La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : La Coruňa - 30. října 2017   21:00

Las Palmas
7' Rémy (Viera)
1:3
(1:1)
La Coruňa
La Coruňa
36' C. Borges  (Cartabia) • 54' C. Borges  (Pérez Martínez) • 69' Pérez Martínez
Las Palmas
Lizoain – Míchel, Lemos, Bigas, D. Castellano – V. Gómez, Samper (74. Aquilani), Viera (C) (14. Tana) – Vitolo, Calleri, Rémy.
Chichizola – Herrera, Momo, J. Castellano, Navarro, Tana, Aquilani.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Estadio de Gran Canaria
14 805 diváků
La Coruňa
Pantilimon – Juanfran, Schär, Sidnei, Luisinho – C. Borges (C), Guilherme – Cartabia (83. Expósito), Valverde (61. Mosquera), Bakkali (73. F. Navarro) – Pérez Martínez.
Tytoń – Albentosa, Mosquera, F. Navarro, Andone, Çolak, Expósito.

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - La Coruňa 1:3

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
La Coruňa třemi góly otočila nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch a na hřišti Las Palmas slaví důležité vítězství, díky kterému se vzdálí sestupovým příčkám. Las Palmas prohrál pošesté v řadě a zůstal třetím nejhorším celkem soutěže.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:15.
90+4'
90+4'
Za nešetrný skluz si žlutě zbarvený kartonek ještě prohlédl Juanfran (Deportivo La Coruňa).
90+2'
Šanci zdramatizovat závěr duelu měl domácí tým díky rohovému kopu, nic takového se ale nestalo.
90+1'
Pěkná návštěva. V hledišti se nachází 14 805 diváků. Někteří z nich už míří domů.
90'
Nastavená doba hry činí čtyři minuty.
89'
Zvýraznit náskok Deportiva chtěl Pérez Martínez, jenomže nestačí pouze chtít. Důležité je přesně zamířit, což se v tomto případě nestalo.
86'
Z nařízeného rohu už domácí nic nevymysleli.
85'
Pantilimon konečky prstů vyškrábl nad břevno hlavičkový pokus po centru z rohového kopu. Tohle byl důležitý zákrok hostujícího brankáře! Neúspěšný střelec Calleri se drží za hlavu.
83'
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Federico Cartabia, přichází Eduardo Expósito.
81'
Tana (UD Las Palmas) zkusil štěsti z velké dálky, jeho pokus byl ovšem příliš vysoký.
80'
Obránci domácího klubu si veškeré nabíhající hráče pokryli a nepustili je do zakončení.
79'
Roh pro Deportivo La Coruňa.
77'
Kontaktní gól měl na kopačce Calleri. Po průnikové přihrávce obešel vyběhnuvšího Pantilimona, ale bohužel pro domácí se dostal do ostrého úhlu a rozvlnil pouze boční síť.
74'
Vystřídal také tým UD Las Palmas: odpracováno má Sergi Samper, makat teď bude Alberto Aquilani.
73'
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Zakaria Bakkali, přichází Fernando Navarro.
72'
Ofsajd a v něm Bigas (UD Las Palmas).
71'
Bakkali (Deportivo La Coruňa) nastřelil obránce.
69'
La Coruňa právě vstřelila branku!
LUCAS PÉREZ MARTÍNEZ zvolil při exekuci nařízené penalty malý rozběh a na jeho střelu k pravé tyči Lizoain nedosáhl.
68'
Pozor! Lemos v pravé části pokutového území stáhl Cartabiu a rozhodčí nařídil penaltu.
65'
Domácí se snaží dobýt soupeřovo pokutové území.
63'
Tohle si Lemos za rámeček nedá. Hráč domácího týmu vypustil střelu z nařízené standardky a z hlubokého záklonu napálil balon někam do nebes.
61'
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: Federico Valverde pustil do hry Pedra Mosqueru.
58'
Nikoliv. Deportivo La Coruňa se hravě ubránilo.
57'
Calleriho dloubáček končí rohovým kopem. Ten rozehraje Las Palmas. Podaří se domácím vyrovnat?
54'
Po rohovém kopu hosté otáčejí průběh utkání ve svůj prospěch! Na Pérezův pas si na zadní tyči naskočil CELSO BORGES a chytře poslal balon do protipohybu Lizoaina.
52'
Bakkali protáhl domácího gólmana dělovkou z hranice šestnáctky. Rozhodčí nařídil roh.
52'
Po zisku míče se Samper pokusil vyvézt hrací předmět přes půlící čáru, aktivní hosté mu to však nedovolili.
51'
Hráči La Coruni stále drží balon na svých kopačkách a pohybují se na území soupeřova celku.
49'
Hosté zaveleli k útoku po pravé straně a Samper ho zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku.
48'
V úvodu druhého dějství se hraje uprostřed hřiště.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště.
První poločas nabídl vyrovnanou partii a podle toho také vypadá skóre. Gólový účet zápasu v sedmé minutě otevřel Rémy a hubený náskok domácím vydržel zhruba půl hodiny. Pak si na centr ze strany naskočil Borges a vyrovnal na 1:1. Za domácí ještě zahrozili Calleri a Gómez, druhý jmenovaný nastřelil břevno. Hostující fanoušky zase mohli potěšit Bakkali a Valverde. Druhá půle slibuje drama.
45+3'
45+3'
V souboji o míč Míchel (UD Las Palmas) nedovoleně atakoval Bakkaliho a stal se prvním hráčem duelu, který uviděl žlutou kartu.
45+1'
Z toho nic nebude, protože bezprostředně po rozehrání se domácí dopustili útočného faulu.
45'
V samém závěru poločasu roh pro Las Palmas.
43'
Hra se otočila. Bakkali postupoval proti dvojnásobné přesile a bylo to chybné rozhodnutí.
42'
Domácím teď činí potíže přechod středem hřiště.
40'
K zakončení došlo také na opačné straně. Cartabiova křižná rána minula vzdálenější tyč.
39'
Pokusem z levé strany vápna Vitolo (UD Las Palmas) donutil Pantilimona k zákroku na zemi.
37'
Na tahu je domácí tým.
36'
Je vyrovnáno! Na Cartabiův lahodný bochánek zprava si v předbrankovém prostoru naskočil CELSO BORGES a zblízka nedal Lizoainovi sebemenší šanci na jakýkoliv zákrok.
33'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají nejen četné, ale i urputné bitvy o balon.
31'
Hosté uklidňují hru kombinací na svém plácku.
29'
Domácí měli šanci jako hrom! Centr z rohového kopu Pantilimon vyboxoval mimo vápno a pohotová dorážka Gómeze označila horní tyč. K rozpoutání gólové radosti chyběly centimetry.
28'
Ke samostatně vedené akci nastartoval Rémy (UD Las Palmas) a vytěžil z ní rohový kop.
26'
Ze střední distance se ke střele odhodlal Cartabia (Deportivo La Coruňa), neměl ovšem dostatečně přesně seřízena mířidla.
24'
V posledních minutách mají více ze hry hosté.
23'
Útočný faul. Spáchal ho Vitolo (Deportivo La Coruňa).
20'
Následovala exekuce rohového kopu, ta hostujícímu mužstvu nakonec k ničemu nebyla.
19'
Další šance hostujícího celku! Od pravého okraje vápna napřáhl ke střele Valverde a jeden z obránců si málem srazil balon do vlastní sítě.
17'
Centrovaný balon se snesl do pokutového území a z klubka hráčů vypadl mimo rizikovou zónu.
16'
Po čtvrthodině hry mohlo být vyrovnáno! Bakkali si navedl balon kdo levého rohu šestnáctky a jeho pecku Lizoain vyrazil nad břevno. Deportivo La Coruňa rozehraje roh.
14'
Nucené střídání v týmu UD Las Palmas: zraněného Jonathana Vieru nahradil Tana.
12'
Viera si žáda ošetření. Tohle pro trenéra domácího týmu není radostná zpráva. Bude muset vystřídat?
10'
Na inkasovaný gól mohli hosté odpovědět díky rohovému kopu, obránci Las Palmas však zůstali pozorní.
7'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Skóre otevírá domácí celek! LOÏC RÉMY s odhodlaným výrazem vešel zprava do pokutového území a Pantilimona pokořil střelou z ostrého úhlu k bližší tyči.
7'
Z něj domácí nezahrozili.
6'
První šanci zápasu si vytvořil domácí tým! Calleri obdržel přihrávku do pravé části vápna, odkud přinutil Pantilimona k vyražení míče na roh.
5'
Byl to centr, kterým se prezentoval Viera. Hostující zadáci však měli situaci plně pod kontrolou.
4'
Na útočnou polovinu se vydali také domácí, ti se právě snaží vymyslet nějakou kulišárnu.
2'
Po zisku míče hosté nakopli balon na Bakkaliho, toho ovšem včas dokázal odzbrojit obránce.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali fotbalisté Las Palmas.
1'
Domácí odehrají zápas ve žlutomodrých dresech, zatímco hosté budou hrát v modrobílé kombinaci.
Je to tady. Trojice rozhodčích v čele s Carlosem Del Carrem rávě přivádí fotbalisty na travnatý porost.
Hlavní aktéři se nacházejí v útrobách stadionu a netrpělivě čekají na svůj příchod na hrací plochu.

UD Las Palmas: Lizoain – Míchel, Lemos, Bigas, D. Castellano – V. Gómez, Samper, Viera (C) – Vitolo, Calleri, Rémy.
Náhradníci: Chichizola – Herrera, Momo, J. Castellano, Navarro, Tana, Aquilani.

Deportivo La Coruňa: Pantilimon – Juanfran, Schär, Sidnei, Luisinho – C. Borges (C), Guilherme – Cartabia, Valverde, Bakkali – Pérez Martínez.
Náhradníci: Tytoń – Albentosa, Mosquera, F. Navarro, Andone, Çolak, Expósito.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Přibližně půl hodiny před začátkem utkání probíhá na hřišti Estadio de Gran Canaria rozcvička.

Deportivo La Coruňa

Šestnácté Deportivo má co dohánět, protože venku ještě nevyhrálo. V případě pondělní porážky navíc klesne o stupínek níže. Pokud klub z galicijského města nezačne sbírat více bodů, brzy by se mohl ocitnout v pásmu sestupu a to už je na pováženou.

La Coruňa naposledy hostila Gironu a tuhý boj s ligovým nováčkem těsně prohrála. Hostující celek, který v utkání posbíral celkem osm žlutých karet, si ze hřiště Deportiva odvezl tři body za výhru 2:1.
UD Las Palmas

Série pěti ligových porážek děsí Las Palmas, který je třetím nejhorším týmem španělské ligy. Ideální příležitost přestřihnout tuto hrůzostrašnou šňůru má celek z Kanárských ostrovů právě nyní, kdy v domácím prostředí hostí taktéž nevýraznou La Coruňu.

V minulém kole se tým Las Palmas představil ve Villarrealu, který před svým publikem ještě nepoznal hořkost porážky. Popírovým předpokladům se svěřenci Pako Ayestarana nevzepřeli a na půdě aktuálně šestého celku utrpěli čtyřgólový debakl.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný pondělní večer a zároveň vás vítám u textové online reportáže z dohrávky 10. kola LaLigy, kterou obstará souboj mezi týmy UD Las Palmas a Deportivo La Coruňa. Zápasem, jehož výkop je stanoven na 21 hodin, vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.