La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Real - 27. února 2018   20:00

Espanyol
90+3' G. Moreno (Sergio García)
1:0
(0:0)
Espanyol
Diego López – Navarro, David López, Ó. Duarte, Caricol – Darder, Ca. Sánchez, V. Sánchez (70. Granero), Piatti (79. Baptistão) – G. Moreno, Sergio García.
Pau López – Naldo, Jurado, Baptistão, Vilà, Roca, Granero.
Sánchez – Barbero, Gallego
RCDE Stadium (Cornella de Llobregat)
19.805 diváků
Real
Navas – Hakimi, Ramos, Varane, Nacho Fernández – M. Llorente, Kovačić (89. Mayoral) – L. Vázquez, Isco (69. Benzema), Asensio – Bale (81. D. Ceballos).
Casilla – Carvajal, Benzema, Hernández, Mayoral, D. Ceballos, Arnaiz.

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Real Madrid 1:0. Domácí rozhodli v 93. minutě

Je tu konec zápasu, který má hodně nečekaný výsledek. Real dnes nebyl výrazně lepším týmem, přesto do poslední minuty dělal vše pro to, aby získal tři body. Naopak domácí se v závěru již pouze bránili a o to je jejich konečná výhra překvapivější. Espanyolu totiž vyšel protiútok, který zakončil nejlepší střelec týmu Gerard Moreno. Je až neuvěřitelné, že domácí dnes ukončili deset let (!) trvající sérii bez výhry nad Realem Madrid!
90+3'
90+3'
Hned po rozehrávce pak hlavní rozhodčí Sánchez ukončil dnešní zápas!
90+3'
Espanyol právě vstřelil branku!
To je šok! Domácí už ani nechtěli útočit, ale když se jim naskytla příležitost, okamžitě udeřili. Do otevřené obrany Realu poslal z pravé strany centr Sergio García a nehlídaný GERARD MORENO i s pomocí teče Varaneho střílí ve třetí minutě nastavení gól!
90+2'
Roh Realu kopal nyní netradičně Lucas, domácí se ubránili.
90+1'
Hosté se zoufale tlačí do útoku, nyní to budou mít už hodně těžké.
90+1'
Druhý poločas bude nastavený o tři minuty.
90'
Již se rozběhla poslední minuta dnešního utkání. U míče jsou nyní hosté.
89'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Borja Mayoral.
88'
Technicky se pokoušel na zadní tyč zamířit Moreno, bránu Navase ale netrefil a následuje odkop.
87'
Konec zápasu se neúprosně blíží a stav zápasu je nadále 0:0. Zdá se, že dnes se již gólu nedočkáme.
84'
Následný centr do vápna odhlavičkoval mimo vápno právě faulující Varane.
83'
Varane skoro až u rohového praporku srazil Baptistãa, následuje přímý kop pro Espanyol.
82'
Hakimi centroval do vápna, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
81'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Dani Ceballos.
81'
Caricol poslal k zemi Lucase a dostává žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Léo Baptistão.
79'
Sergio García se dostal k parádní střele z hranice vápna. Míč poslal těsně mimo a i když se dožadoval rohu, následuje odkop.
77'
Ve vápně po souboji s Ramosem padl k zemi Darder, penalta se nepískala také proto, že byl domácí hráč dle rozhodčích v ofsajdu.
75'
Piatti tvrdě sestřelil Hakimiho a překvapivě za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
74'
Další křečovitou nepřesnou přihrávku nyní vyprodukoval Kovačič. Jeho pas skončil v místech, kde ani zdaleka nebyl nikdo ze spoluhráčů.
72'
Hraje se ve středu pole, oba celky jsou nyní hodně opatrné. Nikdo nechce udělat chybu, která by mohla způsobit bodovou ztrátu.
70'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Esteban Granero.
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Karim Benzema.
68'
Benzema již nyní dlouhé minuty postává u postranní čáry a stále nestřídá.
67'
Od rohového praporku centroval do vápna Asensio, překvapený Bale byl ale míčem víceméně pouze trefený a Diego López v pohodě zasáhl.
66'
Baleova střela byla zblokovaná a následně domácí defenziva odvrátila raději balon na rohový kop.
65'
U postranní čáry je nachystaný Karim Benzema, hosté budou střídat.
64'
Když už se po dlouhé době dostal ke střele dnes téměř neviditelný Bale, zamířil vysoko nad bránu.
62'
Čas pomalu plyne a hostům již moc času nezbývá. Hraje se ve středu pole.
60'
Zpoza vápna vystřelil Kovačič, s jeho pokusem mířícím doprostřed brány neměl Diego López problémy.
58'
Obraz hry se pomalu vyrovnává. Teď jsou to hosté, kdo je více u balonu.
56'
K míči se ve vápně dostal domácí Moreno, gólman Navas byl ale pozorný a balon v pohodě lapil.
54'
Druhý poločas je ze strany Realu hodně opatrný. Na hostech je vidět, že v kombinované sestavě nejsou ve své kůži.
52'
Na pravé straně měl dostatek prostoru Hakimi, svou tvrdou ranou pouze vyprášil rukavice připraveného Lópeze.
51'
Úvod druhé půle patří domácím. Hostům se zatím nedaří dostat za půlící čáru.
50'
Po rohovém kopu domácích se na přední tyči k hlavičce dostal Duarte, zády k bráně poslal vysokým obloukem míč na břevno Navasovy brány.
48'
Z velkého úhlu pálil Sergio García, jeho ránu musel s vypětím všech sil na roh vyrážet Navas.
48'
Kovačič nyní dle rozhodčího Sánecheze fauloval. Bylo to podivné rozhodnutí, protože se spíše zdálo, že Kovačič byl faulovaný.
46'
Varane udělal další chybu v rozehrávce a z ničeho nic z toho byla málem další šance Espanyolu. Jenže Moreno byl dle rozhodčích nakonec v ofsajdu a vzrušení bylo zbytečné.
46'
Dnešní utkání sleduje 19.805 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Je za námi první poločas zápasu mezi Espanyolem a Realem. Hosté byli hlavně v úvodu aktivnější, avšak do šancí se dostávali jen velmi sporadicky a když se nedokázali trefit ani domácí, odchází se do kabin za stavu 0:0.
45'
45'
První poločas spěje do finále. Vzhledem k plynulosti hry se pravděpodobně nic nastavovat nebude.
43'
Asensio krásnou patičkou vyslal do šance Isca, ten ale následně vystřelil slabě a nepřesně a gólman López zasahovat vůbec nemusel.
42'
Hosté kopali přímý kop ze zajímavé palebné pozice. Isco sice přestřelil zeď, avšak zároveň poslal míč i nad bránu.
41'
Bale se dostal ve vápně k míči. Dokonce vystřelil, jenže trefil na zemi ležícího Victora Sáncheze.
40'
Za obranu si nabíhal Bale, jenže k zakončení se nedostal.
39'
Nyní byl pro změnu faulovaný Darderem Isco, míč budou mít hosté.
37'
Bale na polovině hřiště ostře fauloval Dardera a dostává žlutou kartu.
36'
Tvrdý střílený centr posílal do vápna z levé strany Bale, domácí ale míč odvrátili na aut.
35'
Zpoza vápna to zkusil Llorente, míč ale netrefil dobře a poslal ho mimo.
34'
Asensio nyní velmi nepovedeným pasem přenášel hru na levou stranu na Nacha, ten nedokázal míč stihnout na hrací ploše.
33'
Čas rychle plyne a začíná se blížit konec pološasu. Hosté už tak nedominují jako v úvodu zápasu.
31'
Moreno sice nyní pohotově poslal míč do brány, avšak dle rozhodčích byl v milimetrovém ofsajdu a gól tak neplatí.
30'
Varane poslal k zemi Piattiho a následovat bude také přímý kop pro domácí.
28'
Hosté kopali Iscem přímý kop, jenže opět to k ničemu nevedlo a domácí se ubránili.
27'
Varane ale udělal následně obrovskou chybu a na hranici vápna se míč odrazil k Morenovi. Ten se snažil okamžitě zakončit, avšak zamířil mimo.
26'
Hosté se tak moc tlačili do ofenzivy, až přišli o balon. Už to vypadalo na rychlý protiútok, dobře ale zasáhl vracející se Varane.
24'
Real sice jasně dominuje v držení balonu, do zakončení se v posledních minutách ale prakticky nedostává.
22'
Po dalším rohu Isca se nic zajímavého nestalo. Přesto hosté zůstávají u míče.
21'
Hosté jsou stále o něco aktivnější. Avšak domácí se dobře brání a soupeře do zakončení nepouštějí.
18'
Poprvé se osmělili také domácí, jenže bez přípravy zakončující Pablo Piatti zamířil hodně mimo a Navas mohl zůstat klidný.
17'
Real Madrid kopal již čtvrtý rohový kop, tentokrát ale nikdo z ofenzivně laděných hráčů bránu soupeře neohrozil.
17'
Real je výrazně aktivnější. Nyní posunul Nacho míč na Asensia, jehož centr byl zblokovaný na další roh.
15'
Centr do vápna posílal Asensio a hlavičkující Varane zamířil těsně mimo.
14'
Isco se dostal znovu k balonu a jeho pokus o centr si málem do vlastní brány srazil jeden z bránících hráčů. Diego López byl ale pozorný a míč mířící pod břevno hodil nad bránu. Následuje roh.
13'
Hosté kopali další rohový kop. Míč uvedl do hry Isco, rozehrávka nakrátko ale nebezpečná nebyla.
12'
Navarro se snažil uniknout Nachovi, ten ho ale na hranici pravidel zastavil a nechal míč odkutálet do zámezí. Faul se nepískal a následuje odkop od brány Navase.
10'
Asensio se hezky tlačil podél brankové čáry do vápna, nakonec mu ale míč v rozhodující chvíli utekl a následovat bude odkop od brány.
9'
Domácí se musí opět bránit, fotbalisté Realu jsou znovu u balonu a postupně se blíží k bráně Espanyolu.
7'
První gólovou šanci měl nyní Gareth Bale, který se dostal k hlavičce po centru Hakimiho. Míč dokázal usměrnit do brány, trefil ale jen gólmana Lópeze.
7'
Centr do vápna posílal Kovačič, na přední tyči ale zasáhla domácí defenziva.
6'
Do vápna si na pravém křídle naběhl Lucas, k centru se dostal až u brankové čáry a nakonec vybojoval roh.
5'
Hosté jsou nyní u balonu na polovině soupeře, ani oni se ale zatím k bráně Diega Lópeze nedostávají.
4'
Domácí fotbalisté se snaží hrát hodně aktivně. Zatím se ale k ohrožení brány Navase ani zdaleka nedostávají.
2'
Nacho se nyní hodně zlobil, když se do něj po faulu zaklesl domácí Sergi Darder. Vše musel uklidňovat rozhodčí Sánchez, míč bude mít bílý balet.
1'
Hráči jsou na trávníku, zápas za pár chvil začne.

Espanyol Barcelona: Diego López – Navarro, David López, Ó. Duarte, Caricol – Darder, Ca. Sánchez, V. Sánchez, Piatti – G. Moreno, Sergio García.
Náhradníci: Pau López – Naldo, Jurado, Baptistão, Vilà, Roca, Granero.

Real Madrid CF: Navas – Hakimi, Ramos, Varane, Nacho Fernández – M. Llorente, Kovačić – L. Vázquez, Isco, Asensio – Bale.
Náhradníci: Casilla – Carvajal, Benzema, Hernández, Mayoral, D. Ceballos, Arnaiz.

Rozhodčí: Sánchez – Barbero, Gallego.
Ostře sledovaný Real pod vedením trenéra Zidana dnes asi pravděpodobně opět částečně protočí sestavu. Bílý balet má v posledních týdnech náročný program a za týden ho čeká důležitá odveta Ligy mistrů na hřišti PSG. Jisté je, že kvůli zraněním dnes nebudou hrát Modrič, Marcelo a Kroos. Do sestavy by se měl naopak vrátit kapitán Sergio Ramos, který minulý ligový zápas stál kvůli pěti žlutým kartám. O víkendu se náramně dařilo útočné trojici BBC, dnes ale zůstává otázkoou, zda všichni tři opět nastoupí a nebo zda dostane příležitost někdo z lavičky.
Espanyol Barcelona má aktuálně opačné starosti než její dnešní soupeř. Aktuálně patnáctý celek tabulky totiž nevyhrál již sedm zápasů v řadě a naposledy se z plného bodového zisku radoval 8. ledna, kdy porazil Málagu 1:0. Od té doby dvakrát prohrál a pětkrát remízoval. Aktuálně drží sérii čtyř remíz. V posledním zápase o víkendu Espanyol remízoval na hřišti Deportiva La Coruňa 0:0.
Real Madrid kvůli špatným výsledkům v prosinci a lednu přišel o reálnou šanci bojovat o titul, nyní se ale patrně dostává opět do bývalé formy a své soupeře v ligových zápasech doslova drtí. Poslední čtyři zápasy fotbalisté Los Blancos v lize vyhráli a své soupeře zatížili hned sedmnácti góly! V posledním ligovém zápase přivítal tým Zinedina Zidana v domácím prostředí Deportivo Alavés, nad kterým vyhrál i díky dvěma gólům Cristiana Ronalda 4:0.
Hezký úterní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 26. kola Primera Division mezi domácím Espanyolem Barcelona a hostujícím Realem Madrid. Obhájce ligového titulu se dostal v posledních týdnech do skvělé formy a je tak značným favoritem dnešního souboje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.