La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Málaga : Eibar - 21. srpna 2017   22:00

Málaga
0:1
(0:0)
Eibar
57' Charles  (Ángel)
Málaga
Roberto – L. Hernández, González (60. Jony), Baysse – Rosales, Kuzmanović, Añor (65. Ontiveros), Recio (C) (83. En-Nesyri), Juankar – Adrián González – Bastón.
Prieto – En-Nesyri, Ontiveros, Jony, Cifuentes, Mula, J. Sánchez.
Jiménez
Estadio La Rosaleda (Málaga)
Eibar
Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Ramis, Ángel – Peña (76. Enrich), Dani García (C), Jordán, Inuj – Kike García (86. Rivera), Charles (66. Alejo).
Riesgo – Rivera, Juncà, Enrich, Bébé, Gálvez, Alejo.

Eibar vstoupil do nového ročníku Primera División úspěšně, když na hřišti Málagy udolal domácí celek tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem zápasu se v 57. minutě stal Charles.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 16:15.
90+3'
90+3'
Tohle už na vyrovnání nevypadá.
90+2'
Hosté vyvezli balon na útočnou půli a šetří cenné vteřiny.
90+1'
Hrát se bude ještě minimálně tři minuty.
90'
Jako nafilmovaný. Tak sudí Jiménez ohodnotil Jonyho (Málaga CF) pád uvnitř vápna a udělil mu žlutou kartu.
88'
Málaga se bez potíží ubránila exekuci rohového kopu.
86'
Naposledy vystřídal také SD Eibar: hrací plochu opustil Kike García a na závěr si přišel zahrát Cristian Rivera.
85'
Hráči Málagy už pokukují po časomíře, protože čas se jim začíná velmi rychle krátit.
83'
Žlutou kartu dostává Iván Alejo (SD Eibar).
83'
Poslední střídání v týmu Málaga CF: Recio pustil do hry Youssefa En-Nesyriho.
82'
Hráči Málagy zaveleli k útočnému tažení, nicméně Dmitrović si na nevýrazné ráně Borji Bastóna pochutnal. Tohle byl zákrok ze série snadných.
81'
V době, kdy do konce zápasu zbývá deset minut, kombinují domácí v blízkosti středového kruhu.
79'
Celou situaci si opět pohlídal Roberto (Málaga CF) a po centru z rohu hřiště schoval míč ve svých rukavicích.
78'
Inuj (SD Eibar) spálil obrovskou šanci! Japonec obdržel přihrávku do levé části vápna a před sebou měl už pouze Roberta, kterého přízemním pokusem nepokořil. Následuje roh.
76'
Avizovaná výměna v týmu SD Eibar: odpracováno má Rubén Peña, do hry se těší Sergi Enrich.
75'
Trenér Eibaru připravuje střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
73'
V žádném případě se hráčům Málagy nedá upřít snaha. Faktem ovšem zůstává, že recept na defenzivu Eibaru hledají svěřenci kouče Míchela marně.
72'
Další rohový kop. Centr z něj si Dmitrović (SD Eibar) tentokrát pohlídal, míč si stáhl přímo ze vzduchu.
71'
Prudce centrovaný balon prolétl celým pokutovým územím a zůstal na kopačkách domácích.
70'
Roh pro Málagu.
68'
Po svém příchodu na hřiště si Alejo (SD Eibar) vypracoval střeleckou pozici, ale trefil pouze obránce.
66'
Výměna nastala také v celku SD Eibar: dohrál Charles a jeho místo zaujal Iván Alejo.
65'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Juanpi Añor, přichází Javier Ontiveros.
65'
Ofsajd a v něm Rubén Peña (SD Eibar).
64'
Z něj už žádné riziko nevzniklo.
63'
Vyrovnání měl na kopačce Borja Bastón! Útočník Málagy napřáhl ke střele zpoza vápna a tlačil balon k levé tyči. Ke své brankové konstrukci se však senzačně natáhl Dmitrović a konečky prstů vyškrábl balon na roh.
61'
Klička sem, klička tam. Něco pro oko diváka předvedl technicky vybavený Rubén Peña (SD Eibar). To teda byla parádička!
60'
Na inkasovaný gól reaguje tým Málaga CF střídáním: Diega Gonzáleze nahradil Jony.
57'
Eibar právě vstřelil branku!
Na nadýchaný centr Ángela si v předbrankovém prostoru naskočil CHARLES a hlavou umístil balon k levé brankové konstrukci. Domácí si o to dlouho koledovali.
56'
Hráčům Málagy činí velké potíže vylézt ze svého území.
54'
Jen o chvíli později Málaga čelila rohovému kopu a naštěstí pro domácí fanoušky se ubránila.
52'
Obránci Málagy neuhlídali Charlese a zevnitř pokutového území ho nechali zakončit hlavou nad břevno. Tohle by se jim příště mohlo vymstít.
51'
Hned poté si ofsajdovou linii nepohlídal Ander Capa. Nepřímý volný kop rozehrají fotbalisté Málagy.
51'
Aktivita je na straně Eibaru. Zprava se balon do vápna snažil procpat Rubén Peña, ale neuspěl.
50'
Další útok hostů zakončil Dani García střelou zpoza vápna a Roberto neměl s jejím zneškodněním potíže.
48'
48'
Tam balon sebrali hosté. Inuj pak na zadní tyči hledal Charlese a tomu ke zpracování scházel krok.
47'
V úvodu druhé půle se hraje hlavně ve středu hřiště.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpět na hřiště, utkání bude pokračovat druhým poločasem.
Územní převaha byla na straně Málagy, ale nebezpečnější byl Eibar. Takto ve zkratce by se dal shrnout první poločas, který byl na góly skoupý. Domácím činilo potíže uhlídat Inuje, ten rozdával nebezpečné centry a v dresu Eibaru byl také hodně vidět Charles.
45'
45'
V samotném závěru poločasu Diego González (Málaga CF) zatáhl Charlese za dres. Pro takové počínání neměl rozhodčí pochopení a ze své kapsy vytáhl žlutou kartu.
42'
Brankář Málagy musel zakročit proti hlavičce Charlese, který se chtěl prosadit po nabídce z přímého kopu.
41'
José Ángel (SD Eibar) se dostal k odraženému míči a z nějakých pětadvaceti metrů ho kopl někam do nebes.
40'
Pomalu, ale jistě se blíží konce prvního poločasu.
39'
Hra se otočila a Borja Bastón utrpěl ve vápně střet se soupeřem, který neustál a padl k zemi. Domácí se pak dožadovali penalty, ale sudí nechal pokračovat ve hře.
37'
A nepovedlo se jim to ani po dlouhé přihrávce směřující na Borju Bastóna. Hrát mohou hosté.
36'
Zatím marně se domácí snaží probojovat hlouběji do pole. Střed hřiště je pořádně zahuštěný.
35'
Sledovat můžeme kombinační souhru hráčů Málagy.
34'
Inuj zkusil překvapit Roberta střelou z velké dálky, gólman Málagy však stál na svém místě.
32'
Bolestivý šlapák! Žlutou kartu za něj dostal Kike García (SD Eibar). Na trávníku se svíjí chudák Kuzmanović.
30'
Dmitrović (SD Eibar) si pochutnal na střele z hranice vápna, která mířila přímo doprostřed brány.
28'
K jeho exekuci se postavil Joan Jordan (SD Eibar), ale svým pasem žádného ze spoluhráčů neoslovil.
27'
Na opačné straně prudký centr Josého Ángela uklidil obránce domácího týmu do bezpečí – roh.
26'
Palebnou pozici si vytvořil Kuzmanović (Málaga CF) a svým dalekonosným pokusem trefil obránce.
24'
Hosté se rozhodli napadnout rozehrávku svých soupeřů, avšak vybojovat balon nedokázali.
21'
Defenziva Málagy pak čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
20'
Šance jako přes kopírák té předchozí! Charles si naběhl k bližší tyči na přízemní centr Inuje, ale z bezprostření blízkosti Roberta neprostřelil. Na tohle by si měla dát obrana Málagy větší pozor.
18'
Ani napodruhé Eibarští z rohového kopu neuspěli a budou se tedy muset snažit dále.
17'
Tohle bylo zajímavé! Inuj u levého okraje vápna vyprodukoval střílený centr a Roberto měl co dělat, aby před dobíhajícím Charlesem nekapituloval. Hosté rozehrají další roh.
16'
Premiérový roh patřil Eibaru. Joan Jordán odcentroval míč před bránu a tam nejvýše vyskočil jeden z beků.
15'
Vybojovali ho domácí. Kuzmanović pak hledal Rosalese, ale přihrávka byla příliš dlouhá.
13'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí neúprosné bitvy o balon.
12'
Při dalším útoku domácích byl Añor chycen do ofsajdu.
10'
Domácí neproměnili obrovskou šanci! Añor obdržel přihrávku mezi dva obránce a z hranice pokutového území těsně minul levou konstrukci brány.
9'
Po zisku míče Eibarští zaútočili podél pravé postranní čáry a vytěžili výhodu autového vhazování.
7'
Domácí se zatím nedokáží dostat přes střed hřiště, který záložní řada Eibaru střeží pečlivě.
5'
Málaga uklidňuje hru kombinací na svém území.
3'
Za zmíněný prohřešek – záměrné hraní míče rukou – inkasoval Charles (SD Eibar) žlutou kartu.
3'
Hosté zaútočili po levém křídle a následný centr před bránu Charles přetavil v gól. Jenomže ten neplatí! Důvodem je to, že autor gólu viditelně dopravil míč do sítě rukou.
2'
Přesto se záhy zmocnili míče domácí a rozběhli Borju Bastóna, ten byl přistižen v postavení mimo hru.
1'
Zahajovacího výkopu se ujali fotbalisté Eibaru.
1'
Domácí odehrají zápas v modrobílém provedení dresů a hosté budou hrát ve vínové barvě.
Hlavní aktéři už přišli na hřiště.

Málaga CF: Roberto – L. Hernández, González, Baysse – Rosales, Kuzmanović, Añor, Recio (C), Juankar – Adrián González – Bastón.
Náhradníci: Prieto – En-Nesyri, Ontiveros, Jony, Cifuentes, Mula, J. Sánchez.

SD Eibar: Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Ramis, Ángel – Peña, Dani García (C), Jordán, Inuj – Kike García, Charles.
Náhradníci: Riesgo – Rivera, Juncà, Enrich, Bébé, Gálvez, Alejo.

Sociedad Deportiva Eibar

V sezoně 2013/14 Eibar poprvé ve své historii postoupil do nejvyšší španělské soutěže a jeho výsledky se v ní každým rokem zlepšují. V uplynulé sezoně Primera División obsadil baskický celek desátou pozici a potrápit dokázal i takové týmy, jako jsou Barcelona nebo madridské duo Real, Atlético.
Málaga Club de Fútbol

Málaga patří mezi průměrná mužstva Primera División, což dokazuje několik posledních let. V soutěžním ročníku 2016/17 se klub z přístavního města umístil na jedenácté příčce a znovu tedy nijak zvlášť neoslnil. V přestupovém období však Málaga posilovala kádr, takže nadcházející sezona by pro ni mohla dopadnout lépe.
Příjemný pondělní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které zároveň vítám u textové online reportáže z dohrávky 1. kola Primera División, kterou obstará souboj mezi Málagou a Eibarem. Zápas začne ve 22 hodin a jeho průběhem vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.