La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Barcelona - 23. prosince 2017   13:00

0:3
(0:0)
Barcelona
54' L. Suárez  (Roberto) • 64' Messi   • 90+3' Aleix Vidal  (Messi)
Real
Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro (72. Asensio), Kovačić (72. Bale), Kroos – Ronaldo, Benzema (66. Nacho Fernández).
Casilla – Nacho Fernández, Bale, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Isco.
Sánchez – Cabañero, Gallego
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
80.264 diváků
Barcelona
ter Stegen – Roberto (90+2. Aleix Vidal), Piqué, Vermaelen, Alba – Paulinho (84. A. Gomes), Rakitić, Busquets, Iniesta (77. Semedo) – Messi, L. Suárez.
Cillessen – Semedo, Denis Suárez, Mascherano, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal.

SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - FC Barcelona 0:3. Messi zastínil Ronalda, připsal si 1+1

Máme za sebou nejslavnější derby španělského fotbalu mezi Realem Madrid a Barcelonou. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec jasně vyhráli Barcelonští v poměru 3:0. Domácí byli lepší v prvním poločase, jenže gól nedali a po změně stran je za to Barcelona potrestala. V 54. minutě se po rychlém brejku prosadil Luis Suárez a za deset minut po úmyslné ruce Carvajala a červené kartě zvýšil na 2:0 z penalty Lionel Messi. Ve zbytku zápasu si pak hosté své vedení bez problémů pohlídali a v nastavení pak dokonce na 3:0 zvýšil střídající Aleix Vidal.
90+3'
90+3'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté skórují do otevřené obrany. Na pravé straně měl hodně prostoru Lionel Messi, jehož zpětnou přihrávku na do vápna trefil ALEIX VIDAL. Míč z jeho kopačky sice Navas lehce přibrzdil, přesto míč nakonec překročil brankovou čáru – 0:3!
90+2'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Aleix Vidal.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Messi poslal míč na Gomese, ten ale v dobré šanci vysoko přestřelil.
89'
Domácí to ještě zkoušejí, jenže čas se jim neúprosně krátí a nyní je již víceméně jasné, že z dnešního zápasu nevybojují ani bod.
88'
Busquets fauloval Marcela a je tu další žlutá karta v dnešním zápase.
87'
Pohotově bez přípravy zkoušel střílet Messi, gólman Navas trochu neortodoxním zákrokem míč zastavil před brankovou čárou.
85'
Místo toho ale kopali rohový kop hosté. Ti ale tentokrát nic nevymysleli a domácí se tak ženou do útoku.
85'
Konec zápasu se rychle blíží a domácí už mají málo času na nějaký výrazný zvrat. Nyní potřebují vstřelit alespoň kontaktní gól.
84'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází André Gomes.
83'
Ještě před žlutou kartou byl ve velké šanci Ramos, jeho povedenou ránu z bezprostřední blízkosti ramenem vyrazil ter Stegen na roh.
83'
Po rohu se domácí dožadovali další penalty za hru rukou, jenže sudí nic neviděli a následně dostal žlutou kartu za protesty Marcelo.
82'
Marcelův centr byl nyní zblokovaný na roh.
80'
Do velké šance se na druhé straně dostal střídající Semedo, jenže ani on nedokázal brankáře soupeře překonat.
79'
Tvrdě zpoza vápna levačkou vypálul Gareth Bale, gólman ter Stegen jeho pokus nadvakrát zkrotil.
79'
Domácí se snaží vrátit do zápasu. Zatím to mají ale těžké, protože hosté se dobře brání.
78'
V gólové pozici se zjevil z ničeho nic střídající Bale, jenže svou ránu z malého vápna napálil jen do ter Stegena!
77'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Nélson Semedo.
75'
Fotbalisté Barcelony se pochopitelně již nikam neženou. Na hřišti soupeře vedou 2:0 a zatím se nezdá, že by Real dokázal zareagovat.
74'
Asensio posílal z levé strany centr do vápna, domácí chtěli po zásahu Roberta penaltu za hru rukou, pokračuje se ale ve hře.
73'
Domácí mají za sebou již všechna střídání. Uvidíme, jestli se změna na postech ofenzivních hráčů nějak projeví.
72'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Gareth Bale.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Marco Asensio.
71'
Real potřebuje nutně změnu. Domácí se totiž po druhém gólu prakticky nedostali k balonu. Dobrých pět minut už u postranní čáry čekají Asensio a Bale.
70'
Messiho přízemní rána byla příliš slabá a domácí gólman Navas bez větších problémů zasáhl.
68'
Hosté bez větších problémů drží balon na vlastní polovině a domácí nemají dostatek morálních sil, aby jim míč sebrali.
67'
Nyní jsou domácí totálně zaskočeni a nedaří se jim. V deseti budou dvoubrankové manko dotahovat jen velmi složitě.
66'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Nacho Fernández.
64'
LIONEL MESSI poslal balon tvrdě do horního rohu brány a Navas neměl šanci zasáhnout – 0:2!
63'
A nyní pozor! Carvajal zasáhl na brankové čáře úmyslně rukou, aby zabránil gólu Paulinha a dostává červenou kartu a navíc je tu penalta pro Barcelonu!
62'
Zpoza vápna to zkusil Paulinho, míč mířící doprostřed brány lapil Navas.
61'
Marcelo poslal k zemi Messiho a je pískáno. Balon pro hosty.
59'
Suárez nyní opět na trávníku, když ho rukou v obličeji zasáhl Ramos. Právě domácí kapitán následně dostává žlutou kartu.
58'
Hosté budou nyní hrát na protiútoky a hned tu byla velmi zajímavá spolupráce Messiho a Suáreze. Navas ale nakonec zasahovat nemusel.
57'
Rázem se také zvýšilo tempo hry a především důraz. Do ostrého střetu se dostali Casemiro a Suárez, rozehrávat budou domácí, i když se za lajnou teatrálně povaluje střelec první branky.
55'
Domácí okamžitě reagují, rozcvičovat se jde Gareth Bale!
54'
Po zaváhání Kroose se k balonu dostal Rakitič, který uběhl ve středu pole s míčem na kopačce snad padesát metrů. Následně poslal míč na pravou stranu na Sergiho Roberta, který skvěle předložil balon LUISOVI SUÁREZOVI a ten propálil Navase!
53'
Z ničeho se do střelecké pozice dostal Suárez, jeho ránu lapil gólman Navas.
52'
Busquets lehce zatáhl za dres Casemira. Je pískáno a rozehrávat budou domácí.
51'
V úvodu druhého jsou o něco aktivnější hosté, přesto zatím sledujeme naprosto vyrovnaný fotbal.
50'
Nebezpečně do vápna centroval Suárez, míč mimo zónu nebezpečí odvrátil Modrič.
49'
Dnešní utkání sleduje 80.264 diváků.
48'
Rakitič fauloval Casemira. Domácí ale o balon rychle přišli a po útočném snažení Barcelony musel poprvé ve druhém poločase zasahovat Navas.
47'
Ronaldo to zkoušel individuálně. Obešel Piquého a následně zkoušel střílet. Přestože byl balon lehce tečovaný, následuje jen odkop, což se Ronaldovi samozřejmě nelíbí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:01.
První poločas zápasu mezi Realem Madrid a Barcelonou branku nepřinesl. Přesto sledujeme rozhodně velmi zajímavou podívanou, ve které si oba celky vytvořily hned několik velmi slušných šancí. Opticky byli mírně aktivnější sice domácí, avšak hosté se i přesto dostali do několika velmi dobrých šancí.
45+1'
45+1'
Messi svůj přímý kop z jednatřiceti metrů poslal jen do zdi.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Marcelo nyní tvrdým zákrokem fauloval Messiho. Následuje přímý kop pro hosty.
44'
První poločas spěje pomalu do finále. Sledujeme rozhodně velmi dobrou podívanou, mírně aktivnější jsou zatím dnes domácí fotbalisté.
43'
Obrovská šance Realu! Z levé strany centroval Marcelo a hlavičkující Benzema poslal balon do tyče!
41'
Po tlaku domácích nyní zpoza vápna pálil Modrič, bránu soupeře ale netrefil.
39'
Po centru Messiho hlavičkoval z velmi dobré pozice aktivní Paulinho, jeho hlavičku tygřím skokem zneškodnil Navas. Následuje roh.
39'
Nyní jsou to dokonce hosté, kteří jsou více na balonu.
37'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu. Nyní se hraje spíše ve středu pole, nikdo se nikam moc nežene.
35'
Ronaldo nyní z pravé strany přihrával do vápna Benzemovi, ten byl ale v tísni a zakončil nakonec jen tak, že z toho bude odkop od hostující brány.
33'
Nyní se hraje od brány k bráně a sledujeme opravdu velmi zajímavou podívanou. Uvidíme, kdo se jako první dnes prosadí.
32'
Nyní byl ve velké gólové šanci Ronaldo, po přihrávce od Marcela pálil z levé strany na zadní tyč. Gólman Ter Stegen skvěle nohou vytěsnil míč na roh!
31'
Po následném rohovém kopu se k hlavičce dostal Piqué. Balon byl zblokovaný opět k hostujícímu stoperovi, který se po pádu dožadoval penalty. Pokračuje se ale ve hře.
30'
Messi nyní geniálním pasem vyslal do šance Paulinha, jehož gólové zakončení patrně skvělým zákrokem nad bránu konečky prstů vytěsnil Navas!
29'
Ramos na polovině hřiště fauloval Paulinha a nyní mohl být Casemiro hodně rád, že nedostal za odkopnutí balonu žlutou kartu.
28'
Dvakrát nyní do vápna centroval Marcelo, míč dvakrát mimo vápno odvrátil zatím bezchybný Piqué.
27'
Ronaldo posílal do vápna míč na Benzemu. Ten byl ale v ofsajdu a navíc na balon nedosáhl. Pokračuje se tedy ve hře, míč mají opět hosté.
26'
Po centru Kroose ale Ramos ve snaze hlavičkovat fauloval Vermaelena, míč mají hosté.
26'
Teď je tu ale rohový kop pro domácí celek.
25'
Messi kolmým pasem hledal Suáreze, toho ale od míče odstavil Carvajal. Domácí pravý bek navíc následně do Suáreze vrazil a hosté se opět trochu zlobí.
24'
Messiho centr od rohového praporku prodloužil hlavou mimo zónu nebezpečí domácí kapitán Ramos.
23'
Messi se poprvé výrazněji dostal k balonu, hned vybojoval roh pro Barcelonu.
23'
Marcelo zkoušel krásným kolmým pasem hledat Kroose, toho ale bezchybně pokryl Piqué. Následuje odkop od brány Barcelony.
22'
Hosté se pokoušeli opět založit rychlý protiútok, který znovu taktickým faulem přerušil hned na polovině Barcelony Carvajal.
21'
Modrič poslal na levou stranu míč na Ronalda, který se pokoušel obstřelit posledního obránce. Z úhlu ale vystřelil nepřesně a trefil právě bránícího hráče.
20'
Následná standardka se Realu vůbec nepovedla a rodící se protiútok Barcelony hned v zárodku faulem přerušil Ramos.
19'
Vermaelen poslal ostrým faulem na trávník Modriče a je z toho první žlutá karta v dnešním zápase.
18'
Až do vápna nyní vnikl Paulinho, jehož centr do ohně dokázala domácí obrana odvrátit.
17'
Jordi Alba lehkým faulem poslal k zemi Ronalda, domácí rozehrávají z poloviny hřiště.
16'
Čas rychle plyne a máme za sebou již čtvrt hodiny dnešního zápasu. Na opravdu velkou gólovou šanci zatím čekáme.
14'
Domácí sice nemají již tak velký tlak, avšak fotbalisté Barcelony se za půlící čáru dostávají jen velmi sporadicky.
12'
Ronaldovi byl nyní odpískaný útočný faul a Portugalec se již ve 12. minutě začíná zlobit.
11'
Centr Kroose byl sice zajímavý, avšak balon mimo vápno odhlavičkoval Piqué.
10'
V pokračující šanci pak Carvajal šlápl na nohu Iniestovi, který musí být ošetřovaný. Pak bude následovat roh pro Real.
10'
V gólové pozici byl nyní Ronaldo, po přihrávce z levé strany ale přibližně na penaltovém puntíku promáchl a balon vůbec netrefil.
9'
Ronaldo ve snaze získat balon fauloval na polovině hřiště, míč bude mít Barcelona.
8'
Luis Suárez se nyní hodně zlobil, když mu byl odmávaný a odpískaný ofsajd. Zloba to byla oprávněná, protože hostující střelec mimo hru nebyl.
7'
Domácí fotbalisté stále více drží balon, Barcelona se zatím do zajímavější kombinace nedostala.
5'
Zpoza vápna vypálil Carvajal, s jeho přízemní ra nou neměl Ter Stegen problémy.
4'
Na levé straně měl trochu prostoru Ronaldo, nakonec získal jen aut pro domácí.
4'
Domácí fotbalisté začali hodně aktivně a v úvodu zápasu jsou více na balonu než soupeř.
2'
Po rohu Kroose a hlavičce Varaneho poslal míč do brány hlavou Ronaldo, gól ale kvůli ofsajdu neplatí!
2'
Carvajalův centr z pravé strany byl zblokovaný na roh. První standardka pro domácí.
1'
Domácí hned po výkopu soupeře hodně vysunuli presink a hosté jsou pod tlakem již na vlastní polovině.
1'
O výkop se postarali hosté z Barcelony.
1'
Hráči jsou již na trávníku. Zaplněný Estadio Santiago Bernabéu čeká na velký ligový souboj dvou odvěkých rivalů.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kovačić, Kroos – Ronaldo, Benzema.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Bale, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Isco.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Paulinho, Rakitić, Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Denis Suárez, Mascherano, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal.

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego.
Velkým tématem je také aktuální forma obou týmů. Real Madrid neprožíval v posledních týdnech úplně ideální období, avšak v průběhu prosince se začal opět vracet do bývalé formy a vzestup v herní kvalitě by chtěl rozhodně potvrdit i dnes proti Barceloně. Naopak Barcelona má v letošní sezoně zatím konstantně výbornou formu. Tým trenéra Ernesta Valverdeho sice v úvodu sezony prohrál dvě El Clásica v rámci španělského superpoháru, od té doby ale neprohrál ani jediné utkání a aktuálně drží úctyhodnou sérii čtyřiadvaceti zápasů bez porážky, ve kterých má bilanci devatenácti výher a pěti remíz.
Jako vždy bude zajímavé sledovat souboj Cristiana Ronalda a Lionela Messiho. V aktuální sezoně má lepší střeleckou formu Messi, který má na kontě již 14 branek. To Ronaldo má naopak pouze 4 góly, a přestože musel v úvodu sezony vynechat čtyři ligové zápasy kvůli disciplinárnímu trestu, je bilance čtyř gólů v jedenácti zápasech pro portugalského bombarďáka opravdu značně podprůměrná.
V minulosti se spojením "El Clásico" označovaly výhradně ligové souboje dnešních soupeřů, dnes se takto nazývají všechny vzájemné souboje napříč všemi soutěžemi. Oficiální statistiky uvádějí, že oba soupeři proti sobě nastoupili v 235 utkáních. Bilance vzájemných zápasů je prakticky vyrovnaná – Real vyhrál 95 zápasů, Barcelona 91 a zbývajících 49 utkání skončilo remízou.
Postavení obou týmů v tabulce jednoznačně ukazuje, že jestli chce Real ještě v druhé polovině sezony pomýšlet na zisk mistrovského titulu, musí dnes hrát jednoznačně na vítězství. Do konce sezony sice bude po dnešním utkání zbývat ještě 21 kol, přesto se nedá očekávat, že bude Barcelona v dalších týdnech a měsících nějak výrazně rozdávat body.
Karty jsou v ligové soutěži rozdané jasně. Barcelona je suverénem letošní sezony Li Ligy a po šestnácti kolech má na prvním místě tabulky úctyhodných 42 bodů. Naopak Real v lize několikrát nepříjemně ztratil body a aktuálně je na čtvrtém místě tabulky se ziskem 31 bodů. Nutno ale dodat, že má Bílý balet k dobru jeden odložený zápas proti Leganés.
Jednoznačným šlágrem 17. kola španělské Primera Division je tradiční vždy extrémně sledované El Clásico – tedy souboj dvou odvěkých rivalů, Realu Madrid a Barcelony. Zápas posledního kola španělské ligy před koncem kalendářního roku přinese utkání mezi dlouhodobě nejúspěšnějšími španělskými týmy na hřišti Realu, tedy na Estadio Santiago Bernabéu v Madridu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.