La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Real Sociedad - 19. srpna 2017   18:15

Celta Vigo
22' Gómez (Wass) • 50' Gómez (Cabral)
2:3
(1:1)
Real Sociedad
33' Oyarzabal   • 80' Juanmi  (José) • 88' José
Celta Vigo
S. Álvarez – Cabral, Mallo, Fontàs, J. Castro – Wass, Jozabed (76. Lobotka), Radoja – Aspas, Sisto (86. Hjulsager), Gómez (66. P. Hernández).
Blanco – Lobotka, Sergi Gómez, Beauvue, Hjulsager, Roncaglia, P. Hernández.
Mateu – Cebrián, Rubio
Estadio de Balaídos
16961 diváků
Rulli – Navas, Odriozola Arzallus (66. Juanmi), A. Elustondo, Prieto (82. Agirretxe) – Canales (57. Vela), Illarramendi, Zurutuza – Rodrigues, José, Oyarzabal.
Toño – Agirretxe, D. Llorente, Vela, de la Bella, Juanmi, Guevara.

Celta Vigo – Real Sociedad: Penaltu Willian José poslal nechytatelně k levé tyči a hosté vedou 3:2

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:9.
Je hotovo, z tohoto rohového kopu už žádné další nebezpečí pro Gerónima Rulliho nepramenilo, a Real Sociedad se tak může radovat z cenného vítězství. Hosté ještě deset minut před koncem prohrávali 1:2, nejprve ale vyrovnal Juanmi a o osm minut později dokonal obrat z penalty José William!
90+5'
90+4'
Celta vybojovala ještě jeden rohový kop, všichni hráči v bleděmodrých dresech už míří do pokutového území.
90+3'
Polovina nastavení je za námi. Domácím se čas na vyrovnání začíná povážlivě krátit a vše podstatné se nyní navíc odehrává na útočné polovině Realu Sociedad.
90+2'
Asier Illarramendi za nesportovní chování vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Daniel Wass měl na kopačce vyrovnání, dánský středopolař ale z hranice pokutového území těsně minul Rulliho branku!
90'
Druhý poločas bude o pět nastavených minut delší!
88'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal WILLIAN JOSÉ, který se trefil nechytatelně k levé tyči! Sergio Álvarez sice uhodl směr, ale na balon dosáhnout nedokázal.
87'
Penalta pro Real Sociedad! Carlos Vela se svalil k zemi po souboji s Jonnym Castrem a sudí Mateu nekompromisně ukázal na penaltový puntík.
86'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Andrew Hjulsager.
86'
Žlutou kartu dostává Hugo Mallo (Real Club Celta de Vigo).
84'
Dnešní utkání sleduje 16961 diváků.
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Xabi Prieto, přichází Imanol Agirretxe.
81'
Žlutou kartu dostává Jonny Castro (Real Club Celta de Vigo).
80'
Tak jsem to zakřikl, deset minut před koncem je vyrovnáno! Hosté vysunuli napadání, vybojovali míč a Willian José poté povedenou kolmicí vyzval ke skórování JUANMIHO, který se nemýlil!
80'
Hugo Mallo uklidnil hru zadovkou na brankáře Álvareze, domácí teď mají dění na trávníku zcela pod svou taktovkou.
79'
Lobotkův centr na vzdálenější tyč zamýšleného adresáta Sista nenašel, bránící Mikel Oyarzabal dokázal odvrátit míč do bezpečí.
78'
Domácí fotbalisté působí čerstvějším dojmem, zdá se, že v závěru hráčům San Sebastianu začínají docházet síly.
77'
Slovenský legionář Lobotka se ihned po nástupu na hřiště zapojil do hry, fotbalisté Celty Vigo se po delší době dostávají k souvislé kombinaci.
76'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Stanislav Lobotka.
74'
Hráči v bleděmodrých dresech už se spíše jen brání, dá se očekávat, že tlak Realu Sociedad bude v závěrečných minutách sílit.
73'
Už se opět hraje. Asier Illarramendi po postupné akci Realu Sociedad vypálil z nějakých dvaceti metrů a Sergio Álvarez měl co dělat, aby tuto dělovku vyboxoval!
72'
Hlavní arbitr Mateu svolal další občerstvovací přestávku, hra by však měla za pár okamžiků zase pokračovat.
70'
K hlavičce se po této standardní situaci dostal střídající Juanmi, jemuž ale zakončení vůbec nesedlo a míč skončil v zámezí.
69'
San Sebastian vybojoval rohový kop, Sergio Álvarez se tak po nějaké době bude muset mít opět na pozoru.
67'
Maximiliano Gómez přišel do Celty před sezónou z uruguayského Montevidea a v novém dresu se hned uvedl dvěma vstřelenými góly.
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Álvaro Odriozola Arzallus, přichází Juanmi.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Maximiliano Gómez, přichází Pablo Hernández.
64'
Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Iago Aspas, jehož však žádný z jeho spoluhráčů nepodpořil, a domácí útočník tak o balon pochopitelně přišel.
63'
Sergio Álvarez teď byl po nějaké době v permanenci, Oyarzabalův nákop z pravé strany se mu však podařilo vyškrábnout mimo tři tyče a Wass poté zakopl míč do bezpečí.
61'
Hodina hry je za námi a i nadále sledujeme velmi pohledné utkání, v posledních minutách se ale na trávníku nic nzajímavého neděje.
60'
Pione Sisto se šikovně prokousal až ke střele, Rulli šel ale na zem včas a bez problémů míč ukryl ve své náruči.
59'
Napadající Willian José zbytečně zajel do Daniela Wasse, dánský legionář v dresu Celty si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
57'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Carlos Vela.
56'
Sergio Álvarez s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchá, domácí se v této fázi zápasu snaží hru co nejvíce rozkouskovat.
54'
Canalesův přetažený centr z levé strany skončil v zámezí a následovat bude jen odkop od Álvarezovy svatyně.
53'
Fotbalisté San Sebastianu po inkasovaném gólu převzali iniciativu, domácí se ale zatím brání velmi pozorně.
52'
Sergio Canales po rychlé akci Realu Sociedad vypálil svou slabší pravou nohou zpoza hranice pokutového území, jeho pokus ale těsně minul levou tyč!
50'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Krátce po změně stran si Vigo bere ztracený náskok zpět. Wassův centr od rohového praporku Gustavo Cabral prodloužil až ke vzdálenější tyči, kde číhal MAXIMILIANO GÓMEZ a z voleje napálil míč do sítě!
49'
Hugo Mallo z pravé strany poslal zajímavý přízemní centr do pokutového území soupeře, kde se však nejrychleji zorientoval Aritz Elustondo a odvrátil balon do zámezí.
48'
Maximiliano Gómez při napadání zbytečně srazil Elustonda a za svůj zákrok si vykoledoval žlutou kartu.
47'
Na trávník se vrátily základní jedenáctky obou týmů, domácí hrající v bledě modrých dresech se ihned po rozehrávce usadili na útočné polovině.
46'
Druhý poločas začne v 19:18, tak si to nenechte ujít!
Hlavní arbitr Antonio Mateu před malým okamžikem ukončil první poločas. Celta vstoupila do zápasu velmi aktivně a za svou snahu byla odměněna úvodním gólem z kopačky Maximiliana Gómeze, poté ale domácí brankář Sergio Álvarez špatně rozehrál a Mikel Oyarzabal to dokázal potrestat.
45+2'
45+2'
Centr Daniela Wasse ale doletěl až do nastavené náruče Géronima Rulliho a nyní je jasné, že v první půli už se nic převratného nestane.
45+1'
Sisto se skácel k zemi po zákroku Illarramendiho, Celta Vigo bude mít k dispozici ještě jeden přímý kop.
45'
První půle bude o dvě nastavené minuty delší!
44'
Canales přesným pasem přenesl hru na Kévina Rodriguese, jehož následný centr našel hlavu Williana Josého, kterému ale pokus o hlavičku nevyšel.
43'
Aktivní Pione Sisto se znovu vydal kupředu po levém křídle, nedokázal si ale poradit s bránícím Aritzem Elustondem.
41'
Zkušený Xabi Prieto bídně rozehrál a poslal míč pouze do autu, hráči v bleděmodrých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
40'
Uruguayský útočník Maximiliano Gómez to po Sistově pasu zkusil z voleje, jeho zblokovaný pokus se ale jen tak tak došoural k Rullimu.
38'
Pione Sisto svůj centr z levé strany nasměroval přímo do Rulliho rukavic, gólman hostujícího týmu má nyní spoustu času na rozehrávku.
37'
Hra je teď hodně rozkouskovaná a plná nepřesností na obou stranách, nějakých deset minut před poločasovým hvizdem se ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát.
36'
Autor vyrovnávacího gólu Mikel Oyarzabal, který mimo hraní za Real Sociedad studuje obchod na univerzitě v San Sebastianu, nyní donutil domácí beky k další chybě v rozehrávce.
34'
Wass s Aspasem se vymotali ze sevření bránících hráčů San Sebastianu, druhý jmenovaný ale vzápětí o míč přišel.
33'
Domácí se školáckou chybou připravují o vedení. Úděsná rozehrávka brankáře Álvareze skončila přímo u MIKELA OYARZABALA, který neváhal a okamžitě napálil balon do odkryté domácí svatyně!
31'
Fotbalisté San Sebastianu pod tlakem nedokázali rozehrát, Andreu Fontàs a Hugo Mallo si nyní vyměňují míč na polovině hřiště.
30'
Půlhodina hry je za námi a tlak Celty začíná pomalu ustávat, v posledních minutách se hosté více a více dostávají do hry.
29'
José nacentroval míč do šestnáctky pro Zurutuzu, který se nešťastně srazil s domácím brankářem Álvarezem. Zdá se však, že oba budou v pořádku.
27'
Hra byla přerušena, hráči obou týmů mají nyní čas doplnit tekutiny a za pár desítek sekund bychom měli opět pokračovat.
26'
Aspasův nákop do šestnáctky skončil pouze u Álvara Odriozoly, který ale pouze zakopl míč směrem k půlící čáře.
24'
Z následného rohového kopu už další nebezpečí pro Real Sociedad nepramenilo, po vstřelené brance jsou ale domácí očividně na koni a i nadále útočí.
23'
A další šance pro Celtu! Daniel Wass parádní kolmicí vyzval ke skórování Huga Malla, jeho střela ze skvělé pozice ale za Rulliho záda neprošla.
22'
Nedáš – dostaneš, Celta se dostává do vedení! Pione Sisto utekl po levém křídle a poté poslal míč do pokutového území, kde se nejrychleji zorientoval Daniel Wass, který sklepl míč pro MAXIMILIANA GÓMEZE, jenž došťouchl balon do sítě!
20'
Real Sociedad měl k dispozici přímý kop z velmi nadějné pozice, jehož exekuce se ujal Sergio Canales. Jeho parádní střela jen těsně minula levou šibenici!
18'
O chvilku později z pravé strany centroval Daniel Wass, jeho prudký pas ale doletěl jen do Rulliho nastavené náruče.
17'
Aktivní Iago Aspas to zkusil z pravého okraje pokutového území, Rulli však tygřím skokem jeho střelu vyrazil. Domácí se posléze dožadovali pokutového kopu po zákroku na Maximiliana Gómeze, sudí Mateu ale nechává ve hře pokračovat.
15'
Gerónimo Rulli špatně rozehrál, ale fotbalisté Celty toho nedokázali využít, a gólman Realu Sociedad tak má nyní možnost na reparát.
14'
Domácí se po nějaké době znovu usadili na útočné polovině, nakonec ovšem jen odevzdali míč Rullimu, který má nyní spoustu času na rozehrávku.
13'
Na druhé straně zahrozil Álvaro Odriozola, jeho přízemní centr do pokutového území ale nakonec nikoho v oranžovém dresu nenašel.
11'
Jozabed na sebe navázal pozornost hráčů soupeře a poté přenesl hru na volného Aspase, jehož následná střela z první ale byla zblokována Elustondem.
10'
Jeho exekuce se ujal právě Canales, jehož centr z levé strany sice našel Williana Josého, ten ale netrefil míč podle svých představ, a Sergio Álvarez měl tak úlohu snadnou.
9'
Sergio Canales šikovně roztáhl hru na volného Rodriguese, jemuž se podařilo vybojovat rohový kop pro San Sebastian.
8'
Raúl Navas nic nevymýšlel a vrátil míč Rullimu, který s rozehrávkou vůbec nespěchá.
7'
Po Aspasově šanci se hra uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a na hřišti se nic zajímavého neděje.
5'
Iago Aspas se na hranici pokutového území zbavil bránícího hráče San Sebastianu a poté tvrdě vypálil, jeho přízemní střela ale rozvlnila jen boční síť!
4'
Hosté vysunuli napadání a odměnou jim je autové vhazování, jehož se ujme portugalský legionář Kévin Rodrigues.
3'
Oba celky vyznávají stejné barvy, Real Sociedad tak musel do utkání vyrukovat netradičně v jasně oranžových dresech.
2'
Sergio Canales si nedokázal zpracovat prudkou rozehrávku Elustonda, fotbalisté Viga budou mít k dispozici autové vhazování.
1'

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Cabral, Mallo, Fontàs, J. Castro – Wass, Jozabed, Radoja – Aspas, Sisto, Gómez.
Náhradníci: Blanco – Lobotka, Sergi Gómez, Beauvue, Hjulsager, Roncaglia, P. Hernández.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Navas, Odriozola Arzallus, A. Elustondo, Prieto – Canales, Illarramendi, Zurutuza – Rodrigues, José, Oyarzabal.
Náhradníci: Toño – Agirretxe, D. Llorente, Vela, de la Bella, Juanmi, Guevara.
REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN

Real Sociedad čeká účast v pohárové Evropě v aktuálně začínající sezóně, v minulém ročníku modrobílí obsadili šesté místo, a zajistili si tak účast v základní skupině Evropské ligy. Trenér Eusebio Sacristán má k dispozici sehraný kádr postavený z velké většiny na baskických fotbalistech, za zmínku však stojí letní příchod poněkud zapadlé belgické naděje Adnana Januzaje.
REAL CLUB CELTA DE VIGO

Severošpanělský celek má letos co napravovat, možná i kvůli postupu do Evropské ligy se Celtě v domácím ročníku loni příliš nedařilo a ambiciózní celek skončil ve vyrovnané tabulce až třináctý. Proti San Sebastianu se svěřenci kouče Unzuého budou muset navíc obejít bez zraněného kanonýra Johna Guidettiho.
Vítám všechny příznivce Primera División, která se tento víkend konečně zase rozjíždí. Real Club Celta de Vigo od 18:15 přivítá Real Sociedad San Sebastian, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.