La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Bilbao - 4. února 2018   18:30

Girona
7' Portugués  • 64' Stuani (Portugués)
2:0
(1:0)
Girona
Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons, Granell, Mojica – Portugués (90. Aleix Garcia), B. García (83. Timor) – Stuani (81. Olunga).
Iraizoz – Aday, Aleix Garcia, Muniesa, Timor, Olunga.
Bilbao
Herrerín – Yeray, Núñez (61. Aduriz), I. Martínez – Lekue, Etxebarria, Iturraspe, M. Rico, Lopez – Raúl García, I. Williams.
Arrizabalaga – Aduriz, Etxeita, San José, Vesga.

SESTŘIH LA LIGY: Getafe - Leganés 0:0

Je konec dnešního střetnutí a domácí se radují ze zasloužené výhry 2:0. Ve druhé části jsme viděli opět jednu branku a znovu se o ní postaral Stuani. Girona byla po většinu zápasu lepším týmem. Bilbao se sice snažilo, ale dnes nedokázalo překonat výbornou obranu soupeře.
90+3'
90+3'
Opět to hosté zkouší přes dlouhé nákopy do vápna. To ale ke kýženému úspěchu nevede.
90+2'
Nastavují se celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Už už to vypadalo, že se Olunga dostane do brejkové situace, jenže nakonec ho zastavil ofsajd.
90'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Aleix Garcia.
88'
Domácí se dostávají na útočnou polovinu. Kombinují a nechtějí soupeře půjčit k míči.
87'
Další centr, který mířil do šestnáctky Girony. Balón opět směřoval mimo hrací plochu, a kopat se tak bude jen od brány.
86'
Ostrý centr směřující ke vzdálenější tyči branky Bona se pokoušel zužitkovat Lopez. Ten ale na balón nedosáhl.
85'
Nevypadá to, že by se stalo ještě něco překvapivého. Defenzíva Girony brání opravdu skvěle celý prostor před bránou.
84'
Mojica se postavil do cesty Lekueovi. Odstavil ho od balónu a míč nechal doputovat za čáru. Domácí budou vhazovat.
83'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází David Timor.
82'
Balón nebezpečně poskakoval před pokutovým územím domácích. Willliams se nicméně k zakončení nedostal.
81'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Michael Olunga.
79'
Domácí měli k dispozici zajímavou standardní situaci. Střela Granella mířila ke vzdálenější tyči, avšak nakonec zamířila vedle.
78'
Protečovaný balón z nohy Garcii skončil až v náruči Bona. Ten samozřejmě s rozehrávkou otálí, aby ušetřil cenné vteřiny.
77'
V této fázi hry je Bilbao lepším týmem. Je to dáno i tím,že Girona už se převážně soustředí jen na defenzívu.
76'
O pár vteřin později se Williams dostával do zajímavé pozice. Ovšem i jeho zastavila ofsajdová past.
75'
Ačkoliv Garcia dokázal zachytit přihrávku v šestnáctce, zakončovat nemohl, protože ho zastavil ofsajd.
74'
Williams se dostal ke střele z prostoru malého vápna. Svým pokusem po zemi našel jen kopačku clonícího protihráče.
73'
Herrerin byl pod tlakem útočícího Stuaniho. Hostující brankař si ale dokázal poradit a odkopem poslal míč k protější straně.
72'
Athletic Bilbao už pomalu musí začít riskovat. Přeci jen čas kvapí a hosté prohrávají o dva góly. Musí vrhnout své síly do závěrečného náporu.
70'
Vzápětí centroval Lekue ke vzdálenější tyči. Williams ještě vracel před branku, ale žádné zakončení z toho nebylo.
69'
Následně sice pálil z voleje ze střední vzdálenosti Itturaspe, avšak tento pokus nebyl povedený.
68'
Na výsledku se nic nezměnilo ani po rohovém kopu hostů. Míč skončil v náruči Bona.
67'
V útočné fázi se dnes Bilbau prostě nedaří. Je to dáno i tím, že Girona výborně brání prostor před vlastním vápnem.
66'
Rychlý přechod na útočnou polovinu vysunul Lopeze k rohovému praporku. Zmiňovaný hráč byl pod tlakem a následně o míč přišel.
65'
V této chvíli už to bude mít Bilbao mnohem těžší. Nicméně času je ještě poměrně dost, a stát se může cokoliv.
64'
Girona právě vstřelila branku!
A je to už o dva góly, a opět se prosazuje CRISTHIAN STUANI.Ten zužitkoval výbornou přihrávku na zadní tyč, z kopačky Portua a hlavou nekompromisně usměrnil balón za záda brankáře.
62'
Je za námi hodina hry. Bohužel, ve druhé části nejsme svědky nějakého kvalitního fotbalu. Hraje se poměrně dost opatrně.
61'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai Núñez, přichází Aritz Aduriz.
60'
Držení míče: 62% – 48%.
59'
Girona zahrávala zajímavou standardní situaci. Před pokutovým územím zůstal Stuani sám, jenže z bezprostřední blízkosti trefil hlavou pouze břevno.
58'
Žlutou kartu dostává Unai Núñez (Athletic Bilbao).
57'
Letící balón do šestnáctky domácích, se pokoušel zužitkovat García. Opět se ale k míči nedostal.
56'
Portu dostal v hlavičkovém souboji loktem do hlavy. Rozhodčí tento souboj neviděl,a tak se hraje dál.
55'
Lopez šel trochu zbytečně do souboje u postranní čáry. Hosté tak přišli o vhazování a rozehrávat bude soupeř.
54'
Hosté to zkoušejí přes dlouhé nákopy, avšak ty zatím nevedou k úspěchu. Girona se velmi dobře brání.
53'
Následovala rychlá protiakce domácího celku, jenže centr Maffea byl v poslední chvíli zblokován.
52'
Williasm si sbíhal podél pravé strany na centr. Ten ale zachytil pozorný Ramalho.
51'
Vzápětí se Itturaspe dopustil útočného faulu. Athletic Bilbao bude rozehrávat z prostoru středového kruhu.
49'
Dlouhá rozehrávka z nohy Rica skončila pouze na hlavičce bránícího Ponse.
48'
Zatím se na začátku druhého dějství hraje hodně opatrně. Hráči se těžce vracejí zpět do tempa.
47'
Žlutou kartu dostává Pablo Maffeo (Girona FC).
46'
Domácí šli do vedení již v 7. minutě, když využil penaltu Portugués. Následně se Athletic Bilbao herně zlepšilo, ale žádnou šanci si vypracovat nedokázala. Naopak v závěru druhého poločasu mohl navýšit vedení Malfeo, ale jeho rána skončila jen na břevně.
45'
45'
V úvodu se nastavovat nebude.
44'
Hodně prší a zhoršuje to hrací podmínky. Trávník je hodně promáčený a hráči na něm často kloužou, jak na ledu.
43'
Ačkoliv se Bilbao velmi rychle dostalo zpět na útočnou polovinu, tak následná rána Williamse z vápna neměla přesné parametry.
42'
Benat obdržel přihrávku na paty. Míč nestihl zpracovat a Garcia balón následně odkopl.
41'
Blíží se nám závěr úvodního dějství, Hostující tým je momentálně u balónu a drží se v prostoru středového kruhu.
40'
Je ale vidět, že pokud se domácí tým dostane do útoku, je mnohem nebezpečnější než útočné snahy soupeře.
39'
Opět velmi rychlý přechod na útočnou polovinu Girony. Útok nicméně skončil poté, co Granell přišel o balón.
38'
Nádherná rána z voleje, o kterou se postaral Malfeo! Míč se stočil k horní konstrukci a orazítkoval břevno.
36'
Balón nebezpečně poskakoval v pokutovém území hostí. Nikdo z domácích se ale ke střele nedostal.
35'
Nepřesná rozehrávka Girony. Centr Ponse skončil jen na území, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
34'
Už už to vypadalo, že se Stuani dostane k míči. V poslední chvíli mu pod nohy skočil Numez a míč mu odkopl.
33'
Athletic Bilbao je nicméně stále o chlup aktivnějším týmem. Hosté jsou znovu u míče a směřují do útoku.
32'
Výborný obraný zákrok Juanpeho. Ten vyskočil v šestnáctce a nohou odpálil letící balón.
31'
Nutno dodat, že Girona zatím skvěle brání prostor před vlastním pokutovým územím. Bilbao se k brance dostává jen těžce.
30'
Hosté se propracovali do útočné akce, v níž Lekue neprošel přes pozorně bránícího Mojicu.
28'
Akce poté pokračovala, když se Stuani zvedl. Dostal přihrávku, ale byl v jasném ofsajdu.
27'
Rychlý protiútok Girony. Stuani se dostal až do šestnáctky, kde byl sražen k zemi. Dle rozhodčího bylo ale vše v pořádku.
26'
Athletic Bilbao bylo i nadále pod tlakem, a tak raději Alvarez odkopl míč jen k protější straně hřiště.
25'
Garcia zakročil ve svém pokutovém území proti letícímu balónu. Hlavičkou ho pohotově odvrátil.
24'
Bohužel, v dosavadním průběhu se toho na hrací ploše moc neděje. Nesledujeme příliš pohledné utkání.
23'
Athletic Bilbao se snaží využít své aktivity a tlačí se dopředu. Zatím ale hosté na nějakou větší šanci stále čekají.
22'
Další centr, který mířil do vápna domácích nebyl nebezpečný. Bono si v poklidu pro balón doskočil.
20'
Držení míče: 49% – 51%.
19'
Balónu se ujal Granell, avšak jeho pas směřující do pokutového území, dokázala defenzíva domácích zneškodnit.
18'
Těsně před vápnem hostí byl faulován právě Garcia. Bude to hodně zajímavá standardní situace.
17'
Garcia hezky proklouzl středem hřiště. V následné přesile ale neriskoval, a přihrál raději k zadní mřadám.
16'
Jenže trápí je nepřesnost. Benatova rozehrávka skončila mimo hrací plochu. Bude to jen odkop od brány.
15'
Girona překvapivě po vstřelené brance vstoupila do pasivity. Hosté jsou momentálně lepším týmem.
14'
Rychlé přenesení na Lekue nepřineslo nic zajímavého. Hostující záložník totiž následně ztratil balón v souboji s Mojicou.
13'
Tak nakonec se Rico dostal ke střele z velké dálky. Nebyl to vůbec špatný pokus a Bono musel zasahovat.
12'
Ještě nějakou chvíli se hosté drželi na útočné polovině, avšak nevymysleli nic zajímavého.
11'
Následovala akce hostujícího týmu, jenže ta skončila ve chvíli, kdy Lopez dostal nepřesnou přihrávku k postranní čáře.
10'
Lekue byl v prostoru středového kruhu faulován. Hostující tým tak bude rozehrávat.
8'
Vedoucí tým je na koni a opět se tlačí dopředu. Athletic Bilbao se zatím nemůže dostat do hry.
7'
K penaltě se postavil CRISTHIAN PORTUGUÉS. Ten pálil k pravé tyči po zemi. Stejnou stranu zvolil i brankář, ale na míč těsně nedosáhl.
6'
V pokutovém území hostů byl Maffeo aulován a bude to tak penalta pro domácí!
6'
Girona je na začátku tohoto duelu o něco lepším týmem než Bilbao. Alespoň prozatím.
5'
Celá situace se následně zopakovala. Tentokrát byl Alvarez faulovaný Stuanim, a tak hosté zůstanou u balónu.
4'
Nicméně v něm Girona neuspěla. Po rozehrávce na krátko dokázal Numez balón odpálit pryč.
3'
Mafieo se pokoušel odcentrovat. Jeho pas byl zablokován za cenu rohového kopu.
2'
Domácí jsou u balónu a směřují do útoku.

Girona FC: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons, Granell, Mojica – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – Aday, Aleix Garcia, Muniesa, Timor, Olunga.

Athletic Bilbao: Herrerín – Yeray, Núñez, I. Martínez – Lekue, Etxebarria, Iturraspe, M. Rico, Susaeta – Raúl García, I. Williams.
Náhradníci: Arrizabalaga – Aduriz, Etxeita, San José, Vesga..
1'
Athletic Bilbao

má pouze o bod méně než dnešní soupeř. Bilbao se postupně zvedlo ze sestupových příček a momentálně je již na 13 příčce. A hlavně se Athleticu herně daří. Už pět zápasů v řadě totiž neprohrálo.
Girona FC

má po 21 odehraných duelech na svém kontě 28 bodů, To aktuálně stačí na jedenáctou příčku, avšak výše postavené Getafe má pouze lepší skóre. Co se týče aktuální formy, tak Girona se herně zvedá. Z posledních pěti duelů dokázala dvakrát remizovat a jednou vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.