La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Valencia - 28. února 2018   19:30

Bilbao
50' de Marcos
1:1
(0:1)
Valencia
24' Kondogbia  (Torres)
Bilbao
Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Saborit – Etxebarria, San José – Susaeta (64. I. Williams), Raúl García (77. Lekue), I. Córdoba – Aduriz.
Herrerín – I. Williams, Iturraspe, Lekue, Etxeita, Merino, Vesga.
Gil – Nevado, Martínez
San Mamés Barria, Bilbao
Valencia
Neto – Vezo, Murillo, Gabriel, Gayá – Coquelin, Parejo, Kondogbia, Torres (76. Guedes) – Vietto (71. Rodrigo), Zaza (84. Soler).
Doménech – Guedes, Rodrigo, Soler, Lato, S. Mina, Montoya.

SESTŘIH LA LIGY: Bilbao - Valencia 1:1

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný zbytek večera!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:6. Fauly: 16:16.
Je konec! Valencia na půdě Bilbaa pouze remizovala 1:1 a prováhala šanci přeskočit Real Madrid na třetí příčce. Do utkání přitom vstoupila dobře. Hosté totiž udeřili hned z první šance. Geoffrey Kondogbia dostal moře prostoru a technickou střelou otevřel skóre! Bilbao mohlo ještě do přestávky vyrovnat! Po faulu v pokutovém území zahrával domácí celek pokutový kop, jenže Aritz Aduriz nechal vyniknout hostujícího brankáře! Po přestávce se obraz hry změnil a Bilbao se dočkalo vyrovnání! Skákavou střelou se o něj postaral Óscar de Marcos! Bilbao dokonce mohlo rozhodnout ve svůj prospěch, ale Aduriz se pohotovou střelou z pokutového území trefil jen do boční sítě.
90+3'
90+2'
Enric Saborit se na levém křídle uvolnil k odcentrování do pokutového území, jenže jeho prudkou pobídku odvrátil skvěle hrající stoper Gabriel.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
V samotném závěru utkání zahrávalo Bilbao ještě jeden rohový kop. Vysoký centr přiletěl na malé vápno, jenže Iñigo Lekue se k hlavičce neprobil.
89'
Óscar de Marcos sprintoval za dlouhou přihrávkou na hranici pokutového území. Hostující obránce Rúben Vezo si nechtěl přidělávat problémy a raději odkopl míč do autu.
88'
Carlos Soler byl na pravém křídle proti dvojici domácích fotbalistů. Soler si chtěl prohodit míč na levačku, zasáhl soupeře do ruky, ale sudí hru nepřerušil.
87'
Zadáci domácího celku kombinují s míčem na kopačkách na polovině hrací plochy a čekají na skulinku v záložní řadě hostujícího celku. Valencia ale brání skvěle.
86'
Óscar de Marcos sprintoval za dlouhou přihrávkou na pravou stranu, jenže si nerozuměl s prvním dotykem a míč se od špičky jeho kopačky odrazil do zámezí.
85'
Valencia zahrávala rohový kop. Skákavý centr přiletěl na malé vápno, kde nebyl nikdo ve žlutém dresu a zadáci Bilbaa míč s přehledem odvrátili.
84'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Carlos Soler.
83'
Domácím fanouškům se vůbec nelíbí způsob, kterým Valencia hraje v posledních minutách. Hosté se snaží nasbírat vteřinky, kde to jen jde.
82'
Iñaki Williams operoval s míčem na pravém křídle. Domácí záložník vyzval na souboj Murilla, který mu nenechal prostor k odcentrování.
81'
Dani Parejo vybojoval na polovině hrací plochy odražený balón, jenže vnějším nártem nedokázal oslovit rozběhnutého Zazu. Bilbao může zaútočit.
80'
Rozehrávky dalšího přímého kopu Valencie se ujal Dani Parejo. Hostující středopolař to zkusil přímou střelu, nicméně Kepa Arrizabalaga si připsal snadný zákrok.
79'
Geoffrey Kondogbia se ujal rozehrávky přímého kopu Valencie. Autor úvodní branky dnešního utkání poslal přihrávku na levou stranu, nicméně domácí obránci skvěle dostupují neobsazené soupeře.
78'
Kepa Arrizabalaga vymyslel dlouhý nákop na polovinu hostujícího celku. Do hlavičkového souboje se vrhl Williams, ale od jeho hlavy se míč odrazil do autu.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñigo Lekue.
76'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Gonçalo Guedes.
75'
Francis Coquelin dirigoval rozehrávku Valencie na polovině Bilbaa. Hostující záložník chtěl oslovit Zazu, kterého skvěle pohlídal obránce Iñigo Martínez.
74'
Rodrigo se po průniku do pokutového území dožadoval pokutového kopu! Rozhodčí měl souboj přímo před sebou a rozhodl se nechat pokračovat ve hře.
73'
Enric Saborit dostal prostor na levém křídle, jenže pro jeho centr na malé vápno si bez větších problémů došel Neto. Domácím teď chybí důraz.
72'
Simone Zaza chtěl najít střídajícího Rodriga, ale střídající fotbalista krátce po svém příchodu na hrací plochu neudržel balón ve hře. Bilbao bude vhazovat.
71'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Rodrigo.
70'
Exekuce následného přímého kopu se zhostil Iñigo Córdoba, jehož nadýchaný centr se snesl na přední tyč, odkud míč odhlavičkoval Luciano Vietto.
69'
Na světě je další žlutá karta! Za faul na Raúla Garcíu ji vyfasoval Jeison Murillo.
68'
Aritz Aduriz se po delší době dostal do zakončení! Domácí útočník se v pokutovém území opřel do odraženého balónu, jenže rozvlnil jen boční síť!
67'
Rúben Vezo vhazoval v blízkosti pokutového území soupeře. Jeho pobídku si sice zpracoval Luciano Vietto, jenže důrazný Beñat Etxebarria jej ihned připravil o míč.
66'
Raúl García narýsoval kolmici mezi zadáky Valencii, jenže nikdo z domácích hráčů jeho úmysl nepochopil a míč propadl až k Netovi.
65'
Ferrán Torres si na polovině hrací plochy naskočil na vysokou přihrávku. V souboji se Saboritem si ale pomohl postrčením soupeře. Sudí nařídil přímý kop pro Bilbao.
64'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iñaki Williams.
63'
Gabriel se na polovině hrací plochy pustil do hlavičkového souboje s Adurizem. Hostující stoper byl dostatečně důrazný a domácího střelce nepustil k míči.
62'
Dani Parejo ve skluzu sice zasáhl míč, jenže do souboje vletěl s nataženou nohou a rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok. Parejo se sice diví, ale verdikt se měnit nebude.
61'
Enric Saborit nechtěl riskovat a před dotírajícím Zazou si raději pomohl malou domů. Kepa Arrizabalaga už míč musel odkopnout. Bilbao přesto zůstává u balónu.
60'
Je za námi hodina hry a stále sledujeme nesmírně napínavé utkání. Domácí celek se po vyrovnání nadále tlačí do útoku a snaží se Valencii obrat o body.
59'
Luciano Vietto prošel s míčem až do blízkosti pokutového území, přehodil si míč na pravačku, jenže s jeho projektilem neměl Kepa Arrizabalaga problémy.
58'
Iñigo Martínez dohnal nepřesnou přihrávku za obranu Bilbaa. Domácí fotbalisté nadále kralují dění na hrací ploše a soupeře vůbec nepouštějí do útoku.
57'
Francis Coquelin obdržel prudkou přihrávku do blízkosti pokutového území, ale nepotykal si s převzetím míče a ukopl si jej až k obráncům Bilbaa.
56'
Jeison Murillo zůstává ležet na trávníku po hlavičkovém souboji se Susaetou. Hostující obránce se drží za rameno, ale podle všeho bude pokračovat.
55'
Aduriz hlavou pouze prodloužil přihrávku na polovinu hostujícího celku. Nikdo v červenobílém dresu za jeho pobídkou nespěchal. Míč propadl k Netovi.
54'
Valencia se po přestávce vůbec nemůže dostat do hry. José Gayá tentokrát vybojoval autové vhazování, jenže vzápětí odevzdal míč domácím hráčům.
53'
Beñat Etxebarria zastavil unikajícího Torrese zatažením za dres a dopustil se nedovoleného zákroku. Hlavní rozhodčí tentokrát neudělil žlutou kartu.
52'
Bilbao nadále pokračuje v aktivní hře. Do dalšího zakončení se po centru z pravé strany dostal Markel Susaeta, jenže slabou střelu poslal jen do Netových rukavic.
50'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Bilbao svou převahu z úvodu druhého poločasu přetavilo ve vyrovnávací branku! Obrana Valencie sice odvrátila centr z levé strany, jenže do odraženého balónu se opřel ÓSCAR DE MARCOS a jeho pokus skončil v síti!
49'
Raúl García se krásně uvolnil na hranici pokutového území. Domácí fotbalista dokonce vymyslel centr na zadní tyč, ale nikdo v bíločerveném na jeho pobídku nedosáhl.
48'
Gabriel neodhadl centr z levé strany a z malého vápna jej pouze prodloužil na rohový kop. Bilbao vstoupilo do druhé půle opravdu aktivně.
47'
Enric Saborit obdržel přihrávku na polovinu Valencie. Domácí obránce místo individuálního průniku pokračoval v kombinaci s kolegy ze zadních řad.
46'
Bilbao obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, jenže vysokou přihrávku s přehledem odvrátila obrana soupeře.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Valencie! Hosté totiž udeřili hned z první šance. Geoffrey Kondogbia dostal moře prostoru a technickou střelou otevřel skóre! Bilbao mohlo ještě do přestávky vyrovnat! Po faulu v pokutovém území zahrával domácí celek pokutový kop, jenže Aritz Aduriz nechal vyniknout hostujícího brankáře! Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.
45+2'
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Aritz Aduriz je v prvním poločase pořádným otloukánkem. V úvodní dvacetiminutovce si dvakrát položel na trávníku a nyní inkasoval ránu loktem do týla.
44'
Geoffrey Kondogbia zůstal po souboji se Susaetou ležet na hranici pokutového území, jenže hlavní rozhodčí neodpískal nedovolený zákrok.
43'
Francis Coquelin se krásnou kličkou uvolnil na levé straně a odcentroval na vzdálenější tyč. Jeho centr vracel Torres před branku, jenže Zaza stál v ofsajdu.
42'
Raúl García operoval s míčem na levé straně hrací plochy. Ihned k němu přistoupil domácí obránce Óscar de Marcos, který jej obral o míč a ještě vybojoval vhazování pro Bilbao.
41'
Rúben Vezo prošel do pokutového území domácího celku a po lehkém kontaktu s obráncem se poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí mu pád nezbaštil.
40'
Raúl García si tentokrát naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, jenže podle rozhodčího stál za hranicí ofsajdu. Rozehrávat bude opět Valencia.
39'
Luciano Vietto diriguje rozehrávku hostujícího celku na vlastní polovině. Raúl García však nabádá své spoluhráče k vysokému presinku. Bilbao hraje bojovně.
38'
Valencia po chycené penaltě znovu zapnula. Hosté se nastěhovali na polovinu Bilbaa a snaží se najít recept na dobře postavenou obranu domácích.
37'
Neuvěřitelné! Domácí celek zahodil obrovskou možnost! Exekuce pokutového kopu se ujal Aritz Aduriz, ale Neto vystihl směr jeho penalty a míč vyrazil!
36'
Penalta pro Bilbao! Markel Susaeta se z pravé strany prosmýkl do pokutového území a José Gayá jej poslal k zemi!
35'
Bilbao se zatím směrem do útoku velmi trápí. Kepa Arrizabalaga dlouho váhal s rozehrávkou, jelikož neměl komu přihrát. Valencia skvěle zhušťujě střed hrací plochy.
34'
Aduriz se na polovině hostujícího celku snažil obejít Gabriela, nicméně hostující stoper si jeho pokus skvěle nepohlídal a nepustil Adurize do šance.
33'
Francis Coquelin už v doprovodu hostujících zdravotníku opouští hrací plochy. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí. Podle nich bývalý hráč Arsenalu simuluje.
32'
Další přerušení hry! V pokutovém území Valencii tentokrát zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů, který se drží za obličej. Podle všeho potřebuje ošetření.
31'
Óscar de Marcos chtěl na pravé straně vyslat přihrávku za obranu hostujícího celku, jenže jeho vysoká pobídka skončila na ruce hostujícího zadáka.
30'
Iñigo Córdoba se po sporném verdiktu pustil do debaty s hlavním arbitrem a za nesportovní chování vyfasoval žlutou kartu!
29'
Valencia se po vstřelení úvodní branky dnešního utkání zatáhla na svou polovinu a hosté spíše vyčkávají na hru domácího celku. Bilbao musí začít z vlastní poloviny.
28'
Bilbao zahrávalo další rohový kop. Prudký centr tentokrát přiletěl na malé vápno, kde byl osamocený Aduriz, ale Simone Zaza ještě před ním přizvedl balón na roh.
27'
Beñat Etxebarria narazil míč rozběhnutému Garcíovi, který odcentroval na malé vápno. Před nažhaveným Adurizem odvrátil hrozící nebezpečí José Gayá.
26'
Bilbao se ihned snaží tlačit za vyrovnáním. Za dlouhou přihrávkou sprintoval Raúl García, nicméně podle asistenta rozhodčího si nepohlídal své postavení! Ofsajd!
24'
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia se z ničeho nic dostává do vedení! GEOFFREY KONDOGBIA obdržel přesnou přihrávku na hranici pokutového území, kde měl moře času a prostoru. Hostující středopolař vypálil levačkou a jeho technický pokus zapadl přesně k tyči!
23'
Torres se na pravé straně pokutového území prodral k odcentrování. Za jeho přetaženým centrem spěchal Francis Coquelin, ale obránce zasáhl včas.
22'
Fotbalisté Valencie teď sportovním způsobem odevzdali míč domácímu celku. Kepa Arrizabalaga poté balón nakopl na levé křídlo, ale v souboji uspěl hostující Ferrán Torres.
21'
Neskutečné! Na hrací ploše zůstává ležet další hráč domácího celku! Iñigo Martínez se drží za levý kotník. Simone Zaza navíc vyfasoval žlutou kartu.
20'
Kepa Arrizabalaga se musel zapojit do rozehrávky domácího výběru. Brankář Bilbaa nakopl míč na polovinu soupeře, kde v hlavičkovém souboji uspěl Luciano Vietto.
19'
Raúl García parádně přetlačil Gabriela, vymyslel zpětnou přihrávku na hranici pokutového území, jenže Susaetovu střelu zablokoval hostující zadák.
18'
Bilbao zahrávalo třetí rohový kop v krátkém sledu. Tentokrát se nadýchaný centr stáčel přímo do branky, ale gólman Neto balón vyboxoval.
17'
Iñigo Córdoba obdržel přesnou přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže jeho přízemní centr vystihl obránce Gabriel, který míč srazil do zámezí.
16'
Exekuce následného přímého kopu se zhostil Beñat Etxebarria, který si troufl na přímé zakončení, jenže jeho pokus prosvištěl kolem levé tyče hostující branky.
15'
Další zranění na straně domácího celku! V úvodní čtvrthodině se hraje opravdu tvrdě. Tentokrát na trávníku znovu zůstává ležet útočník Aritz Aduriz.
14'
Domácí vybojovali ještě jeden roh. Tentokrát se jeho exekuce ujal Markel Susaeta, jehož prudký centr poslal Aduriz snad pět metrů od branky.
13'
Bilbao zahrávalo první rohový kop dnešního utkání. Óscar de Marcos nakonec dohnal přetažený centr, ale z pravé strany odcentroval jen za brankovou čáru.
12'
Raúl García chtěl oslovit rozběhnutého Adurize, jenže domácí útočník si zrovna nepotykal se zpracováním míčem a balón mu uskočil k Murillovi.
11'
Luciano Vietto se při průniku na polovinu domácího celku dopustil útočného faulu, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který pohotově přerušil hru.
10'
Další zranění na straně domácího celku! Na trávníku tentokrát zůstává Raúl García, který se drží za hlavu a podle všeho má nějaké krvavé zranění.
9'
Jeison Murillo na polovině hrací plochy svedl hlavičkový souboj s Adurizem. Domácí útočník podle všeho bolest kolene rozběhal a pokračuje ve hře.
8'
Ferrán Torres dostal prostor na pravé straně hrací plochy a pohotově odcentroval do pokutového území. Jeho pobídku srazil Enric Saborit do autu.
7'
Valencia zahrávala přímý kop na polovině domácího celku. Vysoký centr se snesl mezi shluk hlavičkářů na hranici pokutového území, ale obránce Unai Núñez míč vyhlavičkoval do bezpečí.
6'
Simone Zaza prošel s míčem po levém křídle až na hranici pokutového území, kde se rychlou zasekávačkou snažil setřást de Marcose, ale domácí obránce mu vypíchl balón.
5'
Hra je přerušena! Domácí kanonýr Aritz Aduriz zůstává ležet na polovině hrací plochy a drží se za levé koleno. Domácí útočník ukazuje, že to nejspíše nepůjde.
4'
Domácí zadáci uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Zadáci Bilbaa si vyměňují krátké přihrávky. Nikdo ve žlutém jejich rozehrávku neatakuje.
3'
Markel Susaeta se pustil do hlavičkového souboje s Gayou, jenže podle asistenta rozhodčího stál v době přihrávky daleko za hranicí ofsajdu. Valencia bude rozehrávat.
2'
Také domácí Bilbao se poprvé v utkání vydalo do útoku. Aritz Aduriz dostal přihrávku na hranici pokutového území, ale kolem Gabriela se nedostal do zakončení.
1'
Valencia obstarala výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Hosté se ihned vydali do útoku. Simone Zaza chtěl obejít Cordobu, ale neprošel přes půlící čáru.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Valencia přijela v červenožlutých dresech, zatímco Bilbao bude hrát v bíločerveném.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Saborit – Etxebarria, San José – Susaeta, Raúl García, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – I. Williams, Iturraspe, Lekue, Etxeita, Merino, Vesga.

Valencia CF: Neto – Vezo, Murillo, Gabriel, Gayá – Coquelin, Parejo, Kondogbia, Torres – Vietto, Zaza.
Náhradníci: Doménech – Guedes, Rodrigo, Soler, Lato, S. Mina, Montoya.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Vzájemný zápas v letošním ročníku

Dnešní soupeři se spolu střetli v říjnu loňského roku. Valencia na domácí půdě zvítězila 3:2.
Athletic Bilbao

To Bilbao je na tom o něco hůře. Baskický celek má na svém kontě třicet jedna bodů a před dnešním utkáním je až na dvanácté pozici ligové tabulky. V posledních pěti domácích zápasech však Bilbao nenašlo přemožitele. V posledním utkání na svém stadionu porazilo 2:1 poslední Málagu. Domácí trenér se ale musí obejít bez zraněného Muniaína, který laboruje se zraněným kolenem.
Valencia CF

Valencia po slabším letech prožívá povedenou sezónu. Aktuálně má na svém kontě čtyřicet devět bodů a patří jí čtvrtá pozice. V boji o Ligu mistrů dnes v případě výhry může přeskočit třetí Real Madrid, který v úterý večer prohrál na půdě Espanyolu. Valencia se navíc veze na vítězné vlně. Poslední tři zápasy v řadě dokázala vyhrát. V minulém kole doma po obrovském boji porazila 2:1 Real Sociedad.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Primera Division mezi Athleticem Bilbao a Valencií! Výkop je stanoven na 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.