La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Sevilla - 9. prosince 2017   16:15

Real
3' Nacho Fernández  • 23' Ronaldo (Asensio) • 32' Ronaldo  • 38' Kroos (L. Vázquez) • 42' Hakimi (Benzema)
5:0
(5:0)
Real
Navas – Hakimi, Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo – L. Vázquez, Kroos (63. M. Llorente), Modrić (71. D. Ceballos), Asensio – Benzema, Ronaldo (76. Isco).
Casilla – Hernández, M. Llorente, Mayoral, Isco, Kovačić, D. Ceballos.
Martínez – Díaz, Noval
Estadio Santiago Bernábeu (Madrid)
76.924 diváků
Sevilla
S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Carole – Banega (81. Krohn-Dehli), Pizarro, F. Vázquez (72. Geis) – Navas, Muriel, Nolito (57. Sarabia).
Soria – Krohn-Dehli, Ben Yedder, Correa, Geis, Sarabia, Ganso.

CELÝ SESTŘIH: Real Madrid - Sevilla 5:0. Ronaldo dal dva góly, trefil se i Kroos

Je za námi zápas 15. kola španělské La Ligy mezi Realem Madrid a Sevillou. Domácí zvládli na jedničku první poločas, který vyhráli drtivě 5:0. Naopak hosté si za celý zápas nevytvořili prakticky ani jednu vyloženou gólovou šanci a když se Bílý Balet po změně stran také již neprosadil, skončilo utkání stejně jako první poločas 5:0.
90+2'
90+2'
Zápas se pouze dohrává, další gól dnes již neuvidíme.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o dvě minuty.
90'
Po centru Marcela se nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal.
90'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby.
89'
Z dálky zkusil štěstí Asensio, míč poslal ale až do horního ochozu a Rico zasahovat ani zdaleka nemusel.
88'
Iscův přízemní centr bez větších problémů odvrátil Krohn-Dehli.
87'
Z pravé strany centroval Achraf, jeho pas byl ale nepřesný a hosté ho odvrátili na roh.
86'
Také další útočná akce domácích byla až příliš krkolomná a kombinace zakončením neskončila.
84'
Domácí se teď také snažili dostat se do zakončení, ani jejich snažení k ničemu nevedlo.
82'
Hosté se dostali k zajímavému protiútoku, jenže celou akci překombinovali a zakončující Luis Muriel Navase slabou střelou prakticky nezaměstnal.
81'
Na polovině hřiště byl faulovaný Isco, míč budou mít ve své moci domácí.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Michael Krohn-Dehli.
80'
Zpoza vápna vystřelil Isco, míč poslal hodně vysoko nad bránu.
79'
Zatímco první poločas přinesl strhující podívanou, po změně sledujeme jen průměrný a místy i nezáživný fotbal.
77'
Z levé strany centroval Marcelo, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.
76'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Isco.
74'
Zápas se pozvolna blíží ke svému konci. Domácí kontrolují své vedení a nic velkého už nevymýšlejí.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Johannes Geis.
71'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
70'
Hosté měli možnost kopat rohový kop, k ohrožení brány Keylora Navase se ale nedostali.
68'
Jesus Navas si hlasitě řekl o druhou žlutou kartu, když podkopl u rohového praporku zcela zbytečně Nacha. Rozhodčí Martínez byl ale milosrdný a hostujícího útočníka nevyloučil.
67'
Obrovská šance domácích! Po centru Marcela hlavičkoval z ideální pozice Benzema, trefil ale jen tyč!
66'
Čas pomalu plyne a stav zápase se stále nemění. Po ofenzivní smršti Realu v prvním poločase sledujeme průměrný fotbal.
64'
Llorente přihrával na pravou stranu špatně Achrafovi, ten ale vybojoval alespoň aut pro domácí.
63'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Marcos Llorente.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Ve druhém poločase na nějakou velkou šanci na jedné nebo druhé straně marně čekáme.
58'
Muriel nyní u lajny zbytečně ostře zajel do Modriče, který je hodně nespokojený a se soupeřem si to emotivně vysvětluje.
57'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Pablo Sarabia.
56'
Domácí mají otěže zápasu pevně ve svých rukou. Soupeři nyní prakticky nepůjčují balon.
54'
K další střele se dostal Muriel, jenže z úhlu nenadělal Navasovi problémy a ten opět bez problémů schoval míč do rukavic.
53'
Do dobré střelecké pozice se dostal Nolito, jenže pravačkou vystřelil hodně slabě a Navas v pohodě zasáhl.
52'
Fotbalisté Bílého baletu dlouze kombinovali na polovině soupeře, k zakončení se ale nedostali. Nyní jsou u míče pro změnu hosté.
51'
Dnešní utkání sleduje 76.924 diváků.
49'
Tempo druhého poločasu není zatím nijak závratné. Domácí nemají potřebu útočit a hosté jsou pod těžkou dekou.
47'
Domácí se v úvodu druhého poločasu opět nikam neženou. Hrají ve středu pole.
46'
Hráči jsou zpět na trávníku, zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Tak tohle byl ze strany Bílého baletu málo vídaný koncert. Tým Zinedina Zidana hodil dnes za hlavu neslané výkony z posledních týdnů a v souboji se silnou Sevillou zcela vládne. Hned ve třetí minutě se prosadil Nacho, což samo o sobě bylo pro hosty nepříjemné. Přesto se ale Sevilla rozhodně nevzdala a v určitých chvílích byla opticky lepším týmem. Jenže ve 23. minutě zvýšil na 2:0 Ronaldo a v tu chvíli se Real dostal do velké pohody a do konce poločasu přidal další tři branky. Závěr poločasu se hrál na jednu bránu a Sevilla bude muset ve druhém poločase změnit snad vše, aby odvrátila ostudnou blamáž.
45'
45'
Parádní centr do vápna posílal Kroos, zakončující Lucas ale míč špatně trefil a navíc byl v ofsajdu.
44'
Na levé straně byl faulovaný Asensio a bude tu ještě standardka pro domácí celek.
42'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak to je něco neskutečného. Pátý gól Realu zaznamenává ACHRAF HAKIMI, který v devatenácti letech a ve čtvrtém zápase za A-tým využil přihrávku od Karima Benzemy. Achraf pálil z pravé strany na zadní tyč, Rico neměl šanci.
40'
Domácí nemají stále dost a proti Seville teď jasně dominují. Hosté jsou zralí na ručník.
38'
Celá gólová akce začala na polovině hřiště u Ronalda, který vyslal ve středu pole míč na rozběhnutého TONIHO KROOSE. Ten upaloval směrem k bráně, kde si na hranici vápna narazil balon s Lucasem a následně pohodlně zvýšil na 4:0!
37'
Banega ostrým skluzem zastavil rozběhnutého Modriče a dostává žlutou kartu.
35'
Krásně se akrobaticky do balonu opřel nyní Ronaldo, jeho zakončení bylo velmi efektní, avšak míč mířil doprostřed brány, kde byl připravený Rico.
34'
Po rohu se k balonu dostal Modrić, jehož parádní ránu vyrazil Rico.
34'
Hosté jsou nyní zcela zdecimovaní a bude tady roh pro Real.
32'
CRISTIANO RONALDO s velkým štěstím zvyšuje na 3:0! Svou ránu z penaltového puntíku kopl spíše doprostřed brány. Rico si na balon sice významně sáhl, avšak tvrdou střelu vytěsnit nedokázal – 3:0!
31'
Za hru rukou ve vápně dostal žlutou kartu Jesus Navas.
31'
Penalta pro Real!
30'
Na hranici vápna padl Lucas a následně ve vápně i Ronaldo, přímý kop a ani pokutový se nepískal.
29'
Asensio poslal na pravé křídlo balon na Lucase, který ale místo další přihrávky zbrkle vystřelil z velkého úhlu. Míč poslal hodně mimo a vykopávat bude Rico.
28'
Asensio hned nakrátko rozehrál roh a z hranice vápna zkusil vystřelit Kroos, jeho rána ale mířila nad a Rico mohl být v klidu.
27'
Asensio hezky na levé straně roztančil protihráče, nakonec na něm vybojoval roh.
25'
Fotbalisté Realu se opět vrátili ke hře z posledních minut. Rozhodně se nikam neženou a čekají na to, s čím přijde soupeř.
23'
Marco Asensio si počínal mnohem lépe než Modrič. Jeho parádní pas mezi obránce si našel rozběhnutý CRISTIANO RONALDO, který podél brankáře Rica zvýšil na 2:0!
22'
Mezi obránce nyní zkoušel přihrávat Modrič, jeho pas byl ale hodně nepovedený a míč získali hosté.
20'
Asensio dobrým centrem do vápna hledal Benzemu, ten ale z dobré pozice na rohu malého vápna zamířil mimo tři tyče.
19'
Po dlouhé době se balon dostal k vápnu Sevilly, tam byl u postranní čáry včas před Marcelem gólman Rico.
18'
Hosté jsou v posledních minutách rozhodně iniciativnější. Zatím se hraje hlavně na polovině Realu.
16'
Hned po rohu se hosté do zakončení sice nedostali, o malou chvíli ale pálil Pizarro – mířil ale hodně mimo.
16'
Z velké dálky to zkusil Carole, domácí Lucas špičkou kopačky míč lehounce tečoval a následuje roh pro Sevillu.
15'
Hráči Bílého baletu jsou znovu zataženi do hlubokého defenzivního bloku.
14'
Hosté se nyní natlačili až do vápna soupeře, jenže do zakončení se nakonec nedostali. Přesto po krátké mezihře opět získali balon a Real se musí bránit.
13'
Nacho kousek za polovinou hřiště fauloval hostujícího Vázqueze a je pískáno. Míč pro hosty.
11'
Po rohovém kopu Kroose byl v ofsajdovém postavení Vallejo, navíc zamířil nad bránu, takže bude následovat odkop.
10'
Po střele Ronalda budou domácí kopat další rohový kop.
8'
Bílý balet nyní kombinuje ve středu pole, na další šanci zatím čekáme.
7'
Domácí ale rychle získali balon zpět a nyní se již znovu tlačí na polovinu soupeře.
6'
Hráči Realu nyní znovu kombinovali na polovině soupeře, jenže velkou chybu v rozehrávce udělal Kroos a po útočném snažení hostů tu bude autové vhazování v blízkosti brány, kterou střeží Navas.
5'
Uvidíme, jak na inkasovaný gól zareagují hosté. Ti nyní potřebují hodně zabrat, aby se vrátili do zápasu.
3'
Po rohu Kroose na malém vápně Muriel špatně zasáhl balon, ten se dostal k NACHOVI FERNÁNDEZOVI a ten z bezprostřední blízkosti propálil vše, co mu stálo v cestě.
2'
Asensio poslal míč na střed na Lucase, jehož parádní ránu k tyči vyrazil Rico na roh.
1'
Kroos zkusil rozehrát nakrátko, následný centr Marcela hostující obrana odvrátila.
1'
Domácí fotbalisté hned v úvodu zápasu vybojovali rohový kop.
1'
Hráči jsou již na trávníku, utkání 15. kola La Ligy co nevidět začne.

Real Madrid CF: Navas – Hakimi, Vallejo, Nacho Fernández, Marcelo – L. Vázquez, Kroos, Modrić, Asensio – Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Hernández, M. Llorente, Mayoral, Isco, Kovačić, D. Ceballos.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Carole – Banega, Pizarro, F. Vázquez – Navas, Muriel, Nolito.
Náhradníci: Soria – Krohn-Dehli, Ben Yedder, Correa, Geis, Sarabia, Ganso.

Rozhodčí: Martínez – Díaz, Noval.
To Sevilla do zápasu nastoupí téměř v plné síle. Na Estadio Santiago Bernabéu budou chybět obránci Dani Carrico a Nicolas Pareja. Otazník visí nad startem Montoyi, kterého v posledních týdnech trápila třísla. V Madridu nebude s největší pravděpodobností přítomný trenér týmu Eduardo Berizzo, který se minulý týden po oznámení rakoviny podrobil operaci a před šesti dny teprve opustil nemocnici.
Trenér Realu Zinedine Zidane má před dnešním zápasem velké problémy se sestavou. Největší starosti mu dělá složení defenzivní formace. Mimo hru jsou totiž Ramos, Carvajal (oba karetní tresty) a Varane (zranění). Zcela fit navíc není Jesús Vallejo a karetní trest ze třetí ligy si bude muset odpykávat také další obránce Álvaro Tejero. Na pozici stopera by za určitých okolností mohl nastoupit například Casemiro, avšak také on má stop za pět žlutých karet. Mimo hru zůstává navíc Gareth Bale a zranění trápí také Marca Asensia.
Fotbalisté Sevilly mají aktuální ligovou formu lepší než jejich dnešní soupeř. Sevilla totiž z posledních pěti ligových zápasů získala dvanáct bodů, zatímco Bílý balet ve stejném období uhrál pouze osm bodů. Oběma týmům se ale letos daří hlavně v domácím prostředí a z tohoto pohledu by tak výrazným favoritem dnešního zápasu měl být Real Madrid.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům fotbalu při sledování utkání 15. kola španělské La Ligy mezi domácím Realem Madrid a hostující Sevillou. Čeká nás dost možná nejzajímavější utkání tohoto víkendu, protože pokud chce Real Madrid nadále pomýšlet na zisk mistrovského titulu, potřebuje vyhrát. V cestě mu bude ale stát soupeř, který ve čtrnácti kolech získal stejný počet bodů, tedy 28. K vidění bude souboj čtvrtého týmu s pátým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.