La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Atlético - 30. září 2017   20:45

CD Leganés
Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Siovas, Carnero García – R. Pérez – Brašanac (46. El Zhar), Eraso, Gabriel (75. Gumbau), Szymanowski (C) – Beauvue (82. N. Amrabat).
Champagne – Bustinza, El Zhar, Gumbau, Rico, Naranjo, N. Amrabat.
Atlético
Oblak – J. Giménez, Savić, Godín – Á. Correa (54. Ferreira-Carrasco), Partey, Saúl Ñíguez, Gabi (C), Koke – Vietto (61. F. Torres), Griezmann (67. Vrsaljko).

SESTŘIH La Ligy: Leganés - Atlético Madrid 0:0

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou a oba týmy si tak připisují po bodu. Atlético převedlo hodně vlažný výkon, se kterým logicky nemohlo pomýšlet na vítězství. Leganés předvedlo sympatický výkon a při troše štěstí mohl vést ke třem bodům.
90+3'
90+2'
Vypadá to, že branku dneska neuvidíme. Atlético se sice snaží, jeho dnešní soupeř ale úporně brání, což je pochopitelně hodně složité.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Šime Vrsaljko (Atlético Madrid).
89'
Domácí už slušný časový úsek nepřelezli vlastní polovinu, i bod by byl zřejmě vítězstvím. Stále ale zbývá do konce zápasu několik minut.
88'
Má slova potvrdil Carrasco, který posílal do šestnáctky nepřipravený balón. Cuellar si pro něj seběhl a následně ho poslal na opačnou stranu.
87'
Utkání se nekompromisně blíží ke svému konci. Atlético stále marně okupuje útočnou zónu, na nic jiného, než centrované balóny se zkrátka nezmůže.
83'
To je zmar. Carrasco se dostal na pravé straně sám k míči, v šestnáctce ale neměl žádné ze spoluhráčů, a proto volil přihrávku zpět.
82'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Nordin Amrabat.
81'
S tímto se musí nakládat mnohem lépe. Torres obdržel velice přesný centr přímo na hlavu, nicméně z dobré pozice zacílil hodně vedle.
80'
Zcela nenápadný Saúl opět neuspěl na pravém křídle, proti byl García, který si počínal velmi dobře.
79'
Atlético má v posledních minutách územní převahu. Domácí se zatáhli do defenzívy, ze které chtějí přecházet do rychlých protiútoků.
78'
Autové vhazování bylo adresováno na Kokeho, který okamžitě cpal balón před branku. Myšlenka sice dobrá, provedení už o něco pokulhávalo.
77'
Žlutou kartu dostává Alexander Szymanowski (CD Leganés).
76'
Tak tohle už bylo nebezpečné! Godín ještě zůstal v šestnáctce a udělal dobře. Do pokutového území se totiž snesl centr, který obránce Atlética zakončoval k tyči. Cuellar musel hodně rychle k zemi.
75'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Gerard Gumbau.
74'
Carrasco zahrával standardku z pravé strany, pro prudký centr si opět neohrožene vyběhl pozorný Cuellar.
73'
Dnešní utkání nepatří zrovna to kategorie těch záživných. Doposud jsme neviděli žádnou branku, navíc oba týmy podávají hodně vlažný výkon.
72'
Pomalé přenesení hry na Saúla vystihl jeden z domácích, kteří tak započal kontr svého celku. Garcíovi se ale vůbec nepovedl centr, Oblak mohl zůstat ledově klidným.
71'
Gabi poslal centr na Correu, který si opět nedokázal ideálně zpracovat. Útočná snaha hostů tak končí nezdarem.
70'
Atlético jakoby nevědělo, co má hrát. Jakmile se dostane k míči, hodně rychle se ho zbaví. Chybí tomu nějaká překvapivá myšlenka.
69'
Hostující lodivod Diego Simeone využil už všechna svá střídání. Zejména to poslední bylo hodně překvapivé, neboť byla stažena největší hvězda Antoine Griezmann.
68'
Snad první dotyk s míčem zaznamenal Carrasco, který si neporozuměl s Griezmannem. Francouzský útočník se ve spravný okamžik hnul nesprávným směrem.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Šime Vrsaljko.
66'
Leganésu se vůbec nezdařilo přenesení hry na kapitána Szymanowskiho. Ten svému kolegovi zatleskal za dobrou myšlenku.
62'
Atlético má velké problémy v přechodové fázi. To jsou nevídané momenty od ligového mistra ze sezóny 2013/14.
61'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Fernando Torres.
60'
Luxusní akce Leganésu! Domácí hráči rozjeli parádní akci, která putovala až na nohu střídajícího El Zhara. Toho už podruhé v dnešním utkání vychytal fantastický Oblak.
59'
Gimeneéz se zkušene vecpal tělem přes Szymanowskiho, kterému nezbývalo nic jiného, než poslat protivníka k zemi.
58'
Thomas se chystal rozject útočný výpad svého celku, celou akci ale zabrzdil zpětnou přihrávkou na Godína. Atlético by mělo zrychlit své výpady.
57'
Hosté mají obrovské problémy. Už delší časový úsek se nemohou dostat ke kloudnější kombinaci, hodně nevýrazný je zejména Griezmann.
56'
Senzančí Oblak! El Zhar dostal ideální přihrávku přímo na nohu, po které pálil pod břevno. Tam vyletěla vzhůru ruka slovinského brankáře.
55'
Atlético se nemůže dostat k souvislejšímu držení míče. Tlak z prvního poločasu otupil, nyní je k vidění hodně zbytečných ztrát.
54'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Yannick Ferreira-Carrasco.
53'
Potlesk ochozů si vysloužil jeden z obránců, který čistým způsobem odzbrojil Vietta. Domácí okamžitě spěchají na opačnou stranu.
52'
Correa nedokázal zpracovat těžký balón, k němu se tak dostali domácí, kteří neuspěli s průnikem k postranní čáře.
51'
Úvod druhého poločasu je hodně kouskován. Nyní si faulem pomohl Correa, který nastavil stoličku Gabrielovi.
50'
Atlético se dostalo ke standardní situaci zhruba ze třiceti metrů. Kokeho exekuce mířila na malé vápno, kde byl jako první u míče Cuellar.
49'
Centr přiletěl také z druhé strany, do dráhy letu míče ale strčil nohu Koke. Logicky tak následoval rohový kop, který pouze proletěl pokutovým územím.
48'
Žlutou kartu dostává Rubén Pérez (CD Leganés).
48'
Beauvue dokázal uvolnit Szymanowskiho, jehož centr doplachtil pouze na hlavu Saviče. Leganés začalo hodně aktivně.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Nabil El Zhar.
46'
První poločas je za námi. Žádnou branku jsme neviděli, což dokazuje, jak moc je dnešní utkání vyrovnané. Oba týmy byly k vedoucí brance zhruba stejně daleko, nicméně územní převahu mají hosté.
45'
44'
Na zemi skončil Beauvue, na kterého si vyšlápl Thomas. Leganés bude rozehrávat poblíž svého pokutového území.
43'
Atlético je stále nastěhováno na útočné polovině, nicméně už delší dobu se nemůže dostat ke kloudnějšímu zakončení.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá maximálně s jednominutovým nastavením.
38'
Dalekonosný hod do pokutového území sice propadl ke Godínovi, ten si ale dělal při zakončení prostor tak moc okatě, že je pískán útočný faul.
37'
Při pohledu do statistik zaujme jeden fakt. Doposud jsme viděli přes deset střel, ale pouze jediná ze vměstnala mezi tři tyče. Ano, byla to ta Saúlova z předešlé minuty.
36'
Z druhé vlny si na propadnuvší balón seběhl Saúl, který ho okamžitě z první napálil na Cuellara. Ten musel předvést reflexivní zákrok.
35'
Ani Atlético se nemůže dostat k přesnější pasáži, aktivita z úvodu utkání tak trochu uvadla. Před sebou máme závěrečnou desetiminutovku prvního dějství.
34'
Další naprosto nepochopitelná rozehrávka. Domácí si tak dlouho přihrávali, až se balón dostal k dos Santosovi, který dalekonosný pas nasměroval pouze k Oblakovi.
33'
Leganés uklidňuje rozháraný úsek hry. García ale rozjezd akce příliš uspěchal, Szymanowskimu totiž adresoval nepřesný centr.
32'
Vietto se rozběhl za dlouhým pasem, který nedokázal zachytit na hrací ploše. Cuellar tak bude vykopávat od své svatyně.
31'
Máme za sebou třicet minut uktání. Atlético opět přebralo iniciativu nad tímto zápasem a znovu předvádí dominantní fotbal.
27'
Na pravé straně to pro změnu zkoušel Correa, který se vymanil z Garcíova sevření a následně ve spolupráci se Saúlem otočil hru na druhou stranu.
26'
Thomas vyslal křižnou kolmici přesně na Saúla, který okamžitě cpal balón do vápna na Griezmanna. Ten byl opět skvěle pokryt a k míči se vůbec nedostal.
25'
Těžiště hry je momentálně až u domácího bránkáře Cuellara, který si s výkopem dával hodně na čas.
24'
Po nedovoleném zákroku zahrával Koke další standardku. Míč doplachtil k penaltovému puntíku, kde byla připravená hlava Siovase.
23'
V ochozech to pouze zahučelo! Szymanowski převzal míč na svojí kopačku a zpětnou přihrávkou nalezl Beauvuea. Ten z první pálil jen pár čísel vedle bližší tyče.
22'
Thomas sice dokázal zkrotit neposedný balón, poté ale nahrával pouze do prostoru, kde byl roj hráčů v bílo-modré kombinaci.
21'
Zaldúa neuspěl s průnikem kolem dvojice protihráčů. Saúl v kombinaci s Griezmannem vyvezli balón, se kterým nyní ordinuje Gimenéz.
20'
Máme za sebou necelých dvacet minut hry, stále sledujeme velice vyrovnané utkání, které se odehrává spíše uprostřed hrací plochy.
19'
Ani další rohový kop Atlética se neujal, následně šel Godín do souboje o míč hodně ostře. Pomezní přisoudil autové vhazování domácímu celku.
18'
Následně se Leganés vyřítil do rychlého protiútoku. Kolmice mířila na Beauvuea, který si hodil balón kolem Godína a následně zamířil pouze do kopačky Saviče.
17'
Griezmann si vyměnil míč se Saúlem a poté poslal do šestnáctky polovysoký centr. Ten se ovšem zastavil o nohu protihráče.
16'
Na druhé straně neuspěla dvojice Griezmann – Vietto, první jmenovaný se dopustil nedovoleného zákroku na Péreze.
15'
Z velké vzdálenosti zkoušel vypálit Pérez, který si přichystal balón na pravou nohu a posléze vypálil vysoko nad horní konstrukci.
14'
Hra se o dost vyrovnala, konečně i domácí celek začíná útočit. Nicméně u balónu je častěji Atlético, které hodně často útočí po křídlech.
11'
Dlouhý nákop směřujíc na Vietta skončil až za postranní čárou. Leganés se ujme autového vhazování poblíž svého praporku.
10'
Konečně první útočná akce domácích. Centr do šestnáctky byl v poklidu odvrácen, následně bude Garcia vhazovat.
9'
Leganés je stále hodně pasivní. Hosté jsou v úvodu výrazně aktivnější a jejich soupeř má spoustu práce.
8'
Kokeho centr z levého křídla sice byl zablokován, dle výroku sudího to byl ale právě hostujícíh hráč, od koho šel balón za brankovou čáru.
7'
Hosté zahrávali druhý rohový kop, který se stal snadnou kořistí brankáře. Následný pokus o protiútok skončil až v zámezí.
6'
K rozehrávce se postavil tradiční exekutor Koke. Nadýchaný centr mířil do velmi dobrého prostoru, jako první u míč byl ale Cuellar.
5'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Zaldúa, který poslal k zemi Griezmanna. Hosté mají k dispozici standardní situaci z levé strany.
4'
Změna stavu se nekoná ani z následného rohu! Padající míč doputoval těsně vedle tyče, Gimenéz byl hodně blízko dopravení míč do brány.
3'
Hosté začali hodně aktivně. Parádní akce vedla až k Viettovi, jehož rána zpoza šestnáctky byla sražena.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo Atlético, které budou hrát zprava doleva.
1'

CD Leganés: Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Siovas, Carnero García – R. Pérez – Brašanac, Eraso (C), Gabriel, Szymanowski – Beauvue.
Náhradníci: Champagne – Bustinza, El Zhar, Gumbau, Rico, Naranjo, N. Amrabat.

Atlético Madrid: Oblak – J. Giménez, Savić, Godín – Á. Correa, Partey, Saúl Ñíguez, Gabi (C), Koke – Vietto, Griezmann.
Náhradníci: Moyà – Vrsaljko, Torres Juanfran, Ferreira-Carrasco, Gaitán, F. Torres, Gameiro..
Atlético Madrid

Na druhé straně stojí velezkušený celek z hlavního města Španělska Atlético Madrid. Svěřenci Diega Simeoneho jsou už pravidelným pronásledovatelem gigantického dua Real Madrid – FC Barcelona a jinak tomu nebude ani v letošní sezóně. Colchoneros zatím okupují druhou příčku, za vedoucí Barcelonou, a pokud si jí budou chtít udržet, budou muset dnes bezpodmínečně zvítězit.
CD Leganés

Nováček loňské sezóny španělské nejvyšší sezóně se v uplynulém ročníku vyhnul sestupovým příčkám, a to o čtyři body. Pro letošní sezóny je úkol totožný – záchrana. Leganés započalo sezónu velmi dobře, zatím se ohřívá na sedmé příčce. Ba co víc, domácí celek dnešního utkání má druhou nejlepší defenzívu, neboť z uplynulých šesti utkání inkasoval pouze tři branky. Ideální to není směrem dopředu, kde se Leganés prosadilo jen v pěti případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi CD Leganés a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.