La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Getafe - 27. listopadu 2017   21:00

Espanyol
55' G. Moreno (Piatti)
1:0
(0:0)
Espanyol
Pau López – V. Sánchez, David López, Hermoso, Caricol – Jurado, Darder, Fuego (46. Navarro), Piatti (69. Melendo) – Sergio García, G. Moreno.
Diego López – Navarro, Naldo, Á. Vázquez, Melendo, H. Pérez, Granero.
Juan Martínez – Diego Barbero, César Noval
RCDE Stadium, Cornella de Llobregat
11 756 diváků
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo (69. Jiménez), Bergara, Arambarri (72. Mora), Ndiaye (75. Montero) – J. Molina, Á. Rodríguez.
E. Martínez – Gorosito, Jiménez, Mora, Molinero, Fajr, Montero.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Getafe 1:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 11 756 diváků.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 12:18.
Je dobojováno a body zůstávají domácímu týmu. O výhře a třech bodech se rozhodlo v 55. minutě, kdy Piatti rozehrál přímý kop, jeho centr propadl na zadní tyč, kde si seběhl Gerard Moreno a lehkou tečí překonal překvapeného Guaitu. Espanyol pak ale postupně uvadal a přenechával pole působnosti soupeři, který se dokázal natlačit před branku, ovšem zakončení dnes bylo u Getafe slabší stránkou. Zápas tak skončil výsledkem 1:0, Espanyol má 16 bodů a dotáhl se na svého dnešního soupeře.
90+3'
90+2'
Ještě jedna žlutá karta, nyní na straně Espanyolu. Dostal ji Sergi Darder.
90+2'
A poradil si i se stříleným centr, z pravé strany. U míče byl dříve než dotírající Jorge Molina.
90+1'
Pau López se neohroženě vrhl do chumlu hráčů a byl úspěšný. Natáhl ruce a stáhl si míč do rukavic.
90'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90'
A stále povídá, nyní něco směrem k sudímu.
89'
No a kartu dostal i jeho spoluhráč, Vitorino Antunes.
89'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Jorge Molina, kterému se ale verdikt vůbec nelíbil a něco od plic řekl ležícímu Hermosovi.
88'
Pau López se rychle zbavuje míče, i on volí daleký odkop.
87'
Rodící se protiútok Espanyolu uhasil Guaita, když vyběhl daleko před své vápno a odkopl míč na útočnou polovinu.
86'
Getafe pokračuje v tlaku, obrana Espanyolu pracuje velmi dobře a nepouští soupeře k přesnému zakončení.
85'
Přímý kop domácích, nyní z levé strany. Slabý a nepřesný centr neměl nárok na úspěch.
84'
No, tohle nebylo zlé. Kousek před vápnem se k míči dostal Jorge Molina a střelou přes obránce prověřil Pau Lópeze. Ten zasáhl na brankové čáře.
83'
Prudká rána přelétla břevno, skončila však přímo v rukavicích gólmana Guaity.
82'
Žlutou kartu navíc dostal Damián Suárez.
81'
Přímý kop pro Espanyol. Tohle je velmi zajímavá standardní situace, je to totiž kousek od vápna.
80'
Další ofsajd, nyní docela těsný. Moreno s rozhodnutím sudího nesouhlasí, nic s tím už ale neudělá.
79'
Další výpad Espanyolu, tentokrát ovšem zastaven praporkem pomezního – ofsajd.
77'
Getafe už trochu pootvírá obranu, jenže útoky domácích zatím ne a ne klapnout v té rozhodující fázi.
75'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Jefferson Montero.
74'
Tohle byl slušný výpad Espanyolu. Brejk tři tři, míč mířil doprava na Morena, jeho technickou střelu ke vzdálenější tyči Guaita vyrazil před sebe. Před dobíhajícím Juradem odkopávala obrana.
72'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Sergio Mora.
72'
Akci středem zakonćil Ángel Rodríguez, jenže svou střelu poslal pouze doprostřed branky, kde stál připravený Paul López.
71'
Getafe opět v náznaku náporu.
69'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Álvaro Jiménez.
69'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Oscar Melendo.
67'
Rohový kop pro Getafe, i tato standardní situace však skončila bez úspěchu.
65'
Žlutou kartu za protesty dostal domácí Sergio García. Tomu se nelíbilo, že na něj nebyl odpískán faul při pokusu o průnik.
65'
Hosté se nám v posledních minutách trochu zvedli a snaží se o případné srovnání. Musí ale v koncovce hodně přidat.
63'
Getafe se pokusilo o výpad pravou stranou, vše skončilo po nepříliš přesném centru. Míč skončil u prvního bránícího hráče.
61'
A stačilo to, D. Suárez se po centru ke kloudnému zakončení nedostal.
60'
Hosté si chystají přímý kop z levé strany, ve zdi jsou dva hráči Espanyolu.
59'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal hostující Markel Bergara.
57'
Další útok Espanyolu už tak úspěšný nebyl, přesto je vidět, že jsou domácí v pohodě a laufu.
55'
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Centr z přímého kopu poslal do vápna Piatti, jeho pas prolétl k zadní tyči, kde si naběhl GERARD MORENO a lehkou tečí dostal míč za Guaitova záda.
55'
Přímý kop pro Espanyol, Guaita si už koordinuje obranu v pokutovém území.
53'
Sergi Darder vystřelil po zemi a donutil gólmana Guaitu se po míči natáhnout.
52'
No a když už to vypadalo na rychlejší přechod do útoku, tak přihrávku srazil hlavní rozhodčí...
51'
Nyní už jsou v útoku hosté, je to ale stále to samé, co před přestávkou. Pomalé a bez překvapení.
49'
Úspěch nepřinesl ani roh. Centr skončil u první tyče u obránců Getafe.
47'
Domácí se hned pustili do útočení a zpoza vápna vystřelil Caricol. Jeho pokus šel nad.
46'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Fuego, přichází Marc Navarro.
46'

Fauly: 7:5
První půle je za námi a do kabin jdou hráči za stavu 0:0. Šance na změnu ale byly, jenže střelu domácího Caricola vyškrábl gólman Guaitu a toho pak zachránilo břevno po Hermosově hlavičce. Na druhé straně bylo nejblíže duo Rodríguez, Molina, na kterou zívala otevřená obrana a poté i kus odkryté brány. Hosté ale tuto loženou šanci doslova zazdili. Stav je tedy 0:0, na góly si tak budeme muset počkat.
45'
45'
Z něj už nic nebylo, naopak Getafe se dostávalo do kontru. Ten zastavil faulem Javi Fuego a i on byl potrestán žlutou kartou.
44'
Samotný centr od rohového praporku nebezpečný nebyl, akce ale pokračovala a z ostrého úhlu se o zakončení pokusil Sergio García. Obrana Getafe jeho střelu srazila na další roh.
43'
Rohový kop pro domácí.
43'
Centr z pravé strany si poskočil po hlavách naskakujících hráčů, poté ale opustil vápno, aniž by musel Guaita zasahovat.
42'
Juan Cala u pravého koutu pokutového území fauloval a za zákrok si prohlédl žlutou kartu.
40'
Pau López si po delší době sáhl na míč, lapil centr z levého křídla.
39'
Trocha nepřesností na obou stranách, výsledkem je hra okolo středového kruhu.
37'
D. Suárez chtěl hlavou posunout na svého gólmana, jenže pouze přiklepl Piattimu. Toho ale možná šance natolik rozhodila, že vymyslel pouze slaboučký pokus, který Guaita hravě pokryl.
36'
Začíná se docela přitvrzovat, přibývá hraničních zákroků, rozhodčí hru ale zatím pouští.
35'
Nic na to nezměnil ani pokus Jorgeho Moliny o průnik, pokračuje se bez přerušení, u míče už jsou zase hráči Espanyolu.
34'
Tempo nám nyní trochu pokleslo, ubylo i šancí, spíše se vyčkává.
32'
Souboj mezi domácím Morenou a hostujícím Juanem Calou na hranici pokutového území byl čistý, pád domácího hráče nechal sudího klidným.
31'
Fuego to Bergarovi vrátil, i hostující hráč se tak ocitl na trávníku.
30'
Bergara srazil Sergiho Dardera, tenhle zákrok rozhodčí potrestal pouze odpískáním přímého kopu.
29'
Kombinace kolem středového kruhu, to nyní sledujeme v podání domácích fotbalistů.
27'
Takže když to nejde kombinací, zkusí se to střelbou ze střední a delší vzdálenosti. Tohle si možná řekl Sergi Darder, než vyslal prudkou střelu nízko nad zemí. Guaitovu branku minul opravdu o kousek.
26'
Nyní už zase domácí, jejich akce jsou ale v posledních minutách hodně čitelné.
24'
Málem teď udeřilo na druhé straně. Rodríguez vypíchl míč a pelášil k brance. Společnost mu dělal Molina, ten ale celou akci zazdil kličkou místo střely a následný pokus mu tělem vyrazil David López. Jasně největší šance utkání!
23'
Už to vypadalo na rychlý průnik levou stranou v podání Espanyolu, dvě zasekávačky ale celou akci zpomalily.
21'
Je tu první žlutá karta utkání. Za stažení unikajícího Morena ji spatřil hostující Djene Dakonam.
19'
Levá strana, to je zatím Caricol. Nyní se pokoušel o přihrávku vzduchem, míč však prakticky pouze odevzdal soupeři.
18'
Pokračuje územní převaha domácího celku, v posledních okamžicích ale bez střeleckého vyjádření.
16'
Caricol táhl další akci Espanyolu, hosté si už ale na podobné výpady dávají velký pozor.
14'
Nakonec musel Pau López do práce, nebylo to ale nic, co by jej mělo ohrozit.
13'
Rozehrávat po standardní situaci se bude i na druhé straně, tady to ale nebude na vážný centr, spíše na pouhý nákop směrem kupředu.
11'
Po rozehrání si na centr naskočil Hermoso a jeho hlavička přelétla gólmana Guaitu. Toho zachránilo břevno vlastní branky!
10'
Přímý kop pro Espanyol, rozehrává se z levé strany.
9'
Hostující Ndiaye si naskakoval na centr z pravé strany, Víctor Sánchez jej ale ve vzdušném souboji zvládl přehlavičkovat.
8'
V další akci se předvedl Piatti, ten ale na levé straně podklouzl a k centru se nedostal.
7'
Tohle ale bylo velmi nebezpečné. Domácí podnikli rychlý výpad, Aarón Caricol nasadil k sólu a jeho táhlá křížná střela notně protáhla gólmana Guaitu!
6'
Nepovedlo se to ani hostujícího Armabarrimu, jehož rána z dálky šla o několik metrů mimo.
5'
Zatím je to hodně opatrné utkání, hraje se mezi šestnáctkami k ohrožení gólmanů je daleko.
4'
Dlouhého trvání to ale nemělo, Espanyol je už opět v držení a pomalu postupuje směrem k Guaitovi.
3'
Guaita se vydal na hranici svého pokutového území, jde se chopil volného míče. Getafe může vyrazit do prvního útoku,
2'
Domácí zatím nepustili soupeře k míči, hraje se na polovině Getafe.
1'

Espanyol Barcelona: Pau López – V. Sánchez, David López, Hermoso, Caricol – Jurado, Darder, Fuego, Piatti – Sergio García, G. Moreno.
Náhradníci: Diego López – Navarro, Naldo, Á. Vázquez, Melendo, H. Pérez, Granero.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo, Bergara, Arambarri, Ndiaye – J. Molina, Á. Rodríguez.
Náhradníci: E. Martínez – Gorosito, Jiménez, Mora, Molinero, Fajr, Montero.

Rozhodčí: Juan Martínez – Diego Barbero, César Noval.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás milerád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v lednu roku 2016 a úspěšnější tehdy bylo Getafe, které doma zvítězilo 3:1. Hosté tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.
Getafe CF

Hosté z Getafe jsou na tom o něco lépe. Jsou dvanáctí s šestnácti body, které nasbírali za čtyři výhry, čtyři remízy a čtyři prohry. Na šesté místo, které zaručuje kvalifikaci o Evropskou ligu ztrácejí šest bodů a rozhodně by o tuto pozici rádi zabojovali. Na hřiště Espanyolu tak jedou s cílem získat jakékoli body, nejlépe však všechny tři. Uvidíme, zda se jim to povede.
Espanyol Barcelona

Domácí Espanyol Barcelona je v tabulce na šestnáctém místě a na své konto si hráči Espanyolu připsali třináct bodů za tři výhry, čtyři remízy a pět proher. Zatím to tedy není rozhodně žádná sláva a pokud se budou chtít Barcelonští vyhnout sestupu do druhé španělské ligy, měli by začít sbírat body. Na první sestupové místo mají náskok šesti bodů, což není mnoho. Jak si dnes povedou proti hostům z Getafe?
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu dohrávka třináctého kola španělské Primera Division a v rámci ní budeme sledovat duel mezi týmy Espanyol Barcelona a Getafe CF. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.