La Liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valencia - 10. března 2018   16:15

0:2
(0:1)
Valencia
25' Rodrigo  (Kondogbia) • 68' Rodrigo  (Kondogbia)
Sevilla
S. Rico – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Banega – Sarabia (72. Ben Yedder), F. Vázquez, Nolito (63. Correa) – Muriel (81. Sandro Ramírez).
Soria – Arana, Ben Yedder, Correa, Pizarro, Sandro Ramírez, Kjaer.
De Burgos – Diaz, Núñez
Stadion Ramóna Sáncheze Pizjuána (Sevilla)
33 287 diváků
Valencia
Neto – Gabriel, Garay, Murillo, Gayá (84. Lato) – Coquelin, Parejo (C), Kondogbia (77. Torres), Guedes – Rodrigo, Zaza (67. Soler).
Doménech – Vezo, Vietto, Lato, Soler, Torres, Montoya.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Valencia 0:2

To je ode mě vše, na počtenou.
Valencia (4.) vyválčila na hřišti Seville (5.) dvougólovou výhru a z Andalusie si odveze plný počet bodů. Tímto se rozestup mezi oběma tabulkovými sousedy zvýraznil už na jedenáct bodů a Sevilla zřejmě nadobro přišla o možnost bojovat o účast v příštím ročníku Ligy mistrů.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 15:14.
90+5'
90+5'
Fotbalisté Valencie drží balon na svých kopačkách a je jasné, že o výhru je už nikdo nepřipraví.
90+4'
Teď se však musela bránit rohovému kopu. A situaci zvládla na výbornou. Brejk ovšem nikoliv.
90+3'
O snížení dvougólového manka usilující Sevilla by ještě ráda zdramatizovala koncovku duelu.
90+2'
Neto (Valencia CF) si pohlídal centr, který od rohového praporku vyprodukoval Banega, a pak jeho podržením ušetřil několik cenných vteřin.
90+1'
Hrát se bude ještě pět minut.
90'
Na tribunách stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána sleduje utkání 33 287 diváků.
88'
Po centru z nařízeného přímáku Lenglet (Sevilla FC) přehlavičkoval branku.
87'
To se nedělá. Zlomyslný Ezequiel Garay (Valencia CF) nastavil nohu běžícímu Correovi a za podražení si vykoledoval karetní ohodnocení.
84'
Naposledy vystřídala také Valencia. Odpočine si José Gayá, pracovně zatížen bude Toni Lato.
82'
Tohle podražení nemohl Ricardo De Burgos přehlédnout. Potrestaným provinilcem je Joaquín Correa (Sevilla FC).
81'
Sandro Ramírez nahradil Luise Muriela. Sevilla tímto vyčerpala veškerá možná střídání.
80'
Protiútok zakončil Guedes (Valencia CF) uspěchaným pokusem letícím mimo bránu.
79'
Kombinační souhra mezi Murielem a Vázquezem útočící Seville příliš nepomohla.
77'
Podruhé vystřídala také Valencia. Víc toho nepředvede Geoffrey Kondogbia, své schopnosti naopak přišel ukázat Ferrán Torres.
75'
Jak se zdá, tak zatím ne. Rodrigo (Sevilla FC) se zapomněl v postavení mimo hru.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: svůj pobyt na trávníku ukončil Pablo Sarabia, běhat teď bude Wissam Ben Yedder. Pomůže tato změna domácím?
70'
V žádném případě se fotbalistům Seville nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že recept na překonání brankáře Neta hledá domácí klub marně.
68'
Valencia právě vstřelila branku!
Rozdíl ve skóre je dvougólový! RODRIGO se stal adresátem průnikové přihrávky, po jejímž zpracování šikovně obstřelil Rica. Úspěšný střelec tak má zaděláno na hattrick!
67'
Střídání v týmu Valencia CF: Simone Zaza přenechal svou pozici Carlosu Solerovi.
66'
Hosté měli k dispozici roh. K odraženému míči se dostal Kondogbia a napálil ho do diváků.
63'
Střídání v týmu Sevilla FC: hrací plochu opustil Nolito, novou krev do žil má hráčům vlít Joaquín Correa.
60'
Přílišná horlivost v osobním souboji se nevyplácí. Své o tom ví Geoffrey Kondogbia (Valencia CF).
59'
Rodrigo (Valencia CF) znovu zazlobil. Tentokrát pumelicí zpoza šestnáctky, kterou donutil Rica k důležitému zákroku na zemi.
56'
Pozor, činit se musel také Rico! Gólman Seville konečky prstů vyškrábl střelu, kterou jeho směrem vyslal z hranice vápna střílející Rodrigo.
53'
Domácí zahrozili ze standardky! Po centru do předbrankového prostoru se od svého strážce odpoutal Lenglet a špičkou kopačky poslal balon na bránu vyděšeného Neta, který měl štěstí, že stál na právném místě.
50'
Konečně si zaútočili také hosté. Rico si zůstal pozorný a na Rodrigově pokusu si pochutnal.
48'
Sevilla poračuje v útočné aktivitě. Uvnitř pokutového území měl spoustu místa Vázquez, ale ani to mu nestačilo k přesnému zakončení.
47'
Očekávaný aktivní vstup domácích do druhé půle. Z uctivé vzdálenosti zakončující Banega protáhl Neta střelou směřující pod břevno.
46'
Hlavní aktéři se vrátili zpátky na hřiště.
Průběžný výsledek je po uplynulém průběhu překvapivý. Sevilla si vypracovala celkem tři gólovky, zatímco hosté za celých pětačtyřicet minut pouze jedinou. I tak jim to stačilo k vedení, které ve 25. obstaral Rodrigo. Největší příležitost vyrovnat měli domácí na konci poločasu, kdy Muriel trefil horní tyč. Sevillská honba za vyrovnáním tak bude po změně stran pokračovat.
45+1'
45'
Úvodní poločas ještě potrvá minutku.
44'
V závěru poločase nepřesně zakončil Zaza (Valencia CF). Rico se tak zákrokem unavovat nemusel.
42'
Muriel (Sevilla FC) se po karetním potrestání zdravě naštval a v největší příležitosti na vyrovnání v dosavadním průběhu utkání orazítkoval břevno! Horní branková konstrukce se za gólmanem Netem třásla ještě dlouho poté.
40'
Pusu na špacír si pustil Luis Muriel (Sevilla FC) a to nezůstane bez odezvy. Nesportovní chování musí být po zásluze potrestánou žlutou kartou.
40'
Gabriel Mercado (Sevilla FC) uprostřed hřiště skolil soupeře a inkasoval za to žlutý trest.
38'
Útok končí ztrátou míče. Vázquez (Sevilla FC) si při samostatně vedené akci až příliš důvěřoval.
35'
Jako utržený od řetězu vlétl do osuboje Sergio Escudero (Sevilla FC) a od rozhodčího nemohl očekávat nic jiného, než udělení žluté karty.
34'
Valencia se pak během krátkého časového úseku ubránila hned dvěma exekucím rohových kopů.
32'
O vyrovnání usilující domácí měli svůj cíl na dosah ruky! Sarabia vyslal ostrou střelu k bližší pravé tyči, ale Neto ji tygřím skokem zlikvidoval.
29'
Po výhozu brankáře rotuje míč u středového kruhu.
28'
Nikoliv, protože Banega (Sevilla FC) kopl balon rovnou do Netových rukavic.
27'
Na inkasovaný gól může Sevilla odpovědět po rohovém kopu. Vyrovná?
25'
Hosté udeřili hned ze své první šance! Kondogbia chirurgicky přesným pasem ještě z vlastní poloviny našel RODRIGA, ten si ušlapal cestu až před Rica a chladnokrevně ho prostřelil.
23'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště.
21'
Diváky probudil až doprostřed brány střílející Nolito (Sevilla FC)! Prudká rána, kterou skryl Neto v rukavicích, byla pořádně štiplavá.
20'
Nebylo to špatné. Banega (Sevilla FC) točil balon směrem k bráně, tam ovšem stál připravený obránce.
19'
Sevilla se vrátila na útočnou polovinu a rozehraje roh.
17'
Po roztažení hry doleva Gayá (Valencia CF) odcentroval míč před bránu a Rico ho vyboxoval.
15'
Územní převahou dosponující domácí tým si konečně vypracoval první střelu. Vázquez si ji za rámeček ale určitě nedá, protože z dálky vystřelil hodně nepřesně.
13'
Za nakopnutým míčem utíkal Muriel (Sevilla FC) zbůhdarma, protože se mu ztratil za koncovou čárou.
12'
Snahu změnit to měl Nolito (Sevilla FC), nicméně nedokázal ani obehrát Gabriela.
11'
Za námi je úvodní desetiminutovka, ta se bohužel obešla bez střeleckého pokusu.
9'
Nakonec se ji sice podařilo najít, jenomže Sarabia (Sevilla FC) po ztrátě balonu fauloval.
8'
Na vlastním území kombinující Sevilla marně hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
6'
Na druhé straně uháněl vpřed Rodrigo (Valencia CF), ale zbytečně. Nevyvaroval se ofsajdu.
5'
Dobrá myšlenka. Ale co to provedení?! Sarabia (Sevilla FC) vyslal příliš dlouhou přihrávku.
4'
Nezdarem skončil také první útok Valencie. Zaza si totiž při něm počínal v rozporu s pravidly.
3'
Přesto domácí zůstali u míče. N'Zonziho centr zleva obránce odhlavičkoval do bezpečí.
2'
Na levé straně se přes obránce zkoušel protlačit Nolito (Sevilla FC), ale nebyl dostatečně důrazný.
1'
Výkop má na starost Sevilla.
Právě se tak stalo. Domácí odehrají zápas v bílých a hosté v barevných dresech.
V útrobách stadionu schovaní hráči netrpělivě čekají až je Ricardo De Burgos přivede na hřiště.
Čtvrt hodiny před výkopem jsou tribuny solidně zaplněné, očekává se bouřlivá atmosféra.

Sevilla FC: S. Rico – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Banega – Sarabia, F. Vázquez, Nolito – Muriel.
Náhradníci: Soria – Arana, Ben Yedder, Correa, Pizarro, Sandro Ramírez, Kjaer.

Valencia CF: Neto – Gabriel, Garay, Murillo, Gayá – Coquelin, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Rodrigo, Zaza.
Náhradníci: Doménech – Vezo, Vietto, Lato, Soler, Torres, Montoya.

Rozhodčí: De Burgos – Diaz, Núñez.
Zkrátit si chvíli čekáním na zahajovací výkop můžete třeba prohlédnutím sestav.
Třičtvrtě hodiny před zahájením duelu probíhá na hřišti stadionu bývalého sevillského prezidenta Ramóna Sáncheze Pizjuána rozcvička.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u sledování on-line reportáže z utkání 28. kola LaLigy mezi Sevillou a Valencií.

Valencia CF

Situace ve Valencii je následovná. Klub z města ležícího na turisty vyhledávaném pobřeží Costa del Azahar dýchá na záda třetího Realu Madrid. Navíc disponuje skvělou formou, když z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát zvítězil a jednou remizoval. Navzdory dobrým výsledkům Valencii nečeká v Andalusii snadná úloha, očekává se víceméně vyrovnaná bitva.
Sevilla FC

Klub z Andalusie za svým soupeřem zaostává o propastných osm bodů. Tuto ztrátu se pokusí zminimalizovat, aby si ve zbývajících deseti kolech zachoval větší šanci se na pozici zajišťující místo v základní skupině Ligy mistrů probojovat. Ohlížet se však Sevilla musí také za sebe, protože nejblíže vzdálený Villarreal ztrácí pouze čtyři body.
V sobotním utkání 28. kola LaLigy dojde k souboji dvou aspirantů na účast v pohárové Evropě. Na hřiště páté Seville dorazí o příčku lépe postavená Valencia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.