La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Eibar - 19. září 2017   22:00

Barcelona
21' Messi  • 38' Paulinho (Denis Suárez) • 53' Denis Suárez  • 59' Messi (Busquets) • 62' Messi (Paulinho) • 87' Messi (Aleix Vidal)
6:1
(2:0)
Eibar
57' Enrich  (Juncà)
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Mascherano, Piqué, Digne – Paulinho, Busquets (66. Rakitić), Iniesta (63. Roberto) – Denis Suárez, Messi, Deulofeu (74. Aleix Vidal).
Cillessen – Rakitić, L. Suárez, Alba, Roberto, Aleix Vidal, Vermaelen.
Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo, Alexis Pulido
Camp Nou (Barcelona)
51 645 diváků
Eibar
Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Gálvez, Juncà – Jordán, Escalante, Dani García (77. Rivera) – Capa (65. Peña), Enrich (72. Charles), Inuj.
Riesgo – Rivera, Bébé, Peña, Ángel, Charles, Lombán.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona – Eibar 6:1. Kanonádu řídil čtyřgólový Messi

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek noci.
Dnešní utkání sledovalo 51 645 diváků!
Máme dobojováno. Barcelona potvrdila svoji dominanci a po gólech Lionela Messiho a Paulinha z prvního poločasu přidala hned 4 další. Nejdříve se po skvělé kombinaci, založené právě Paulinhem, prosadil Denis Suárez. Hosté pak snížili, po centru Davida Juncy skóroval Sergi Enrich, jenže pak už byli u slova jen domácí. Hned dvě minuty na to skóroval Lionel Messi, který přidal další gól tři minuty na to po skvělé přihrávce Paulinha a zkompletoval tak hattrick! Ani to mu však nestačilo a Argentinec se tak prosadil ještě v 87. minutě. Celkově tak Lionel Messi vsítil dnes 4 góly. Barcelona si tímto vítězstvím upevnila pozici na špici tabulky.
90+2'
90+2'
Javier Mascherano vlastním tělem vyrazil ostrou dalekonosnou ránu Takašiho Inuje na rohový kop, což bude zřejmě jedna z posledních věcí v tomto zápase.
90+1'
Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Do další šance se dostal Charles, jenže ani ten neuspěl. I po této akci se však drží u míče Eibar.
89'
O vítězi již je dávno rozhodnuto. Barcelona si tak v poklidu kombinuje a kráčí za vítězstvím.
87'
Barcelona právě vstřelila branku!
Po této akci se však dostali dopředu domácí a rázem bylo veselo. LIONEL MESSI si vyměnil s Aleixem Vidalem míč a dokázal zavěsit svým čtvrtým gólem v dnešním zápase – 6:1!
86'
Obří šance hostů! Rubén Peña se dostal až před ter Stegena a střelou z ostrého úhlu trefil tyč!
86'
Po této akci se dopředu hnali domácí. Javier Mascherano se snažil uvolnit Rakitiće, jenže k němu se míč nedostal.
85'
Další akci hostí hasil Javier Mascherano. Stoper Barcelony si všiml přihrávajícího Charlese na Peñu a míč na poslední chvíli odehrál co nejdále od ter Stegena.
84'
Hra se posledních pár desítek vteřin držela na polovině Barcelony, nicméně hostující Eibar zde nic, krom pár přihrávek před šestnáctkou domácích, nedokázal vymyslet.
83'
Oliveira si všiml nabíhajícího si Takašiho Inuje, který ovšem neprošel přes dnes opět výtečně hrajícího Nélsona Semeda. Ten ihned předal míč Paulinhovi.
82'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Lionel Messi, který zřejmě chtěl přidat svůj čtvrtý gól. Tentokrát však svatyni hostů hrubě přestřelil.
81'
Až nyní získal žluté napomenutí Alejandro Gálvez za svoje utnutí akce Sergiho Roberta.
80'
V přechodu dopředu David Juncà až poměrně nesportovně zasáhl do obličeje Nélsonu Semedovi a hra se tak přerušovala pro faul. Karta však udělena nebyla.
79'
Marko Dmitrović se ujal výkopu od své branky a dlouhým centrem přenesl hru dopředu. Zde však přes jeho spoluhráče hlavičkoval Paulinho, který tak ihned vybojoval balón pro Barcelonu.
78'
Lucas Digne se dral dopředu ve snaze najít Sergiho Roberta, jenže přes příchozího Cristiana Riveru se mu to moc nepovedlo. Tak zvolil přihrávku nazpět a udržel tak míč.
77'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Dani García, přichází Cristian Rivera.
76'
Sergi Roberto dokázal Charlesovi sebrat míč a svou zpětnou přihrávkou trošku uklidnil hru. To ovšem nic nemění na dominanci Barcelony.
75'
A hned od Aleixe Vidala dostal Ivan Rakitić prostor přejít do útoku a zkoušel se prosadit! Bohužel pro Barcelonu si však chorvatský záložník nedokázal vydobýt prostor.
74'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Aleix Vidal.
73'
Tento rohový kop však neslavil úspěch. I přesto se ovšem hosté drží u vápna Barcelony a kombinují. Nutno podotknout, že Barcelona hraje už trochu v úsporném režimu.
72'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Charles.
71'
Do šance se dostal Lucas Digne, ten ovšem z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Dmitroviće!
70'
Rozehrání rohového kopu se domácím moc nepovedlo, ani následný pokus Lionela Messiho neslavil moc úspěch. Přesto se však Barcelona drží u šestnáctky Eibaru.
69'
Nélson Semedo dlouho běžel s míčem, nakonec poslal míč Deulofeuovi, který ještě hledal Paulinha. Tento míč byl ovšem sražen na rohový kop.
68'
Ani z rohového kopu nedokázal Eibar ohrozit a následně si pak Gerard Deulofeu vyměnil balón se Suárezem a sprintoval dopředu. U volného míče byl však jako první opětovně Marko Dmitrović.
67'
Hra se sice přesunula na polovinu Barcelony, jenže hosté zde nic moc nevymysleli. Arbilla sice našel z autového vhazování Rubéna Peñu, toho však připravil o míč Javier Mascherano.
66'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Ivan Rakitić.
65'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Ander Capa, přichází Rubén Peña.
64'
Marko Dmitrović poměrně riskantně vyběhl proti vybíhajícímu Suárezovi, nicméně míč nakonec dokázal získat a odkopnout pryč.
63'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Sergi Roberto.
62'
A hattrick je dokonán! Paulinho si šikovně všiml nabíhajícího LIONELA MESSIHO, který se tak dostal k míči a střelou k protější tyči dokonal svůj hattrick – 5:1!
62'
Sergi Enrich se snažil přidat svou druhou branku, jenže jeho poněkud slabší střelu dokázal Marc-André ter Stegen v pohodě vychytat.
61'
Tak jestli byli hosté povzbuzeni gólem na 3:1, tak nyní už musejí být doděláni. O tom svědčí i fakt, že si Barcelona v pohodě kombinuje na své útočné polovině.
59'
To však netrvalo moc dlouho a domácí jsou zpět ve tříbrankovém vedení! LIONEL MESSI obdržel před šestnáctkou Eibaru míč od Busquetse, dostal se na její hranu a přesnou střelou do dolního rohu přímo k tyči prostřelil Dmitroviće počtvrté – 4:1!
57'
Eibar právě vstřelil branku!
Hosté však vrací úder! David Juncà našel krásným centrem SERGIHO ENRICHA, který přesnou ranou ze skluzu snižuje stav dnešního utkání a dává hostům jiskřičku naděje – 3:1!
56'
Domácí se však v pohodě ubránili. Nélson Semedo vyslal dlouhou přihrávkou dopředu Denise Suáreze, který ještě hledal Lionela Messiho. Přes hostující obránce se však ani jeden nedostal k zakončení.
55'
Eibar se ovšem snaží vstřelit alespoň čestný gól. Tedy, nyní se minimálně snaží kombinacemi na polovině soupeře si onu šanci na gól vytvořit.
53'
Ten ovšem netrval dlouho a dopředu šli domácí. Paulinho nádherně uvolnil Lionela Messiho, který se dostal do dobré pozice a pálil. Jeho pokus sice Marko Dmitrović vyrazil, jenže pouze na DENISE SUÁREZE, který si v klidu počkal a rozvlnil síť hostů potřetí – 3:0!
52'
Barcelona sice chvíli pokračovala v kombinační hře, nicméně následně to byl Arbilla, kdo domácí obral o balón a založil atak Eibaru.
51'
Lionel Messi našel Paulinha, který však při následném přechodu dopředu přišel o míč a dopředu tak mohl jít Dani García. Ten ovšem hledajíc Takašiho Inuje o balón přišel a Barcelona si může dát reparát v přechodu do útoku.
50'
Marko Dmitrović si vyběhl daleko z vápna, aby zastavil Gerarda Deulofeua v rozvíjející se akci! Balón se tak vrací na polovinu Blaugranas, jelikož gólman SD Eibaru jej dokázal odkopnout.
49'
Ten rychle rozehrával na Gerarda Deulofeua. Ten však než stihl poslat míč nabíhajícímu si Nélsonu Semedovi, tak o něj přišel díky Alejandru Gálvezovi. Dopředu tak, byť pomalu, jde Eibar.
48'
Lucas Digne si s Andrésem Iniestou vyměnil pár balónů a pokoušel se najít Lionela Messiho v útoku, jenže to se mu moc nepovedlo a míč tak musel vrátit na ter Stegena.
47'
Nélson Semedo dlouhým centrem na Mascherana přenesl hru na druhou polovinu hřiště ve snaze roztáhnout obranu Eibaru. To se mu sice povedlo, jenže přechod Barcelony nyní trochu vázne.
46'
Druhý poločas sice rozehrál Eibar, nicméně do akce se pomalu přesouvá Barcelona, jelikož si vzala míč ihned nazpět.
46'
Je za námi první poločas, který skončil podle předpovědí. Barcelona vesměs dominovala a po zásluze vede 2:0 po gólech Lionela Messiho z penalty a Paulinha z rohového kopu. Nutno však podotknout, že hned ve čtvrté minutě měl Sergi Enrich na nohách gólovou šanci a zápas se tak mohl vyvíjet úplně jinak, kdyby ji proměnil.
45'
45'
Javier Mascherano zahrával poněkud tvrdě a Eibar měl ještě ke konci poločasu k dispozici volný přímý kop. Tato standardní situace však branku ter Stegena neohrozila.
44'
Po pokusu Denise Suáreze se dostal k míči Nélson Semedo, který ještě hledal svým centrem Gerarda Deulofeua. Skvěle hrající bek však tentokrát použil až moc síly a své spoluhráče přestřelil, čímž umožnil Eibaru přechod dopředu.
42'
Gerard Piqué s přehledem odhlavičkoval centr Daniho Garcíy pryč z vlastní šestnáctky a vysunul dopředu útok Barcelony.
41'
Ani hostující Eibar se už moc netlačí dopředu a spíše to vypadá, že si hosté již přejí konec poločasu na uklidnění. Barcelona je však momentálně dravá po míči.
40'
Barcelona je rázem o něco živější a poměrně rychleji se přesouvá na polovinu Eibaru. Nicméně momentálně se stále drží mimo šestnáctku hostů.
38'
A Barcelona z něj navyšuje vedení! Suárezův míč se od rohového praporku vznesl přímo na hlavu PAULINHA, který jej uklidil do brány Eibaru, když si ve vápně skvěle našel prostor pro zakončení – 2:0!
37'
To jsem ovšem zakřikl, neboť domácí se hned vytasili s gólovou šancí! K míči se dostal Lionel Messi, jehož rána hned byla sražena na rohový kop.
36'
Na hřišti se toho aktuálně moc neděje. Barcelona povětšinou kombinuje v pohodě na své polovině a když už náhodou o míč přijde, tak si jej ihned vezme rychle nazpět. Moc ofenzívy momentálně k vidění není.
34'
Eibar se dostal k rohovému kopu, ani tentokrát však neslavil úspěch. Balón letěl od rohového praporku hned do prvního hráče, kterým byl Paulinho. Letní akvizice z Číny následně míč odehrála pryč, kde si jej však vzali hostující fotbalisté nazpět.
33'
Právě na onen zákrok na Messiho se domácí odvolávali a dožadovali se další penalty. Alejandro Hernández však tentokrát nic neodpískal, místo toho nechal hosty rozehrát. Ti však obratem přišli o míč.
31'
Argentinský mág se dostal k míči a zkoušel projít hned přes tři obránce Eibaru! To se mu i málem povedlo, jenže na poslední chvíli o míč přišel a Marko Dmitrović si pro něj stihl doběhnout.
30'
Dani García vyslal do akce Takašiho Inuje, který však nestačil projít přes Nélsona Semeda a z celé akce tak sešlo. Marc-André ter Stegen se následně ujal výkopu a vyslal dopředu Messiho.
29'
Marko Dmitrović se zapojil do kombinační hry svého celku, když na obránce Eibaru dost tlačil Lionel Messi s Denisem Suárezem. Hosté se však míče nevzdávají.
28'
Nutno podotknout, že všemu předcházel neodpískaný faul Paulinha. Hra však pokračovala rohovým kopem Eibaru, který hostům moc nevyšel.
27'
Do další šance se dostal Ander Capa, jenže jeho ostrá rána po zemi byla nakonec zastavena Piquém! Od něj se míč odrazil na rohový kop.
25'
Zde hosté získali k dispozici volný přímý kop z ne úplně špatné pozice. Juncà rozehrál volný přímý kop centrem na Sergiho Enricha, který však hlavičkoval pouze do náruče Marca-Andrého ter Stegena.
24'
Lionel Messi si snažil naběhnout si na delší pas od Gerarda Piquého, nicméně na balón stopera Barcelony byl moc krátký. Hra se pak následným odkopem dostává na polovinu domácích.
23'
Gerard Delofeu to zkoušel napravit delším centrem na Denise Suáreze, jenže krutě přestřelil. Míč tak vhodí do hry hostující Eibar.
22'
Andrés Iniesta vyslal Gerarda Deulofeua do samostatného úniku! Pomezní sudí však dosti sporně odpískal ofsajd a hra se tak musela přerušit, byť křídelník Barcelony Dmitroviće obešel.
21'
K penaltovému puntíku se postavil LIONEL MESSI a nekompromisní střelou pod břevno otevírá gólový účet dnešního utkání. Marko Dmitrović měl sice balón na dosah, nicméně přesto na něj nestačil – 1:0!
20'
Penalta pro Barcelonu! Nélsona Semeda poslal v pokutovém území Alejandro Gálvez k zemi jasným faulem.
19'
Gonzalo Escalante zastavil rozjíždějící se útok domácí Barcelony a dlouhou přihrávkou na Andera Capu se pokoušel rozjet atak hostujícího Eibaru. Tuto přihrávku ovšem vystihl Andrés Iniesta .
18'
Javier Mascherano zastavil otočku Joana Jordána, který se snažil prosmýknout do šestnáctky Barcelony. Po jeho následné rozehrávce to jsou pak domácí, kdo přechází dopředu.
17'
Arbilla však vybojoval balón a delším centrem na Inuje se snažil vytvořit útok na polovině Barcelony. Ten však po dalším centru Japonce skončil u Lucase Digneho.
16'
Paulinho při souboji s Escalantem zahrál rukou a standardní situaci tak ze své poloviny rozehrával Eibar. Centr Gálveze se však instantně dostal k Iniestovi, který ihned zahajuje útok Barcelony.
15'
A z dalšího rohového kopu vzešel další rohový kop. Ten už rozehráli domácí nakrátko na Lionela Messiho, který centroval rychle před malé vápno ve snaze dostat do šance Gerarda Deulofeua. Pro míč si však vyskočil Marko Dmitrović.
14'
Barcelona vybojovala rohový kop a hned bylo ve vápně Eibaru rušno. Centrovaný balón však odhlavičkoval na další rohový kop Paulo Oliveira.
13'
Hra Blaugranas se následně přesunula na polovinu Eibaru a již sledujeme klasickou kombinační hru FCB. Míč se vrací při kombinaci i k ter Stegenovi, který jej však vrací na protější půlku.
12'
Lionel Messi získal balón a hned se rychle přesouval dopředu ve snaze uvolnit Denise Suáreze. Útočník Barcelony byl však poctivě a hlavně v rámci pravidel odstaven Danim Garcíou s Escalantem.
11'
Ander Capa Rodríguez se pokoušel o zastavení rozjíždějícího se útoku Barcelony, jenže za cenu faulu. Záložník Eibaru tak vidí žlutou kartu.
10'
Takaši Inuj prověřil ostřejší střelou z ostrého úhlu ter Stegena! Reprezentant Německa ovšem dokázal tuto střelu vytěsnit na rohový kop, který se už Eibaru nepovedl.
9'
Eibar se kupodivu drží stále u balónu. Konkrétně to byl Capa Rodríguez, kdo si nabíhal na centr od Jordána. Přes Javiera Mascherana však projít nedokázal.
8'
Takaši Inuj se pokoušel prodrat do pozice pro odcentrování balónu, jenže mu to překazil Nélson Semedo. Posléze však akce hostů pokračovala u vápna Barcelony.
7'
Úvod zápasu je tedy z obou stran poměrně opatrnější. Náznak šance hostů hasil Javier Mascherano. Nicméně největší šanci měl rozhodně Sergi Enrich, který tak může litovat, že tento samostatný únik nevyřešil lépe.
6'
Balón se sice vrátil na polovinu Barcelony, jenže zde si domácí akorát přihrávají a nedovolují moc hostům zaútočit.
5'
Dopředu pak rychle rozjížděl útok Nélson Semedo, jenže ani Lionel Messi nedokázal v pokutovém území po centru Delofeua vyprodukovat nějakou střelu.
4'
Poté, co Paulinho ztratil balón se dopředu do obrovské šance dostal Sergi Enrich! Tváří v tvář ter Stegenovi však selhal, německý gólman tuto akci zastavil pohotovým zákrokem.
3'
Hostující Dani García dokázal přes Alejandra Gálveze založit útok hostů, který však skončil faulem na Jordiho Albu. Domácí tak mají možnost rozehrát volný přímý kop na své polovině a zkusit atakovat polovinu soupeře.
2'
Do kombinační hry domácích se zapojil i Marc-André ter Stegen. Celkově je úvod ze strany Blaugranas poměrně opatrný, domácí se nikam moc neženou. Avšak hosty taktéž k ničemu nepouští.
1'
Utkání rozehráli fotbalisté Barcelony. K míči se jako první dostal Sergio Busquets, který ihned začal kombinovat se svými spoluhráči.
1'
Hráči stojí v tunelu a připravují se na vstup na trávník. Na sobě mají trika s nápisem "Courage Ousmane" jako podporu svému zraněnému spoluhráči.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Mascherano, Piqué, Digne – Paulinho, Busquets, Iniesta – Denis Suárez, Messi, Deulofeu.
Náhradníci: Cillessen – Rakitić, L. Suárez, Alba, Roberto, Aleix Vidal, Vermaelen.

SD Eibar: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Gálvez, Juncà – Jordán, Escalante, Dani García – Capa, Enrich, Inuj.
Náhradníci: Riesgo – Rivera, Bébé, Peña, Ángel, Charles, Lombán.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo, Alexis Pulido.
SD EIBAR

To Eibar je na poněkud jiné úrovni. Baskický klub se momentálně drží až na třinácté příčce se ztrátou osmi bodů na Barcelonu. Eibar má bilanci dvou výher a dvou proher, nicméně obě výhry byly 1:0 a to dnes nejspíše na giganta z Katalánska stačit nebude. Nicméně právě výhrou 1:0 z posledního zápasu proti CD Leganés by mohli být hosté nabuzeni a vybičovat se na Camp Nou k neobvyklému výkonu. Tak uvidíme, jak dnešní střetnutí dopadne.
FC BARCELONA

Katalánský celek zatím zažívá dobré období. Čtyři zápasy a čtyři výhry není vůbec špatné vizitka. Když k tomu připočteme i fakt, že se jejich úhlavnímu rivalovi Realu Madrid moc nedaří a jsou na prvním místě sami (na druhou Sevillu mají náskok dvou bodů), tak musí na Camp Nou panovat skutečně dobrá nálada. Tu bude kazit jen zranění Ousmana Dembélého. Letní vytoužená posila Blaugranas se zranila v posledním zápase na půdě Getafe. Doba léčení se odhaduje na 3-4 měsíce, což není pro domácí vůbec dobrá zpráva. Toto utkání naopak rozhodl Paulinho svým prvním gólem za Barcelonu, jehož přestup z Číny doprovázela vlna nevole.
Tento týden nás sice nečeká Liga mistrů s Evropskou ligou, nicméně i tak bude na co se dívat. Nejen španělská La Liga pokračuje vloženým kolem a my se tak v úterním večeru podíváme na Camp Nou, kde místní FC Barcelona přivítá SD Eibar. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.