La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Bilbao - 22. prosince 2017   19:30

0:2
(0:1)
Bilbao
36' Raúl García   • 85' Feddal (vl.)
Real Betis
Adán – Barragán (84. Nahuel), Mandi, Feddal, Durmisi – Amat, Ruiz – Joaquín, Camarasa (71. Boudebouz), Tello (84. Gracia) – León.
D. Giménez – R. Navarro, Boudebouz, Nahuel, Tosca, Ruibal, Gracia.
J. Martínez – Aguilar, Noval
Benita Villamarína, Sevilla
42 713 diváků
Bilbao
Herrerín – Lekue, Núñez, Laporte, Saborit – Iturraspe, M. Rico – de Marcos, Raúl García (84. Etxebarria), Susaeta (90. I. Córdoba) – I. Williams (71. Aduriz).
Simón – Bóveda, Etxebarria, Etxeita, Aduriz, Vesga, I. Córdoba.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Bilbao 0:2

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je za námi krásné utkání, které vyšlo lépe Bilbau. To před zápasem na svého dnešního hostitele ztrácelo šest bodů, ale nakonec dokázalo zápas zvládnout a po vítězství 2:0 se náskok Betisu před Bilbaem smrskl na polovinu. O osudu utkání rozhodlo vyloučení domácí Amata, které hodně poznamenalo hru Betisu.
90+3'
90'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iñigo Córdoba.
89'
Hosté připravují poslední střídání, které bude samozřejmě taktické.
87'
Betis to nyní zkouší nákopem na Sergo Leóna, který udržel míč i proti bránící přesile, pak ale jeho patička nenašla adresáta.
85'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Vlastní gól ZOUHAIRA FEDDALA, který ve 31. minutě jednomu gólu skvělým zákrokem na brankové čáře zabránil... Óscar de Marcos (Ath. Bilbao) poslal pas z pravé strany před branku, na bližší tyči ale bránící Feddal hlavou změnil dráhu míče tak nešťastně, že gólman Betisu již nestačil na změnu zareagovat.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Beñat Etxebarria.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Julio Gracia.
84'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Antonio Barragán, přichází Matías Nahuel.
83'
Na konci celé akce Betisu je střele Zouhaira Feddala, s níž neměl Herrerín příliš práce.
82'
Fabián Ruiz (Real Betis) vybojoval rohový kop pro svůj tým, domácí rozehrají z levé strany.
81'
Probíhá posledních deset minut, Real Betis připravuje dvojí změnu v sestavě.
80'
Iago Herrerín (Ath. Bilbao) musel ven z branky, aby stihl odehrát míč před hráčem soupeře, což se mu také podařilo.
79'
Joaquín (Real Betis) padá v pokutovém území soupeře, ale vypadalo to, že se ho bránící Unai Núñez ani nedotkl, penalta se nepíská a navíc domácí záložník dostává za filmování žlutou kartu.
78'
Antonio Adán (Real Betis) nyní opět skvělý, domácí zaváhali v obraně, signalizovali ofsajd, ale nebylo tomu tak, Markel Susaeta poslal přihrávku mezi nohama obránce na penaltu, odkud pálil Óscar de Marcos, ale gólman Betisu vyrazil.
77'
Souboj o míč ve středu hřiště, hosté ho získávají na své kopačky.
76'
Domácí rychle rozehrávají, míč letí z pravé strany do vápna Bilbaa, kde si ale prostor udělal Iago Herrerín, který míč dokázal chytit.
75'
Rohový kop pro Real Betis, po obranném zákroku Laporteho.
74'
Odkop od branky Bilbaa, míče se ale hned chopili domácí.
73'
Real Betis jde do útoku, domácí to zkouší po pravé straně, Antonio Barragán odcentroval, u vzdálenější tyče míč ale nedokázal hlavou zasáhnout Cristian Tello.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Ryad Boudebouz.
70'
Čeká nás poslední dvacetiminutovka a vzhledem k předváděné hře je zatím možný jakýkoliv výsledek.
68'
Pro příznivce Realu Betis je ale potěšující, že domácí se nyní vyrovnávají soupeři, byť jsou oslabeni o vyloučeného Jordi Amata.
67'
Hraje se nahoru, dolů, ovšem pouze po vápno soupeře, zatím na další gól stále čekáme.
66'
Statistika držení míče – 50% : 50%.
65'
Pokračuje se ve hře, domácí ztrácí míč, po špatné přihrávce Cristiana Tella na Barragána.
64'
Iago Herrerín (Ath. Bilbao) má, po předchozím zákroku, nějaké zdravotní obtíže a musí být ošetřován.
63'
Joaquín (Real Betis) mohl vyrovnat, ale poté, co se dostal do vápna Bilbaa, nedokázal prostřelit gólmana Herrerína.
61'
Míč se dostává do autu, domácí se opět ubránili, vhazovat nyní mohou z levé strany, na své polovině.
60'
Další obléhání pokutového území Betisu, hosté vybojovali roh z levé strany.
59'
Betis zkouší rychlou protiakci, bez valného úspěchu, odkop od branky Bilbaa.
58'
Střelec zatím jediného gólu, Raúl García (Ath. Bilbao), nyní znovu zkouší střelecké štěstí, ale jeho slabou střelu Adán v pohodě chytá.
57'
Defenziva Betisu pod obrovským tlakem, domácí se ubránili a odkopávají míč.
56'
A na druhé straně se do šance dostal Raúl García, jehož pokus z pravé strany skvěle zablokoval obránce Betisu, kterého ještě jistil gólman Adán.
55'
Víctor Camarasa (Real Betis) zkoušel poslat míč k vápnu soupeře, ale v cestě stál bránící hráč Bilbaa.
54'
Ne, tak skóre se nemění, Unai Núñez (Ath. Bilbao) totiž hlavičkuje pouze nad branku.
53'
Hráčů Bilbaa je ve druhé půli celé hřiště a ve vzduchu je druhý gól v domácí síti, ten může padnou nyní, po rohovém kopu.
51'
Ofsajdu Williamse ale předcházela parádní střela Óscara de Marcose (Ath. Bilbao), který využil toho, že domácí reklamovali ofsajd, sudí ale nechali hrát a záložník Bilbaa napálil míč do břevna domácí branky!
51'
Třetí ofsajd Williamse (Bilbao) v tomto utkání, míč tak získávají domácí.
Dnešní utkání sleduje 42 713 diváků.
50'
Snahu domácích uvnitř vápna Bilbaa přerušil odpískaný ofsajd.
49'
Míč z levé strany směřuje do vápna Betisu, ale Antonio Adán s přehledem chytá.
48'
Za pískotu diváků získávají hosté rohový kop, již sedmý v dnešním utkání (domácí měli zatím čtyři).
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:32.
Skončil první poločasu, který vyšel lépe Bilbau. Hosté přečkali velký tlak soupeře, který trval zhruba půl hodiny a poté se začali více tlačit před branku Adána. Jediný gól padl sice z penalty, kterou ve 36. minutě proměnil hostující García, ale i této akci předcházela šance Bilbaa, kterou zneškodnil bravurně chytající Adán. Domácí vstoupí do druhé půle oslabeni o vyloučeného Amata, dokáží ještě zabojovat o body?
45+1'
45+1'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se v samém závěru prezentuje pěknou, byť nepovedenou střelou, kdy míč končí těsně vedle branky.
45'
Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, hosté hájí těsné vedení, které, s největší pravděpodobností, udrží až do konce první půle.
43'
Cristian Tello (Real Betis) sprintuje za přihrávkou do vápna Bilbaa, ale dříve je u míče Herrerín, který stihl míč odkopnout.
42'
Raúl García (Ath. Bilbao) pálí uvnitř vápna Betisu z voleje, ale branku vysoko přestřeluje.
41'
Žádné nebezpečí pro branku Bilbaa, Iago Herrerín vykopává.
40'
Čeká nás poslední pětiminutovka první půle, domácí vybojovali roh, který rozehrají z pravé strany.
38'
Betis nyní s míčem na své polovině, domácí to zkouší dlouhým nákopem dopředu, který ale defenziva Bilbaa zvládla.
36'
RAÚL GARCÍA s přehled proměnil pokutový kop a hosté jdou do vedení.
35'
Navíc je to penalta pro Athletic!
34'
Jordi Amat (Real Betis) fauluje ve vlastním vápně a dostává rovnou červenou kartu!
34'
Domácí se ubránili, ale s přispěním fantastického zákroku gólmana Antonio Adána.
33'
Ale za stálého pískotu diváků se nyní hosté drží na polovině Realu Betis, kde, po faulu na Susaetu, zůstanou i nadále.
32'
Z následného rohového kopu se hosté prosadit nedokázali.
31'
Šance Athletica, Markel Susaeta pálil z levé strany, míč se odrazil od jeho spoluhráče a na brankové čáře ho fantasticky zastavil bránící Zouhair Feddal (Real Betis), který ho pohotově odkopl do bezpečí.
31'
Iñaki Williams (Ath. Bilbao) podruhé v zápase v ofsajdu, tentokrát téměř dvoumetrovém, tady není o čem.
30'
Je za námi první půl hodina hry, zatím na první gól čekáme, ale fotbal musí bavit, sledujeme velmi dobré utkání, kterému nechybí pohledné akce a šance!
29'
Víctor Camarasa se po rohovém kopu z levé strany odhodlal ke střele z voleje, u vzdálenější tyče, ale ta mu tak moc nevyšla.
28'
Roh pro Real Betis, domácí budou rozehrávat z levé strany.
27'
Bilbao zpět na útočné polovině, Markel Susaeta (Ath. Bilbao) ale fauluje u levé postranní čáry a je po akci.
26'
Míč se ale dostává zpět na polovinu Bilbaa, Antonio Adán (Real Betis) může být v klidu.
25'
Nyní se přece jenom hosté mohou pokusit o ohrožení branky Adána, k dispozici mají volný kop z pravé strany.
24'
A znovu končí akce hostujícího týmu zbytečnou ztrátou míče za půlící čárou.
22'
Real Betis stále na polovině soupeře, Athletic pod velkým tlakem.
20'
Je za námi prvních dvacet minut, které patřily jednoznačně domácím. Ti si vytvořili dvě gólové šance, hosté se nedostávají do blízkosti šestnáctky Betisu.
19'
Víctor Camarasa (Real Betis) zatím mužem první dvacetiminutovky, nyní skvěle vybojoval míč u půlící čáry.
18'
Iago Herrerín (Ath. Bilbao) bez problému bere ze vzduchu míč, po volném kopu soupeře.
17'
Žlutou kartu dostává Enric Saborit (Athletic Bilbao).
16'
Nepřehledná situace před branou Athletica, kam mířil míč. Ten byl ale zastaven zřejmě na brankové čáře a poté se hosté dokázali ubránit, další gólová šance domácích.
15'
Víctor Camarasa (Real Betis) padá na hranici šestnáctky soupeře, faulující Unai Núñez dostává žlutou kartu, domácí se chvíli domáhali penalty, ale bylo to před vápnem.
14'
Sergio León (Real Betis) se nyní dožaduje rohového kopu pro svůj tým, sudí je ale jiného názoru, bude z toho odkop od branky Athletica.
13'
Míč mají ve svém držení domácí, kteří postupují po pravé straně dopředu.
11'
Střelecké štěstí nyní zkouší Cristian Tello (Real Betis), který ale branku Bilbaa přestřeluje.
10'
Na druhé straně končí útočná akce Bilbaa odpískaným ofsajdem, v němž se ocitá Iñaki Williams.
9'
Od tyče se míč odrazil na roh, ten domácí rozehráli z levé strany, ale opět nejsou úspěšní, odpískán faul na Mikela Rica.
8'
První gólová šance zápasu, Víctor Camarasa (Real Betis) vypálil a jeho pokus vytěsnil na tyč gólman Bilbaa!
5'
Hosté rozehráli z levé strany, ale vše končí útočným faulem.
4'
Domácí sice rozehrávali rohový kop, ale zaútočili hosté, nakonec musel zasahovat Antonio Adán, který chtěl zachytit míč, směřující na roh, což se mu nepodařilo.
3'
Ve třetí minutě první rohový kop, rozehrávat budou z levé strany domácí.
2'
První zajímavá akce zápasu, domácí se dostali do zakončení, ale Cristian Tello nebyl úspěšný.
1'
Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

Real Betis: Adán – Barragán, Mandi, Feddal, Durmisi – Amat, Ruiz – Joaquín, Camarasa, Tello – León.
Náhradníci: D. Giménez – R. Navarro, Boudebouz, Nahuel, Tosca, Ruibal, Gracia.

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Núñez, Laporte, Saborit – Iturraspe, M. Rico – de Marcos, Raúl García, Susaeta – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Bóveda, Etxebarria, Etxeita, Aduriz, Vesga, I. Córdoba.

Rozhodčí: J. Martínez – Aguilar, Noval.
ATHLETIC BILBAO
Bilbao je v tabulce ve spodní polovině, od Realu Betis ho dělí šest míst, nicméně na svém kontě má jen o tři body méně a dokonce má Bilbao i jednu prohru méně, než Real Betis. Nicméně bodově je na tom hůře hlavně kvůli množství remíz, kterých má Bilbao, společně s druhým Atléticem Madrid, druhý nejvyšší počet v lize (6). V utkání s Betisem bude chtít Bilbao prodloužit sérii neporazitelnosti, která trvá již měsíc a půl, přesněji od 5. listopadu, kdy naposledy v lize Bilbao prohrálo na hřišti Celty Vigo (1:3).
REAL BETIS
Real Betis za sebou nemá výsledkově povedené období. Po výhře na konci října, kdy doma porazil v devátém kole Alavés 2:0, přišla série šesti ligových duelů bez výhry, z nichž Real Betis vybojoval pouhé dva body (dvě domácí remízy 2:2, nejprve s Getafe a poté s Gironou). Tuto sérii zakončila domácí prohra s Atléticem Madrid (0:1), neboť v posledním ligovém kole dokázal Real Betis uspět v Málaze, kde zvítězil 2:0 a znovu se tak přiblížil na dohled pohárovým příčkám, které předtím postupně vyklízel.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 17. kola španělské LaLigy, v němž REAL BETIS přivítá na svém stadionu ATHLETIC BILBAO. Utkání se odehraje na sevillském stadionu Benita Villamarína a provede jím jako hlavní sudí Juan Martínez, kterému budou na čarách asistovat Javier Aguilar a César Noval. Čtvrtým rozhodčím je delegován Carlos Carbonell.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.