La Liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Valencia - 3. prosince 2017   16:15

Getafe
66' Bergara
1:0
(0:0)
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Molinero – Mora, Bergara, Arambarri, Ndiaye (72. Fajr) – J. Molina (C) (90+2. Lacen), Á. Rodríguez (79. Olivera).
E. Martínez – Gorosito, Lacen, Jiménez, Olivera, Fajr, Pacheco.
Valencia
Neto – Montoya, Gabriel, Vezo, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia (46. Vidal), Pereira (63. S. Mina) – Zaza, Rodrigo.
Doménech – Nemanja Maksimović, R. Ibáñez, S. Mina, Lato, Vidal, Gil.

SESTŘIH LA LIGY: Getafe - Valencia 1:0

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:12. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 18:11.
Máme tu konec! Dnešní utkání končí velice překvapivou výhrou domácího Getafe 1-0. Domácí celek to měl ještě ztížené tím, že od pětadvacáté minuty hrál bez vyloučeného Arambarriho. To ale vůbec nevadilo, neboť i v deseti lidech dokázali odrážet útočné nápory soupeře. Aby toho nebylo málo, tak se necelých dvacet minut před koncem utkání postaral o jedinou branku Bergara. Valencia tak prohrála svůj letošní první duel.
90+5'
90+5'
Zaza se zničehonic dostal k hlavičce z malého vápna, odkud trestuhodně přestřelil. Zřejmě poslední šance na vyrovnání.
90+4'
Domácí tahají čas, jak je to jen možné. Třeba odchod Moliny z hrací plochy trval zhruba třicet vteřin.
90+3'
Soler vypálil zhruba ze třiceti metrů a jeho ránu reflexivně vyráží Guaita. Důležitý zákrok, nicméně hosté mají k dispozici ještě roh.
90+2'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Mehdi Lacen.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Žlutou kartu dostává Damián Suárez (Getafe CF).
Žlutou kartu dostává Santiago Mina (Valencia CF).
88'
Žlutou kartu dostává Jorge Molina (Getafe CF).
88'
Obětavost domácích fotbalistů je příkladná. Nejdříve dokázal odvráti balón Dakonam, posléze Molina svedl ostrý souboj s Vezem.
87'
Kdepak. Načechraný centr se stal kořistí urostlého Moliny, který tak odvrátil hrozící se nebezpečí. Netopýři ale vydatně svírají svého soupeře.
86'
Parejo režíroval hru ve středu hřiště, načež si za adresáta vybral naběhnuvšího Montoyu. Tomu ukopl balón jeden z domácích a následovat bude roh.
85'
Soler si tak dlouho naváděl balón k centru, až přeci jenom trefil nohu clonícího hráče. Naštěstí pro hosty se míč odrazil zpět k nim.
83'
Žlutou kartu dostává Martín Montoya (Valencia CF).
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky a Valencii se krátí čas. Naopak domácí hráči brání stále na výbornou.
80'
Také domácí příznivci zřejmě pochopili, že jejich miláčci budou potřebovat jejich podporu. Mezitím se na hrací ploše kope rohový kop.
79'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Mathías Olivera.
78'
Tlak začíná pořádně sílit. Gaya to ale před malým momentem neudělal vůbec dobře, neboť se místo centru nechal obrat o balón.
77'
Netopýři se ještě pokusili srovnat skóre z rohového kopu, na který si naskočil Zaza. Italský forvard hlavičkoval v záklonu pouze na horní síť.
76'
To je pech! K rozehrávce se totiž postavil Parejo, jehož ránu dokázal Guaita vyškrábnout alespoň na tyč. Následně se balón odrazil mimo.
75'
Tak pozor, Soler byl totiž sestřelen těsně za pokutovým územím a pro Valencii se naskýtá slušná palebná pozice a zároveň šance na vyrovnání.
74'
Žlutou kartu dostává Ángel Rodríguez (Getafe CF).
74'
Montoya to před malým okamžikem neměl vůbec lehké, neboť musel odehrát padající balón před Ángelem. Nakonec se vše povedlo na jedničku.
73'
Guaita odkopl balón na urostlého Molinu, jenž si podle sudího dělal v souboji prostro v rámci pravidel. Výsledkem je zisk autového vhazování.
72'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Fayçal Fajr.
71'
Ten nic nepřinesl a naopak se hosté dostali k rychlému kontru. Ten taktickým faulem přerušil Amath a pochopitelně z toho je žlutá karta.
70'
Getafe je mnohem nebezpečnější. Tentokráte to zkoušel Molina, který málem prošel až k zakončení. Na poslední chvíli se ale vrátil Gabriel.
69'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Valencia CF).
69'
Damián se rozčiloval na jeden z předchozích zákroků, kvůli kterému má krev v obličeji. Hlavní sudí ho tak vykázal za hrací plochu, což se pochopitelně nelíbí domácímu táboru.
68'
Gaya zkoušel vybruslit z těžké situace, nakonec jeho pád v pokutovém území neznamá odpískání pokutového kopu.
67'
Tak uvidíme, co nám nabídnou nadcházející momenty. Netopýři jsou rázem v úplně jiné situaci a ke kýžené brance budou muset výrazně přidat.
66'
Getafe právě vstřelilo branku!
To jsou věci, domácí se totiž dostávají do vedení! K odraženému míči se za šestnáctkou dostal MARKEL BERGARA, jehož ránu srazil Gabriel mimo Netův dosah. Getafe se i v deseti dostává do vedení!
64'
Poslední minuty jednoznačně přináší nejzajímavější úsek hry v tomto utkání. Není se čemu divit, pokud hosté chtěji zvítězit, budou muset přidat.
63'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Santiago Mina.
62'
Tak tohle už je škoda. Parejo naservíroval načechraný pas na Montoyu, kterému stačilo předložit před prázdnou bránu Rodrigovi. Pravý obránce ale přihrával pouze na paty.
61'
Posléze ještě akce pokračovala a Guaita měl po delší době práci. Skákavá rána ale mířila přímo doprostřed, stav tak zůstává i nadále nerozhodný.
60'
Konečně se hostům podařilo uspořádat kloudnou akci, na jejímž konci byla zpětná přihrávka z kopačky Gayi. Zaza se ale k této nabídce vůbec nedostal.
59'
Všechno špatně. Parejo odcentroval zhruba na malé vápno, kde byl u míče jako první Bergara. Následně bylo pískáno, neboť Zaza se dopustil útočného faulu.
58'
Pereira snad už podruhé dnes podklouzl, i přesto dokázal vybojovat alespoň roh. Pro Valencii v dnešní utkání už třetí.
57'
Domácí fotbalisté nyní skvěle napadají rozehrávku soupeře, který se nemůže dostat k šestnáctce. Momentálně to středem zkouší Parejo.
56'
Hodně teatrálním způsobem si zkoušel vybojovat faul domácí Molina. Ten se podíval směrem k rozhodčímu, nicméně ten nechává pokračovat ve hře.
55'
Zaza sklepl balón na vedle stojícího Rodriga, kterému se ale nepodařilo roztáhnout hru na Solera. Hra se tak přelévá na druhou stranu.
54'
Dakonam si nekomplikoval život a místo kloudné rozehrávky zvolil razantní odkop až na Molinu. Ten byl ale v poklidu odstaven od balónu.
53'
Žlutou kartu dostává Djené Dakonam (Getafe CF).
53'
Jako bych to snad zakřikl! Do sólového úprku se totiž řítil Ángel, jenž celou situaci zakončil ke vzdálenejší tyči. Jeho ráně ale chybělo pár čísel.
52'
Úvodní minuty se nesou v podobném duchu, jako celý první poločas. Sledujeme celkem nezáživnou podívanou, které chybí větší šance.
51'
Vypadalo to, že po Ángelově hlavičce se bude zahrávat rohový kop, hlavní sudí je ale opačného názoru. Neto bude vykopávat od branky.
50'
Už se zase nehraje. Tentokráte má zdravotní problémy Amath, který byl faulován Vidalem. Domácí mají k dispozici standardku z hlouby pole.
49'
Soler roztáhl hru na pravou stranu na Montoyu, který nevyzrál proti dvojici protihráčů. Na opačné straně zakončoval Amath pouze doprostřed.
48'
Hned z kraje druhého dějství zkoušel Gaya nalézt svým pasem doposud hodně nevýrazného Rodriga. Ten za míčem sice spěchal, i tak na něj ale nedosáhl.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Nacho Vidal.
46'
Máme za sebou první poločas, který sice nenabídl žádnou branku, nicméně jsme sledovali další zajímavé momenty. Domácí záložník Arambarri si už po pětadvaceti minutách hry nechal dát červenou kartu a Valencie má ještě celý druhý poločas na to, aby využila početní výhodu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Na hranici ofsajdu si počíhal na padající balón Molina, který v pádu zakončoval přeci jenom daleko od branky. Neto se pouze ohlédl.
41'
Ángel se dokázal protáhnot kolem Montoyi, jeho úprk byl ale sražen. Damiánova rozehrávka rohu mířila na přední tyč, kde se Bruno nedostal ideálně k zakončení.
40'
Rodrigo nešťastně zaškobrtl o nohu Bergary a v tuto chvíli je pískáno ve prospěch Getafe. Domácí okamžitě rozehráli nabízenou standardku.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
38'
Do pokutového území Getafe přiletělo hned několik centrů, ten poslední z kopačky Montoyi skončil až v rukavicích pozorného Guaity.
37'
Molinero si nekomplikoval život a míč raději odpravil na tribunu. Solerovo napadání tak přineslo kýžený úspěch, hosté budou vhazovat.
36'
Tak nakonec úplně jinak. Pereira byl lehce zasažen rukou do obličeje, což zapříčinilo pád na trávník. Nešťastný moment pro oba zúčastněné.
35'
Parejo nádherně nalezl na hranici šestnáctky Pereiru, který si při zpracování míče přivodil nějaké menší poranění. Na nic vážného to ale nevypadá.
34'
Po tomto faulu zahrával Damián standardní situaci z pravé strany. Na jeho lehký bochánek si nejvýše vyskočil Soler, který odpravil míč do bezpečí.
33'
Tak teď se mohlo klidně červenat i na opačné straně. Již se žlutou kartou hrající Kondogbia šel do hlavičkového souboje hodně ostře.
29'
Celkem nenápadný Zaza zkoušel sklepnout balón na útočného parťáka Rodriga, což mu vůbec nevyšlo. Míč se dostal až za postranní čáru.
28'
Netopýři okamžitě sevřeli svého protivníka a výsledkem je další faul. Nedovoleným zákrokem se prezentoval vracející se Portillo.
27'
První poločas nabízí určitě hodně zajímavé momenty. V tuto chvíli budeme určitě všichni zvědavi, jak si domácí poradí s početní nevýhodou.z
26'
Aby toho nebylo málo, k další rozehrávce volného kopu se postavil Parejo, který i tentokráte střílel velmi dobře. Guaita byl opět na svém místě.
25'
Tak pozor, na hřišti se v tuto chvíli dějou věci. Arambarri se dopustil likvidačního faulu na Montoyu. To by nebylo ještě tak hrozné. Domácí záložník ale v tu dobu už jednu žlutou měl a logicky tak přichází karta červená.
25'
Domácí hráči se už, už radovali ze vstřelené branky, jejich radost jim ale překazil praporek pomezního. Dle opakovaného záběru ale správné rozhodnutí.
24'
Z následné standardky nic nebylo, i přesto se ale domácí dostanou ještě k rohu. Montoya se totiž jako poslední dotkl balónu.
23'
Na hřišti to začíná pořádně vřít. Dalším hráčem, kdo uviděl žlutou kartu byl Kondogbia, jenž neměl s protihráčem žádné slitování.
22'
Pokus číslo dva. Parejo to opět zkoušel z přímého kopu a i tentokráte se proti jeho technické ráně blýskl Guaita. Valencie ale zůstává u balónu.
21'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
21'
Getafe se ještě dostalo k rozehrávce rohového kopu, jenž doplachtil přesně do prostoru, kde se pohyboval Neto. Brazilský strážce tyčí ihned zahájil kontr.
20'
Moc nechybělo a Diedhiou se dostal do velké šance. Na poslední chvíli ale zasáhl Vezo, jenž si všiml blížící se ho nebezpečí.
19'
Netopýři se tak dostali k rohovému kopu, jenž nepřinesl žádný nebezpečný moment. Bývalý brankář Valencie Guaita tak bude odkopávat od branky.
18'
Ze vzdálenosti jednatřiceti metrů se exekuce chopil kapitán Parejo, který to zkoušel přímo na bránu. Míč před brankářem ještě skočil, což Guaita trochu podcenil a pouze vyrazil míč do zámezí.
17'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte na zemi skončil Rodrigo, kterého nedovoleným zákrokem fauloval Bruno. Hosté mají k dispozici standardku.
16'
Gayovi v nejméně vhodný moment podklouzla noha, což vedlo ke ztráte míče. Damián se tak zadarmo dostane k autovému vhazování.
15'
Parejo zkoušel nakopnout balón z vlastní poloviny. Myšlenka to sice byla dobrá, nicméně realizace už o něco pokulhávala.
14'
Portillo zřejmě šel do Pereiry šlapákem, hlavní arbitr ale nechal pokračovat ve hře. Getafe se ale nedokázalo dostat přes val protihráčů.
13'
Žlutou kartu dostává Francisco Molinero (Getafe CF).
13'
Pereira si tělem dokázal pokrýt balón a následně také vybojovat autové vhazování. To za malý okamžik provede pravý bek Gaya.
12'
Gaya zkušeně pohlídal pohyb míče za brankovou, načež do něj tvrdě zajel napadající Molina. Vše se ale obejde bez žlutého varování.
11'
Byl to opět portugalský obránce, kdo musel odvracet hrozící nebezpečí. Domácí se tak dostali k rohovému kopu, který pro změnu odkopl pryč Soler.
10'
Úvodní minuty přináší řadu nepřesností. Nejdříve se Suárezův nákop dostal do jiného prostoru, posléze Vezo odklidil balón pouze do zámezí.
9'
Kondogbia byl při snaze odkopnout balón faulován, což uviděl i hlavní rozhodčí a je tak pískáno ve prospěch hostujícího celku.
8'
Na opačné straně se Getafe dostalo k rychlému kontru, po kterém opět zakončoval Molina. Jeho rána tentokráte vystoupala vysoko nad.
7'
Bývalý hráč Barcelony Montoya to zkusil kolmici z vlastní poloviny, jeho nabídku ale vůbec nepochopil Rodrigo. Navíc přihrávka byla velice nepřesná.
6'
Portilovo přenesení hry mířilo na Diedhioua, před kterým včas zasáhl Montoya. Valencie se ale rychle zbavila kulatého nesmyslu.
5'
Molina se dostával v šestnáctce do zakončení, jeho střela ale byla sražená. Následně rozhodčí nechal plynout hru po zákroku na Bergaru.
4'
Zaza operoval zády brance a navíc až u postranní čáry. Včasným dostoupením se tak prezentoval Diedhiou, jenž odpravil míč do zámezí.
3'
Damián si sebíhal na přenesení hry, který ale nezastihl na hrací ploše. K míči se tak vrací hosté, jenž se dostanou k volnému kopu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Molinero – Mora, Bergara, Arambarri, Ndiaye – J. Molina (C), Á. Rodríguez.
Náhradníci: E. Martínez – Gorosito, Lacen, Jiménez, Olivera, Fajr, Pacheco.

Valencia CF: Neto – Montoya, Gabriel, Vezo, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Pereira – Zaza, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Nemanja Maksimović, R. Ibáñez, S. Mina, Lato, Vidal, Gil..
Valencia CF

Na opačné straně stojí znovuzrozená Valencia, která pod novým trenérem předvádí náramný fotbal, což se pochopitelně promítlo na postavení v tabulce. Valencia se zatím nachází na druhém místě a po dlouhých letech atakuje první pozici. Nicméně na vedoucí Barcelonu ztrácí čtyři body, přičemž s katalánským celkem hrála Valencia v minulém kole. Výsledkem byla remíza 1-1, což ani jednomu celku nezajistilo pohyb v tabulce. Netopýři se můžou chlubit velmi údernou útočnou vazbou, která v lize zatím nastřílela třiatřicet branek.
Getafe CF

Fotbalisté Getafe se po jednoleté odmlce vrátili zpět do španělské nejvyšší soutěže a pro letošní ročník si dali jediný cíl – záchranu. Madridský celek se zatím pohybuje ve spodní polovině tabulky, konkrétněji to je dvanáctá pozice. Getafe se nachází ve velmi slušné formě, přičemž z pěti posledních ligových utkání prohrálo pouze v jediném. Getafe se opírá o střelecké služby útočníka Ángela, jenž je zatím se šesti brankami nejlepším střelcem svého celku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Getafe CF a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.