La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  La Coruňa : Celta Vigo - 23. prosince 2017   18:30

La Coruňa
La Coruňa
59' Andone
1:3
(0:2)
Celta Vigo
3' Wass  (Sisto) • 40' Aspas  (Gómez) • 54' Aspas
La Coruňa
R. Martínez – Juanfran, Schär (61. Valverde), Sidnei, Luisinho – C. Borges (C), Guilherme – Gil (81. Valle), Çolak (46. Andone), Adrián López – Pérez Martínez.
Tytoń – F. Navarro, Mosquera, Albentosa, Andone, Valverde, Valle.
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Wass (90+2. Portela), Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez (80. Radoja), Sisto (71. Mor).
S. Álvarez – Fontàs, Radoja, Jozabed, Mor, Roncaglia, Portela.

SESTŘIH LA LIGY: La Coruňa - Celta Vigo 1:3

Ode mě je to už pro tohle utkání vše, přeji hezké svátky a příjemný zbytek večera.

Fauly: 20:16
Celta Vigo vyhrává derby o Galícii nad Deprotive La Coruňa 3:1 a tabulkou se posune o čtyři místa až na 11. pozici. Naopak Deportivo zůstává na sestupové osmnácté příčce. Hosté měli skvělý vstup do utkání, už ve 3. minutě otevřel skóre Daniel Wass. Do poločasu pak ještě Celta přidala jednu branku, z brejku se prosadil nejlepší týmový střelec Iago Aspas. Ten samý hráč pak ve druhém poločase zakroutil krásně míč do růžku branky Rubéna z přímého kopu. Domácím se sice ještě povedlo v 59. minutě snížit, když se prosadil střídající Florin Andone, ale na nic víc se už Deportivo nezmohlo.
90+5'
90+4'
Celta znovu uplatňuje své dnes velmi dobré držení míče. Hostující fanoušci, kterých není málo oslavují každý jejich dotek s míčem.
90+3'
Za faul zezadu dostává žlutou kartu Hugo Mallo.
90+2'
Hosté se řítili do rychlého protiútoku Mor vyslal přihrávkou doběhu do úniku Portelu, ten ale obraně domácích neutekl.
90+2'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Brais Méndez Portela.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Celta Vigo šikovně drží míč na polovině soupeře a tím brnká na nervy domácím příznivcům.
89'
Utkání se pomalu blíží ke svému konci a Deportivo stále prohrává o dvě branky. Navíc si ani nedokáže vytvořit souvislý tlak.
87'
Na zemi zůstává ležet Luisinho, který v souboji s Wassem schytal hlavou tvrdý úder do spánku.
86'
Faul uprostřed hřiště, míč připadne hostům ze Celty Vigo.
85'
Andone v souboji o balón trefil Pabla Hernándeze rukou do hlavy. Jasný faul.
84'
Domácí hráči si vyměňují pomalu míč na vlastní polovině a to se nelíbí fanouškům. Z hlediště se ozývá pískot.
83'
Wass hledal lépe postavené spoluhráče přihrávkou pod sebe, ale nepodíval se dobře a nahrál tam, kde nikdo nebyl.
81'
Lucas Pérez Martínez se opřel do míče tvrdě z voleje, ale nešťastně trefil jen jednoho ze svých spoluhráčů před sebou.
81'
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Carles Gil, přichází Borja Valle.
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Maximiliano Gómez, přichází Nemanja Radoja.
79'
Maxi Gómez si naskořil na centr Malla z pravé strany a hlavou trefil břevno branky Deportiva.
78'
Gil nabil ke střele Valverdemu. Ten vypálil zpoza vápna po zemi, Blanco míč ztlumil a chytil.
77'
Domácí to zkoušejí stále stejnými centry ze stran, které ale nečiní Celtě v současné chvíli žádné problémy.
76'
Z levé strany nyní centroval Adrián, ale také jeho centr neměl kvalitu, trefil prvního bránícího hráče Celty.
75'
Nakonec se Deportivo uchýlilo k centru z levé strany, ten ale nikoho v modrobílém nenašel.
74'
Domácí to zkoušejí dál, znovu se snaží postupnou kombinací překonat dobře postavenou obranu Celty Vigo.
73'
Gil nepřesně nahrál Adrianovi, čímž akce domácích po levé straně velmi rychle skončila.
72'
Domácí si u rozhodčího vymáhali po jednom střetu ve vápně penaltu, ale ta se nepíská.
71'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Emre Mor.
70'
Z levé strany pálil mezi nohama Malla Adrián López, ale branku svou střelou po zemi netrefil.
69'
Hosté měli k dispozici autové vhazování na polovině soupeře, ale míč velmi rychle ztratili a teď se musí kvapně vracet.
68'
Od rohového praporku přiletěl prudký a nebezpečný centr před branku Celty Vigo. Obrana hostů ale míč dokázala hlavou odvrátit.
67'
Wassův centr z pravé strany byl hodně nepřesný, na tento míč nemohl nikdo z jeho spoluhráčů dosáhnout.
67'
Guilherme fauloval ve skluzu SIsta, žlutou kartu nedostal.
66'
Maximiliano Gómez si ve vzdušném souboji o míč počínal nedovoleným způsobem, dopustil se faulu.
65'
Domácí se ještě jistě pokusí dnešní utkání ještě více zdramatizovat. Ale tentokrát byla jejich přihrávka do pokutového území nepřesná.
63'
Od levé postranní čáry přišel centr před branku Deportiva, ale byl hodně nepřesný.
62'
Žlutou kartu dostává Rubén Blanco (Real Club Celta de Vigo).
61'
Carles Gil střílel zpoza vápna po přihrávce Adriána, ale míč proletěl nad břevnem branky host.
61'
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Federico Valverde.
60'
Domácí tak ještě mají naději, potřebují ale rychle přidat kontaktní gól.
59'
La Coruňa právě vstřelila branku!
Domácí snižují na 1:3. Před bránu míč nastřelil Lucas Pérez. Pak vznikly před brankou Celty zmatky, kterých využil FLORIN ANDONE a střelou z otočky napálil míč do sítě. Bez asistence.
59'
Jenže míč zase rychle ztratili a zaútočili domácí. Jejich cent z pravé strany byl zablokovaný.
58'
Boj o míč ve středu hřiště vyhráli hosté a mohou si to namířit směrem k brance Deportiva.
57'
Roh se ale Celtě moc nepovedl. domácí šli málem do rychlého protiútoku.
56'
Hosté si vybojovali rohový kop z levé strany. Vůbec první tohoto zápasu.
55'
Celta je i dál při chuti, znovu se nastěhovala na polovinu soupeře.
54'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Dnes podruhé se prosazuje IAGO ASPAS, trefil se nádherně do levého horního rohu branky Rubéna střelou z přímého kopu. Brankář Rubén Martínez plachtil vzduchem marně.
52'
Pablo Hernández si přikryl na hranici pokutového území míč tělem a fauloval ho Celso Borges. Přímý kop pro Celtu z hodně zajímavé pozice.
51'
Sisto se řítil po levé straně sám na braku, ale zastavil ho zdvižený praporek pomezního.
50'
Centr Celty z hloubi pole ze standardní situace skončil v náručí brankáře Blance.
49'
Fabian Schär dostal žlutou kartu za faul na Aspase.
48'
Adrián López fauloval v souboji o míč Huga Malla. Sice se mu to nelíbí, ale rozhodčí už své rozhodnutí nezmění.
48'
Dnešní utkání sleduje 27 877 diváků.
47'
Standardní situace pro Deportivo. Ale domácí neposlali ideální centr do vápna, hosté ho odvrátili.
46'
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Emre Çolak, přichází Florin Andone.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:31.
První poločas galicíjského derby skončil, zatím jsou blíž vítězství hosté, kteří vedou 2:0. Celta měla výborný vstup do utkání, už z první šance se radoval z gólu Daniel Wass, který překonal Blanca přesnou hlavičkou. Poté se tlačilo dopředu Deportivo, nebezpečně střílel třeba Colak. Ale gól domácí nedali. Naopak se znovu prosadili hosté, po chybě obrana Deportiva vstřelil gól na 2:0 Iago Aspas.
45+1'
45'
Wasova střela pravou nohou ale skončila jen na zdi hráčů Deportiva.
44'
Ke střele si míč chystá Dán Daniel Wass.
43'
Borges dostává žlutou kartu za faul na Lobotku.
43'
Dlouhý pas Deportiva za obranu Celty byl hodně nepřesný. Míč doskákal až k brankáři Rubénu Blancovi.
42'
Z pravé strany centroval Carles Gil, míč odvrátil hlavou Gustavo Cabral.
41'
Tak to je studená sprcha pro Deportivo, který se snažilo vyrovnat a místo toho těsně před pauzou inkasuje.
40'
Tak už je to 2:0, hosté využili otevřené obrny domácích. Gómez si našel propadlý míč a z pravé strany míč naservíroval na IAGA ASPASE, který už měl před sebou prázdnou bránu. Asistence: Maximiliano Gómez.
39'
Odkopl brankáře hostů byl nepřesný, uprostřed hřiště budou mít autové vhazování domácí,
38'
Adrián López si chtěl ve vápně obhodit protihráče, ale míč si předkopl příliš daleko a ztratil ho.
37'
Centr Sista sebral ze vzduchu celkem pohodlně brankář Rubén Martínez.
36'
Gil srazil nedovoleně k zemi Maxiho Gómeze. Tohle bude zajímavá standardka pro hosty z levé strany. Přijde nejspíš centr před branku.
35'
Ti přišli s centrem Juanfrana z pravé strany, který byl ale hodně nepřesný.
34'
Celta Vigo je zatažena na vlastní polovině a čeká, s čím přijdou domácí.
33'
Z pravé straně ostře centroval Guilherme, hlavičkoval Carles Gil. Míč ale těsně minul pravou tyč branky Celty Vigo.
32'
Centr Wasse ale nebyl dobrý, domácí se celkem bez problému dokázali ubránit.
32'
Sista fauloval švýcarský stoper Fabian Schär. Standardní situace pro Celtu Vigo.
31'
Emre Çolak svou nepřesnou přihrávkou pořádně prohnal Lousinha. Ten míč i přes veškerou snahu na hřišti nezastihl.
29'
Sidnei znovu neměl komu přihrát, a tak přihrál brankáři Blancovi. Ten poslal míč dlouhým nákopem na polovinu soupeře.
28'
Deportivo do své rozehrávky zpětnou přihrávkou zapojilo i Blanca.
28'
Maximiliano Gómez se rozběhl do pokutového území, ale přihrávka na něj byla nepřesná, míč skončil u brankáře Blanca.
27'
Gustavo Cabral si pomohl v souboji o míč nepovoleným způsobem rukama.
26'
Lobotka pomohl svému týmu vybojovat míč uprostřed hřiště. Následně ale fauloval Pablo Hernández a míč se vrací na kopačky Deportiva.
25'
Iago Aspas se dostal k míči za vápnem, ale pověst skvělého střelce nepotvrdil. Branku střelou z voleje minul.
24'
Proběhly velké zmatky v pokutovém území Celty. Ale střela domácích byla zablokovaná a hosté se nakonec z celé šlamastiky ve zdraví dostali.
24'
Deportivo dál dobývá branku soupeře, vybojovalo si další rohový kop.
23'
Lucas Pérez byl faulován, míč pro domácí Deportivo.
22'
Centr od rohového praporku propadl až k Sidneymu. Ten však pravačkou zakončil těsně vedle levé tyče branky Celty Vigo.
21'
Lucas Pérez Martínez si dělal prostor v šestnáctce, ale ke střele se nakonec nedostal. Vrátil proto míč pod sebe. Centr Juanfrana je sražen na rohový kop.
20'
Po akci Borgese hledal Adrián Lucase, ale poslal na něj hodně nepřesnou přihrávku.
18'
Centroval Lucas Pérez Martínez, míč ale odkopl kapitán hostů Hugo Mallo míč odkopl do bezpečí.
17'
Uprostřed hřiště zůstali ležet na trávníku hráči obou týmů, pokračovalo se ale ve hře. Pískalo se až po následném faulu na Colaka. Standardka pro domácí.
15'
Lucas Pérez Martínez našel krásnou přihrávkou ve vápně Adriána Lópeze. Ten to zkoušel technickým obstřelem pravačkou, ale branku těsně netrefil.
14'
Domácí se nezdráhají do své rozehrávky zapojit i brankáře Rubéna, na kterého přihráli hodně dlouhou malou domů.
13'
Tam ale míč ztratili a hned letěl před jejich branku centr z levé strany. Ten byl však přetažený, míč skončil v zámezí.
12'
Hosté dopředu nijak nespěchají, v poklidu si přihrávají na vlastní polovině hřiště.
11'
Sidnei tentokrát posunul míč po své levé ruce na Adriána Lópeze. Ten udělal jednomu obránci Celty kličku, přes dalšího se už ale nedostal.
11'
S nákopem Sidneiho si obránci Celty Vigo poradili, ale míč je znovu v moci domácích fotbalistů.
10'
Pablo Hernández přihrál nepřesně a dopředu mohli jít domácí. Také je ale hned nato srazila nepřesnost.
9'
Píská se ruka hostů. Deportivo rozehrává z vlastní poloviny hřiště.
8'
Brankář Rubén Martínez centr nevyboxoval zrovna přesvědčivě, o zbytek se však postarala jeho obrana.
7'
Píská se standardní situace po faulu domácího týmu. Dobrá možnost pro hosty poslat míč do vápna.
6'
Po akci Aspase se k míči dostal Pablo Hernández, ale s míčem se daleko nedostal a záhy o něj přišel.
5'
Ze střední vzdálenosti vypálil Emre Çolak. Rubén Blanco předvedl první a hned velmi těžký zákrok.
3'
Skvělý začátek zápasu v podání hostů! Podařilo se jim centrem najít v pokutovém území volného DANIELA WASSE, který hlavou otevřel skóre tohoto derby. Asistence: Pione Sisto.
2'
Poprvé se s míčem pomazlil domácí brankář Rubén Martínez, který pak založil akci svého týmu.
1'
Pione Sisto se provinil uprostřed hřiště faulu, nedovoleně poslal k zemi Juanfrana,
1'

Deportivo La Coruňa: R. Martínez – Juanfran, Schär, Sidnei, Luisinho – C. Borges (C), Guilherme – Gil, Çolak, Adrián López – Pérez Martínez.
Náhradníci: Tytoń – F. Navarro, Mosquera, Albentosa, Andone, Valverde, Valle.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez, Sisto.
Náhradníci: S. Álvarez – Fontàs, Radoja, Jozabed, Mor, Roncaglia, Portela..
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy ještě neutkaly. V té minulé si proti sobě zahrály dvakrát a v obou případech se z výhry radovala Celta Vigo. Doma zvítězila 4:1 a na hřišti Deportiva pak těsně 1:0. Deportivo s Celtou Vigo vyhrálo jen jednou z posledních sedmi vzájemných utkání.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo je na tom v tabulce o něco lépe, ale zase ne o moc. Patří jí s osmnácti body třinácté místo. V případě dnešní prohry by se na ni však Deportivo bodově dotáhlo. Na pohárové pozice do má Celta už poměrně daleko, na ty ztrácí už šest bodů. Ani forma Celty z posledních utkání není přesvědčivá, předešlé dva zápasy prohrála. Nejprve s Valencií 1:2 a poté s Villarrealem 0:1. Dnes už Celtu takto obtížný soupeř nečeká, takže by měla určitě bodovat. Na výhru čeká Celta Vigo momentálně třu utkání.
Deportivo La Coruňa

Deportivo po necelé polovině soutěže zatím bojuje o setrvání v La Lize. Patří mu s patnácti body prozatím až první sestupová osmnáctá pozice. Situace v dolních patrech tabulky je však stále velmi vyrovnaná, za Alavésem je Deportivo jen zásluhou horšího skóre. Na Málagu a Las Palmas za sebou pak má čtyřbodový náskok. Naposledy La Coruňa podle předpokladů prohrála 0:4 s Barcelonou, předtím však získala důležité tři body za výhru 1:0 proti Leganés. Z posledních šesti ligových zápasů však vyhrála jen jednou.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola La Ligy mezi týmy Deportivo La Coruňa a Real Club Celta de Vigo. Zápas se odehraje na Estadio Riazor v La Coruňi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.