, ale Paulinho trefil tyč a Coutinho se lobem zblízka sám před Arrizabalagou neprosadil. Tým Valverdeho především vletěl do utkání jako uragán a hostujícího brankáře zásoboval hlavně v úvodu svými pokusy, co to šlo.
45+1'
45'
Alba a Piqué rozehrávali zleva a už hodlali jen podržet míč okolo vlastního vápna.
45'
Susaeta centroval pravačkou na střed vápna. Následně to zkusil ještě jednou, ale skóre se nemění.
44'
Bilbao se může prosadit, když zleva byl při centru napálen Roberto a od něho šel míč na roh.
44'
Míč se odrazil od Saborita k Dembélému a po nahrávce na střed zakončoval Dembélé do pravé tyče při snaze o trefu do dolního rohu branky po levé ruce brankáře.
43'
Barcelona se už nikam směrem dopředu nežene a moc by si přála, aby v poločase vedla o dvě branky.
42'
Alba chytil rychlost na levé straně, ale Messi v závěru akci vypálil do Alcácera stojícího ve vápně v ofsajdu.
41'
Barcelona deptala soupeře svojí rozehrávkou, do které se zapojil ter Stegen a všichni čtyři obránci. Bilbao jako kdyby nemělo sílu a i vinou frustrace z výsledku nepresovalo.
40'
Lekue (hosté) fauloval při útoku domácích při přechodu do útočné fáze Messiho zhruba na polovině hřiště za cenu žluté karty.
40'
Etxebarria centroval pravačkou na přední tyč, ale tam byly pouze dresy Barcelony.
39'
Saborit si velice šikovně došel na levé straně pro faul, za který dostane Dembélé (Barcelona) žlutou kartu.
38'
Při útoku hostů po pravé straně nebyl podle hlavního rozhodčího podražený Nunez Alcácerem, fotbalista Bilbaa s výrokem nesouhlasí.
37'
Chyba Messiho se spoluhráčem na pravé straně dává hostům zadarmo aut z vlastní poloviny.
37'
Messi si zase dělal, co chtěl na levé straně, ale nakonec jej Bilbao nepustilo k zakončení.
36'
Jednomu z hostů na pravé straně utekl míč k Umtitimu a ten si počínal s rozehrávce patou hodně sebevědomě.
36'
Zatím se divá moc hezky na hru Barcelony a jednoduchost a lehkost jsou dvě věci, které jí rozhodně nechybí.
34'
Alba měl na levé straně proti sobě de Marcose, a tak nahrával na střed. Následně Paulinho zrychlil hru nahrávkou do levé části vápna, kde Coutinho dlouhou nohou loboval sám před Arrizabalagou nad branku.
34'
Nunez poslal míč křížem na levou stranu, ale tam byli dva domácí fotbalisté a jedním z nich byl Piqué. Ter Stegen se balónu ani nedotkl.
33'
To domácí mají zcela jinou náladu a Rakitič se směje.
33'
García máchá rukama a něco sděluje fotbalistům Bilbaa. Hosté zažívají těžké odpoledne na Camp Nou.
32'
Paulinho mohl přidat další branku, ale nakonec se s vypětím všech sil ubránil hostující celek bez zákroku Arrizabalagy.
30'
Barcelona právě vstřelila branku!
Tentokráte dlouhou kombinací uspala Barcelona Bilbao. Paulinho přihrával na pravou stranu. Následně míč směřoval na střed a LIONEL MESSI vypálil křížem přes bránícího Nuneze ze svého pohledu do pravého dolního rohu branky.
29'
Bilbao celkem dlouho drželo balon, ale stejně z toho chyba při kříži na pravou stranu a během kombinace mohl být ter Stegen zcela v klidu.
28'
Paulinho si na levé straně narazil míč se spoluhráčem, ale nic víc se při útoku Barcelony nestalo.
27'
Zase si Arrizabalaga zahrál nohama, nakonec to hosté zkusili po pravé straně, ale Barcelona byla proti na polovině hřiště.
26'
Bilbao podrželo balón na polovině hřiště a třeba přemýšlelo o tom, jak poprvé vystřelit na branku ter Stegena v tomto zápase.
26'
Messiho centr padal do levé části vápna, avšak pouze na hlavu soupeře. Balón se však odrazil k vedoucímu týmu Primera Division.
25'
Hra se trošku v posledních minutách zklidnila a převaha domácích už není taková jako v úvodu zápasu.
24'
Umtiti hledal křížem svojí rozehrávkou na levé straně Albu, který již nabíral rychlost, ale zároveň byl pokrytý bránícím fotbalistou.
24'
Lekue odcentroval zleva po nahrávce Susaety pouze na hlavu protihráče a poté velice dobře pracoval Piqué mimo šestnáctku nohou proti Etxebarriovi.
23'
Bilbao využilo Arrizabalagy v rozehrávce, po které dopadl míč na levou stranu a hosté mají z poloviny hřiště autové vhazování.
22'
Roberto nakonec zasáhl proti útoku hostů po levé straně, ale zároveň poté si nerozuměl při narážečce zřejmě s Messim.
21'
Arrizabalaga vyběhl daleko na levou stranu a také mimo vlastní vápno. Zatím se hostující brankář na Camp Nou vůbec nenudí.
21'
Alba vhazoval zleva pod sebe a následně měl dost času na rozehrávku z vlastního vápna ter Stegen.
20'
Byl to Piqué, kdo odkopl míč z postu stopera do zámezí. Barcelona následně vybojovala faul na Paulinha v podání Garcií na polovině čtvrtfinalisty Ligy mistrů.
19'
Zřejmě García leží na hrací ploše po souboji s Umtitim, a tak se na Camp Nou chvíli hrát nebude.
19'
Při akci domácích po levé straně je mávaný ofsajd.
17'
Umtiti (Barcelona) je za strkanici s Nunezem potrestaný žlutou kartou.
17'
Strkanice v hostujícím vápně, ve které je agilní Umtiti a také Piqué, stejně tak Nunez. Vše musí řešit hlavní rozhodčí.
16'
Dembélému se sice nepovedl ideálně centr zprava na zadní tyč, ale bránící fotbalista pomohl Barceloně hlavou do zámezí, roh.
16'
Rychlostně dobře vybavený Alba zase zlobil hosty po levé straně a vypadá to, že stav 1:0 se brzy změní.
15'
Tak zatím se Bilbao pod obrovským tlakem. Barcelona svého soupeře přehrává.
14'
Robertův centr zprava na druhou tyč byl celkem přetažený, ale po sklepnutí spoluhráče byla k vidění tvrdá Coutinhova střela z levé části vápna do břevna!
13'
Barcelona zatím má jasnou převahu a Messi dělá hostům obrovské problémy.
13'
Po nahrávce Dembélého chtěl Messi z pravé části vápna překvapit Arrizabalagu střelou na kratší tyč, ale tu si gólman pohlídal.
12'
Messi přidal zprava na razanci levačkou do bližšího dolního rohu branky a od rukou Arrizabalagy byl míč umístěn na roh.
12'
Velká hostující chyba v rozehrávce, Messi vyřadil ze hry dva fotbalisty a Bilbao se celkem se štěstím ve velkém vápně ubránilo.
11'
Paulinhova střela šla z osy hřiště doprostřed branky, kde byl připraven Arrizabalaga k jednoduchému zákroku rukama.
10'
Dembélé uháněl po pravé straně, ale nakonec je z toho pouze domácí aut blízko hostujícího vápna.
10'
Bilbao bylo aktivní na polovině hrací plochy, ale Barcelona je stále na balonu, konkrétně se jedná o Rakitiče.
9'
Roberto vystoupil zprava z obrany a následně byl Saborit nachytaný v ofsajdu.
8'
Alba měl vynikající rychlost na levé straně a odcentroval pod sebe. PACO ALCÁCER otevřel skóre z osy vápna ze svého pohledu do pravého dolního rohu branky. Arrizabalaga jen zůstal stát uprostřed své svatyně. Asistence: Jordi Alba.
7'
Ter Stegen byl nohama součástí domácí rozehrávky, až balón po křižné nahrávce vzduchem zpracoval na pravé straně Roberto, ale hrál především na jistotu.
6'
Martínez posunul míč na levou stranu, ale ter Stegen si seběhl na osu vápna pro centr Saborita.
5'
Merino trápil presinkem zleva Barcelonu a hostující celek by měl vhazovat z poloviny soupeře.
4'
Messi narval míč levačkou zleva do bližšího horního rohu branky a Arrizabalaga předvedl skvělý zákrok rukama.
4'
San José fauloval zleva Messiho, podrazil jej a Arrizabalaga se nudit nebude.
3'
Rozehrávka Umtitiho nebyla špatná, ale míč poté skončil v hostujícím velkém vápně u nohy Arrizabalagy.
2'
Rakitič a Piqué vymýšleli s Robertem, jak překonat obranný blok hostů na polovině hrací plochy.
1'
Barcelona kombinovala okolo vlastního vápna a k dispozici byl svýma nohama také ter Stegen.
1'
Bilbao mělo výkop jedním hráčem.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – O. Dembèlé, Paulinho, Rakitić, Coutinho – Messi (C), Alcácer.
Náhradníci: Cillessen – Iniesta, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal, Aleñá, Y. Mina.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Lekue, Núñez, I. Martínez, Saborit – Etxebarria, San José – de Marcos, Raúl García, Susaeta – Merino.
Náhradníci: Herrerín – I. Williams, Iturraspe, Aduriz, Etxeita, Vesga, I. Córdoba.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Nominace Barcelony na zápas:
Ter Stegen, Piqué, Rakitič, Iniesta, Messi, O. Dembélé, Cillessen, Coutinho, Paulinho, Alcácer, Alba, Digne, Sergi Roberto, Gomes, Aleix Vidal, Umtiti, Yerry Mina.
Barcelona bojuje hned na třech frontách. V Lize mistrů, v Copa del Rey a v Primera Divison. Vede si výborně. V lize porazila Atlético Madrid a svým způsobem už může přemýšlet o tom, jak oslaví titul. Do toho zvládla pozici favorita v osmifinále Champions League a vyřadila tak londýnskou Chelsea po výsledcích 1:1 venku a 3:0 doma.

Londýnskému týmu tak vrátila vyřazení ze semifinále té samé soutěže před šesti lety. Navíc ve čtvrtfinále byl los celkem přivětivý a trenér Valverde už může sledovat duely AS Řím a třeba i hru Patrika Schicka.

Barcelona může být mnohými pasovaná na post nejlepšího týmu současnosti. Přispěl k tomu i příchod Coutinha, který si sám nyní již bývalý fotbalista Liverpoolu přál. Barcelona jej koupila, ačkoliv věděla, že v Lize mistrů jej pro účast ve výběru anglického mužstva již využít nemůže.

Jak už bylo řečeno, tak jsou domácím dnes jasným favoritem a je celkem možné, že Alavés zůstane jediným celkem, který dokázal od září 2016 na Camp Nou vyhrát. Pocit vítězství ze stánku Barcelony zažilo Bilbao naposledy v sezoně 2001/ 2002.
Spokojenost opravdu v Bilbau být nemůže. Evropské poháry se s velkou pravděpodobností hrát nebudou. A v letošní sezoně už také nehrají kvůli vyražení od Marseille z Evropské ligy. Ve španělské lize je z toho zatím dvanáctá pozice se ziskem pětatřiceti bodů po osmadvaceti odehraných zápasech. Naposledy však Bilbao doma porazilo Leganés poměrem 2:0 po dvou trefách Garcii v desáté, respektive sedmnácté minutě.
Hezké odpoledne, španělská fotbalová liga nabídne od 16:15 souboj Barcelona – Athletic Bilbao a rozhodně není překvapením, že favoritem jsou domácí fotbalisté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.