La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 8. dubna 2018   16:15

53' Ronaldo (Bale)
1:1
(0:0)
Atlético
57' Griezmann  (Vitolo)
Real
Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Kovačić (72. Modrić), Asensio (72. Isco) – Bale, Ronaldo (63. Benzema).
Casilla – Benzema, Modrić, Casemiro, Hernández, M. Llorente, Isco.
Estrada – Martínez, Martín
Santiago Bernabéu (Madrid)
78 769 diváků
Atlético
Oblak – Juanfran, Savić, Godín (C), Lucas Hernández – Vitolo (61. Á. Correa), Partey (82. Gameiro), Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann, D. Costa (71. Gabi).
Werner – Gabi, F. Torres, Á. Correa, Vrsaljko, Gameiro, Montoro.

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Atlético Madrid 1:1. Divoké derby skončilo remízou

Madridské derby končí remízou. Je to rozhodně ztráta pro Real, který tlačil Atlético až na pár chvil celý zápas. Marcelo trefil v prvním poločase brankovou konstrukci a může jen litovat. V závěru zase Ramos neuspěl ze standardní situace zahrávané devatenáct metrů od hostující branky. Atlético mělo vyložených šancí hodně málo.

Real šel zaslouženě do vedení po voleji Ronalda na zadní tyč. Jenže Griezmann dorážkou po tlaku Vitola srovnal. Ke konci se výhradně hrálo před Oblakem, ale ten odolal a vychytal Atléticu bod při derby s Realem.
90+4'
90+4'
Poslední útok zápasu, ale Bale zprava nerozhodl derby, které skončí 1:1.
90+3'
Savič si pomohl zprava pod sebe s Oblakem, ale ten nakopl míč pouze k Marcelovi.
90+3'
Probíhá poslední minuta zápasu a hosté rozehrávají zhruba z poloviny hrací plochy.
90+2'
Při následném rohu zleva minul Ramos hlavou na přední tyči branku.
90+1'
Ramos kopal standardní situaci pravačkou zleva z devatenácti metrů přes vyskakující zeď a míč směřující pod horní tyč vyrazil pravou rukou Oblak na roh zleva.
90+1'
Isco na levé straně faulovaný Savičem a velká šance pro domácí celek je tady! Standardní situace přibližně z dvaceti metrů.
90'
Kroos s Ramosem spolupracovali na levé straně, ale byl to Isco, kdo přišel o balón.
90'
Bale byl při útoku po pravé straně podražený Lucasem Hernándezem (ATL), který dostal žlutou kartu.
89'
Griezmann byl na pravé straně pokrytý a míč poté skončil v náruči Navase ve velkém vápně.
88'
Vázquez (Real) šel ochotně v levé části vápna k zemi a sudí jej potrestal žlutou kartou za filmování.
88'
Carvajal si na pravé straně udělal dobrý den ze Saúla, ale i tak se podařilo hostujícímu Hernándezovi uklidit míč z levé strany šestnáctky mimo vápno.
87'
Pravačka Oblaka vykopla míč na levou stranu pouze k domácímu fotbalistovi a Real rozehrává v kombinaci s Navasem.
87'
Zase Carvajal s Modričem to zkoušeli centrem zprava, ale vzápětí Real nezakončil na zadní tyči z druhé vlny.
86'
Godín zasáhl ve vlastním vápně protihráče, ale penalta se nepíská.
86'
Po nahrávce Modriče poslal Carvajal míč centrem zprava do ohně na střed vápna pouze na nohu protihráče.
85'
Varane a Modrič se chopili rozehrávky, ale agilní byl při presinku Saúl. Posléze se k míči dostal na levé straně Marcelo, ale měl proti sobě dva fotbalisty.
85'
Na centr Carvajala zprava vyskakoval na vzdálenější tyči Bale, ale míč minul. I tak tlačí Real nadále Atlético.
84'
Isco centroval zleva pravačkou mimo vápno na zadní tyč pouze na hlavu Lucase Hernándeze, Oblak vůbec nezasahoval.
84'
Isco přišel o míč na levé straně, ale blízko vápna hostů budou domácí vhazovat.
83'
Sudí Estrada již pustil Vázqueze zpět na hrací plochu a opět se tak hraje jedenáct na jedenáct.
82'
Vázquez kulhá a (asi) se vrátí do boje...Real však nadále bojuje s Atléticem o desíti.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Kévin Gameiro.
81'
Griezmann nenašel centrem zleva na druhé tyči Correu, ale i tak usnadnil hostům život Marcelo faulem na Juanfrana.
81'
Partey, Savič, Godín a Lucas Hernández si nahrávali na vlastní polovině. Zatímco hosté chystají střídání, kdy do hry půjde Gameiro.
81'
Vázquez je ošetřovaný za brankou hostů mimo hřiště. Real již nemůže v tomto zápase střídat.
80'
Modrič, a Isco posunuli míč na pravou stranu, kde byl Vázquez. Ten se však drží za kotník po souboji s Godínem na hraně vápna a hra je přerušena.
79'
Lucas Hernández a Godín začali a také ukončili krátký hostující útok po levé straně již na vlastní polovině.
79'
Modrič ukončil akci střelou zleva vedle předního dolního rohu branky, od které bude vykopávat Oblak.
78'
Varane, Carvajal a Vázquez neudělali chybu v rozehrávce, jenže v závěru nenašli společnou řeč na hraně vápna na levé straně Isco a Modrič.
77'
Další dlouhá kombinace domácích, ale nejprve si špatně zpracoval míč na pravé straně vápna Carvajal a poté ze středu šestnáctky zakončoval Bale vedle levého dolního rohu branky.
76'
Případná dělba bodů, to by byl zisk určitě pro Atlético. Real je v tomto zápase lepší.
75'
Vázquez byl ošetřený a sudí Estrada mu ukázal, že musí opustit hrací plochu. Real tak bude chvíli hrát o desíti.
75'
Avšak po souboji s Godínem leží ve vápně hostů na hrací ploše Vázquez.
74'
První centr Isca byl zablokovaný, po dalším balónu do vápna byla sražena rána Carvajala.
74'
Modrič, Carvajal a Kroos přesunuli těžiště na levou stranu, ale tam po souhře s Iscem chyboval na hraně vápna Marcelo.
73'
Po souhře Isco – Bale zakončil domácí útok po levé straně borec z Walesu centrem výrazně vedle zadní tyče.
72'
Modrič s Marcelem si vyměnili míč na levé straně vápna a centr chorvatského hráče poté schoval na přední tyči do náruče Oblak.
72'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Isco.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Luka Modrić.
71'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Gabi.
70'
Griezmann posunul míč na pravou stranu a Saúl uháněl v situaci dva na jednoho na branku soupeře. Jenže jeho rána padala zprava přes bránícího hráče vedle dlouhého dolního rohu branky.
69'
Domácí kombinace byla ukončena na levé straně faulem, Bale šel k zemi vinou pravé nohy Juanfrana.
69'
Atlético odkoplo míč na pravou stranu a z poloviny Realu vhazuje Marcelo pod sebe na nohu Navase.
68'
Vázquez nahrával zprava dlouhým křížem do levé části vápna Marcelovi, který si sbíhal z druhé vlny. Jenže následně drží balón Carvajal takových třicet metrů od hostující branky.
67'
Marcelův střílený míč zleva na krátkou tyč vyrazil Oblak a balón poté byl umístěn mimo hostující šestnáctku.
67'
Carvajal a Kovačič si přihrávali na pravé straně, ale Atlético se bez problémů bránilo.
66'
Costa šel do hlavičkového souboje na levé straně domácí poloviny, posléze vhazuje Lucas Hernández.
65'
Bale fauloval po ztrátě míče a domácí rozehrávají zleva Godínem.
65'
Lucas Hernández měl na levé straně dobrou rychlost, ale ani neodcentroval před Navase.
64'
Carvajal a Vázquez se postarali o další přetažený centr zprava a vhazovat by měl u vlastního vápna Juanfran.
63'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Karim Benzema.
63'
Ramos a Carvajal spolupracovali s Ronaldem, jenže centr druhého zmiňovaného fotbalisty skončil zprava vedle dlouhé tyče.
62'
Ramos a Carvajal se chtěli prosadit. Jenže Griezmann dobrým presinkem trápil domácí celek.
62'
Griezmann dělal domácím problémy, ale svojí střelu zleva tak z dvaadvaceti metrů nasměroval pouze do Kovačiče.
61'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Ángel Correa.
61'
Costa leží na hrací ploše a bude muset být ošetřen.
60'
Juanfran přihrával na pravou stranu na polovinu hřiště, ale domácí celek se stihl vrátit do obrany.
59'
Odražený míč přistál na noze Kokeho na středu vápna a jeho tvrdá střela trefila Navase, který drží nerozhodný stav.
57'
Atlético právě vstřelilo branku!
Partey poslal míč do pravé části vápna, Navas si nejprve poradil s Vitolem, ale odražený míč uklidil ANTOINE GRIEZMANN do branky, ve které stál už jen jeden zaskakující domácí fotbalista. Asistence: Vitolo.
57'
Costa dovezl míč do levé části vápna a poté našel Saúla, domácí však neinkasovali proti střele na dlouhou tyč.
56'
Partey zablokoval zleva centr Ronalda a Griezmann s Kokem chtěli akcí po levé straně srovnat. Tuto možnost ovšem vyloučil vracející se Vázquez.
53'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bale odcentroval zleva přes Saviče do pravé části vápna a CRISTIANO RONALDO zakončil z jedničky z voleje svojí nohou do vzdálenějšího dolního rohu branky (levého z pohledu střelce). 1:0. Asistence: Gareth Bale.
53'
Godín a Partey vsadili na jistotu v rozehrávce, načež jim pomohl Lucas Hernández. Nakonec jsme viděli ztrátu hostů v pravé části domácí poloviny.
52'
Po ztrátě Parteye přišel Real se svojí odpovědí na pravé straně. Ronaldo tam vyřadil ze hry Kokeho, ale jeho centr před Lucase Hernándeze mířil zcela mimo tři tyče.
51'
Při centru zleva na vzdálenější tyč hlavičkoval Vázquez ze záklonu do náruče Oblaka, pro kterého to byl lehký zákrok v malém vápně.
51'
U míče stáli Asensio a Kroos, standardku rozehrála pravačka německého hráče na delší tyče, jenže tam měli hosté převahu.
50'
Vázquez faulovaný a sudí Estrada nařídil standardní situaci zprava.
50'
Marcelo a Ronaldo reagovali po levé straně, nakonec se hosté ubránili první vlně, ale i tak si můžou vyměnit míč tak pětadvacet metrů od branky soupeře Vázquez a Carvajal.
49'
Costa, Koke a Griezmann stáli za tím, že hosté si opět nepotykali s přesnou přechodovou fází.
49'
Zatím prakticky stejný obrázek jako v prvním poločase, hraje se před Oblakem.
48'
Koke ukončil domácí tlak u vápna hostů, jenže Atléticu se nepovedl po levé straně přejít na polovinu Bílého baletu.
47'
Marcelo s Asensiem kontrovali po levé straně a s nimi také Kovačič. Atlético se však dobře pohybovalo v obraně a zatím nikdo z domácích hráčů nestřílel.
47'
Dnešní utkání sleduje 78 769 diváků.
47'
Koke získal míč, který však hosté po zhruba pěti vteřinách darovali domácímu mužstvu.
46'
Lucas Hernández zvolil pro útok levou stranu s Kokem, ale následně si jen hosté přihrávali na polovině hřiště.
46'
Zajímavý první poločas madridského derby, ačkoliv jsme v něm branku neviděli. Blíže k ní měl rozhodně Real. Ten měl více ze hry. Několikrát se dožadoval penalty, ale nedočkal se jí. Oblak je zatím skvělý. Třeba i proti dorážce Carvajala zprava na přední tyč.

Hosté nechali jednou volného Ronalda na zadní tyči. Marcelo napálil spoj. Zkrátka, nuda nehrozila. Největší hostující šanci měl Costa běžící po pravé straně sám na Navase, ale jeho střela na krátkou brankovou konstrukci se skóre nepohnula.
45+1'
45'
Partey rozehrál standardní situaci zleva na domácí polovině nakrátko.
45'
Ramos s Marcelem rozehrávali, ale Ronaldova nahrávka na nabíhajícího spoluhráče na levé straně patřila k těm nepřesným.
44'
Koke byl prakticky donucen k chybě na pravé straně a při domácím kontru poté fauloval zezadu Vitolo Kroose.
44'
Marcelo zkrátka narval míč do napadajícího Vitola a domácí mají aut zleva z vlastní poloviny.
43'
Juanfran se na pravé straně zbavil Marcela. Ale toho nevyužil Koke. Po centru na dlouhou tyč uklidil domácí celek Carvajal.
43'
Jenže Carvajal dorážel zprava na přední tyč, ale Oblak nastavil svoje ruce proti střele beka domácích.
42'
Nejprve Asensio z otočky na středu vápna vypálil levačkou do protihráče, následně zakončoval Marcelo pravačkou zleva těsně za šestnáctkou do spoje delší tyče a břevna.
41'
Partey na pravé straně ještě stihl míč na poslední chvíli na hrací ploše a posunul jej tak na křídlo k Vitolovi, tomu byl však odmáván ofsajd.
40'
Kroos přichystal míč křížem na levou stranu pro Marcela. Následně po nahrávce brazilského spoluhráče pomohl hostům svojí chybou mimo vápno Bale.
40'
Ronaldo si přehodil míč na pravé straně na levou nohu, jeho centr poté vyrazil Oblak před sebe, ale kolem hostujícího brankáře nebyl nikdo z domácích hráčů.
39'
Bale otřel svůj další centr zleva podle domácích hráčů o ruku Saviče blízko hostujícího vápna, sudí Estrada však jen ukazuje, že se bude kopat roh.
38'
Bale centroval zleva na zadní tyč, tam vzápětí marně chtěli domácí fotbalisté pokutový kop. Lucas Hernández však nepodrazil Vázqueze.
37'
Partey se otočil kolem protihráče, Saúl tak mohl přihrávat křížem ze středu do levé poloviny vápna, tam však Costovi uskočil balón prvním dotekem nohou k někomu z domácích fotbalistů.
36'
Juanfran vhazoval zprava z poloviny hřiště a poté měl Griezmann na zádech protihráče, díky Vitolovi je však k vidění další autové vhazování hostů.
36'
Po nahrávce Vázqueze byl centr z levé strany vápna sražen.
35'
Marcelo převzal míč od spoluhráče na levé straně a podle mínění hlavního rozhodčího byl faulovaný Juanfranem. Hostující lavička si to vůbec nemyslí a nesouhlasí.
35'
Po chybě Kovačiče šel hostující celek do rychlého brejku, ale vše nakonec skončilo neúspěchem kvůli Vitolovi.
34'
Vázquez podražený při akci po pravé straně na polovině Atlética Parteyem (ATL) a ten tak viděl žlutou kartu.
33'
Varane dobře pracoval ze svého pohledu v pravé části velkého vápna, i tak odražený narval z jedničky Saúl z voleje nad branku svojí levou nohou.
32'
Při útoku po levé straně sice Costa upadl, ale podle sudího to bylo ze strany Carvajala čisté. To se bývalému útočníkovi Chelsea vůbec nelíbí.
32'
Kovačič a Caravajal se postarali o centr zprava, ale ten poslal jeden z hostů hlavou mimo vlastní vápno.
31'
Asensio nahrával zleva pod sebe na polovině soupeře Marcelovi. Posléze Bale nebyl větším nebezpečím pro hosty.
31'
Saúl s Griezmannem rozpohybovali obranu domácích, ale střela z levé poloviny vápna byla zablokovaná a míč vůbec nedoletěl k Navasovi.
30'
Domácí obrana nechala volného na pravé straně Costu a ten běžel víceméně sám na Navase, jeho pravačka z pravé části vápna nasměrovala balón do bližšího dolního rohu branky, avšak Navas odmítl změnu skóre nataženou levou dlaní.
29'
Koke, Saúl a Lucas Hernández chtěli odpovědět na levé straně, ale to se jim nepovedlo, protože hosté zapsali ztrátu v levé polovině velkého vápna.
28'
Po standardní situaci rozehrané pravačkou Kroose bylo před hostující brankou pořádně horko. Varane zůstal neobsazený v levé části malého vápna, ale napálil zblízka levou nohou hruď Oblaka. Brankář Atlética svému protihráči úhel.
27'
Juanfran nohama fauloval zprava Ronalda na polovině Atlética a tady se rozhodně dala udělit žlutá karta.
26'
Kroos, Carvajal a Bale hráli na nervy hostujícím fanouškům, jenže centr posledního zmiňovaného zprava byl odvrácen hlavou bránícího fotbalisty mimo hostující šestnáctku.
26'
Je to Real, kdo zatím tvoří hru v derby. Atlético v podstatě stojí v jedenácti lidech okolo vlastního vápna.
25'
Centr levačkou Marcela zleva dopadl až do druhé části vápna, ale tam se Carvajal neodhodlal ke střele.
25'
Po faulu Juanfrana se domácí vydali na zteč po levé straně. Bale však jen počkal na Asensia a Marcela.
24'
Marcelo zapojil do hry Kroose, následně si zahrál také na pravé straně Bale. Avšak Costa se vrátil do obrany a znemožnil domácím zakončit na Oblaka.
23'
Partey čistě nohou sebral míč protihráči zleva a posléze se Real provinil faulem, který udělal Bale na polovině Atlética.
23'
Asensio vzal levačkou roh zleva, ale vše se obešlo bez zákroku Oblaka.
22'
Marcelo vedl s Asensiem akci po levé straně, společně s nimi také Kroos. Avšak Juanfran odehrál balón na roh po pravé ruce Oblaka.
21'
Varane dostal jesle. A tak mohl Costa s Juanfranem hledat zprava Vitola, jenže ten z otočky z těžké pozice ve vápně proti Navasovi síť nerozvlnil.
20'
Odražený míč skončil na noze zřejmě Kovačiče a ten přihrával do levé části vápna, jenže Asensio přetáhl centr na zadní tyč.
20'
Ronaldo zakončením ze střední vzdálenosti z osy hřiště levačkou mířil pod horní tyč, ale Oblak podržel hosty.
19'
Costa fauloval ve vápně domácích Ramose.
18'
Až příliš rychlá nahrávka na pravou stranu při hostujícím útoku a tam měl navrch Ramos proti Costovi. Jenže i tak Real vzápětí ztratil balón a nefungovala mu přechodová fáze.
18'
Costa a Kroos debatují ještě s hlavním rozhodčím Estradou, ale je jisté, že na míči bude Real.
17'
Žlutou kartu dostává Vitolo (Atlético Madrid).
17'
Saúl přihrával na levou stranu, ale obrana domácích byla aktivní.
16'
Oblak nakopl míč křížem na levou stranu. Následně byl atakovaný při presinku domácích Lucas Hernández a levý bek zůstává ležet s bolestivou grimasou na trávníku.
15'
Přetažený centr na zadní tyč a Navas mohl zůstat zcela v klidu, pokračuje na polovině hřiště na levé straně Savič.
15'
Griezmann zvedl hlavu a posunul míč na pravou stranu, Juanfran poté absolvoval souboj s Marcelem a ze snahy hostů vyplynul roh po levé ruce Navase.
14'
Kroos (Real) podrazil Grizemanna a většinu madridského derby bude německý fotbalista hrát pod hrozbou vyloučení. Žlutá karta.
13'
Nakonec Carvajal odcentroval zprava, jenže na středu vápna hlavičkoval poměrně z úhlu z výskoku Bale hodně vedle levé tyče.
13'
Kovačič a Carvajal se starali o zábavu na pravé straně, ale zatím na ecntr a tím pádem ani zákrok Oblaka nedošlo.
13'
Vitolo si zprava pomohl levou rukou proti Marcelovi a je tak pískáno proti Atléticu.
12'
Špatná domácí rozehrávka a Vitolo se potkal v pravé polovině vápna s Kovačičem, nařízen je následně odkop od branky Realu.
12'
Kroos šel k zemi v levé polovině vápna, sudí Estrada však i přes nátlak domácích hráčů a fanoušků pokutový kop nezapískal.
11'
Marcelův centr směřoval zleva na delší tyč, ale Lucas Hernández zapsal na své konto zákrok hlavou ve výskoku.
10'
Zatím je aktivnější v úvodu madridského derby Real a Navas nepředvedl žádný těžší zákrok.
10'
Kroos svojí nohou rozehrál na střed šestnáctky. Balón vzápětí propadl až na dlouhou tyč a od nohy Ronalda zapadl míč do rukou Oblaka. Celkem štěstí pro hosty.
9'
Po obranném zásahu Godína ve vápně rozehraje Real další roh zleva, konkrétně pravačka Kroose.
9'
Marcelo si netroufl na levé straně na souboj s Juanfranem. A tak stejně jako před chvílí si domácí fotbalisté vyměňovali balón na polovině hřiště.
8'
Vázquez posunul míč na pravou stranu, ale tam si své odvedl Lucas Hernández. Hosté vzápětí uháněli do protiútioku, který byl však čistě zastaven na polovině hřiště.
7'
Carvajal a Varane spolupracovali na polovině hřiště. Po dobré práci Ramose se s balonem setkal také Kroos a Real tak deptal svého soupeře sérií krátkých nahrávek.
7'
Odražený míč v levé části vápna napálil pravačkou Marcelo z první do bránícího Saviče.
6'
Asensio byl součástí domácí souhry na levé straně až po nahrávce Marcela vybojoval Ronaldo v souboji jeden na jednoho roh.
6'
Partey neuspěl proti přesile a chyboval, jenže Lucas Hernández poté sebral protihráči míč čistě z postu levého beka.
5'
Kroos poslal míč ze standardní situace zleva pravačkou přes jednoho hráče ve zdi na dlouhou tyč, kde si rukama poradil Oblak.
5'
Ronaldo vhazoval zleva z poloviny soupeře a následně byl jeho spoluhráč faulovaný Savičem. Tohle není vůbec špatná pozice pro rozehraní standardní situace pro Kroose.
4'
Partey a Saúl vyvinuli tlak na domácí obranu, ale skončilo ofsajdem, do kterého si do levé části vápna seběhl Costa.
3'
Juanfranova nahrávka na pravou stranu nebyla přesná, ale Vitolo proti Marcelovi získal alespoň aut z poloviny Realu.
3'
Centr zprava sražen do rukou Oblaka a ten nikam s rozehrávkou z velkého vápna nepospíchá.
3'
Griezmann se pokusil napadat domácí rozehrávku. Vzápětí Kroos roztáhl hru na levou stranu k Marcelovi, proti němu vystoupil na polovině hřiště Vitolo.
2'
Kontr tři na dva. Bale měl na pravé straně dobrou rychlost, ale jeho míč do ohně se otřel o bránícího hráče a poté se již vrátil Savič.
1'
Juanfran si na pravé straně nerozuměl s Vitolem, i tak ovšem dobrou práci odvedl Griezmann a Atlético je tak stále na balónu.
1'
Real vsadil na trpělivost po pravé straně až míč letící do pravé části vápna chytil do náruče Oblak.
1'
Real měl výkop a bude tak mít výhodu prvního útoku.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Real bude hrát kompletně v bílém. Atlético v červenobílých dresech a modrých trenýrkách.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Kovačić, Asensio – Bale, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Benzema, Modrić, Casemiro, Hernández, M. Llorente, Isco.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Savić, Godín, Lucas Hernández – Vitolo, Partey, Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann, D. Costa.
Náhradníci: Werner – Gabi, F. Torres, Á. Correa, Vrsaljko, Gameiro, Montoro.

Rozhodčí: Estrada – Martínez, Martín.
Real se stále drží v Lize mistrů. To Atlético hraje na jaře pouze Evropskou ligu. V ní se poprvé ve čtvrtek utkalo doma ve čtvrtfinále proti Sportingu Lisabon. Španělský celek zvítězil 2:0 po trefě Kokeho a Griezmanna. Mužstvo z hlavního města Portugalska vyřadilo o kolo dříve Plzeň.
Real a Atlético, to jsou dva celky, jejíž první konfrontaci datuje fotbalový dějepis do roku 1928. Asi není překvapením, že Atlético na svého rivala ztrácí, jelikož ve 109 případech odešlo poraženo.
Jak už bylo řečeno, tak hlavní soutěží se pro Real stala Liga mistrů. V ní vyřadil Bílý balet v osmifinále PSG.
Real zažil špatný vstup do sezony, kdy v úvahu připadala i výměna trenéra Zidana. Ten se velice často zastává svého svěřence a krajana Benzemy, jenž je naopak hodně kritizovaný. Zidane povede svůj tým do utkání z třetího místa v tabulce španělské ligy. V Primera Division na tom není mírný favorit dnešního mače poslední dobou zle. S Gironou si poradil tenisovým skóre 6:3. Proti Las Palmas nechal francouzský kouč odpočívat většinu svých opor před Ligou mistrů s Juventusem. Přesto Real zvítězil venku 3:0.
Čeká nás utkání, ve kterém si to rozdá nejlepší ofenziva španělské ligy proti nejlepší obraně soutěže. Real nasázel v tomto ligovém ročníku 76 branek, Atlético inkasovalo pouhých čtrnáct gólů ve třiceti odehraných duelech.
Dojde k souboji Ronalda s Griezmannem. Oba se utkali například ve finále EURO 2016, kdy se radoval Portugalec. Francouz tak souboj o evropský titul ve vlastní zemi prohrál, ačkoliv byl nejlepším hráčem turnaje.
Real odsunul španělskou ligu na druhou kolej. V týdnu rozehrál čtvrtfinále Ligy mistrů a zvítězil na hřišti Juventusu 3:0. Za zmínku stojí především parádní nůžky Ronalda. Ten zřejmě tak vzal sen Buffonovi o vítězství ve slavné klubové soutěži. Bílý balet si tak spravil chuť před 219. madridským derby se svým rivalem.