La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Girona - 11. prosince 2017   21:00

0:1
(0:1)
Girona
45+1' Timor  (Portugués)
Espanyol
Pau López – V. Sánchez, Hermoso, David López, Caricol – Jurado, Darder, Fuego (62. Granero), Piatti (54. H. Pérez) – Baptistão, G. Moreno.
Diego López – Granero, Vilà, H. Pérez, Ó. Duarte, Navarro, Roca.
G. Gonzalez
RCDE Stadium (Barcelona)
Girona
Bono – Maffeo, Juanpe, Ramalho, Mojica – B. García, Pons, Timor, Granell (87. Aleix Garcia), Portugués (90+2. Aday) – Stuani (82. Olunga).
Iraizoz – Aleix Garcia, Aday, Douglas Luiz, Moreno, Olunga, Planas.

Ode mě je to pro dnešní večer všechno. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Právě nám skončilo utkání 15. kola španělské Primera Division. Girona si odváží z Barcelony, ze hřiště Espanyolu, velmi cenné tři body. O vítězství hostů rozhodl gólem v nastavení prvního poločasu záložník Timor. Druhou půli už hosté kontrolovali a nyní mohou slavit.
90+4'
90+3'
Centr Granera šel do oblasti nikoho. Hosté se stále v pohodě brání a nikam Espanyol nepouštějí.
90+2'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Aday.
90+2'
Espanyol se ale neskutečně trápí s rozehrávkou. Modrobílí jsou zatím přikováni na své polovině hřiště.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec hrací doby.
90'
Hlavička Olungy nenadělala Lópezovi potíže. Brankář domácích rychle vykopává.
89'
Hostům hraje vše do karet. Jsou daleko od vlastní brány a teď dokonce rozehrají rohový kop.
88'
Ponsovi trvalo příliš dlouho než si zpracoval balón a proto můžou domácí vyrazit do brejku.
87'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Álex Granell, přichází Aleix Garcia.
86'
Olunga dokonale vypomohl obraně při rozehrání rohu soupeřem a dokázal přesnou hlavičkou odvrátit balón do bezpečí.
85'
Baptistãova střela byla spíše propagační, než aby měla gólové parametry.
84'
Ze strany domácích jsou pokusy o vytvoření tlaku poměrně křečovité. Obránci Girony zatím spolehlivě balóny odkopávají pryč.
82'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Michael Olunga.
81'
Bono byl u míče jen o pár setinek vteřiny dřív, než Moreno. Tohle byl zajímavý náznak šance.
80'
Žlutou kartu dostává Pere Pons (Girona FC).
79'
Na domácí hráče se začíná snášet z tribun pískot. Fanoušci určitě nemohou být s výsledkem spokojeni.
77'
A mohlo být téměř hotovo! Domácí obránci fatálně chybovali. Míč je přeskočil a Portugués si parádním přehozením nachystal balón a vystřelil. Jeho dělovka jen těsně minula bránu.
76'
DalŠí ostrý souboj, tentokrát to bolelo Dardera.
75'
Stuani se dopustil útočného faulu. Gonzalez kartu neudělí, ale dovolí domácím rozehrát standartní situaci.
73'
Pérez ztratil balón v souboji s obráncem Mojicaem. Espanyol ale i nadále u míče.
71'
Sánchezův centr těsně před brankářem Bonem lízl hlavou Moreno! Morenova teč minula zadní tyč o pár decimetrů. Tohle byla asi největší šance Espanyolu.
70'
Baptistão se snažil vytancovat s míčem až do výhodné střelecké pozice. Vybojoval rohový kop.
69'
Další pokus Espanyolu o průnik až k hranici šestnáctky zablokovali hosté. Obrana Girony dnes funguje jako jeden muž.
67'
López dostal nový dres a může se znovu zapojit do hry.
66'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona).
65'
Moreno nabízel svou střílenou přihrávkou míč svým spoluhráčům do malého vápna. Oběma dvěma chyběl k zakončení krok.
64'
Domácí se snaží dostat postupnou kombinací až k bráně soupeře. Girona se ale zatím bez větších problémů brání.
62'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi Fuego, přichází Esteban Granero.
61'
David López musel být odveden ze hřiště, protože má krvavé zranění. Lékaři se snaží vše dát do pořádku.
59'
Žlutou kartu dostává Cristhian Stuani (Girona FC).
Žlutou kartu dostává David Timor (Girona FC).
59'
Mojica hraje zatím velmi povedený zápas. I teď si počínal přesně tak, jak měl a hosté budou opět u míče.
58'
Mojica byl nedovoleně poslán na zem Baptistãem. Útočník Espanyolu šel do tohoto souboje celkem nešikovně.
57'
Moreno posílal skákající balón do pokutového území. Hostující obránci stačili zasáhnout, následuje roh.
55'
Jde vidět, že domácí fanoušci jsou zatím hodně rozladěni průběhem zápasu. Oba týmy nutně potřebují body a nervozita stoupá víc a víc.
54'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Hernán Pérez.
53'
Kapitán Sánchez rozehrál autové vhazování velmi nepřesně. Míč skončil na hlavách vysokých hráčů Girony.
51'
Moreno si zbytečnou kličkou zkomplikoval situaci a pak špatně přihrál. U míče jsou teda zas hosté.
50'
Po kontaktu s jedním z hostů zůstal na zemi ležet stoper Hermoso. Zřejmě byl zasažen loktem do hlavy. Sudí odpískal faul.
49'
Baptistão se neprotlačil přes vysoké stopery Girony. Bude se odkopávat od brány brankáře Bona.
48'
A další nepřesnost v rozehrávce na straně Espanyolu. Hostující celek opět obstará aut.
47'
Domácí se hned ze začátku poločasu hnali dopředu. Zabrzdily je ale vlastní nepřesnosti.
46'
Skončil nám první poločas, v jehož součtu byla Girona o chlup aktivnější a zaslouženě se dostala do vedení. Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+1'
45+1'
Girona právě vstřelila branku!
A hosté jdou do vedení! Vše začalo parádním pokusem Granella ze střední vzdálenosti, který vyrazil López na roh. Po rohu se dokázali hosté již prosadit. Ve skrumáži okolo malého vápna se nejlépe zorientoval DAVID TIMOR a tvrdou ránou poslal Gironu do náskoku.
45'
Zdá se, že první poločas se už jen dohrává. Girona velmi opatrně kombinuje.
43'
Mojicaův centr vyhlavičkoval Hermoso přímo k noze Garcíi, který tvrdou ránou z voleje přestřelil bránu asi o metr.
42'
Piatti si zabíhal za obranu pro přihrávku Dardera. Chyběly mu však centimetry a proto byl Bono u míče dříve.
40'
Oba týmy ukazují, že nechtějí do kabin za bezbrankového skóre. Piatti se připomněl velmi dobrou střelou ze střední vzdálenosti. Bono s obtížemi vyrazil.
38'
Mojica zahrál na půlící čáře rukou. Tentokrát už sudí vše postřehl a zapískal ve prospěch Barcelony.
37'
Domácí teď u hlavního arbitra reklamovali ruku. Španělský sudí byl ale neúprosný a nekompromisně rozpažil.
36'
Piattiho centr do vápna proskočil mezi třemi bránícími hráči. Nikdo jej nezasáhl.
35'
Rychlonohý Piatti byl odzbrojen o míč levým bekem Mojicou. Akce domácích skončila.
33'
Velmi dobrá šance pro Gironu! Ramalho si naskočil hlavou do parádního centru, který přilétl z levé strany. Do hlavičky hostujícího obránce ale stačil včas sáhnout Hermoso. Následuje roh.
31'
Girona drží míč přibližně na půlící čáře. Domácí také nikam nespěchají s napadáním.
29'
Caricol poslal naprosto ideální centr do pokutového území na naběhnutého Morena, ten nastavil placírku a snažil se umístit míč do branky. Celou útočnou akci však zhatil praporek asistenta rozhodčího nad hlavou.
28'
Zdálo se, že hosté mohou zahrozit standartní situací. Ještě než se všechno rozběhlo, tak rozhodčí odpískal útočný faul a bylo po akci.
27'
Sledujeme zatím velmi opatrné utkání z obou stran. Je vidět, že hráči jsou velmi dobře technicky vybavení, avšak jsou zřejmě příliš mnoho svázáni taktikou nebo nervozitou.
25'
Poměrně otřeseně teď vypadá Fuego. Míč jej nepříjemně zasáhl do obličeje po odkopu Ponse.
24'
Nízký centr z pravé strany si bez problémů našel obránce Ramalho.
23'
Statistika držení míče nám zatím ukazuje mírnou převahu hostů. 41% ku 59%.
21'
První větší příležitost pro domácí tým. Rohový kop si našel na hranici malého vápna Darder. Hlavička záložníka Espanyolu šla pouze do rukavic pozorného brankáře Bona.
20'
Moreno krásnou přihrávkou pobízel ke sprintu Baptistãa. Obránci byli ale rychlejší než útočník s číslem 11.
19'
První rohový kop v zápase ze strany domácích rozehrál Piatti. Čechraný centr levačkou našel pouze hlavu obránce.
18'
Po dlouhé době jsou častěji na míči domácí. Nějakou kloudnou příležitost si zatím nevytvořili.
17'
Krásné jesličky nasadil u lajny Portugués Hermosovi. Stoper Espanyolu se ještě teď musí červenat.
16'
K zajímavé příležitosti se dostal záložník Darder. Jeho ránu z voleje zastavily nohy bránících hráčů hostů.
15'
Nyní byl odpískán faul hostů. Espanyol bude rozehrávat z příhodné pozice kolem pokutového území.
13'
Baptistão ostře dohrál u lajny Juanpeho. Zatím se karta udělovat nebude.
12'
Girona je zatím mnohem lepší na míči a zároveň i přesnější. Domácí se zatím brání úspěšně.
11'
Na trávníku zůstal ležet stoper López. Hosté se ujali míče a k překvapení všech ho nezakopli do autu, ale pokračovali ve hře. Tohle nebylo moc sportovní.
10'
S nakopávaným míčem neměl brankář Girony Bono problém. Mohl se dokonce zapojit i do rozehrávky.
9'
Perfektní odebrání míče ukázal kapitán Barcelony Sánchez. Vysloužil si potlesk publika, které ale bohužel dnes není moc početné.
8'
Hosté rozehráli roh na krátko, po chvíli přece jen přišel centr do vápna. Nejvýše ze všech však vyskočil záložník domácího celku Fuego.
7'
Girona vybojovala první rohový kop. Domácí jsou v pohotovosti.
6'
Jurado se snažil vybídnout rozběhnutého Morena na hraně ofsajdové pasti. Záložník Espanyolu si ale s přesností nepotykal.
5'
Další rychlou akci hostí po křídle musel zastavit Sánchez. Míč zůstává u Girony, budou totiž vhazovat aut.
4'
Výborný defenzivní zákrok předvedl Caricol, který dokázal zachytit nebezpečnou průnikovou přihrávku hostí.
3'
Také Girona se pustila do kombinace. Pons přenesl hru na druhou stranu, kde byl rychle od balónu odzbrojen záložník Portugués.
2'
První minutu byl míč převážně na kopačkách domácího celku. Z dlouhého nákopu stopera Lópeze ale Espanyol nic nevytvořil.
1'

Espanyol Barcelona: Pau López – V. Sánchez, Hermoso, David López, Caricol – Jurado, Darder, Fuego, Piatti – Baptistão, G. Moreno.
Náhradníci: Diego López – Granero, Vilà, H. Pérez, Ó. Duarte, Navarro, Roca.

Girona FC: Bono – Maffeo, Juanpe, Ramalho, Mojica – B. García, Pons, Timor, Granell, Portugués – Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – Aleix Garcia, Aday, Douglas Luiz, Moreno, Olunga, Planas..
Jedná se o souboj týmů, které jsou ve druhé polovině tabulky. Espanyol se nachází na 16. místě se ziskem 16 bodů. Girona je o dvě patra nad nimi, protože získala o bod víc. V posledním ligovém zápase Espanyol podlehl Eibaru 1:3. S pouhými 11 brankami na kontě má tým z Barcelony nejslabší ofenzívu v lize. Girona na tom není o moc lépe, poslední zápas podlehla předposlednímu Alavesu. Útěchou Girony může být fakt, že před necelým měsícem dokázala porazit slavný Real Madrid.
Pěkný fotbalový večer u sledování online přenosu z fotbalové Primera Division. Dnes se proti sobě utká Espanyol Barcelona a Girona FC. Zápas startuje ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.