La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Barcelona - 23. září 2017   20:45

0:3
(0:1)
Barcelona
17' Aday (vl.)  • 48' Iraizoz (vl.)  • 69' L. Suárez  (Roberto)
Girona
Iraizoz – Juanpe, Espinosa, Ramalho – Maffeo (79. Moreno), Aleix Garcia, Pons, Aday (69. Mojica) – Portugués, Olunga (60. Kayode), Douglas Luiz.
Bono – Mojica, Granell, Stuani, Moreno, Kayode, B. García.
José Sánchez – Roberto Alonso, José Gallego, Iván Muñoz
Estadio Municipal de Montilivi, Girona
13 305 diváků
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba – Rakitić, Paulinho (67. Busquets), Iniesta (81. Denis Suárez) – Aleix Vidal (81. A. Gomes), Messi, L. Suárez.
Cillessen – Piqué, Busquets, Denis Suárez, Alcácer, Digne, A. Gomes.

SESTŘIH La Ligy: Girona - Barcelona 0:3. Rozhodly vlastní góly

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 13 305 diváků!
Barcelonu dnes trápily především ofsajdy, připsala si jich za zápas úctyhodných 14! Hned v několika z nich pak byl Lionel Messi.
Souboj dvou katalánských celků je u konce. Barcelona zvítězila 3:0 po vlastních gólech Adaye, Gorky Iraizoze a trefě Luise Suáreze, který si připsal druhou branku v sezóně. Barcelona sice nepodala takové gólové hody a asi ani výkon, jaký byl očekáván. Zápas si však pohlídala, Gironu až na pár výjimek k ničemu nepustila a vítězí 3:0, čímž si upevňuje svou pozici na prvním místě v tabulce.
90+3'
90+3'
Lionel Messi obdržel dlouhý balón do běhu, nicméně jej chytil a ještě v závěru nasadil jesle obránci Girony a pokoušel se tak přihrát Denisovi Suárezovi, který však balón nestihl.
90+2'
Lionel Messi byl faulován kousínek před vápnem Girony. Kopal se tak volný přímý kop, který zahrával právě Lionel Messi. Míč však letěl nad břevno branky Gorky Iraizoze.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Z ostrého úhlu zkoušel centrovat Cristiano Portugués, nicméně jeho centr si vzal do rukavic Marc-André ter Stegen.
89'
Utkání už se tak jako spíše dohrává. U míče je sice Girona, nicméně nikam se moc nežene.
88'
Z dálky to zkoušel Pere Pons. Jeho rána ovšem letěla vysoko nad svatyni Marca-Andrého ter Stegena, který se tak ujímá výkopu.
87'
A onen rohový kop se domácím moc nepovedl, neboť z něj nedokázali ohroti branku ter Stegena. Následoval však další, kde nejprve pálil Mojica a následně po nůžkách Portuguése míč minul branku ter Stegena!
86'
Marc-André ter Stegen se musel mít na pozoru před hlavičkou Olarenwajua Kayodeho. Nicméně Sergi Roberto na poslední chvíli tečoval míč mimo na rohový kop pro Gironu.
85'
Rychle se dopředu zničehonic dostal Luis Suárez, jenže než stihl nahrát svému jmenovci Denisovi, či Lionelovi Messimu, tak byl Ramalhem obrán o míč.
84'
A znovu to byl Olarenwaju Kayode, který chtěl obrat Ivana Rakitiće o míč, jenže během toho sám upadl. Rakitić pak přes Denise Suáreze stihl rozehrát nový útok.
83'
Olarenwaju Kayode si nabíhal do šance a snažil se obehrát Sergia Busquetse. Nicméně kousek před brankou ter Stegena s míčem paradoxně on fauloval Busquetse skluzem a vidí tak žlutou kartu.
82'
Po rozehrání onoho volného přímého kopu se dostal k míči Jordi Alba, který hned zapojil přihrávkou do hry Andrého Gomese.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Denis Suárez.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází André Gomes.
80'
Johan Mojica bránil Aleixe Vidala na polovině Barcelony moc tvrdě a píská se tak faul. Před rozehráním volného přímého kopu nás však čeká dvojí střídání.
79'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Marlos Moreno.
78'
Mojica se dostal dopředu a rozhodl se pálit! Jeho ránu však Javier Mascherano ve skluzu vyrazil na rohový kop, až se přitom lehce poranil, když spadl Mojicovi pod nohy.
77'
Dlouhou přihrávku Aleixe Garcii na Kyodeho zastavil na poslední chvíli Samuel Umtiti, který následně našel Lionela Messiho na opačné straně hřiště.
76'
Andrés Iniesta hledal Jordiho Albu přízemním centrem, jenže míč si vzal Juanpe a dlouhým centrem zahajuje atak Girony.
75'
Lionel Messi v pokutovém území nedokázal posunout balón na Ivana Rakitiće a vrátil jej tak Sergiu Busquetsovi, jehož rána však byla blokována obranou Girony.
74'
Podél postranní čáry se připravuje na vstup do zápasu Denis Suárez. Nyní však čeká na přerušení, jelikož Barcelona kombinuje na polovině soupeře.
73'
Luis Suárez mohl přidat další branku, jenže při centru Samuela Umtitiho stál v ofsajdu, což neuniklo pomeznímu sudímu, který ofsajd odpískal.
72'
Sergio Busquets zachytil balón Johana Mojicy a následnou přihrávkou na Lionela Messiho se pokoušel rozjet nový útok, nicméně to se mu nepovedlo.
71'
Míče se však zmocnila Girona, která ovšem aktuálně působí převážně na své polovině.
70'
Po rozehrání se k míči dostává Barcelona, který přechází dopředu ve snaze upevnit si vedení.
69'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hned po střídání domácích se však prosazují hosté a tentokrát to není vlastní gól! Sergi Roberto uvolnil do samostatného úniku LUISE SUÁREZE, který Gorku Iraizoze prostřelil bez potíží – 0:3!
69'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aday, přichází Johan Mojica.
68'
Rohový kop Girony musel Javier Mascherano odhlavičkovat pryč. Míč chtěl poslat na Sergia Busquetse, jenže místo toho si jej vzal Pere Pons. Jeho rána však nebyla úspěšná.
67'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Sergio Busquets.
66'
Po faulu na Ivana Rakitiće zahrávala Barcelona volný přímý kop z vlastní poloviny, který rozehrála přihrávkou a pomalu přechází dopředu.
65'
Blaugranas znovu získali míč a Jordi Alba se snažil poslat jej na Luise Suáreze. Místo toho však namazal Juanpemu.
64'
Portuguésův pas na Kayodeho taktéž neprošel přes Jordiho Albu a dopředu tak mohla jít Barcelona, to by se jí to však muselo povést.
63'
Na hřišti se toho celkově moc neděje. Javier Mascherano nyní zastavil chabý centr Ramalha na Kayodeho tím, že balón odhlavičkoval mimo vyznačené území hřiště.
61'
Sergi Roberto vyslal do akce Luise Suáreze, který byl však v ofsajdu. To se mu moc nelíbilo a tak zlostí zakopl balón, což se zase nelíbilo hlavnímu sudímu, který Suárezovi domlouvá.
60'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Michael Olunga, přichází Olarenwaju Kayode.
59'
Ani Luis Suárez se následně nedostal k balónu a míč se tak přes Samuela Umtitiho dostal až k ter Stegenovi.
58'
Andrés Iniesta získal balón ve středu hřiště a hledal Paulinha, který měl dobrý výhled na Messiho. Bohužel pro hosty však míč neprošel přes Espinosu.
57'
Míč se dostal až na Aleixe Garciu, jenže ten nedokázal usměrnit balón do sítě. Následovat tak bude výkop ter Stegena.
56'
Portugués vybojoval další rohový kop na polovině FCB a za hlasitých ovací se všichni hráči Girony sbíhají do pokutového území.
55'
Po rohovém kopu hlavičkoval Michael Olunga a jeho střelu jen tak tak zachytil Marc-André ter Stegen!
53'
Girona se stále tlačí dopředu a pokouší se ohrozit branku Barcelony. Ta dnes rozhodně nehraje tak, jako ve vloženém kole.
52'
Ivan Rakitić v rychlém přechodu do útoku fauloval Douglase Luize a z volného přímého kopu z velké dálky se zkoušel prosadit Aday, jenže nemířil přesně.
50'
V další akci se ocitli domácí! Míč však lízl pouze horní síť. Po ter Stegenově rozehrávce vede nový útok Barcelony Paulinho.
48'
Po rozehrání volného přímého kopu se Barcelona dostala dopředu. Zde si Aleix Vidal naběhl do dost ostrého úhlu a nádhernou patičkou poslal míč do sítě za pomoci gólmana! Balón byl sice původně zamýšlen jako přihrávku Suárezovi, ale ten stínil GORKOVI IRAIZOZOVI, který se balónu dotkl jako poslední a míč tak prošel od gólmana až do sítě – 0:2!
47'
Lionel Messi si nabíhal na dlouhý pas za obranu, jenže nedokázal oběhnout vyběhnutého Iraizoze!
46'
Druhý poločas rozehrála hostující Barcelona. Javier Mascherano přes Sergiho Roberta hned rozehrává první útok.
46'
Je za námi první poločas. Barcelona vede zásluhou vlastního gólu od Adaye na půdě Girony 1:0 po prvním poločase. Po vstřelení branky se však Barcelona poměrně zatáhla a žádnou větší šanci si již nevytvořila. Uvidíme, jak se to všechno vyvine ve druhém poločase. V takovýchto zápasech Barcelona obvykle dominuje jak herně, tak skórem.
45'
45'
Sergi Roberto získal balón a centroval na Paulinha, jenže jeho úmysly domácí gólman přečetl a balón získal do svých rukavic.
44'
Tedy alespoň byla do doby, kdy Javier Mascherano poslal balón do prostoru nikoho a získal jej tak Gorka Iraizoz, který hned poslal své spoluhráče dopředu. Zde skončila akce zásahem míče do obličeje Samuela Umtitiho.
43'
Následný volný přímý kop se ovšem hostům moc nepovedl. To však nezměnilo fakt, že je Barcelona i nadále u míče.
42'
Rozhodčí byl nyní nucen udělit další žlutou kartu domácímu hráči. Konkrétně to za faul na Sergiho Roberta odnesl Aday.
41'
A rázem z toho byla šance na straně domácích! Douglas Luiz poslal centrovaný míč na Cristiana Portuguése, jehož hlavička minula branku ter Stegena pouze o pár desítek čísel.
40'
Lionel Messi odcentroval do šestnáctky v dobré víře, že někdo míč odhlavičkuje do sítě. Místo toho si však na balón vyskočil Gorka Iraizoz a v pohodě jej lapil.
39'
Andrés Iniesta se tlačil dopředu, jenže byl nehezky faulován Ponsem. K volnému přímému kopu běží Lionel Messi.
37'
V šanci se pro změnu nyní ocitl Paulinho, jehož hlavička po rohovém kopu letěla však nakonec mimo domácí svatyni!
36'
Ke střele se z velké dálky dostal Ivan Rakitić po gironské chybě ve středu hřiště a vyslal tak krásnou točenou střelu, která letěla těsně mimo!
35'
Následně Pablo Maffeo získal balón a zpětnou přihrávkou na Gorku Iraizoze pomalu rozjíždí nový útok Girony. Domácí celkově předvádí podobný výkon, jako ten, který předvedli proti Atléticu Madrid. Zkrátka a dobře nejsou vůbec zalezlý.
34'
Jordi Alba se dostal k míči v šestnáctce Girony po volném přímém kopu a tváří v tváří s Gorkou Iraizozem poslal míč pouze do domácího brankáře! Ten si tak připisuje další parádní zákrok.
33'
Portugués zkoušel přihrávkou uvolnit Olungu, jenže opět skvělý Samuel Umtiti mu tento úmysl překazil.
32'
Luis Suárez ztratil míč a dopředu tak mohla jít Girona. Rozjíždějící se útok domácího celku však překazil Ivan Rakitić, který následně přihrávkou na Umtitiho uklidňuje hru.
31'
Aleix Vidal krásnou přihrávkou vyslal do akce Sergiho Roberta, který ještě se snažil nalézt Lionela Messiho. Ten sice tentokrát nebyl v ofsajdu, místo toho však Roberto přihrál Juanpemu.
30'
Ivan Rakitić krásným centrem našel Lionela Messiho, který byl však znovu v ofsajdu. To je vcelku neobvyklé, tolik ofsajdů u jediného hráče za tak krátkou dobu.
29'
Jonás Ramalho dokázal udržet balón na kopačkách Girony a svým následným pasem na Pereho Ponse se snažil rozvinout nějaký ten nový útok, jenže to mu překazil Samuel Umtiti.
27'
Paulinho zůstal ležet na zemi po zákroku Adaye. Hosté se dožadují udělení žluté karty, rozhodčí je však jiného názoru. Paulinho ovšem v zápase pokračovat bude.
26'
Opětovně byl Lionel Messi nachytán v ofsajdu. Argentinský mág má na to dnes tedy opravdu smůlu.
25'
Lionel Messi se zničehonic ocitl ve středu hřiště a centroval na nabíhajícího si Jordiho Albu. Ten ovšem míč nakonec nestihl a Gorka Iraizoz tak bude odkopávat od své svatyně.
23'
Pablo Maffeo opětovně bránil až moc tvrdě a rozhodčí jej za to odměnil žlutou kartou.
22'
Luis Suárez se snažil projít přes vracejícího Jonáse Ramalha, jenže neúspěšně a dopředu tak mohli jít domácí. Jejich akce měla vrcholit střelou Michaela Olungy, ten než se však rozhoupal, tak mu balón zkušeně odebral Javier Mascherano.
21'
Navýšit na 0:2 chtěl nejspíše ze samostatného úniku Lionel Messi, jenže vyběhl na přihrávku Sergiho Roberta moc brzo a byl tak nachytán v ofsajdu.
20'
Paulinho získal ve středu hřiště míč a technickou přihrávkou dozadu na Umtitiho trochu uklidňuje hru. Nicméně i tak se dopředu derou hosté z Barcelony.
19'
Aleix Vidal si naběhl dopředu a chtěl ještě přihrávat Messimu, nicméně to byl opětovně Juanpe, kdo mu to překazil.
17'
Tentokrát se už však hosté prosadili. Po rohovém kopu pálil Jordi Alba a jeho střelu si srazil do vlastní branky ADAY. Gorka Iraizoz se natahoval marně – 0:1!
17'
Po faulu na Paulinha se kopal volný přímý kop. Lionel Messi se postavil ke standardní situaci a dalekonosnou ránou pořádně protáhl Gorku Iraizoze, který si však připsal parádní zákrok!
16'
Luis Suárez se chytá za hlavu, neboť spálil opravdu velkou šanci! Naběhl si do šestnáctky, obešel Iraizoze a ještě se snažil vrátit míč na Messiho, jenže přihrával nepřesně a z celé akce tak sešlo.
15'
Aleix Vidal si naběhl do šestnáctky, zastavil si míč a chtěl jej poté patičkou dát na Paulinha. Ten byl však v ofsajdu, čehož si pomezní sudí všiml a správně jej odpískal.
14'
Na druhé straně se do šance dostal Paulinho, jenže jeho přihrávka na Messiho neprošla přes Juanpeho.
13'
Marc-André ter Stegen předvedl dva skvělé zákroky za sebou! Nejprve vyrazil střelu Douglase Luize a následně i dorážku Olungy, který byl však v ofsajdu a hypotetický gól by tak platit nemohl.
12'
Pablo Maffeo zřejmě dostal instrukce bránit Lionela Messiho za každou cenu, neboť toto byl jasný faul. José Sánchez však kartu Maffeovi neudělil.
11'
Garciův rohový kop se snesl až na hlavu Ponse, jenže toho přehlavičkoval Javier Mascherano, který tak poslal míč pryč na druhou stranu.
10'
Sergi Roberto udělal chybu v rozehrávce a pálit tak mohl Aleix Garcia. Jeho ostrá rána však letěla mimo branku ter Stegena, jelikož byla tečována Mascheranem.
9'
Andrés Iniesta našel Luise Suáreze v pokutovém území. Uruguayský útočník se ovšem šeredně ukopl a míč poslal opravdu hodně mimo.
8'
Volného Andrése Iniesty si všiml Paulinho a tak na něj odcentroval, jenže středopolař katalánského giganta byl v ofsajdu.
7'
I po této akci se ovšem drží u míče hostující hráči Barcelony. Pablo Maffeo však na chvíli dokázal zastavit akci Blaugranas.
6'
Luis Suárez si nabíhal na přihrávku, jenže byl faulován Bernardem Espinosou a kopal se tak volný přímý kop. Ten Samuel Umtiti rychle rozehrál na Lionela Messiho, který byl v blízkosti Iraizoze. Míč si však zpracovat nedokázal.
5'
Další akci hostů ukončil pomezní sudí, který odhalil Lionela Messiho v ofsajdu. Dopředu tak jde Girona.
4'
Javier Mascherano vyslal do akce Aleixe Vidala, který v bezprostřední blízkosti branky domácích hledal ještě Luise Suáreze, nicméně tento míč dokázal Gorka Iraizoz zachytit.
3'
Po přihrávce od Ivana Rakitiće se strhla hra u vápna Barcelony. Do kombinační hry zde se zapojil i Marc-André ter Stegen. Po následné rozehrávce zůstal na zemi ležet Javier Mascherano, kterému na nohu dupl Michael Olunga.
2'
Sergi Roberto zachytil dlouhou přihrávku od Jordiho Alby a následným posláním míče na Andrése Iniestu zakládá první útok FC Barcelony.
1'
Utkání rozehrála Girona. Konkrétně je u míče Jonás Ramalho, který delší přihrávkou posílá dopředu Adaye.
1'
Různě po stadiónu jsou k vidění vlajky Katalánska. Katalánské "derby" zde bylo hodně očekávané.
Hráči právě vchází na trávník zaplněného Estadia Municipal de Montlivi. Utkání samotné začne za chvíli.

Girona FC: Iraizoz – Juanpe, Espinosa, Ramalho – Maffeo, Aleix Garcia, Pons, Aday – Portugués, Olunga, Douglas Luiz.
Náhradníci: Bono – Mojica, Granell, Stuani, Moreno, Kayode, B. García.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba – Rakitić, Paulinho, Iniesta – Aleix Vidal, Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Piqué, Busquets, Denis Suárez, Alcácer, Digne, A. Gomes.

Rozhodčí: José Sánchez – Roberto Alonso, José Gallego, Iván Muñoz.
FC BARCELONA

Svěřencům Ernesta Valverdeho se daří. Po výbuchu ve Superpoháru Španělska přišla rapidní zlepšení výkonů a Blaugranas jsou zaslouženě první s náskokem dvou bodů na druhou Sevillu a náskokem úctyhodných sedmi bodů na osmý Real Madrid! To po pěti zápasech není moc obvyklá situace. Barcelonští vstupují do zápasu jako jasní favorité, čemuž napomáhá i fakt, že v týdnu ve vloženém kole devastovali SD Eibar 6:1! Celý tento zápas řídil Lionel Messi, který vstřelil hned 4 góly a s devíti přesnými zápasy je tak jednoznačným momentálním králem střelců letošní La Ligy. Potěšující pro fanoušky Barcelony může být i fakt, že devět Messiho branek se rovná devíti brankám celého Realu Madrid v aktuálním ročníku.
GIRONA FC

Nováček španělské nejvyšší soutěže vstoupil do sezóny dost nečekaně. Hned v prvním kole přivítal doma Atlético Madrid a očekáváno bylo ledasco, nicméně Girona hrála opravdu pohledný fotbal a dlouhou dobu sahala po vítězství 2:0, nicméně Atlético stihlo vyrovnat na 2:2. Celkově se však Girona drží mimo sestupové příčky na patnáctém místě s pěti body, což jim činí ztrátu deseti bodů právě na první Barcelonu. Girona však v září ještě v lize nevyhrála, tak uvidíme, jestli se ji to podaří napravit dnes.
Příjemný sobotní večer přeji všem u sledování španělské La Ligy! V dnešním zápase nás čeká souboj dvou katalánských celků! Girona totiž přivítá doma FC Barcelonu. Tímto utkáním vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.