La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Málaga : Sevilla - 28. února 2018   19:30

Málaga
Málaga
0:1
(0:1)
Sevilla
15' Correa  (Nolito)
Málaga
Roberto – Rosales (C), L. Hernández, Miquel, González (84. Samuel) – Success (34. En-Nesyri), Iturra, Lacen, Castro – Rolán, Id. Brown (76. Bueno).
Prieto – Bueno, Rolón, Lestienne, Samuel, En-Nesyri, Miguel Torres.
Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Juan Barranco
Estadio La Rosaleda (Málaga)
Sevilla
S. Rico – Layún, Kjaer, Lenglet, Arana – Pizarro, Banega (C) – Sarabia, Correa (63. F. Vázquez), Nolito (88. Geis) – Ben Yedder (77. Sandro Ramírez).
Soria – Roque, N'Zonzi, Muriel, F. Vázquez, Geis, Sandro Ramírez.

SESTŘIH LA LIGY: Malaga - Sevilla 0:1

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:14.
Je konec! Sevilla nakonec dokázala udržet hubené vedení 1-0, díky kterému získala tři body. Nutno dodat, že tříbodový zisk je hodně vydržený, neboť soupeř byl zejména ve druhém poločase výrazne aktivnější. Málaga si ale za celé utkání nevytvořila žádnou vyloženou šanci a další porážka tak znamená, že má Málaga i nadále pouze třináct bodů.
90+3'
90+3'
Definitivní tečku za utkáním mohl dát hostující Vázquez, jehož nepříliš prudkou ránu dokázal Roberto vykopnout.
90+2'
Vypadá to, že se vyrovnávací branky nedočkáme. Sevilla totiž zkušeně drží míč, se kterým hraje v oblasti středového kruhu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Hodně rychle z branky musel vystartovat Rico, jenž se rozhodl pomoct Kjaerovi v rychlostním souboji s En-Nesirym. Míč nakonec doletěl vysoko na tribunu.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Johannes Geis.
84'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Diego González, přichází Samuel.
83'
Na zeleném pažitu to začíná hodně vřít. Jeden z domácích nyní neunesl verdikt rozhodčího a po odpískání dohrál hostujícího obránce.
82'
Nyní je hra přerušena, neboť souboj s En-Nesirym nese hodně těžce Lenglet. Francouzský zadák navíc musel opustit hrací plochu.
81'
Do konce zápasu už moc nezbývá, v tuto chvíli už jen něco málo před deset minut. Podaří se Málaze přeci jenom srovnat krok?
80'
Nyní se Sevilla mohla řítit do nadějného brejku, avšak vše zazdil Nolito. Ten totiž zbrkle nahrával na dvojici protihráčů, která se nacházela v ofsajdu.
79'
Poslední minuty se odehrávají výhradně pouze na jedné polovině. Sevilla začíná být čím dál víced pasivnější, navíc teď faulovala v nebezpečném prostoru.
78'
Rolán se možná trochu teatrálním pádem skácel k zemi, což podobně viděl také hlavní sudí. Málaga bude mít k dispozici alespoň autové vhazování.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Sandro Ramírez.
76'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Ideye Brown, přichází Alberto Bueno.
75'
Netrvalo dlouho a obrannou povinnost si dokonale splnil Kjaer. Dánský stoper lehce píchl do balónu, který se svezl na další rohový kop.
74'
K vidění je jeden rohový kop za druhým. Ten osmý byl proveden z pravé strany, avšak míč putoval hodně daleko, kde se nacházel pouze osamocený Pizarro.
73'
Ani ten nám nepřinesl nic nebezpečného, nýbrž se početný hlouček domácích příznivců dožadoval odpískání pokutového kopu.
72'
En-Nesiry spěchal do otevřené obrany, avšak vzorně se vrátil Kjaer, jenž čistým zákrokem poslal míč za brankovou čáru. Další roh pro domácí.
71'
Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes dvacet minut. Málaga má sice mírnou územní převahu, žádná vyložená šance zatím ale nepřišla.
70'
Na bezúspěšné počínání svých spoluhráčů se nevydržel dívat zadák González, jehož střela z velké vzdálenosti skončila těsně vedle tyče.
69'
En-Nesiry musel hodně dlouho vstřebávat zákrok na svojí osobu. Následovat přímý kop z lukrativní pozice, Castrova dělovka ale skončila na zdi.
68'
Povedlo se to až v tuto chvíli, avšak Málaga je směrem dopředu hodně zbrklá. Po dalším z řady nakopávaných míčů se nedokázal prosadit En-Nesiry.
67'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Sevilla FC).
66'
Arana se zasekávačkou prohnal kolem Rosalese, nicméně poté ho ihned dohrál jeden z protihráčů. Málaga se ale nemůže dostat k míči.
65'
Žlutou kartu dostává Roberto Rosales (Málaga CF).
65'
To jsou věci! Po rohovém kopu se znovu kolem rozhodčího seběhla početná skupinka hostů, která marně reklamovala hraní rukou.
64'
O pár vteřinek později si domácí hráči přichystali další roh. Tentokráte se za míčem pokoušel vyhoupnout kapitán Rosales, jenž zakončil hodně mimo.
63'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Franco Vázquez.
62'
Correa postupoval v tandemu s Aranou, načež druhý jmenovaný ihned cpal balón na zadní tyč. Brazilský mladík ale přetáhl svojí vzdušnou nabídku.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Málaga je ve druhém dějství výrazně aktivnější, naopak hosté se spoléhají na rychlé protiútoky.
60'
Akce ještě pokračovala a nejvýše do vzduchu se vyšplhal urostlý Ideye. Nigerijský forvard trkl do míče, který skončil zhruba metr nad břevnem.
59'
Málaga zahrávala další rohový kop, po kterém se dožadovala odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí ale opět zůstává klidným.
58'
Rolán opět zaměstnal snad dva protihráče, jenomže jeho spoluhráč Iturra mu nedokázal vrátít míč zpět na kopačku. Rico bude vykopávat.
57'
Ben Yedder cpal balón na malé vápno, načež hodně podezřelým způsobem zasáhl balón jeden z bránících hráčů. Ruka to zřejmě nebyla, pokutový kop se tak nepíská.
56'
Také Sevilla měla k dispozici svůj úvodní rohový kop druhého poločasu. Na Banegovu nabídku jako první reagoval nikterak vysoký Castro.
55'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše Pizarro, který se po několika vteřinách postavil zpět na nohy. Z ochozů se začíná ozývát pískot.
54'
Layún nastartoval svá chodidla a po více než třicetiminutovém sprintu přihrával pod sebe na Nolita. Druhý jmenovaný pálil z první pouze doprostřed.
53'
Jenomže záhy se hosté vrací k míči. Rolán neodhadl dráhu letu míče a místo kulatého nesmyslu trefil pouze Banegovu dolní končetinu.
52'
Sevilla konečně přelezla obrannou polovinu, kde se ihned dopustila zbytečné nepřesnosti. Sarabia totiž poslal přihrávku za autovou čáru.
51'
Další útočná akce v podání Rolána nakonec měla za výsledek zisk třetího rohového kopu. Rosalesova exekuce ale přinesla útočný faul En-Nesiryho.
50'
Rolán se snažil rozhýbat hru na levé straně, načež přihrál vedle stojícímu Castrovi. Jemu se ale centr vůbec nepovedl a míč se navíc dostal ven ze hřiště.
49'
Po Robertově výkopu se svedl hlavičkový souboj Kjaera s Ideyem. První jmenovaný doslova zboural nigerijského útočník, je pískán faul.
48'
Ben Yedder vzorně napadal rozehrávku soupeře a Hernández se raději rozhodl spolupracovat s Robertem. Domácí jsou nyní hodně zataženi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nabídlo očekávaný průběh. Do vedení se po zásluze dostala Sevilla, avšak vzápětí se domácí také konečně probudili. Málaga si ale nevytvořila žádnou vyloženou šanci, nýbrž na druhé straně opět slavila Sevilla. Druhá branka ale nebyla uznána z důvodu ofsajdu, který dle opakovaného záběru vůbec nebyl.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Žlutou kartu dostává Ideye Brown (Málaga CF).
43'
První poločas nám spěje do svého konce a v tuto chvíli má více ze hry pro změnu Sevilla. Hosté jsou nebezpečnější zejména po křídelních prostorech.
42'
Hostující hráči sice dopravili podruhé míč do sítě, avšak tentokráte nebyl uznán. Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout špatně odmávaného ofsajdu. Sevilla měla vést o dvě branky!
41'
Correa se obtočil s kulatým nesmyslem a vzápětí ho poslal na pravou stranu na Layúna. Jeho centr z první skončil pouze na kopačce Gonzáleze.
40'
Hra se nám celkem zklidnila, avšak nedovolené zákroky se i nadále sčítají. Tentokráte to s agresivitou přehnal Iturra, jenž fauloval v blízkosti středového kruhu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude nastavovat.
34'
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Youssef En-Nesyri.
33'
Rolán se dostal do hodně přehuštěného prostoru, kde mu nezbývalo nic jiného, než nastřelit protihráče. Tím se stal Layún, avšak odražený míč sebrala Sevilla.
32'
Ben Yedder si hned dvakrát vyměnil míč se Sarabiou, který se nakonec jako poslední dotkl míče. To prokázal také opakovaný záběr.
31'
Máme za sebou třetinu hry a v tuto chvíli má výrazně více ze hry domácí Málaga. Rico je i nadále bez složitějšího zákroku.
30'
Hodně podezřelý souboj se udál v pokutovém území Sevilly. Tam Correa hodně ostře vletěl do Ideyeho, který se marně dožadoval pokutového kopu.
29'
Castro se snažil vzít odpovědnost na svá bedra, avšak dobře stojící Layún mu srazil centr do zámezí. Těžiště hry je v tuto chvíli na půlící čáře.
28'
Rázem mohla Málaga podniknout rychlý protiútok, který ale ztroskotal na křižné přihrávce na Castra. V roli posledního hráče výborně zasáhl Layún.
27'
Banega sice nezachytil přihrávku z levé strany, za jeho zády se ale pohyboval Pizarro, jenž vybojoval hrací předmět zpět do moci Sevilly.
26'
Nikterak důrazná přihrávka směřující na Rica nakonec přeci jenom doplachtila na místo určení. Sevilla je už v delším držení míče.
25'
Banega se zachoval jako jeho kolega Nolito a podobným způsobem se snažil vybídnout Layúna. Pravý zadák vybojoval autové vhazování.
24'
Nedovolených zákroků přibývá. Zhruba v místech u středového kruhu skončil na zemi Rolán, Málaga okamžitě rozehrála nabízenou standardku.
23'
Roberto vyslal hodně prudký nákop přesně na hruď Ideyeho, který byl okamžitě v obležení protihráče. Domácí se navíc dopustili faulu.
22'
Málaga si vybojovala úvodní rohový kop zápasu, který byl rozehrán z levé strany. Na malém vápně se k hlavičce dostal Miquel, jehož hlavička skončila vedle brány.
21'
Sevilla se snažila osvobodit rychlým nákopem, avšak Nolito si nepohlídal náběh za obranu. Je odmáván ofsajd, hrát tak budou opět domácí hráči.
20'
González si nechtěl komplikovat život a míč raději poslal na vedle stojícího Miquela. Málaga to zřejmě zkusí přes střed hrací plochy.
19'
Obrázek hry se po úvodní brance hodně změnil. Málaga pochopila, že dosavadní výkon rozhodně stači nebude a nyní výrazně zvýšila aktivitu.
18'
Posléze si domácí hráči vůbec neporozuměli při přechodu na útočnou polovinu a míč se stočil ven ze hřšitě. Rico bude rozehrávat od své svatyně.
17'
Málaga se snažila rychle odpovědět prostřednictví volného kopu. Nebezpečný centr se sice stáčel k brance, ve vzduchu ale kraloval Kjaer.
16'
Rázem se utkání dostává do úplně jiné situace. Momentálně jsou na tahu domácí, kteří musí výrazně zpřesnit své kombinace.
15'
Sevilla právě vstřelila branku!
Je tu zasloužené vedení hostů! Nolito poslal náramný dloubáček na JOAQUINA CORREU, který svojí střelu poslal do tyče, od které se odrazila za bezmocného Roberta.
15'
Ben Yedder ještě přehodnotil celou situaci a místo střely zvolil přihrávku na Layúna. Druhý jmenovaný tvrdě vypálil do rukavic Roberta.
15'
Také fotbalisté Málagy měli k dispozici volný kop, po kterém dostal ideálně balón proti noze Rolán. Uruguayský kanonýr se ale vůbec netrefil do míče.
14'
Nolito se zkoušel prodrat přes hustý blok, který ale zakročil včas. Hostující křidelník se sice dožadoval dalšího faulu, píšťalka sudího ale zůstává němá.
13'
Tradiční exekutor podobných záležitostí Banega směřoval centr směrem od branky, načež urostlý Kjaer pouze prolétl vzduchem.
12'
Žlutou kartu dostává Miguel Layún (Sevilla FC).
11'
Dokonalé zalepení míče v podání Sarabii vyřadilo ze hry Gonzáleze, který přeci jenom stačil faulovat. Je tu slibný volný kop pro hosty.
10'
Correa vzal celou akci na sebe, což nebyl špatný nápad. Talentovaný Argentinec se následně pokoušel najít Ben Yeddera, ten se ale nacházel na jiném místě.
9'
González se dostal hned ke dvěma autovým vhazováním, avšak ani jeden nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se kupředu řítí protivník.
8'
Nolito nebyl patřičně důrazný v osobním souboji a o balón tak přišel. Na druhé straně se vzorně vrátil Layún, který poslal míč ven z hrací plochy.
7'
Nejdříve se Success pokoušel prudkou střílenou nabídkou oslovit své kolegy, načež se do ofsajdového postavení dostal forvard Rolán.
6'
González se pokoušel vyprodukovat kolmici na hodně rychlého Castra, nicméně ani jeho dolní končetiny nezastihly prudkou přihrávku.
5'
Další standardka pro hosty. Ben Yedder se chytře pokoušel vyhnout Ideyemu, kterému nezbývalo nic jiného, než faulovat.
4'
Také Sevilla se poprvé dostala k míči a hned z toho byl nedovolený zákrok na Correu. Hostující křídelník se ještě nyní svíjí na zeleném pažitu.
3'
Miquel zkoušel poslat dalekonosný pas z vlastní poloviny přímo do pokutového území soupeře. Tam se ale ve vzduchu prosadil Lenglet.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Málaga CF: Roberto – Rosales, L. Hernández, Miquel, González – Success, Iturra, Lacen, Castro – Rolán, Id. Brown.
Náhradníci: Prieto – Bueno, Rolón, Lestienne, Samuel, En-Nesyri, Miguel Torres.

Sevilla FC: S. Rico – Layún, Kjaer, Lenglet, Arana – Pizarro, Banega – Sarabia, Correa, Nolito – Ben Yedder.
Náhradníci: Soria – Roque, N'Zonzi, Muriel, F. Vázquez, Geis, Sandro Ramírez.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Juan Barranco.
Sevilla FC

Na druhé straně stojí nevyzpytatelná Sevilla, jenž v letošní sezóně podává hodně kolísavé výkony. Moc tomu nepomohl ani příchod nového trenéra Vincenza Montelly, načež pod jeho vedením se výrazně zhoršila defenzivní činnost. Tento fakt jasně dokumentuje několik předchozích zápasů, kdy Sevilla inkasovala pět branek proti Eibar, Betisu a také v minulém kolem proti Atléticu Madrid. Zároveň se Sevilla zatím pere o jakoukoliv účast pohárové Evropě, neboť se nyní nachází "až" na šesté příčce.
Málaga CF

Fotbalisté Málagy předvádějí v letošním ročníku hodně zoufalé výkony, které zapříčinily pád na samostatný chvost tabulky. Málaga zatím nasbírala pouze třináct bodů, a to za tři výhry a čtyři remízy. Domácí celek dnešního utkání musí začít bezpodminečně bodovat, neboť na první nesestupovou pozici ztrácí už sedm bodů. Málaga se ale nachází v hodně špatné formě, neboť v lize zvítězila před více než dvěma měsíci. Od té doby následuje desetizápasová šňůra bez tříbodového zisku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Málaga CF a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.