Iraizoz – Espinosa, Alcalá, Muniesa – Maffeo, Pons, Granell (C), Aday – Portugués (72. Douglas Luiz), B. García (86. Juanpe) – Stuani (81. Kayode).
Municipal de Montilivi (Girona)
Málaga
Roberto – Rosales (82. En-Nesyri), L. Hernández, Baysse, Juankar – Kuzmanović (54. Ontiveros), Adrián González – Añor (46. Jony), Recio, Mula – Bastón.
Gönen – González, Cifuentes, Ontiveros, Cecchini, Jony, En-Nesyri.

Girona - Málaga: Jony se dokázal procpat do zakončení, střelu hráče Málagy ale dokázal vykopnout Iraizoz

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, příjemný zbytek sobotního večera přeje Petr Sumbal.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:15.
Zápas končí těsným vítězstvím Girony a tak si tak připisuje první vítězství v La Lize! V součtu s jedním bodem z prvního kola už je tak má čtyři. Za dnešním vítězstvím nasměroval domácí celek v prvním poločase úspěšnou dorážkou do prázdné brány stoper Alcalá. Málaga poté ve druhé půli svou hru zlepšila, ale do jediné větší šance se dostal Jony, který Iraizoze nepřekonal. Na druhé straně pak pěkně z dálky vystřelil Luiz, ale jej zase vychytal Roberto. Závěrečný tlak Málaze už potom vytoužené vyrovnání nepřinesl.
90+5'
90+5'
Ještě do jedné šance se dostal na druhé straně Luiz, ale znovu neuspěl.
90+4'
Žlutou kartu dostává Álex Mula (Málaga CF).
90+4'
Ještě jeden míč pak směřoval do vápna a tam vznikl zajímavý závar. Střela Bastóna však byla zablokovaná.
90+3'
Další odvrácený aut do šestnáctky Girony.
90+3'
Talk Málagy sice nakonec přece jen přichází, možná je to ale už pozdě.
90+2'
Autové vhazování opravdu doletělo až do vápna, ale nenašlo nikoho z hráčů Málagy.
90+2'
Jony vybojoval alespoň aut. Ten poletí do šestnáctky Girony.
90+1'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.
90'
Dlouhý nákop do pokutového území dokázala obrana Girony odvrátit.
89'
Iraizoz je po krátkém ošetření v pořádku, může se pokračovat ve hře.
88'
Nadějnou akci Málagy zastavil včasným vyběhnutím Iraizoz a zároveň to byl ofsajd. Do Iraizoze pak nepříjemně zajel Youssef En-Nesyri.
87'
Rukama si v souboji pomohl střelec zatím jediné branky Pedro Alcalá. Rozehrávat bude z vlastní poloviny tým hostů.
86'
Poslední střídání Girony. Namísto Garcíi si zahraje Juanpe.
84'
Javier Ontiveros si podle mínění sudího počínal v souboji o míč čistě a tak může Málaga zaútočit.
83'
Douglas Luiz se dostal do zajímavé šance, ale nedokázal se prosadit. Mohl výrazně přiblížit výhru svého týmu! Luiz technickým pokusem zpoza vápna neuspěl.
82'
A střídá také Málaga. Rosalese na trávníku nahradí Youssef En-Nesyri.
81'
Střídání kus za kus. Stuaniho nahradí na hrotu útoku Girony Olarenwaju Kayode.
80'
Rosales se snažil vracet přetažený centr z první zpět do vápna, tento složitý kop ale nezvládl.
79'
Málaze už zbývá jen něco málo přes deset minut na to, aby alespoň vyrovnala. A zatím se do mnoha šancí nedostala.
77'
Pěknou kličkou se uvolnil Stuani, ale pak nikomu nepřihrál a o míč přišel. Měl dát míč rychleji od nohy.
76'
Juankar odvedl vzadu dobrou práci a zastavil slibně se rozvíjející akci Girony.
75'
Málaga rozehrává a pomáhá si i s brankářem Robertem.
74'
Jony neměl šanci dostihnout nepřesnou přihrávku od svého spoluhráče a tak může nyní rozehrát v klidu Iraizoz. A spěchat určitě nebude.
72'
Cristian Portugués pro dnešek dohrál, nahradí jej mladý záložník Douglas Luiz, host z Manchesteru City.
71'
Málaga v posledních minutích přehrává Gironu a ta se musí strachovat o svůj těsný náskok.
70'
Další rohový kop už tak nebezpečný nebyl. Girona si bude moci oddechnout.
69'
Následně Gorka Iraizoz míč vyboxoval míč po centru od rohového praporku.
69'
Po individuálním průniku do vápna vypálil z úhlu Jony, míč nohou dokázal vyrazit Iraizoz.
67'
Stuani se sice dostal k hlavičce, ale ta vůbec nemířila na bránu. S následnou dorážkou neuspěl ani Portugués.
66'
Centr Jonyho nebyl přesný, proto Málaga ztrácí míč.
65'
Z voleje zakončoval zevnitř pokutového území Adrián González, ale v koncovce nebyl přesný.
64'
Emanuel Cecchini sice není na hřišti, i tak ale dostává za vběhnutí na hřiště žlutou kartu.
63'
Do zakončení se dostal Bernardo Espinosa, ale ve skluzu minul branku Málagy.
62'
Se žlutými kartami se ve druhém poločase doslova roztrhl pytel. Další vidí Recio za faul na pronikajícího Borju.
61'
Cristian Portugués sice napnul síť branky Roberta, ale byl v zcela zjevném ofsajdu.
60'
Cristian Portugués se chtěl uvolnit a odcentrovat od pravé postranní lajny, jenže přes Juankara se neprosadil.
59'
Centrovaný míč sice našel Alcalu, ale ten hlavičkoval už v záklonu.
58'
Znovu se ale musí žlutit. Žlutou kartu dostává po pouhých třech minutách na hřišti Javier Ontiveros za faul na Borju.
57'
A za původní faul ještě dostává žlutou kartu Muniesa. Nyní už by se konečně mohlo zase hrát.
55'
Rozhodčí Santiago Jaime Latre musí uklidňovat situaci pomocí žluté karet. Dostal ji za protesty Gorka Iraizoz.
55'
Po vzájemném souboji jsou na trávníku Ontiveros a Muniesa. Dochází ke strkanici několika hráčů.
54'
No a Kuztmanovič pro dnešek dohrál. Nahradí jej Javier Ontiveros.
52'
Kuzmanovič je zraněný, hra je přerušena.
52'
Roberto dokázal pohodlně chytit střelu Adaye, který sice mířil dobře k tyči, ale nedal střele dostatečnou razanci.
51'
Jenže daleko se nedostala, její akce byla zatavena faulem.
51'
Centr Juankara byl nepřesný, takže je to nyní Girona, která může zaútočit.
50'
Stuani měl být příjemcem přihrávky za obranu, k míči měl ale blíž Roberto, který včas vyběhl.
49'
Stuani se dostal do obložení hned tří protihráčů, kterými byl nakonec faulován.
48'
Po pěkné kombinační akci se do šance dostal Cristhian Stuani, ale levačkou střelou po zemi netrefil branku.
47'
Ofsajdu zastavil další akci domácího celku.
46'
Míč proletěl šestnáctkou a bude to jen odkop od brány Málagy.
46'
Hned v úvodu druhé půle si vypracovala Girona standardní situaci.
46'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Juanpi Añor, přichází Jony.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:16.
První poločas už je minulostí, domácí Girona si zatím vede lépe, nad Málagou vede 1:0. A je to vedení zasloužené. Girona měla většinu první půle více ze hry a její převahu korunoval gólem po standardní situaci Pedro Alcalá. Málaga poté přeci jen trochu přidala, ale žádnou gólovou situaci hasit Iraizoz nemusel.
45+1'
45'
Borja Bastón chtěl křížnou střelou vystrašit Iraizoze, ale byl velmi nepřesný.
44'
Málaga se přeci jen po obdržené brance probrala a více zaměstnává obranu Girony.
43'
Málaga kopala rohový kop, ten jí ale vůbec nevyšel, míč hned opustil hrací plochu.
42'
Borja Bastón trefil stříleným centrem z pravé strany jen dobře blokujícího Alcálu.
41'
Z levé strany centroval Juan Carlos, ale znovu si míč našel pouze nastavené rukavice Gorky Iraizoze.
40'
Rosales centroval z pravé strany, ale našel pouze rukavice připraveného brankáře Iraizoze.
39'
Další standardní situace rozehrávajícímu Granellovi nevyšla. Centr to byl hodně přetažený.
37'
K volnému míči v šestnáctce se trochu se štěstím dostal Juanpi Añor, ale zakončení mu nevyšlo, minul bránu Iraizoze.
36'
Znovu se Málaga pokoušela vysunout více kupředu, ale nevymyslela nic kloudného.
35'
Je vidět, že úvodní remíza proti Atléticu Madrid z prvního kola dodala Gironě velké sebevědomí. Nováček La Ligy sebevědomě kombinuje a jasně přehrává Málagu.
33'
Portugués se individuálně neprosadil, zasekávačkou se pokoušel proniknout do vápna.
32'
Uvidíme, zda donutí Málagu obdržená branka trochu upustit od úporné defenzívy.
31'
Levačkou vypálil z dálky Álex Granell, ale střela po zemi minula branku Málagy.
28'
Girona právě vstřelila branku!
Centr ze standardní situace našel úplně volného Cristiana Portuguése. Ten sice ještě se svým zakončením neuspěl, ale z dorážky pak trefil prázdnou bránu PEDRO ALCALÁ.
27'
Po faulu Málagy bude kopat standardní situaci Girona.
26'
Konečně se do zakončení dostali i hosté. Z dálky střílel Borja Bastón, ale trefil nedůraznou střelou jen prostředek brány, kde stál Gorka Iraizoz.
25'
Hodně nepřesně pálil zpoza vápna Borja García. Míč mu nesedl dobře na kopačku, proto z toho byla tak nepřesná rána.
24'
Centr z pravé strany obrana Málagy odvrátila, ale míči dál vládnou hráči Girony.
23'
Málaga už ale zase přišla o míč a zatáhla se na vlastní polovině a vyčkává, s čím přijde Girona.
22'
První žlutou kartu zápasu dostává Álex Granell za faul na Recia uprostřed hřiště.
21'
Málaga se ihned po rohovém kopu vydala do protiútoku, ten ale nikam daleko nedospěl. Girona jej dokázala překazit.
20'
Centr z levé strany vyústil v další rohový kop nováčka La Ligy.
19'
Málaga zatím zcela rezignovala na jakékoliv útočení a pouze se brání nájezdům Girony.
18'
Míš zasáhl ruku Rosalese, ale ta se nepíská. Bude to jen autové vhazování pro domácí.
17'
Girona je zatím jasně aktivnějším celkem, jenže když už se dostane ke střele, její hráči míří vedle.
16'
Po rohovém kopu se do zakončení pravačkou dostal Borja García, ale jeho střela z první byla nepřesná.
15'
Obrana Málagy centrovaný míč odvrátila na rohový kop. Ten rozehraje Granell.
14'
Po dalším faulu Málagy je tu ale další přímý kop pro Gironu. Je to velká dálka, proto asi přijde centr.
14'
Pere Pons vyslal dloubáček za obranu Málagy, ten ale žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
13'
Recio se dopustil faulu Girona rozehrává z prostředka hracího pole.
11'
K hlavičce se sice dostal Álex Granell, ale mířil nepřesně. Míč přeletěl břevno branky hostů.
11'
Další faul ze strany hostů a Girona má znovu k dispozici standardku z pravé strany.
10'
Nakonec situace vyústila ve střelu Pabla Maffea z dálky, ta byla však nepřesná, a tak mohl zůstat Roberto v klidu.
9'
Centr na Stuaniho nebyl z nejpřesnějších, ale domácí zůstávají u míče.
9'
Na zemi se po hlavičkovém souboji ocitl Recio, nedovoleného zákroku se dopustil Cristian Portugués.
8'
Centr Málagy z levé strany byl přetažený, domácí brankář Iraizoz bude odkopávat od své brány.
7'
Jenže Aday stál po následné přihrávce v ofsajdu, takže rozehrávat bude Málaga.
6'
Girona bude mít k dispozici autové vhazování v blízkosti vápna Málagy.
5'
Prvních pět minut tohoto zápasu nic zajímavého nepřineslo, hraje se převážně uprostřed hřiště.
4'
Málaga se ale k ohrožení branky soupeře nedostala a znovu jsou to domácí, kteří poměrně v klidu drží míč na svých kopačkách.
3'
Balón se poté dokutálel až k brankáři Málagy Robertovi, který jej dlouhým nákopem poslal na útočnou polovinu.
3'
Obrana hostů si s centrem Girony poradila, míč odvrátila alespoň do autu.
2'
Girona bude mít k dispozici první standardní situaci. Z pravé strany je to pozice pro centr.
2'
Málaga míč odevzdala a nyní jsou to domácím, kteří kombinují na své polovině hřiště.
1'
Málaga měla výkop a hraje v modrobílých dresech. Girona hraje v červenobílé kombinaci.
1'
Vše se už schyluje k zahájení tohoto duelu.
Oba kluby už mají své hráče nastoupeny na trávníku, právě se zdraví oba kapitáni s rozhodčími.

Girona FC: Iraizoz – Espinosa, Alcalá, Muniesa – Maffeo, Pons, Granell (C), Aday – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: Bono – Kayode, Ramalho, Douglas Luiz, Moreno, Juanpe, Mojica.

Málaga CF: Roberto – Rosales, L. Hernández, Baysse, Juankar – Kuzmanović, Adrián González – Añor, Recio, Mula – Bastón.
Náhradníci: Gönen – González, Cifuentes, Ontiveros, Cecchini, Jony, En-Nesyri.

Rozhodčí: Santiago Jaime Latre – Jorge Bueno Mateo, Fernando Tresaco Escabosa.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se spolu dosud neutkaly.
Málaga CF

Málaga je na rozdíl od GIrony už zavedeným prvoligovým týmem. V minulé sezoně skončila v poklidném středu tabulky na 11. místě. Letos ji ale možná bude čekat mnohem náročnější sezona. Už přípravné zápasy naznačily, že příliš silným kádrem Málaga neoplývá. Osm z devíti předsezónních střetnutí totiž prohrála, zvítězila jen 1:0 nad Villarrealem. V prvním kole nové sezony pak nestačila doma 0:1 na Levante.
Girona FC

Girona je pro novou sezonu nováčkem, který postoupil jako druhý nejlepší tým z druhé nejvyšší španělské ligy. V prvním kole se Girona postarala o obrovské překvapení, když dokázala držet krok s Atléticem Madrid, se kterým nakonec remizovala 2:2 až po gólu Atlética z 85. minuty. V generálce na sezonu navíc Girona porazila Manchester City 1:0, takže sebevědomí jistě nemá malé.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování utkání španělské La Ligy mezi Gironou FC a Málagou CF. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.