La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Espanyol - 11. února 2018   18:30

Celta Vigo
32' Gómez (Mallo) • 80' Gómez (Mor)
2:2
(1:1)
Espanyol
10' Baptistão  (G. Moreno) • 87' G. Moreno  (V. Sánchez)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C) (89. Boyé), Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, Radoja (75. P. Hernández), Sisto (75. Mor) – Aspas, Gómez.
S. Álvarez – P. Hernández, Mazáň, Jozabed, Mor, Cabral, Boyé.
González González – Becerril Gómez, Rubio Palomino
15 649 diváků
Espanyol
Diego López – Navarro, Naldo, David López, Caricol – V. Sánchez (C), Ca. Sánchez – Baptistão (73. Piatti), Darder (73. Vilà), Jurado (61. Sergio García) – G. Moreno.
Pau López – Ó. Duarte, Sergio García, Vilà, Piatti, Roca, Javi López.

SESTŘIH LA LIGY: Celta Vigo - Espanyol 2:2

Z mé strany je to pro tento přenos všechno. Přeji hezký zbytek dne.

Dnešní utkání sledovalo 15 649 diváků.
Utkání mezi Celtou Vigo a Espanyolem Barcelona se skončilo remízou. To je velký úspěch pro Espanyol a obrovské zklamání pro Celtu. Ta totiž měla celé utkání jednoznačně více ze hry. Naproti tomu Espanyol vystřelil jen dvakrát na branku a z toho dokázal vytěžit dva góly. Poprvé se mu to povedlo už v 10. minutě, kdy se po samostatném úniku na branku prosadil Baptistão. Domácí však dokázali utkání otočit. O obě branky se postaral Gómez. Ve 32. minutě vyrovnal a v 80. poslal Celtu do vedení. Měl to být vítězný gól, jenže nebyl. Fantastickou střelou z dálky rozhodl Moreno o tom, že se dnes body mezi oba týmy podělily.
90+3'
90+2'
Maximiliano Gómez se řítil přímočaře do šestnáctky a pak sebou praštil o zem. Místo penalty je to pro něj žlutá karta za simulování.
90+1'
Nastavují se pouhé dvě minuty.
90+1'
Celta se ubránila a pak se do rychlého protiútoku hnal Stalislav Lobotka. Jenže se nechal dostihnout a nevystřelil a ani nepřihrál.
90'
Facundo Roncaglia fauloval zezadu Dídaca a dostává žlutou kartu. Ze standardní situace zahrozí Espanyol.
89'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Hugo Mallo, přichází Lucas Boyé.
89'
Přihrávka na Mora byla nepřesná, takže Celtě uniknou důležité sekundy v honbě za vítězným gólem.
88'
Espanyol dnes vystřelil dvakrát na branku a dal dva góly. Hodně nepříjemný zápas pro brankáře Blanca.
87'
Espanyol právě vstřelil branku!
To je neuvěřitelné! Z toho mála, co si Espanyol dnes vytvořil vytěžil vyrovnání. Ale to stálo zato. Z velké dálky se krásně přesně k tyči trefil GERARD MORENO. Asistence: Víctor Sánchez.
86'
David López byl poslán k zemi, ale faul se tentokrát nepíská. Jen aut pro Espanyol.
85'
Dídac Vilà se ocitl na zemi a je to žlutá karta pro Malla, který nepříjemně trefil Dídacovu nohu.
84'
Hosté dokázali ubránit standardní situace, ale u míče ještě Celta zůstala. A pak dokonce musel ještě zasahovat Diego López. Byl to pro něj ale velmi snadný zákrok.
83'
byl v souboji pozdě a dostává žlutou kartu.
81'
Byl to Gómezův druhý gól v zápase a uvidíme, zda na něj Espanyol dokážě nějak zareagovat.
80'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Domácí se konečně jejich aktivita vyplatila a jdou do vedení. Turecké křídlo Emre Mor dokázal z levé strany nacentrovat míč na MAXIMILIANA GÓMEZE. Ten se s ním rychle otočil a i s přispění teče protihráče skóroval. Asistence: Emre Mor.
79'
Rozehrávka standardky se ale hostům nepovedla. Je jím pískán ofsajd.
78'
Žlutou kartu dostává Pablo Hernández (Real Club Celta de Vigo).
77'
Celta jasně vládne druhému poločasu a zdá se, že je jen otázkou času, kdy se jí povede jít do vedení. Ale teď třeba končí její akce nepřesnou přihrávkou Wasse na Malla.
76'
Hosté dokázali ubránit rohový kop, i když to bylo i se štěstím. Aspas se dostal k volnému míči, avšak nezakončil příliš tvrdě, takže López dokázal míč svou nohou vyrazit.
75'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Emre Mor.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Nemanja Radoja, přichází Pablo Hernández.
75'
Gerard Moreno míč přizvedl a bude to rohový kop pro domácí.
75'
Domácí budou ale kopat další standardku, tentokrát už blíž k brance.
74'
Lobotka si došel na polovině soupeře, ale daleko od jeho branky pro faul. Přesto centr dolétl až do vápna Espanyolu. Ale k ohrožení jeho branky nedošlo.
73'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Pablo Piatti.
73'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Dídac Vilà.
71'
Dlouhý nákop Espanyolu z hloubi pole chytil v naprosté pohodě brankář Celty Vigo Rubén Blanco.
70'
Sisto je tak trochu otloukánkem. Znovu skončil na zemi. Ale i tentokrát se dokázal zvednout na nohy a bude pokračovat ve hře.
69'
Ten třetí byl ale nejméně povedený, nedal hostů při bránění žádnou velkou práci.
68'
Espanyol odvrátil dva rohové kopy Celty, ale přijde ještě jeden.
67'
Adresátem centru se stal Maximiliano Gómez, ale rybičkou ho na branku neposlal. Pak ještě střílel Hugo Mallo, ale jeho rána byla sražena na rohový kop.
66'
Domácí Espanyol k ničemu nepouštějí. Když už hosté vyrazí dopředu s cílem předvést rychlý protiútok, jsou zastaveni už na polovině hřiště.
65'
A byla z toho velká mela před brankou Espanyolu. K hlavičce se dostal Gómez a brankář Diego López až na čáře zasáhl míč a ten pak ještě chvíli poskakoval v jeho malém vápnu, než ho obránci odkopli.
64'
Sisto dokázal v těžké pozici udržet míč a poslal ho svému spoluhráči. Tohle je nadějná akce Celty.
63'
Hra je teď kouskována častými fauly a trochu ztrácí své tempo. Stav 1:1 ale nemůže vyhovovat ani jednomu z týmů, takže uvidíme, co nám ještě předvedou.
62'
Znovu dokázala obrana Celty Vigo velmi dobře zapracovat a zastavila slibně se rozvíjející útok hostů. Povedlo se to skluzem Mallovi.
61'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Sergio García.
60'
Darder fauloval Sista přesně na půlící čáře. Ještě než dojde k rozehrávce budou hosté střídat.
59'
Iago Aspas se poctivě vrátil dozadu a přesným skluzem zastavil akci Espanyolu rozvíjející se po levém křídle.
57'
Celta zklidňuje hru a do své rozehrávky zapojuje i brankáře Rubéna Blanca.
56'
Lobotkova kopačka byla v souboji o míč uprostřed hřiště příliš vysoko. To je jasný faul slovenského hráče Celty Vigo.
55'
Centr letěl do hodně nebezpečného prostoru, ale nakonec nedokázal nikdo z domácích fotbalistů trefit míč ideálně a poslat ho na branku.
54'
Diego López chytil míč do rukou a vyšel z ním z vápna. To znamená přímý kop pro domácí a taky žlutá karta pro Lópeze.
53'
Sisto sám od sebe podklouzl a skončil na zemi. Ale bude v pořádku, nic mu není,
52'
Hugo Mallo si odvedl vzadu dobrou práci, nepustil k Morenově nahrávce nabíhajícího Baptistaa.
50'
Po nepřesným pasu domácích si míč v pokutovém území našel brankář Espanyolu Diego López. Bylo to ale poprvé, co se domácí ve druhém poločasu přiblížili brance soupeře.
49'
Hugo Mallo si to také rozmylsel a místo toho, aby se pokusil jít jeden na jednoho do vápna, zvolil zpětnou přihrávku.
48'
Celta si zatím hodně váží míče a nechce za každou cenu jít dopředu. Snaží se spíš vylákat Espanyol z obranné ulity,
47'
Hlavičkový souboj vyhráli domácí stejně jako i ty, které na něj bezprostředně navazovaly. Ale ani Celta se daleko nedostala.
46'
Celta začíná druhou půli poklidnou kombinací na vlastní polovině hřiště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
První poločas skončil, k vidění byly dvě branky a oba týmy odcházejí do šaten za stavu 1:1. Celta začala velkým tlakem, kdy hosty skoro nepustila k míči. Jenže pak se Espanyol dostal do jednoho úniku a hned vedl 1:0. Prosadil se svým čtvrtým gólem v sezoně Léo Baptistão. Celta pak ještě víc přidala a hnala se za vyrovnáním. Nakonec se to povedlo Maximilianu Gómezovi. První hlavička se mu ještě nepovedla, protože mířila jen do středu branky, ta druhá ale už byla gólová. Otočku pak mohl Gómez ještě i dokonat , ale jeho střelu dokázal López vytěsnit.
45+2'
45+1'
Domácí ho rozehráli po zemi a až pak letěl míč do vápna. Nemohl ho však hlavou odvrátit nikdo jiný než holohlavý Naldo.
45+1'
Wass si ještě našel prostor na jeden centr a vybojoval nejspíš poslední rohový kop Celty v první půli.
45+1'
Nastavovat se bude pouze jedna minuta.
45'
První žlutá karta zápasu. Dostal ji Víctor Sánchez za faul, kde nebyl úmysl hrát míč.
45'
Espanyol poslal z poloviny hřiště dlouhý centr až do pokutového území. Tam ale míč dokázal odhlavičkovat Jonny Castro.
44'
Mezitím zůstal ležet na trávníku Carlos Sánchez. Už se ale zvedl na nohy a i když má ve tváři bolestivou grimasu, bude pokračovat.
43'
Moreno pak chtěl vyslat dlouhou kolmou přihrávkou do úniku Baptistaa, ale tento úmysl mu nevyšel.
43'
Po faulu na Wasse uprostřed hřiště dostala Celta výhodu, ale ta nakonec k ničemu nebezpečnému nevedla, domácí ztratili míč.
42'
Facundo Roncaglia si zkušeně pokryl míč těsně před brankovou čárou před dotírajícím Baptistaem. Pak se ze složité situace dostal chytrou přihrávkou.
41'
Na zemi zůstal ležet Pione Sisto, a proto rozhodčí přerušil hru. Sisto dostal zásah od Morena loktem do obličeje.
40'
Wassův přízemní centr dokázala obrana Espanyolu odvrátit. Ale vrátila míč znovu jen na kopačky hráčů ve světlých dresech.
39'
Celta Vigo znovu zastavila atak Espanyolu ještě předtím, než se přiblížil jejich brance.
38'
Rohový kop dokázal odvrátit do prozatímního bezpečí Gerard Moreno.
38'
Maximiliano Gómez v další obrovské šanci! Vypustil z levé strany střelu po zemi křížně na vzdálenější tyč. Ale Diego López míč dokázal konečky prstů vyrazit.
37'
Pione Sisto musel hodně zrychlit, aby byl u míče dřív než nabíhající José Manuel Jurado. Zvládl to a tím ušetřil brankáři Blancovi spoustu problémů.
36'
Diego López poslal dlouhý míč až na polovinu soupeře, ale tak se k míči dostali domácí a zase budou krátkými přihrávkami zlobit defenzívu Espanyolu.
35'
Hosté ale další nebezpečí prostřednictvím rohového kopu pro obranu domácích nevytvořili.
34'
Teď ale mohli hosté znovu vyhrávat. Blanco totiž nepříliš přesvědčivě odvrátil centr. Morenova střela pak byla sražena na rohový kop.
33'
Stálý tlak a hlavně větší držení míče se Celty konečně vyplatilo.
32'
Tentokrát už to domácím vyšlo a je vyrovnáno! Jako tradičně do dnes Celta zkusila centrem a po něm skončil míč v síti. Z pravé strany míč poslal do vápna Mallo. Balón přistál na hlavě MAXIMILIANA GÓMEZE, který ho neomylně poslal do sítě. Asistence: Hugo Mallo.
31'
Hugo Mallo vysunul podél pravé postranní čáry nabíhajícího Wasse. Ten mu chtěl hned míč vracet, jenže to bylo špatné řešení, protože tu přihrávku sebrali hráči Espanyolu.
30'
Celta znovu postupným útokem dobývá pokutové území Espanyolu. Zatím je ale v uctivé vzdálenosti od něj.
29'
Z levé strany letěl pohledný centr na zadní tyč, ale tam místo Gómeze balón zasáhl Víctor Sánchez. Pak skončil po souboji v bolestech, ale už je zase na nohou a bude moci pokračovat.
28'
Domácí zabrnkali svým fanouškům na nervy trochu riskantní zpětnou přihrávkou na brankáře Blanca, ale vše jim nakonec vyšlo.
27'
Brankář Diego López vůbec se svým odkopem od branky nespěchá, snaží se ušetřit co nejvíce času.
26'
Teď už byli domácí hodně blízko. Hugo Mallo hlavou posílal míč před branku, kde byl Maximiliano Gómez. Jeho hlavička ale letěla přesně do místa, kde stál Diego López.
25'
Espanyol poprvé v dnešním zápase drží míč delší dobu na svých kopačkách a odolává rychlému a nepříjemnému napadání Celty.
24'
Centr vypadal hodně nebezpečně, ale nikdo z domácích míč nezasáhl. Odkopl jej naopak hostující David López.
23'
Tahle akce domácích byla hodně nadějná. Sisto pěkně patou posunul míč Wassovi, Ten ale už míč nepředal dál a ani nedokázal zakončit. Je to ale rohový kop pro Celtu.
22'
Boj ve středu hřiště vyhráli hráči Celty a mohou tak podniknout další akci s cílem vyrovnat na 1:1.
21'
Mallo svým prudkým centrem trefil sice hlavu Aspase, ale od té míč letěl do zámezí, nikoliv mezi tři tyče branky hostujícího mužstva.
20'
Léo Baptistão se omylem dotkl míče rukou, což neuniklo rozhodčímu, který tento přestupek okamžitě odpískal. Rozehrávku má tak Celta Vigo.
19'
Espanyol si vybojoval autové vhazování v blízkosti pokutového území soupeře. Ale nesehrál to dobře, míč do vápna nedostal.
18'
Naldo je zatím v obraně naprosto bezchybný, kdykoliv jde míč do jeho prostoru, vždy ho za sebe nepustí.
17'
Hugo Mallo už tak přesný centr z podobné pozice nepředvedl. Mířil svůj míč někam na zadní tyč, tam si však nikdo z jeho spoluhráčů v té době nesbíhal.
16'
Tentokrát už to bylo v podání Wasse lepší. Dokázal najít svým centrem Gómeze. Ten ale hlavičkoval z těžké pozice a branku těsně minul.
15'
Dlouhý nákop Celty z vlastní poloviny měl najít Pione Sista, ale ten byl utopený mezi obránci hostů. Pak se sice ještě na chvíli dostal Wass, ale pak o něj zase přišel.
14'
Jonny Castro centroval z levé strany, ale nenašel nikoho ve světlých dresech, kdo by na centr naskočil.
13'
Míč měl v držení brankář Espanyolu Diego López a o pár sekund později už byl u jeho protějšku na druhé straně Rubéna Blanca.
11'
Tak to je hodně studená sprcha pro Celtu, která byla jinak prvních deset minut lepším týmem.
10'
První šance Espanyolu a první gól zápasu! Hosté se téměř nedostali s míčem za půlku, ale stačil jeden rychlý protiútok a už vedou. Moreno dokázal mezi nohama Lobotky přihrát na nabíhajícího LÉA BAPTISTÃA. Ten si poradil jako mazák, brankáře tváří v tvář přehodil jemným obloučkem. Asistence: Gerard Moreno.
10'
Nakonec se ještě k míči dostal Daniel Wass, ale jeho střela z dálky minula branku Espanyolu střeženou Diegem Lópezem.
10'
Skákavý centr letěl na přední tyč. Byl to asi nějaký signál, který ale domácí neprovedli tak, jak by nejspíš chtěli.
9'
Brankář Celty Vigo Rubén Blanco založil přesnou přihrávkou útočnou akci svého celku. Ta nakonec vyústila alespoň v druhý rohový kop Celty. Tentokráte z levé strany.
8'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi Iago Aspas a je znovu pískáno proti Espanyol, až se to hostům ani za mák nelíbí.
7'
Domácí rozehrávali standardní situaci. Místo centru do vápna zvolil Wass přihrávku po zemi, ale tu hostující obrana vystihla.
6'
Znovu to byl Naldo, který kraloval vzdušnému prostoru ve vlastním vápně.
6'
Znovu podnikli domácí akci po pravém křídle. Vybojovali si první rohový kop zápasu.
5'
Tentokrát od pravé postranní čáry centroval míč do vápna Daniel Wass. Ve vzduchu byl nejvýš stoper Espanyolu Naldo a míč odhlavičkoval.
4'
Hugo Mallo se postaral o první větší akci. Z pravé strany servíroval míč někam na malé vápno a nechybělo moc, aby se Gómez ve vzduchu s tím centrem potkal.
3'
Celta zatím svému soupeři míč skoro nepůjčuje. Už se s ním přesunula těsně před šestnáctku, ale pak směřovala svou kombinace zase až na vlastní polovinu.
2'
Tentokrát už Celta nikam nespěchá a útok si hodlá pečlivě připravit. Hned několikrát se do rozehrávky zapojil i její brankář Rubén Blanco.
1'
Domácí utkání odstartovali dlouhým nákopem dopředu na argentinského útočníka Maximiliana Gómeze. Míč skončil ale v autu.
1'
Rozhodčí González co nevidět zahájí zápas.
Domácí Celta bude hrát ve světle modrých dresech, hostující Espanyol v tmavě modrých.
Hráči obou mužstev už přicházejí z tunelu na trávník.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, Radoja, Sisto – Aspas, Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – P. Hernández, Mazáň, Jozabed, Mor, Cabral, Boyé.

Espanyol Barcelona: D. López – Navarro, Naldo, David López, Caricol – V. Sánchez (C), Ca. Sánchez – Baptistão, Darder, Jurado – G. Moreno.
Náhradníci: Pau López – Ó. Duarte, Sergio García, Vilà, Piatti, Roca, Javi López.

Rozhodčí: González González – Becerril Gómez, Rubio Palomino.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas této sezony vyhrál na domácím hřišti Espanyol 2:1. Rozhodlo se o tom už v prvním poločase, kdy se trefili Moreno a Piatti. Ve druhé půli sice ještě Celta dvacet minut před koncem snížila, když se trefil Sisto, ale vyrovnat už nedokázala.

Předchozích pět utkání nicméně Espanyol nad Celtou zvítězit nedokázal. Doma Celta s Espanyolem neprohrála sedm soutěžních zápasů v řadě. Naposledy se jí to stalo v roce 2007.
Espanyol Barcelona

Espanyol se dívá svému dnešnímu soupeři Celtě Vigo na záda a to celkem z velkým odstupem. Barcelonský celek má pětadvacet bodů, což je o šest méně než Celta. Stačí to na patnáctou pozici v tabulce. A tak logicky Espanyol musí více zajímat záchrana než pohárové ambice. Na poháry ztrácí deset bodů, na sestupové příčky má náskok bodů sedm. Naposledy se povedl Espanyolu celkem velký úspěch, v městském derby proti FC Barceloně na domácím stadionu dokázal uhrát remízu 1:1. Tím přerušil minisérii dvou porážek v řadě. Celkem čtyři utkání už ale Espanyol Barcelona čeká na vítězství. Naposledy vyhrál 8. ledna na stadionu Málagy. Tohle vítězství je jediným na stadionech soupeřů v této sezoně. Jinak Espanyol čtyři remizoval a pět prohrál. Naposledy s Leganés 2:3.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo je po dvaadvaceti kolech stále na dohled pohárovým příčkám a moc ráda by se opět nakoukla alespoň do Evropské ligy. Aktuálně je s jednatřiceti body na osmém místě a na šesté místo zaručující předkoplo Evropské ligy ztrácí jen čtyři body. Zároveň si ale musí také hlídat záda, protože hned několik týmů má za sebou v těsném závěsu. Girona je za Celtou jen vinou horšího skóre, o bod méně má Betis, o dva Getafe a Leganés. Na sestupové příčky už to má ale Celta bezpečně daleko, osmnácté Las Palmas má o třináct bodů méně. Poslední utkání Celtě nevyšlo, prohrála překvapivě s Alavésem 1:2. Předtím ale třikrát po sobě brala tři body, když porazila postupně Levante (venku 1:0), Real Sociedad (venku 2:1) a Betis (doma 3:2). Na domácím stadionu Vigo z deseti utkání vyhrálo jen čtyřikrát. To je v La Lize podprůměrná bilance.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu tkání 23. kola La Ligy mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Espanyol Barcelona. Zápas se bude hrát na Estadio Balaídos ve Vigu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.