La Liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Espanyol - 4. listopadu 2017   18:30

D. Alavés
1' Santos
1:0
(1:0)
D. Alavés
Pacheco – Ely, Alexis, Diéguez, Maripán – García (C), Pina (67. Medrán), Wakaso (90. D. Torres), Pedraza – Santos (82. Krkić), Munir.
Sivera – I. Gómez, Katai, Krkić, Medrán, Sobrino, D. Torres.
Espanyol
Pau López – V. Sánchez (C) (46. Naldo), David López, Hermoso, Caricol – Jurado (73. Melendo), Fuego, Darder, Piatti (82. Sergio García) – Baptistão, G. Moreno.
Diego López – Diop, Sergio García, Javi López, Melendo, Naldo, Vilà.

SESTŘIH LA LIGY: Alavés - Espanyol 1:0

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 28:9.
Je konec! Deportivo Alavés nakonec dokázalo dovést toto utkání do vítězného konce, přičemž k plnému bodovému zisku stačila jediná branka. Ba co víc, tato branka padla už v první minutě a od té doby nedokázal Espanyol vyrovnat. Hosté to měli postupem času ještě složitější, neboť se po druhé žluté kartě něchal vyloučit Hermoso. To pochopitelně bralo ještě víc sil a domácí si tak pohlídali hubené vedení.
90+4'
90+3'
Fantastický Pacheco! Po standardní situaci se balón odrazil k úplně osamocenému Garcíovi, který pouze nastřelil dobře postaveného brankáře.
90+3'
Espanyol se snaží zamknout svého soupeře, nicméně domácí se stáhli kompletně před vlastní šestnáctku. Navíc se naskýtá hostům standardní situace.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Daniel Torres.
89'
Dnes nejlepší hráč domácího celku Wakaso zapracoval při obranných povinnostech, neboť dokázal zastavit Garcíu. Přeci jenom to ale bylo s faulem.
88'
U míče je v tuto chvíli domá celek, konkrétněji to byl Alexis, jenž se dostal k centru. Ten po odrazu jen těsně minul prostor, kde se pohyboval Bojan.
84'
K několikátému pokusu se dnes dostal Munir, který tentokráte pálil vysoko nad. V tuto chvíli to ale bylo hodně zbytečné zakončení.
83'
Ze strany hostujícího trenéra je patrná jasná myšlenka. Na hřiště totiž přišel další útočník, který by měl pomoci vstřelit vyrovnávací branku.
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Sergio García.
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Christian Santos, přichází Bojan Krkić.
81'
Předchozí střet brankáře s Wakasem byl hodně hraniční. Hlavní sudí mohl klidně odpískat také útočný faul domácímu středopolaři.
80'
Hostující brankář López nedokázal udržet míč v rukavicích, k odraženému balónu se tak dostal Wakaso, jenž pouze trefil posledního hráče před brankovou čárou.
79'
Žlutou kartu dostává Christian Santos (Deportivo Alavés).
79'
Deportivo se už delší časový úsek nedostalo s míčem na útočnou polovinu. Espanyol má výraznou územní převahu, přičemž hraje v početní nevýhodě.
78'
No, co chybělo! Baptistao se vyřítil napříč vápnu, z jehož hranice jen o pár čísel minul vzdálenější tyč. Největší šance hostů v dnešním utkání.
77'
Žlutou kartu dostává Manuel García (Deportivo Alavés).
77'
O několik vteřin později se konal další volný kop, tentokráte z druhé strany. Míč si pro změnu našel hlavu Morena, který ale nedokázal kloudně zakončit.
76'
Po delší době jsme byli svědky standardní situace. Tu rozehrával Piatti, jehož centr doplachtil opět na hlavu jednoho z protihráčů.
75'
Alexis se dostal k exekuci autového vhazování, které nasměroval na hlavu Santose. Domácí forvard prodloužil balón pouze do moci brankáře Lópeze.
74'
Žlutou kartu dostává Álvaro Medrán (Deportivo Alavés).
74'
Nutno dodat, že domácí hráči hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje. Tedy s míčem na kopačkách a navíc daleko od své branky.
73'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Oscar Melendo.
72'
Pedraza se vydal do rychlého protiútoku, načež si všiml pod sebou naběhnuvšího Santose. Střelec jediné dnešní branky pálil z první vysoko nad.
71'
Baptistao už je zpět na nohou, přičemž nepotřeboval ani lékařské ošetření. Deportivo následně sportovně odevzdalo balón soupeři.
70'
Darder dokázal předskočit protihráče, načež si všiml na zemi ležícího Baptistaa. Hostující středopolař tak zakopl balón do zámezí.
69'
Hosté zahrávali rohový kop, který mířil na přední tyč na Lópeze. Tam ale byl u míče jako první Wakaso, který dokázal odvrátit míč.
68'
Na hrací ploše se v tuto chvíli neděje nic nového, domácí stále drží hubený jednobrankový náskok. Espanyol se i nadále nemůže protlačit k vyrovnávací brance.
67'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Álvaro Medrán.
65'
Alfonso poléhaval snad minutu na zeleném pažitu, odkud nakonec odešel po svých. Následně bude za postranní čárou v péči lékařů.
63'
Hosté se i v deseti lidech snaží pořádně zamknout svého soupeře. Faktem je, že Espanyol má optickou převahu, nicméně protivník hrozí z rychlých kontrů.
62'
Baptistaovi se nepovedlo zpracovat balón, hlavní sudí ale viděl v souboji faul domácího hráče. Brazilský útočník si odnesl ze střetu ještě menší bolístku.
61'
Na opačné straně hřiště vymíchal Munir Lópeze, nicméně následně domácímu hráči utekl balón do zámezí. Espanyol se tak dostává zpět k míči.
60'
Konečně se nám po delší době připomněl Moreno. Hostující útočník střílel po zemi ke vzdálenější tyči, kterou nakonec minul o půl metru.
59'
Espanyol se před malým momentem dopustil laciné ztráty balónu u vlastní šestnáctky, následná střela z kopačky Garcíi doputovala pouze do nohy protihráče.
58'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Ely (Deportivo Alavés).
58'
Naldo odkopl balón až na druhou stranu hřiště, kam si seběhl Baptistao. Brazilskému útočníkovi se ale nepodařilo ideálně zalepit balón.
57'
Wakaso to nyní zkusil driblinkem a poté střelou zhruba ze vzdálenosti pětadvaceti metrů. Střela nártem nakonec minula bližší tyč.
56'
Hodně neviditelný je poslední minuty hostující Moreno. Španělský forvard se k míči moc nedostává, jinak tomu není ani při zakončení.
55'
Maripán to nyní trochu uspěchal, neboť chtěl vzdušnou přihrávkou nalézt Santose. Domácí zadák ale poslal balón úplně někam jinam.
54'
Wakaso bojoval u levé autové čáry, kde nakonec v souboji s Darderem vydoloval alespoň autové vhazování. To provede Pedraza.
53'
Další hezká akce i na druhé straně. Na přízemní přihrávku si seběhl Munir, jenž opět pálil pouze do připraveného Lópeze.
52'
Na druhé straně se vydal na ofenzivní výlet Alexis, který s míčem došel až do vápna. Tam se ale poroučel k zemi, což mu hlavní sudí nezbaštil.
51'
Žlutou kartu dostává Tomás Pina (Deportivo Alavés).
51'
Po křižném centru se na hranici šestnáctky dostal ke střele aktivní Jurado. Jeho rána ale mířila do prostoru, kde se pohyboval Pacheco.
50'
Míč si u rohového praporku přichystal Munir, který poslal do šestnáctky velice zajímavý centr. Nakonec se po několika odrazech dostal ke střele právě domácí útočník, který mířil pouze do Lópeze.
49'
Pedraza přiťukl balón na levou stranu na Wakasa, který dokázal vybojovat rohový kop. V dnešním utkání se jedná o druhý roh pro domácí celek.
48'
Hned v úvodu druhého dějství to vypadalo, že se do šance dostane Baptistao. Včas z branky ale vystartoval pozorný Pacheco.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost hosté. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Naldo.
46'
Deportivo Alavés vstoupilo do tohoto zápasu opravdu hodně dobře, neboť dokázalo vsítit branku už v první minutě. To ale byla zároveň poslední branka, což znamená, že spokojenější odcházeli do kabin domácí hráči. Na konci poločasu ještě odešel předčasně do sprch hostující Hermoso a Espanyol to bude mít nyní opravdu hodně složité.
45'
45'
V ochozech to pouze zahučelo! Hezkým projektilem se prezentoval Munir, jehož obstřel bravůrně zlikvidoval López.
44'
Pedraza byl čistým způsobem obrán o balón, nicméně Jurado měl cestu vpřed zavřenou. Proto následovala zpětná přihrávka na Sáncheze.
43'
Espanyol ale vyloučení nijak nezaskočilo a i nadále udává tempo utkání. Hosté už jsou znovu v blízkosti šestnáctky svého protivníka.
40'
Tak pozor! Hostující Hermoso si počínal v souboji hodně ostře, za což uviděl žlutou kartu. To by nebylo zas tak hrozné. Horší ale je, že hostující obránce už jednu žlutou měl a následuje teda červená karta.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s nastaveným časem.
38'
Hosté nyní hodně tlačí svého soupeře, který se nemůže dostat k souvislejšímu držení míče. Pětičlenná obrana ale zatím odolává.
37'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Navíc se k odraženému míči dostal Munir, jenž ale nebyl dle výroku hlavího sudího zastaven nedovoleně.
36'
Posléze to z levé strany zkoušel Piatti, který pro změnu nasměroval svůj centr do Maripána. Další rohový kop pro Espanyol.
35'
Tohle byla šance! Po kostrbaté kombinaci se k hlavičce dostal Baptistao, který ale bohužel pro hosty mířil pouze doprostřed branky.
34'
Nyní se nehrálo dobrou minutu, neboť měli hned dva hráči zdravotní problémy. Zdá se být všechno vpořádku, rozehrávat tak bude brankář López.
33'
Z hodně velké vzdálenosti to zkusil Baptistao, jehož rána ale neměla šanci na úspěch. Pacheco tak stále je bez těžšího zákroku.
32'
A rázem přišla šance! Manu si v šestnáctce dokázal zpracovat polovysoký centr, po kterém nedokázal vůbec trefit branku.
31'
Hodně teátrální pád předvedl Pedraza, který si po jemném zákroku Sáncheze ustlal na zemi. Hlavní sudí pochopitelně nechal pokračovat ve hře.
30'
Hlavní sudí nařídil standardku poblíž rohového praporku. Opět byli ve vzduchu úspěšnější domácí, kteří těžili i Pachecovým výběhem.
29'
Souboj sváděl Alfonso s Fuegem, jako úspěšnější z tohoto souboje vyšel hostující záložník, který vybojoval aut pro svoje barvy.
28'
Wakaso se vzorně vrátil si plnit obranné povinnosti, jenomže při snaze o zisk míče zavadil o Jurada. Hlavní sudí pochopitelně píská faul.
27'
Žlutou kartu dostává Alfonso Pedraza (Deportivo Alavés).
26'
Santos chtěl po zisku míče nahrát vedle stojícímu Garcíovi, který se ale hnul špatným směrem. Hosté se tak dostanou k autu.
25'
Ely si počíhal na další nakopávaný balón, který ale pouze posla zpět soupeři. Ten momentálně kombinuje na vlastní polovině.
24'
Byl to skutečně bývalý hráč Barcelony, jenž to zkusil technickým obstřelem. Myšlenka sice dobrá, provedení už o dost pokulhávalo.
23'
Domácí celek se po faulu dostane k velmi dobré pozici z přímého kopu. U míče stojí Munir, který to zřejmě vezme na sebe.
22'
Caricol měl na levém křídle spoustu času a i prostoru na centr. Ten nakonec ale poslal pouze na hlavu Elyho. Domácí se konečně dostali k hracímu předmětu.
21'
Žlutou kartu dostává Mario Hermoso (Espanyol Barcelona).
21'
Iniciativu utkání přebrali hosté, kteří diktují tempo utkání. Naopak Alavés se zatáhl do obrany, ze které se chystá k rychlým protiútokům.
20'
Faul na hranici žluté karty předvedl hostující Sánchez, který už spáchal několikátý nedovolený zákrok. Tentokráte na zemi skončil Munir.
19'
Baptistao zabojoval u brankové čáry a dokonce vybojoval rohový kop. Ten ale na přední tyči odhlavičkoval pryč Alexis.
15'
Žlutou kartu dostává Adrián Diéguez (Deportivo Alavés).
14'
Ten přinesl centr pouze do rukavic Pacheca, z následného protiútoku trvrdě pálil zadák Alfonso. Jeho rána se ale hodně vychýlila.
13'
Jurado ještě stačil zachytit balón na hrací ploše a následně si po Darderově centru vybojoval barcelonský Espanyol svůj druhý dnešní roh.
12'
Posléze do pokutového území přiletěl centr, který doputoval pouze na hlavu Elyho. Nyní hraje s míčem opět aktivní Moreno.
11'
Na druhé straně operoval s míčem Fuego, který kolmicí nalezl hruď Morena. Hostující útočník byl ale vytlačen ze střelecké pozice.
10'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující Sánchez. Deportivo se tak chopilo standardky z velké vzdálenosti, která k ničemu nevedla.
9'
García velmi dobře zapracoval v souboji, ze kterého vyšel jako vítěz. Zkušený záložník poté pouze posunul Wakasovi, který uklidnil hru.
8'
Alavés je i nadále aktivnějším celkem, nicméně nyní nevyšlo Grandemu přenesení hry na Munira. Domácí ale rychle vybojovali balón zpět.
7'
Registrujeme tkaé první střelecký pokus Espanyolu. Ten měl na svědomí Baptistao, jenž se se svojí střelou trochu ukvapil. Pacheco nemusel vůbec zasahovat.
6'
Wakaso měl uprostřed hrací plochy spoustu času na jakoukoliv další přihrávku, nicméně ghanský záložník se rozhodl uklidit situaci zpětno přihrávkou.
5'
Santos se vrátil k šestnáctce, kde se dostal k balónu, který přihrál vedle stojícímu Munirovi. Ten ale s dalším putováním nepochodil.
4'
Ani z tohoto rohu nezapršelo, neboť Alexis dokázal odvrátit míč mimo nebezpečnou zónu. S míčem momentálně hraje brankář López.
3'
Poprvé se k míči dostali také hráči Espanyolu, kteří si vybojovali taktéž úvodní rohový kop. Ten se bude konat z pravé strany.
2'
Na první branku dnešního utkání jsme tak nemuseli dlouho čekat. Domácí celek skóroval hned ze své první střely na bránu.
1'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Tak to bylo hodně rychlé! Domácí zahrávali rohový kop, který ještě nic nepřinesl. Následně se ale v šestnáctce dostal k odraženému míči CHRISTIAN SANTOS, jehož parádní volej skončil až v síti.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Ely, Alexis, Diéguez, Maripán – García (C), Pina, Wakaso, Pedraza – Santos, Munir.
Náhradníci: Sivera – I. Gómez, Katai, Krkić, Medrán, Sobrino, D. Torres.

Espanyol Barcelona: Pau López – V. Sánchez (C), David López, Hermoso, Caricol – Jurado, Fuego, Darder, Piatti – Baptistão, G. Moreno.
Náhradníci: Diego López – Diop, Sergio García, Javi López, Melendo, Naldo, Vilà..
Espanyol Barcelona

I na druhé straně převáděl barcelonský Espanyol v loňské sezóně velmi sympatické výkony, které přeci jenom nestačili na příčky zaručujíc Evropskou ligu. Espanyol se tak musel spokojit s osmou pozicí, která měla být vidinou lepších zítřků. Jestli tomu bude skutečně tak, to ukáže letošní ročník. Espanyol se po nepodařeném vstupu do sezóny začíná otřepávat a momentálně se nachází na jedenácté pozici. Hostující celek dnešního utkání dokázal hned v šesti z posledních sedmi zápasů bodovat, přičemž proti byl pouze Real Madrid.
Deportivo Alavés

Fotbalisté Alavésu zažili v loňské sezóně velmi slušnou jízdu soutěží. Tento skromný celek obsadil sympatickou devátou pozici a dařilo se mu také v domácím poháru. Tam se dokázal probojovat až do samotného finále, kde ale nestačil na favorizovanou Barcelonu. Jakoby ale byl loňský ročník pouhou náhodou. Alavés naprosto zapomněl na sympatické výkony a v letošním ročníku předvádí velmi vlažný fotbal. To má za výsledek umístění až na samotném chvostu tabulky, přičemž na první nesestupovou pozici činí ztráta pěti bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Deportivo Alavés a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.