La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Sevilla - 27. srpna 2017   20:15

0:1
(0:0)
Sevilla
84' Ganso  (Mercado)
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri (82. Mora), Bergara (85. Á. Rodríguez), Fajr, Ndiaye – Šibasaki (70. Portillo), J. Molina (C).
E. Martínez – Bruno González, Á. Rodríguez, Portillo, Mora, Molinero, Chuli.
Mallenco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
10039 diváků
Sevilla
S. Rico – Mercado, Kjaer, Pareja (C) (46. Lenglet), Escudero – Pizarro – Navas, Ganso, Krohn-Dehli (69. Sarabia), Nolito – Ben Yedder (64. Muriel).
Juan Soriano – Corchia, Lenglet, W. Montoya, Sarabia, Correa, Muriel.

Getafe – Sevilla: Molina pálí šance o sto šest! Tentokrát selhal v blízkosti Ricovi

Sevilla přehrála Getafe na jeho hřišti tím nějtěsnějším možným rozdílem a raduje se ze svého premiérového vítězství v novém ročníku nejvyšší španělské soutěže. Tři body klubu z Andalusie v 84. minutě vystřelil Ganso.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 20:10.
90+3'
90+2'
Přidat pojistku na vítězství Seville mohl Muriel! Na půlící čáře se hezky zbavil svého strážce a pak už zcela osamocen postupoval na Guaitu, který následnou střelu vykopl nohou.
90+1'
Nastavená doba hry činí tři minuty.
89'
Rohový kop zahrávali také hosté. Po nacvičeném signálu zakončoval Pablo Sarabia, jenž z levé části vápna rozvlnil boční část síťky.
86'
Roh, který následoval, nepatřil mezi nebezpečné.
85'
Mohlo být bleskově vyrovnáno! Jorge Molina (Getafe CF) získal balon na levou stranu pokutového území, ale z úhlu Rica nedokázal prostřelit.
85'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Markel Bergara, přichází Ángel Rodríguez.
84'
Sevilla právě vstřelila branku!
Diváci se konečně dočkali gólu! Mercado od pravého okraje vápna prudce odcentroval balon do pokutového území, odkud ho GANSO tečoval k levé tyči.
82'
Avizovaná výměna v týmu Getafe CF: Mauro Arambarri pustil do hry Sergia Moru.
81'
Trenér domácího týmu připravuje střídání. Dojít by k němu mělo už při nejbližším přerušení hry.
80'
Portillo (Getafe CF) se dopustil útočného faulu.
77'
Domácí se prokombinovali do pokutového území. V jeho pravé straně se do míče opřel Fajr, jehož křižná rána žádnou paseku nenadělala.
75'
Tohle byl nešetrný skluz! Pablo Sarabia (Sevilla FC) za něj vidí žlutou kartu. Na zemi se svíjí Arambarri.
73'
Mercadův pokus hlavou se do statistiky střel nezapočítá. Hráč Seville totiž zakončoval z ofsajdu.
72'
Suárez (Getafe CF) u rohového praporku na útočné polovině fauloval Pabla Sarabiu.
70'
Vystřídal také tým Getafe CF: hrací plochu opustil Gaku Šibasaki a opačným směrem zamířil Francisco Portillo.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Michael Krohn-Dehli, přichází Pablo Sarabia.
67'
Hosté se opět dostali k míči a Nolito si naběhl do levé části vápna, kde nezpracoval těžkou přihrávku.
66'
Nad Nolitem sklapla ofsajdová past a to znamená, že domácí rozehrají nepřímý volný kop.
65'
Guaita (Getafe CF) si pohlídal centr z přímého kopu a potom rozdal balon svým spoluhráčům v poli.
64'
Střídání v týmu Sevilla FC: dohrál Wissam Ben Yedder a místo něj nastoupil do hry Luis Muriel.
63'
Jorge Molina (Getafe CF) obdržel nabídku do pravé části pokutového území, jeho křižná rána se neujala.
61'
Ganso z rohového čtvrtkruhu posadil balon na hlavu Mercada a ten o velký kus minul tyč domácí brány.
60'
Pizarrova přihrávka za záda domácích beků neprošla.
57'
To, že Suárez (Getafe CF) umí vystřelit z uctivé vzdálenosti, je chválihodné. Myslet by měl však na to, že neméně důležitá je také přesnost.
56'
Tam se míče ujal Ndiaye (Getafe CF) a jeho individuální akce byla zastavena jen za cenu faulu.
55'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
53'
Hra se otočila a Bergara (Getafe CF) vybíhal z ofsajdu.
52'
Hosté přeneslu hru doleva, kde operuje Nolito. Ten se ve spolupráci se svými kolegy snaží něco vymyslet.
51'
U půlící čáry se faulem provinil Šibasaki (Getafe CF).
49'
Pochopitelně následoval další roh. Arambarri (Getafe CF) ale žádného ze spoluhráčů neoslovil.
48'
Po Fajrově centru se k odraženému míči dostal Ndiaye a jeho ránu tečoval obránce Sevilli mimo tři tyče.
47'
Fajrův centr zprava srazil obránce na roh. Rozehraje ho domácí tým.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: do druhé půle nenastoupil Nicolás Pareja, nahradil ho Clément Lenglet.
46'
Hráči se vracejí zpátky na hřiště. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Úvodní poločas byl na góly bohužel skoupý. Lépe si v něm vedl celek Getafe, který si vytvořil tři obrovské příležitosti. Ndiaye a Molina v nich však vyhořely, druhý jmenovaný dokonce dvakrát. Sevilla se k pokutovému území dostávala pouze sporadicky a vyslala několikanásobně menší počet střel, než její soupeř.
45+1'
45'
Nolito (Sevilla FC) si při náběhu za obranu dle sudího nepohlídal ofsajdovou linii. Opakované záběry však odhalily, že se o ofsajd v žádném případě nejednalo.
42'
Po odvráceném centru z rohového kopu se do balonu opřel Fajr, avšak hráče před sebou neprostřelil. Hosté pak vyvezli balon ke středovému kruhu.
40'
Sevilla uklidňuje hru kombinací v blízkosti půlící čáry.
37'
Jorge Molina (Getafe CF) se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před Ricem, kterého z úhlu trefil do ramene! V hledišti to jenom zahučelo.
36'
Rico (Sevilla FC) snadno zneškodnil centr ze strany, který před jeho bránu vyslal Suárez.
34'
A totéž se dá konstatovat o pokusu Arambarriho, který ze střední distance přestřelil břevno hostující brány. Práci tak mají podavači míčů.
33'
Zpoza šestnáctky vypálil Mercado (Sevilla FC), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
31'
Defenziva hostujícího mužstva čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
29'
Po jednom z ostřejších soubojů se na zemi ocitl Arambarri (Getafe CF), bude ale schopen pokračovat.
28'
To se zatím nedaří. Centr Jesúse Navase srazil obránce mimo hřiště, následuje tedy autové vhazování.
27'
Hráči Seville navštívili území domácího týmu a rádi by na něm vymysleli nějakou tu kulišárnu.
24'
Jorge Molina (Getafe CF) se provinil útočným faulem.
22'
Z něj už žádné riziko nevzniklo.
21'
Druhou šanci domácího týmu si vytvořil Jorge Molina. Z levé části hranice vápna napřáhl ke střele k bližší tyči, ale Rico se hodil na zem a vyrazil balon na roh.
20'
Ben Yedder (Sevilla FC) zkusil projít přes trojici soupeřů. Ukousl si však příliš velké sousto.
17'
To je neskutečné, co Ndiaye (Getafe CF) neproměnil! Jorge Molina mu adresoval balon přímo před Rica a hráč zakončující z penaltového puntíku trestuhodně přestřelil břevno.
15'
Roh pro Sevillu. Po rozehrávce nakrátko následoval centr na zadní tyč, kde slabě hlavičkoval Mercado. Gólman Getafe neměl sebemenší problém zakročit.
14'
Hosté se znovu pokusili zahrozit dlouhým nákopem, ale ani napodruhé jim to nevyšlo. Proti balonu totiž vyběhl Guaita a odkopl ho do bezpečí.
12'
Myšlenka dobrá, ale co to provedení?! Nolito (Sevilla FC) nezachytil dlouhý pas směřující za záda obránců.
10'
Šibasaki (Getafe CF) ho rozehrál nakrátko.
9'
Na druhé straně si Jorge Molina navedl balon k levému rohu vápna a jeho následný pokus tečoval obránce nad branku. Následuje roh pro Getafe.
8'
Vybojovali ho hosté a Ben Yedder s ním došel až před hranici šestnáctky. Chystal se zakončit, jenomže obranný zákrok Dakonama mu to nedovolil.
7'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí urputné bitvy o míč.
5'
Nolitův centr pozorná obrana Getafe odvrátila do bezpečí. Tohle byla snadná úloha.
4'
Zprava odcentroval balon do šestnáctky Jesús Navas a po zákroku obránce rozehraje Sevilla roh.
2'
Šibasaki vnikl do hostujícího vápna a po kontaktu s Escuderem tam upadl. Penaltu si ale nevymodlil.
1'
Míč do hry uvedli fotbalisté Getafe.
1'
Alberto Mallenco společně se svými asistenty právě přivedl hlavní aktéry zápasu na travnatý porost.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri, Bergara, Fajr, Ndiaye – Šibasaki, J. Molina (C).
Náhradníci: E. Martínez – Bruno González, Á. Rodríguez, Portillo, Mora, Molinero, Chuli.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Pareja (C), Escudero – Pizarro – Navas, Ganso, Krohn-Dehli, Nolito – Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Corchia, Lenglet, W. Montoya, Sarabia, Correa, Muriel.

Rozhodčí: Mallenco.
Právě probíhá rozcvička hráčů obou celků, do zahajovacího výkopu zbývá půlhodina.

Sevilla FC

Sevilla na úvod ligové soutěže hostila barcelonský Espanyol a po remíze 1:1 se s ním rozešla smírně. Vyhrocený závěr duelu nezvládl Banega, ten ostře kritizoval výkon rozhodčího a musel se předčasně pakovat do sprch. V tomto týdnu klub z Andalusie úspěšně bojoval na mezinárodním poli, kde přes turecký Basaksehir prošel do hlavní fáze milionářské Ligy mistrů.
Getafe CF

Nováček LaLigy odehrál své první utkání mezi španělskou elitou na hřišti Athletica Bilbao a vyválčil na něm bod za bezbrankovou remízu. Boj to nebyl vůbec jednoduchý, protože Getafe téměř půl hodiny muselo hrát bez vyloučeného Guerrera. Mužstvo trenéra Bordalase se však semklo a i přes oslabení nerozhodné skóre poctivě ubránilo.
Všem fanynkám a fanouškům španělského fotbalu přeji příjemný nedělní večer. Primera División má na programu 2. kolo a v jeho rámci na sebe narazí Getafe CF a Sevilla FC. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 20:15, Vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.