La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Barcelona - 21. ledna 2018   20:45

0:5
(0:0)
Barcelona
59' Rakitić  (L. Suárez) • 64' Messi  (Busquets) • 69' L. Suárez  (Rakitić) • 80' Messi  (L. Suárez) • 90' L. Suárez  (Messi)
Real Betis
Adán – Guerrero, Mandi, Feddal, Durmisi – Javi García (77. Boudebouz) – Joaquín (C), Ruiz (88. Camarasa), Guardado, Tello – León (73. Rubén Castro).
D. Giménez – Amat, Camarasa, Boudebouz, Rubén Castro, Tosca, Narváez.
Jaime – Bueno, Tresaco
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Barcelona
ter Stegen – Semedo, Piqué, Vermaelen (43. Umtiti), Alba – Roberto, Busquets (81. Deulofeu), Rakitić – A. Gomes (65. Paulinho) – Messi (C), L. Suárez.
Cillessen – Aleñá, Paulinho, Aleix Vidal, Digne, Umtiti, Deulofeu.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - FC Barcelona 0:5. Řádili Messi a Suárez

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 12:9.
Je konec! Barcelona nakonec naprosto ovládla druhý poločas, ve kterém svému soupeři nasázela hned pět branek. Domácí začali propadat v obranné činnosti, která jednoznačně nebyla schopná navázat na výkon z prvního poločasu.
90+5'
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté se prosazují i popáté! Guardado se dopustil další laciné ztráty, míče se chopil Messi a pak už možná víte, jak to dopadlo. Argentinec ještě vyšperkoval situaci přihrávkou na LUÍSE SUÁREZE, který nekompromisně zavěsil.
88'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Víctor Camarasa.
86'
Messi se dostal do nezáviděníhodně situace, se kterou naložil dle očekávání. Napadající trojice byla zesměšněná, což náležitě ocenili hostující příznivci.
85'
Domácí lodivod přichystal poslední střídání dnešního zápasu a závěrečné minutky by se tak měly odehrát bez větších prodlev.
84'
Mesi vymýšlel další kulišárnu, která dělala velké starosti obraně soupeře. Hostující forvard si to s lehkostí namířil do vápna, kde předal míč Paulinhovi. Následná přízemní navštívenka skončila u Adána.
83'
Předchozí slova si chtěl vzít k srdci střídající Boudebouz, který to zkusil z hodně nezvyklé pozice. I proto zakončení vypadalo, tak jak vypadalo.
82'
Zároveň se nám utkání dostalo do závěrečné desetiminutovky a domácí budou určitě usilovat alespoň o jednu přesnou trefu. Povede se jim to?
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Gerard Deulofeu.
80'
Další fotbalová paráda LIONELA MESSIHO! Argentinec si to namířil směrem k pokutovému, kde si tak dlouho hledal střeleckou pozici, až zakončil podél padajícího Adána.
79'
Mezihru domácího celku dnešního zápasu ale zlobí přílišné ztráty balónu. Jedné z nich se před malým momentem dopustil kapitán Joaquín.
78'
Durmisi vhazoval od levé postranní čáry a jako adresáta si vybral střídajícího Castra. Navrátilec do sestavy Betisu dokázal vybojovat další autové vhazování.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Javi García, přichází Ryad Boudebouz.
76'
Messi opět pláchl obraně a těsně po přechodu do pokutového území to zkoušel tvrdou pumelenicí. Ta ale vystoupala vysoko nad branku.
75'
Za postranní čárou se nám připravuje druhé střídání domácího celku. Do hry se podívá Boudebouz, který by měl nahradit hodně nevýrazného Tella.
74'
Právě mexický záložník si v souboji s Busquetsem pomohl lehkým háčkem a po dvanáctém faulu Betisu bude Barcelona rozehrávat volný kop z vlastní poloviny.
73'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Rubén Castro.
72'
Hodně času se k balónu dostává středopolař Guardardo, jenž to má ve středu hřiště hodně složité. Prostor je totiž velmi dobře pokrytý.
71'
Zároveň se nám časomíra dostala do závěrečné dvacetiminutovky a nic nenasvědčuje tomu, že by se domácí měli pokusit o překvapivý obrat skóre.
70'
Těžko říct, co se v tuto chvíli děje s domácí hráči. Ti v posledních deseti minutách naprosto selhali v obranné činnosti a výsledkem jsou tři inkasované branky.
69'
Tady to zavání debaklem! Rakitić vyslal z hranice šestnáctky centr na LUÍSE SUÁREZE, který fantastickým volejem propálil Adána potřetí.
69'
Stále je to bez nápadu. Betis vede hodně pomalé kombinace a není divu, že se soupeř stačí vracet zpět na své výchozí postavení.
69'
Betis si v posledních vteřinách neví rady s přechodem na útočnou polovinu. Barcelonští vysunuli presink, který zatím přináší kýžený úspěch.
68'
Stále ta samá písnička. Tentokráte mířil nakopávaný balón na téměř neviditelného Roberta, který napodobil Suáreze a taktéž se nacházel v ofsajdu.
67'
Žlutou kartu dostává Luis Suárez (FC Barcelona).
Žlutou kartu dostává Zouhair Feddal (Real Betis).
66'
Domácí hráči to budou mít v tuto chvíli hodně složité. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc se do šancí příliš nedostávají a ter Stegen tak může být klidný.
65'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Paulinho.
64'
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Fabián se dopustil hloupé ztráty balónu uprostřed hrací plochy a před Busquetsem se vyskytla ulice na LIONELA MESSIHO. Argentinec pádil sám na brankáře, kterého bez problémů propálil.
64'
Po faulu u levé postranní čáry se volného kopu chopil Guardado. Na centr si na malém vápně počkal ter Stegen, který posléze zahájil rychlý protiútok.
63'
Betis se chopil dalšího rohového kopu, který opět nepřinesl nic moc zajímavého. Domácí se ještě dožadovali pokutového kopu, hra ale pokračuje dále.
62'
Gomes si v souboji s Guerrem pomohl tělem, což ale bylo v rámci pravidel. Portugalský záložník následně celou akci zbrzdil a Barcelona ani nyní neohrozila Adána.
61'
Máme za sebou více než hodinu hry a stále platí, že sledujeme velice vyrovnanou podívanou. Blíže ke třem bodům ale mají Katalánci.
60'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme tak museli čekat něco málo kolem hodiny hry. Barcelona se z ojedinělé šance dostala do vedení, na tahu tak je domácí celek.
59'
Hosté se zničehonic dostávají do vedení! Domácí obrana naprosto zapomněla na zcela osamoceného IVANA RAKITIČE, který svůj samostatný úprk zakončil přízemní střelou.
59'
Netrvalo dlouho a po dlouhé době se ter Stegen musel vytáhnout. Fabian to zkoušel zpoza šestnáctky a německý strážce tyčí měl nečekané problémy.
58'
Také Betis si vyzkoušel rozehrávku rohového kopu, kterého se chopil zkušený Joaquín. Centr se stáčel směrem od branky a nakonec ho odvrátil Umtiti.
57'
Ten byl rozehrán nakrátko a míč se postupně dostal až k Messimu. Domácí obrana opět prokázala, že je dnes hodně důsledná a Argentinci nedala žádnou šanci.
56'
Barcelona kombinovala na opravdu malém prostoru, kde navíc číhalo snad devět protihráčů. Semedo se rozhodl vzít odpovědnost na sebe a výsledkem je zisk rohového kopu.
55'
Fabian chtěl prostrčit balón do uličky na Garcíu, tento záměr ale už dopředu přečetl Roberto, který tak uzmul kulatý nesmysl.
54'
Opět sledujeme velice aktivní úvod poločasu v podání Betisu. Domácí jsou pokropeni živou vodou a soupeř má velké problémy při rozehrávce.
53'
Durmisimu se absolutně nepovedla přihrávka na Tella a k balónu se tak dostal napadající Semedo. Katalánci se ale nemohou dostat za polovinu.
52'
Tello postupoval směrem k pokutovému území, kde se do lepší pozice dostal Guerrero. Domácí zadák centroval ve skluzu pouze kolem trojice spoluhráčů.
51'
Žlutou kartu dostává Riza Durmisi (Real Betis).
50'
Piqué si počkal na nákopávaný balón a lehkou hlavičkou ho poslal ke Gomesovi. Barcelonští si ale neporozuměli a hrát tak bude soupeř.
49'
Vskutku úctyhodná bilance. Suárez se totiž za uplynulých osmačtyřicet minut už počtvrté dostal do ofsajdového postavení.
48'
K míči se dostal brankář ter Stegen, který hledal svým nákopem u postranní čáry stojícího Roberta. Před ním ale včas stačil zakročit Durmisi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou přesnou trefu. Zejména v úvodu utkání jsme sledovali hodně slušnou pasáž domácích, nicméně ter Stegen nemusel výrazněji zasahovat. Postupem času se probrala také Barcelona, která začíná být čím dál více nebezpečná.
45+2'
45+2'
Roberto si počkal na náběh Busquetse, který po zpracování pálil přímo na bránu. Hostující záložník to zkoušel skákavou střelou, nicméně Adán se překvapit nenechal.
45+1'
Ruiz doslova vyškolil na pravé straně Albu, který nevěděl, kde mu hlava stojí. Nakonec přišla slabá střela, se kterou neměl ter Stegen potíže.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Thomas Vermaelen, přichází Samuel Umtiti.
42'
Suárez byl na polovině hřiště povalen Garcíou a hosté se tak stěhují s míčem zpět na útočnou polovinu. Domácí středopolař si ale zahrává se žlutým kartónkem.
41'
Belgický zadák opustil hrací plochu a hosté budou pár vteřin hráč v početní nevýhodě. Valverde tak bude muset sáhnout k prvnímu střídání.
40'
To je smůla pro hosty. Vypadalo to, že se Vermaelen konečně dostává do té správné herní pohody, nicméně nyní přišlo zranění. Za postranní čárou se připravuje Umtiti.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
38'
Gomes opět doslova zazdil další akci svého celku, neboť adresoval Albovi hodně pomalou přihrávku, kterou vystihl Mandi. Obešlo se to ale bez faulu a Katalánci budou vhazovat.
37'
Z opakovaného záběru jsme si mohli všimnout, že předchozí situace byla opravdu hodně těsná. Suárez se na výrok pomezního zlobil oprávněně.
36'
Opět se nám opakovala spolupráce mezi Messim a Suárezem. Tentokráte Argentinec zkoušel vysunout druhého jmenovaného, který se opět nacházel v ofsajdu.
35'
Barcelonští se dostávali do hodně nebezpečného prostoru, jenomže ještě před Rakitičovou ránou fauloval Gomes. Hosté se tak musí vrátit zpět.
34'
Semedo nastartoval své nohy a po krátkém driblinku s míčem si chtěl narazit se Suárezem. Tento úmysl přečetla také obrana, konkrétněji to byl Mandi.
33'
Předešlá věta byla potvrzena. Suárez si totiž počkal na náběh Messiho, který z menšího úhlu rozvlnil pouze boční síť. Adán tak nemusel vůbec zasahovat.
32'
Aktivita domácích fotbalistů úplně vymizela. Momentálně sledujeme spíše ofenzivní choutky Barcelony, která začíná být hodně nebezpečná.
31'
Režie hry se trochu netradičně ujal Gomes, který hledal na levém křídle zatím hodně nenápadného Messiho. Přihrávka byla ale o něco delší a skončila v zámezí.
30'
Domácí zadák už je zpět na hrací ploše a oba celky tak pokračují v rovnovážném počtu hráčů. Kulatý nesmysl je v tuto chvíli u ter Stegena.
29'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Mandi a Vermaelen tak byl nucen odkopnout balón za postranní čáru. Mezitím Valverde předává pár slov Gomesovi.
28'
Zhruba ze třiceti metrů zkusil své štěstí Rakitič a vůbec ne špatně. Jeho projektil ale směřoval do prostoru, kde se pohyboval bývalý brankář madridského Realu Adán.
27'
Suárez ještě stačil popostrčit balón na naběhnuvšího Roberta, jenž proskotačil kolem Feddala a následně z těžké pozice přestřelil branku.
26'
Guerrero naprosto selhal při snaze zahrát na ofsajd systém a najednou dostal Alba spousta prostoru. Skákající nabídka ale putovala do náruče Adána.
25'
Dosavadní statistické vyjádržení držení míče zatím hraje ve prospěch Betisu. I když hosté dokázali vyrovnat hru, stále je soupeř častěji u balónu.
24'
Joaquín dlouho nevěděl, co s míčem, nakonec se rozhodl oslovit u autové čáry stojícího Guerrera. Mladičký zadák měl s centrem problémy a už ho nestačil zachytit na hrací ploše.
23'
Do hry se začíná vměstnávat početná řada nedovolených zákroků. Právě po předchozím se hlasitě projevil také hostující lodivod Valverde, kterému se nelíbila žlutá karta pro Gomese.
22'
Rakitič si splnil své obranné povinnosti a po ztrátě balónu ihned odzbrojil Ruize. Katalánci začínají udávat tempo zápasu, domácí se nemohou dostat k míči.
21'
Žlutou kartu dostává André Gomes (FC Barcelona).
21'
Ani tentokráte nedokázal Suárez načasovat svůj náběh za obranu. V krátkém časovém sledu už druhý ofsajd favorita tohoto klání.
20'
Roberto se elegantně obtočil kolem svého strážce, jenomže poté ho stíhala smečka domácích hráčů. Taktický faul tak musel vytasit Joaquín.
19'
Až nyní se Barceloně podařilo trochu uklidnit poněkud rozháraný úsek utkání. Ter Stegenův odkop měl směřovat na Suáreze, který dle výroku sudího nebyl zastaven nedovoleně.
18'
Roberto přiťukl na pravou stranu, kde číhal na balón Suárez. Druhý jmenovaný zkoušel oslovit své kolegy centrem, ve vzduchu ale kraloval Mandi.
17'
Zatím zcela mimo hru je pětinásobný držitel Zlatého míče Lionel Messi. Argentinec nedostává příliš prostoru, což pocítil v předchozím souboji s Garcíou.
16'
Úvodní minuty přináší hodně překvapivý průběh. Barcelona hraje povětšinu času bez balónu a zároveň je jednoznačně nebezpečnějším týmem Betis.
15'
Hodně unáhleně to zpoza šestnáctky zkoušel Semedo. Barcelonský zadák ucítil spousta prostoru a poté zakončil vnějším nártem do ochozů.
14'
Posléze obrana Barcelony opět zaspala při bránění a do zakončení se natlačil Joaquín. Velezkušený křidelník netrefil ideálně balón a ten tak skončil pouze v hledišti.
13'
Domácí podnikli hodně rychlý kontr, který nebyl vůbec špatný. León chtěl posílat křížem přihrávku na volného Tella, na poslední chvíli ale zakročil Piqué.
12'
Ani rychlonohý Alba si nevěděl rady s nakopávaným míčem za obranu. Adán se tak chopí odkopu do své svatyně, kterým zřejmě bude hledat Leóna.
11'
Betis hodně dlouho kombinoval v nebezpečném prostoru, nakonec z toho ale nebylo žádné zakončení. Domácí to v tuto chvíli hodně překombinovali.
10'
Fabián se ujal režie hry kousek za polovinou hřiště, odkud přenesl těžiště hry na levou stranu na Durmisiho. Dánský zadák zalepil přihrávku a uklidnil hru.
9'
Po jeho rozehrávce se k hlavičkovému pokusu dostal již zmiňovaný León. Bývalý hráč Osasuny mířil vysoko nad branku, nakonec to bylo dle sudího bez teče.
8'
Joaquín si poradil s nakopávaným míčem a ihned zkoušel před brankou najít parťáka Leona. Včas ale zasáhl Vermaelen a po jeho odvrácení se bude konat první rohový kop.
7'
León byl u středového kruhu zdvoje, jenomže domácí forvard přeci jenom vydoloval balón. Následně se hodně ostrým faulem prezentoval Gomes.
6'
Na opačné straně také hodně zariskoval brankář Adán, který může děkovat svým kolegům, jenž odkopli míč do bezpečí. Úvodní minuty jsou plné nepřesností.
5'
Busquets se dopustil velice laciné ztráty balónu, která mohla mít fatální následky. Guardadová pohotová rána skončila kousek vedle tyče.
4'
Poprvé se s míčem seznámili také Katalánci, kteří se pokusili zahrozi středem hrací plochy. Tam byl ale Suárez přistižen v ofsajdovém postavení.
3'
Guerrero si s trochou štěstí dokázal poradit s těžkou přihrávkou, posléze se ale neodhodlal k individuálnímu průniku kolem Alby, nýbrž přihrál zpět na obrannou polovinu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok devíti bodů. Katalánci se nacházejí ve velmi slušné formě, přičemž v lize naposledy ztratily body téměř před měsícem. Od té doby následuje pětizápasová šňůra bez ztráty jediného bodu a také s pouhými dvěma obdrženýma brankama. I v letošní sezóně táhne Blaugranas famózní Lionel Messi, jenž je třiadvaceti brankami nejlepším střelcem. Druhý v pořádí je Luis Suárez, který nastřílel o devět branek méně.
Real Betis

Vypadá to, že si sevillský Betis dal za cíle do letošní sezóny umístění na pohárových příčkách. Real se totiž zatím nachází na sedmé pozici a na šesté místo, které okupuje Villarreal ztrácí pouze dva body. Domácí celek dnešního utkání se nachází ve velmi slušné formě, neboť z posledních čtyř ligových utkání zvítězil hned třikrát. Cenné je především vítězství ze sevillského derby, kdy Betis tak trochu překvapivě vykradl stadion Ramóna Sáncheze Pizjuána a navíc svému soupeři nasázel rovnou pět branek. Betis se v letošní sezóně opírá o střeleckou produktivitu Antonia Sanabriy, jenž zatím nastřílel sedm branek. O jednu branku méně vstřelila letní posila z Osasuny Sergio León.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Betis a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.