La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Getafe - 28. ledna 2018   18:30

Sevilla
72' Muriel (Sarabia)
1:1
(0:0)
Getafe
90+3' Á. Rodríguez
Sevilla
S. Rico – Escudero (C), Lenglet, Mercado, Banega – Navas, N'Zonzi – Correa, F. Vázquez (68. Nolito), Sarabia (81. Pizarro) – Ben Yedder (56. Muriel).
Soria – Carole, Geis, Pizarro, Muriel, Pareja, Nolito.
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
34 011 diváků
Getafe
Guaita – Dakonam, Bruno González (C), Cala, Antunes – Arambarri (75. Pacheco), Bergara (39. Mora) – Portillo, Šibasaki (60. Fajr), Ndiaye – Á. Rodríguez.
E. Martínez – Cabrera, Mora, Molinero, Pacheco, Fajr, Ndockyt.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Getafe 1:1

Je dobojováno! Druhý poločas přinesl velice dramatickou podívanou. Zcela evidentní převahu domácí fotbalisté přetavili ve vedení, když se prosadil Luis Muriel. Ve vypjatém závěru pak při kontroverzním souboji, kdy byl atakován domácí brankář Rico, vyrovnal Ángel Rodríguez. Oba celky se tak rozešly smírně 1:1, což bude vyhovovat především Getafe. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku:5:4
90+4'
90+3'
Další žlutou kartou je pak ohodnocen Nolito (SEV).
90+3'
Za následné protesty se budou udělovat žluté karty. První obdržel brankář Rico (SEV).
90+3'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné, hosté se dočkali vyrovnání ve třetí minutě nastavení! Antunes vyslal na branku dlouhý centr, který Rico pouze vyboxoval do míst, kde číhal ÁNGEL RODRÍGUEZ. Útočník Getafe poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí se zlobí, neboť se domnívají, že byl brankář při souboji faulován a nemohl patřičně zasáhnout. Sudí ale rozhodl jinak.
90+2'
Další drobný faul, jehož obětí se stal Correa. Ten pochopitelně s rozehrávkou příliš nepospíchá.
90+1'
Svižná akce se nyní Seville nepovedla, míč má ve své moci hostující brankář. Ten poslal balon dlouhým výhozem do hry.
90'
K základní hrací době zápasu budou nastaveny čtyři minuty.
89'
Getafe dostalo možnost v podobě rohového kopu, ovšem ten skončil nedovoleným zákrokem při hlavičkovém souboji. Oba fotbalisté musí být ošetřeni. Konkrétně se jedná o Correu a Calu. Oba ale budou v pořádku. Rozehrávat bude Sevilla.
88'
Sevilla dobře drží pozice a zbytečně se nikam nežene. Čas hraje ve prospěch domácí družiny, která se drží nedaleko středového kruhu.
87'
Utkání je i v závěru poměrně aktivní, leč tentokráte si domácí pomohli nedovoleně. Míč uvedou do hry znovu hostující borci.
86'
Další domácí akce končí neúspěšně, Navas byl chycen v ofsajdovém postavení. Rozehrávat budou hosté.
85'
Éver Banega se velmi pěkně prodral až do bezprostřední blízkosti hostující branky, načež mířil k levé tyči. Přesně tu nakonec orazítkoval! Getafe tak může hovořit o štěstí.
84'
Rodríguez zkusil své štěstí hlavu, ovšem hlavička zamířila mimo branku. Rico se následně postará o výkop od branky.
83'
Pizzaro se chtěl hned předvést a odcentroval z pravé strany. Prudký pas ale odhlavičkoval pohotový Bruno. Hosté si tak mohou opět na malou chvíli oddechnout.
82'
N'Zonzi se při vzdušném souboji dopustil faulu, rozehrávat budou hosté. Stane se tak ale nedaleko půlící čáry, a tak domácím žádné nebezpečí nehrozí.
81'
Ze hřiště za velkého potlesku tribun odchází Sarabia, kterého nahradí Pizzaro.
80'
Hosté zastavili průnik Sevilly odkopem do zámezí, a tak budou domácí vhazovat. Stane se tak ale až po vystřídání.
79'
Momentálně se oba celky pohybují v okolí středového kruhu, kde žádné nebezpečí nehrozí.
78'
Rodríguez se prodral podél pravé lajny, ovšem jeho následný centr byl nepřesný. Domácí brankář se postará o výkop.
77'
Getafe se ještě snaží cosi vymyslet, ovšem Sevilla se velmi dobře pohybuje. Utkání se pomalu, ale jistě blíží do svých závěrečných minut.
76'
Tentokráte bude následovat volný kop Getafe. Nedovoleně si totiž počínal Mercado (SEV). Domácí stoper obdržel žlutou kartu.
75'
Hosté naposledy střídají. Místo Arambarriho naskočí do hry Pacheco.
74'
Correa pelášil do další slibné šance, a tak jej Mora (GET) zastavil i za cenu žlutého napomenutí.
73'
Getafe se snaží o bleskovou odpověď, což se mu ale zatím nedaří. Sevilla nemá problém ofenzivní výpady hostí bránit.
72'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se nakonec přece jenom dočkali! Sarabia dostal míč na pravou stranu velkého vápna, odkud jej po zemi prodloužil na připraveného LUISE MURIELA. Ve druhém poločase příchozí fotbalista pak pohotově rozjásal domácí ochozy.
71'
A Rico musel dokonce zasahovat, domácí si v obraně počínali velice ledabyle. Přízemní pokus brankář Sevilly vytěsnil. Následoval bleskový protiútok, při němž byl obrán o balon Muriel.
70'
Nolito se po rozehrávce dostal ke střele, ovšem nemířil přesně. Guaita s rozehrávkou příliš nepospíchá, pro Getafe by byl bod vynikajícím výsledkem.
69'
Opět žlutá karta, tentokráte se ostrým zákrokem provinil González Bruno (GET). Solidní pozice pro další volný kop. Jak s ním Sevilla naloží?
68'
Hrací plochu opouští Vázquez, přičemž pozvednou ofenzivu přichází Nolito. Uvidíme, zda se to domácím podaří.
67'
Navasův centr z pravé strany do vápna neprošel, do klidných vod jej odkopl Antunes. Nedlouho po přechodu půlící čáry pak hosté faulovali. Chystá se další střídání.
66'
Některé domácí akce působí křečovitě. Je evidentní, že současný stav Sevillu trápí. Momentálně končí další nadějně se rozvíjející akce, a to čtvrtým ofsajdem domácího celku.
65'
Standardní situaci hosté opět v poklidu odvrátili. Utkání se pomalu, ale jistě mění na dobývání branky Getafe. To zatím brání excelentně.
64'
Poprvé v zápase se bude žlutit. Za ostrý zákrok tělem je "odměněn" hostující Cala (GET). Následovat bude volný kop domácí družiny.
63'
Po delší době se dopředu podívalo také Getafe, leč po pravé straně vedený atak nebyl nikterak nebezpečný. Hrát tak může opět Sevilla.
62'
Banega se ze střední vzdálenosti opřel do balonu, ovšem zamířil nad. Guaita zasahovat nemusel. Postará se pouze o výkop.
61'
Opět aktivní Muriel, jehož centr z pravé strany srazila hostující defenziva na rohový kop. Ten posléze domácí rozehráli nakrátko.
60'
Hosté podruhé střídají. Šibasakiho nahradí Fajr. Jak se tato změna projeví?
59'
Po nedovoleném zákroku rozehrávali domácí volný kop. Banega nasměroval míč na Correovu hlavu, ovšem domácí borec zamířil do zámezí.
58'
Muriel se hned po svém příchodu na trávník předvedl, když se velkém vápně uvolnil a poslal milimetrový centr na hlavu připraveného Sarabii. Ofenzivní záložník Sevilly ale hlavičkoval zhruba půl metru vedle pravé tyče. V ochozech to jen zahučelo.
57'
Vázquez opět zkoušel štěstí, ovšem s přesnou muškou se tento středopolař nepotkal. I tato rána míří mimo brankovou konstrukci. Guaita se postará o výkop.
56'
Hrací plochy opouští Ben Yedder, kterého nahradí Muriel.
56'
Correa byl chycen v ofsajdové pasti, jeden z pomezních arbitrů byl velmi pozorný. Rozehrávat budou hosté. Stane se tak ale až po střídání v domácím táboře.
55'
Ben Yedder na sebe vzal zodpovědnost a pokusil se projít kupředu sám. Nakonec vybojoval alespoň rohový kop, který ale nepřinesl žádné nebezpečí. Na druhé straně pak mohl vyrazit do úniku Ndiaye, který si ale příliš předkopl balon.
54'
Ve druhém poločase jsme zatím nebyli svědky žádné vážnější ofenzivní příležitosti.
53'
Sarabia chtěl odcentrovat z pravé strany, leč jeho pokus zastavil Antunes. Po bleskovém vhazování domácí pokračují v kombinaci.
53'
Po náznaku ofenzivy Getafe se míče ujali opět domácí, kteří v poklidu kombinují nedaleko půlící čáry.
52'
Vázquez natáhl ke střele ze zhruba třiceti metrů, ovšem zamířil vysoko nad. Podruhé v krátkém sledu si tak hostující brankář sáhne na balon. Seville chybí kvalitní finální fáze.
51'
Escudero se protáhl podél levé lajny, načež odcentroval. Přízemní pas však neměl potřebnou přesnost, a tak bude Guaita vykopávat.
50'
Opticky má Sevilla stále více ze hry, ovšem na četnosti brankových příležitostí se to v žádném případě neprojevuje. Getafe brání více než dobře.
49'
Sarabia se ocitl v obklíčení dvou protihráčů, kteří jej obrali o balon a získali autové vhazování.
48'
Correa poslal centr do vápna, kde si nabíhal Vázquez. Ten se posléze velice ochotně poroučel k zemi, o Dakonamově faulu nemůže být řeč. Sudí rozhodl správně.
47'
Šibasaki zužitkoval chybu v domácí defenzivě, načež posunul míč Rodríguezovi. Ten ještě zamýšlel přenést hru doprava, ovšem pas zamířil do zámezí.
46'
Sevilla opět kombinuje na polovině svého soupeře. Centr z pravé strany byl ale zablokována. Přesto budou domácí fotbalisté vhazovat.
46'
Je za námi úvodní půle, která byla zpočátku poměrně ospalá. Oba celky se však posléze zmátořily a předvedly několik slibných akcí. Je za námi úvodní půle, která byla zpočátku poměrně ospalá. Oba celky se však posléze zmátořily a předvedly několik slibných akcí. Nejblíže k otevření skóre měl hostující Ndiaye, jehož zanedlouho napodobil Ben Yedder. Oba však mířili těsně vedle. O osudu zápasu tak bude muset rozhodnou druhý poločas. Sledujte i nadále náš online přenos!

Střely na branku: 0:0
45+1'
45+1'
Navas nalezl přízemním centrem Ben Yeddera, od kterého se ale míč odrazil do zámezí. Hosté tak budou vykopávat. V prvním poločase se zřejmě již nic nestane.
45'
K základní hrací době první půle bude nastavena jedna minuta.
45'
Kop od rohového praporku příliš nebezpečný nebyl, balon pouze procestoval velkým vápnem. Následný lehký pokus Rico v poklidu lapil.
44'
Dopředu se po dlouhé době dostalo také Getafe, které po zablokovaném pasu vybojovalo alespoň rohový kop.
43'
Teď to ale Sarabia udělal fantasticky, když si sám obhodil hostujícího zadáka a šajtlí centroval na připraveného Vázqueze. K tomu se ale bohužel pro domácí míč nedostal.
42'
Sevilla hledá skulinu v dobře organizované defenzivě Getafe. Ta dnes pracuje skutečně bezchybně. Uvidíme, jak tomu bude nadále.
41'
Correa nabil Escuderovi, jehož dělovka ale vystrašila pouze v nejvyšších patrech sedící diváky. O výkop se tak postará Guaita. První poločas se pomalu blíží do svého finiše.
40'
Bruno byl faulován Vázquezem, a tak budou hrát znovu hosté. Míč uvedou do hry na vlastní polovině.
39'
Po nedávném šlapáku nebude Bergara nakonec schopen pokračovat. Ve středu pole jej nahradí Mora. Jak se tato změna projeví?
38'
N'Zonziho přihrávku hosté vystihli a zakopli míč do zámezí. Sevilla bude mít k dispozici autové vhazování.
37'
Další akce vedená po pravé strany navíc domácím nevyšla, a tak budou fotbalisté Getafe vhazovat. Hnedle nato se bude celá situace opakovat.
36'
Seville patří závěr poločasu, domácí stále aktivněji mačkají soupeře v defenzivě. Nedá se ale hovořit o nějakých vážnějších brankových příležitostech.
35'
Další centr, který tentokráte přistál na Banegově hlavě. Hra je však přerušena, neboť se domácí borec ocitl v ofsajdovém postavení. Rozehrávku opět obstará Getafe.
34'
Escudero se velice pohledně uvolnil, načež hledal napravo nabíhajícího spoluhráče. Tuto situaci však hosté přečetli a nebezpečí eliminovali.
33'
Ben Yedder nedosáhl na balon, a tak budou hosté znovu vykopávat. Guaita zatím s výkopem příliš nepospíchá.
32'
Momentálně probíhá ošetření hostujícího Bergary, který utržil drobný šrám. Zdá se však, že bude v pořádku a připraven zpět do hry.
31'
Další Sarabiův pokus končí v zámezí, Guaita bude vykopávat. Sevilla začíní mít opět více ze hry.
30'
Sarabiovu hlavičku zastavil ve velkém vápně hostující stoper, přičemž se domácí domnívali, že rukou. Ani v tomto případě ale hlavní sudí nebude nařizovat pokutový kop.
29'
Domácí fotbalisté si nyní nerozuměli, svižná akce končila nepřesně. Hosté se tak postarají o uvedení balonu do hry.
28'
Hra se nyní přelévá ze strany na strana, atraktivita tohoto klání se přece jenom zlepšila.
27'
Do vedení mohla jít také Sevilla, na vynikající centr z pravé strany si naskočil Ben Yedder. Domácí forvard ale zamířil mimo. K tomu, aby hlavička zapadla za Guaitova záda, příliš nechybělo.
26'
Kop od rohového praporku žádné větší nebezpečí nepřinesl, přesto Getafe zůstává na polovině svého soka.
25'
Tak to byla solidní možnost hostí! Ndiaye dostal z pravé strany balon do vápna, kde se otočil a vypálil k levé tyči. Balon byl nakonec sražen a jen těsně minul brankovou konstrukci. Rico pouze strnul a čekal, kam bude míč směřovat. Následuje rohový kop.
24'
Ever Banega vypálil s krátkým rozběhem, ovšem nesprávně si seřídil svá mířidla, když pouze orazítkoval dobře postavenou zeď. Následně se balon odrazil do zámezí, a tak bude následovat aut.
23'
Celou situaci zastavil až Bergarův nedovolený zákrok, jímž zastavil pronikajícího Correu. Stalo se tak na hranici pokutového území, tudíž se bude kopat velice nebezpečný přímý kop.
22'
Correa si výborně zaběhl za obranu, načež nabil N'Zonzimu, který ale pálil pouze do hradby připravených těl. Akce přesto pokračuje.
21'
Ndiaye byl znovu faulován, a tak budou hosté rozehrávat. Hříšníkem byl N'Zonzi. Znovu se vše událo ve velké vzdálenosti od domácí branky.
20'
Dakonam se opět pokoušel zahrozit, ovšem tentokráte centr pouze nasměroval na připraveného Rica. Na trávníku stále sledujeme pouze oťukávání obou celků.
19'
Zdá se, že převaha Sevilly se přece jenom trochu zmírňuje, Getafe je stále více na balonu. Faulem si navíc musel pomoci domácí Ben Yedder, a tak následuje další volný kop z blízkosti středového kruhu.
18'
Hned dvakrát to domácí zkusili z pravé strany, ovšem ani jeden centr nebyl úspěšný. Tyto pasy jsou pro hostujícího mága lahůdkou.
17'
Dlouhý pas do vápna prodloužil Navas do zámezí, a tak se bude kopat první rohový kop, z levé strany. O jeho exekuci se postaral Šibasaki. Nakrátko rozehraná standardní situace ale nebyla nikterak nebezpečná.
16'
Getafe znovu kombinuje, nyní si navíc vykoledovalo volný kop, a to po Banegově faulu. Stane se tak v dostatečné vzdálenosti od domácí branky.
15'
Při svém individuálním průniku byl ve vápně zastaven Vázquez, a to doslova hokejovým bodyčekem. Hlavní sudí Alberola ale zůstává v klidu a pokutový kop nenařizuje.
15'
Je naprosto evidentní, že Getafe přijelo s defenzivní taktikou. Té zatím nahrávají nepřesnosti v rozehrávce Sevilly.
14'
Hosté zahrozili, Dakonam poslal solidní centr do vápna, ovšem Rodríguez na něj nedosáhl. Seznámit se s míčem tak mohl rovněž domácí gólman Rico.
13'
Po nepřesnosti nedaleko půlící čáry bude vhazovat Getafe, které tak může po delší době podržet balon.
12'
Domácí nadále drží balon ve své moci. Getafe momentálně nepůsobí příliš dravě. Seville zatím vázne kombinace, další nepřesnou přihrávku směřovanou na Ben Yeddera opět lapil Guaita.
11'
Correa se pokoušel projít do vápna po levé straně, avšak byl zastaven. Akce pokračovala Vázquezovým centrem, na který si počíhal Guaita. Hostující brankář neměl s lapením balonu problém.
10'
Sevilla znovu kombinuje na soupeřově polovině, kde spíše vyčkává na chybu Getafe. V úvodních deseti minutách jsme zatím nebyli svědky vážnější příležitosti.
9'
Hosté si při svém ofenzivním počínání pomohli nedovoleně, konkrétně pak Ndiaye, který srazil k zemi Navase. Rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.
8'
Vázquez to zkusil po pravé straně, ale těsně před centrem mu míč sebral Dakonam. Další centr si pak ze vzduchu stáhl Guaita. Ten bude mít pravděpodobně dost práce.
7'
Další Banegův vzdušný pokus, který před Ben Yedderem odvrátil stoper Getafe. Při následném protiútoku se Ndiaye dopustil nedovoleného zákroku.
6'
Getafe zatím nestíhá v rychlosti kombinace. V této činnosti jsou domácí jednoznačně lepší. Zatím se však Sevilla nemůže dostat do větší příležitosti.
5'
Banega zkusil prostrčit míč kupředu, což se mu ale nepodařilo. Další akci vedl po levé straně Correa, kterému však odkopl míč Bruno. Sevilla bude vhazovat.
4'
Prakticky poprvé se na soupeřovu polovinu dostalo také Getafe, konkrétně pak Portillo. Ten ale následně zastavil hru a zahájil kombinaci.
3'
Hned z úvodu utkání je evidentně, že tempo hry chtějí udávat domácí fotbalisté. Tentokráte se snažil individuálně prosadit Sarabia, leč domácí středopolař zastaven.
2'
Correa se natahoval po rychlém pasu, avšak nakonec na něj nedosáhl. Následovat bude odkop od hostující svatyně.
1'
Utkání zahájili domácí fotbalisté, kteří aktuálně kombinují na vlastní polovině. Getafe velmi aktivně napadá.
1'

Sevilla FC: S. Rico – Escudero (C), Lenglet, Mercado, Banega – Navas, N'Zonzi – Correa, F. Vázquez, Sarabia – Ben Yedder.
Náhradníci: Soria – Carole, Geis, Pizarro, Muriel, Pareja, Nolito.

Getafe CF: Guaita – Dakonam, Bruno González (C), Cala, Antunes – Arambarri, Bergara – Portillo, Šibasaki, Ndiaye – Á. Rodríguez.
Náhradníci: E. Martínez – Cabrera, Mora, Molinero, Pacheco, Fajr, Ndockyt.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán.
Pohled do statistik:

Sevilla se momentálně nachází na šesté příčce tabulky, přičemž má na svém kontě 32 bodů. V posledním ligovém duelu si navíc počínala velice suverénně, když zvítězila na půdě Espanyolu Barcelona přesvědčivě 3:0.

Getafe se aktuálně pohybuje v poklidném středu tabulky, konkrétně pak na deváté pozici. Tu mu přisoudil zisk 27 bodů. V předchozím kole si Getafe připsalo bod, když na domácím trávníku remizovalo s Athleticem Bilbao v poměru 2:2.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Španělská Primera Division má na programu své 21. kolo. V jeho rámci změří síly celky Sevilla FC a Getafe FC. Úvodní výkop je ve středovém kruhu Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, tedy domovském stánku Sevilly, naplánován na 18:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.