La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Barcelona - 26. listopadu 2017   20:45

Valencia
60' Rodrigo (Gayá)
1:1
(0:0)
Barcelona
83' Alba  (Messi)
Valencia
Neto – Montoya, Gabriel, Garay (86. Vezo), Gayá – Soler (89. S. Mina), Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Rodrigo (82. Pereira), Zaza.
Doménech – Vezo, Pereira, S. Mina, Gil, Vidal, Lato.
Iglesias – Costoya, Ramos
Estadio de Mestalla (Valencia)
Barcelona
ter Stegen – Semedo (80. Aleix Vidal), Umtiti, Vermaelen, Alba – Rakitić (68. Deulofeu), Busquets, Iniesta (C) (72. Denis Suárez) – Paulinho – Messi, L. Suárez.
Cillessen – Digne, Denis Suárez, Deulofeu, Alcácer, Aleix Vidal, Costas.

SESTŘIH LA LIGY: Valencia CF - FC Barcelona 1:1. Hosté byli obráni o gól, remízu zachránil Alba

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:8. Fauly: 12:11.
Je konec! Šlágr tohoto kola nakonec končí remízou 1:1, což znamená, že si oba celky připisují po bodu. První poločas jednoznačně patřil Barceloně, která sice vstřelila branku, tu ale neuznal hlavní sudí z důvodu, že balón nepřešel brankovou čáru. Opakovaný záběr ale nedal rozhodčímu za pravdu a hosté tak určitě cítili křivdu. Druhé dějství začali lépe domácí, kteří se dokonce dostali do vedení. Barcelona reagovala až v poslední desetiminutovce, kdy se o vyrovnání postaral Alba.
90+4'
90+4'
Suárez zkoušel propasírovat balón na Paulinha, před kterým včas zasáhl protihráče. Na opačné straně selhal ve stoprocentní šanci Zaza.
90+3'
Kondogbia evidentně nestíhal Messiho, který si to namířil po levém křídle. Následovala přihrávka na Deulofeua, jenž se nacházel v těsném ofsajdu.
90+2'
Netopýři se podívali po delším časovém úseku na útočnou polovinu, neboť Guedes vybojoval faul. Domácí zřejmě nebudou nikam pospíchat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Santiago Mina.
89'
Žlutou kartu dostává Andreas Pereira (Valencia CF).
87'
Ani tentokráte nevyzrál Deulofeu na Gayu, nicméně balón se odrazil zpět k barcelonskému křídelníkovi. Barcelonští to zkouší středem hřiště.
86'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Ezequiel Garay, přichází Rúben Vezo.
85'
Blaugranas se pochopitelně nechtějí spokojit s remízou a ihned usilují o vedoucí branku. Netopýři se nemohou vymanit ze sevření.
84'
Předchozí akce jednoznačně ukázala, jakého génia má Barcelona ve svých řadách. Messi sice nebyl ve druhém poločase příliš vidět, touto parádní přihrávkou se ale opět výrazně připomněl.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
Jenomže rázem je vyrovnáno! Bývalý hráč Valencie JORDI ALBA si seběhl na fantastický Messiho bochánek, po kterém zamířil mimo Netův dosah.
83'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky, domácí i nadále střeží hubené jednobrankové vedení. Povede se jim zdolat doposud neporaženou Barcelonu?
82'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Andreas Pereira.
81'
Garay už podruhé v dnešním utkání musel opustit hrací plochu, tentokráte to bylo ze zdravotních důvodů. Argentinský zadák ale bude pokračovat ve hře.
80'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Aleix Vidal.
79'
Deulofeu zatím přinesl do hry více škody, než užitku. Nyní si tento střídající hráč píchl balón daleko od nohy a následně fauloval protihráče.
78'
Vypadá to, že se Blaugranas konečně dostali ke své klasické hře založené na krátkých přihrávkách. Těžiště je v tuto chvíli na levé straně.
77'
Zničehonič pohotové zakončení v podání Suáreze. Odražený balón se totiž dostal k šestnáctce, kde do něj udeřil hostující forvard. Neto byl ale i tentokráte na svém místě.
76'
Semedo měl s míčem překvapivě spoustu prostoru, svojí přihrávku poslal na vedle stojícího Deulofeua, jenž nevymýšlel nic převratného a pouze vrátil balón zpět na vlastní polovinu.
75'
Trojice domácích hráčů se přetlačovala s početnější skupinkou soupeře, avšak úspěšnější byli hráči Valencie. Gaya ale daleko s míčem nedošel.
74'
Žlutou kartu dostává Rodrigo (Valencia CF).
74'
Netopýři rázem zpřesnili hru a k vidění už není příliš nepřesností. O tu jednu z nich se ale postaral Kondogbia, jehož přenesení na Guedese bylo o pár čísel delší.
73'
Deulofeu se po příchodu na zelený pažit okamžitě zapojil do útočného manévru. Hostující křídelník nejen, že přihrával nepřesně, posléze sám fauloval.
72'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Denis Suárez.
69'
Ve druhém poločase úplně vymizel z hrací plochy Paulinho. Brazilec byl vidět především na začátku utkání, posléze ale z hřiště jakoby zmizel.
68'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Gerard Deulofeu.
67'
Za postranní čárou se nám připravuje první střídání Barcelony. Ernesto Valverde pochopitelně přidá dalšího útočníka. Z rozvičovacího dresu se již vysvléká Deulofeu.
66'
Hlavní sudí nyní ignoruje hraniční zákroky a nechává pokračovat ve hře. To jednoznačně dokumentoval Solerův pád před vápnem.
65'
Tak hádejte, byl Suárez přichycen v ofsajdu? Ano, byl. Hostující kanonýr si ani v tomto okamžiku nepohlídal svůj náběh za obranu.
64'
Šanci na protiútok vycítili hosté, jejich putování k šestnáctce soupeře skončilo až u Neta. Suárez si totiž nedokázal poradit v souboji jeden ja jednoho.
63'
Domácí jsou při chuti! Opět zaúřadovala dvojice Gaya – Guedes, načež druhý jmenovaný si ustlal v šestnáctce. Hlavní sudí ale penaltu pískat nebude.
62'
Blaugranas se okamžitě pokusili o rychlou odpověď, Messiho přihrávka sice našla Suáreze. Uruguayský kanonýr se ale opět nácházel pouze v ofsajdu.
61'
Na první branku tohoto zápasu jsme tak čekali něco málo přes hodinu. Barcelona je rázem v hodně složité situaci, avšak stále zbývá spousta času.
60'
Valencia právě vstřelila branku!
Mestalla bouří, máme tu totiž úvodní (regulérní) branku tohoto střetnutí! Na levé straně propadl Semedo, který nezachytil náběh Gayi. Mladičký obránce poslal před bránu střílený centr, který do odkryté svatyně zametl RODRIGO.
60'
Sledujeme fotbal nahoru a dolů. Jakmile přijde ztráta na jedné straně, okamžitě se soupeř snaží o rychlý protiútok. To se nezaujatému fanouškovi musí líbit!
59'
Guedes si to namířil do souboje jeden na jednoho, ve kterém vyškolik Umtitiho. Velmi dobře to ale udělal ter Stegen, jenž Portugalci zmenšil střelecký úhel.
58'
Bývalý hráč Barcelony Montoya se před několika vteřinami unáhlil a svůj pas poslal pouze do moci soupeře. Ten s menšími problémy vyvezl balón.
57'
Rakitičova exekuce nepřinesla nic nebezpečného a domácí hráči se tak ubránili. Hosté ale na nic nečekají a okamžitě spěchají s dalším útokem.
56'
Barcelonští se dostali do vápna vcelku snadým způsobem, načež Paulinho nabíjel Messimu. Rána ze značného úhlu nakonec skončila na noze protihráče.
55'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte si před půlící čárou pomohl v souboji s Messim Parejo a i tentokráte je pískáno. Jasný faul domácího kapitána.
54'
Úvod druhého poločasu přináší už o poznání vyrovnanější podívanou. Před malý momentem to Umtiti udělal zkušeně, neboť se nechal faulovat od napadajícího Rodriga.
53'
Paulista odehrál balón pouze zpět k Messimu, jenž tentokráte místo střely oslovil Semeda. Střílený centr portugalského obránce byl sražen za brankovou čáru.
52'
Guedes si všiml na hranici šestnáctky osamoceného Zazy, který si připravil pozici ke střele a následně zamířil zhruba půl metru vedle brány.
51'
Vermaelen si hodně viditelným způsobem podržel Zazu a hlavnímu arbitrovi nezbývalo nic jiného, než odpískat faul. Mezitím se Garay vrátil zpět na hrací plochu.
50'
Solerova aktivita na pravém křídle nakonec přinesla alespoň zisk rohového kopu. Ten Valencia zahrála ještě bez Garay, nicméně Parejův centr pouze proskákal vápnem.
49'
Další málo vídaný moment. Hlavnímu sudímu se nelíbila Garayova díra na štuplně a domácí zadák je nucen si jí vyměnit.
48'
Netopýři si v úvodu druhého dějství konečně začali rozumět, nicméně stále hrají daleko od šestnáctky soupeře. Alba nyní vybojoval autové vhazování.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který jednoznačně patřil Barceloně. Ta si vytvořila výraznou územní převahu, po níž dokonce vstřelila branku. Při této situaci ale pochybil sudí, jenž si nevšiml, že míč přešel celým objemem brankovou čáru. Barcelona zřejmě ještě teď cítí frustraci, avšak do konce zápasu zbývá ještě celý druhý poločas.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Gabriel (Valencia CF).
42'
Další gólovka Barcelony! Messi vyslal pas na Suáreze, který si velmi dobře udělal prostor a z úhlu pouze vyprášil Netovy kopačky.
41'
To je skutečně drtivý tlak Katalánců. Ti operovali v blízkosti šestnáctky, kde nakonec Messi oslovil Iniestu, jehož slabá rána nemohla Neta vylekat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude také něco nastavovat.
39'
Rakitič se pokusil zrychlit hru přistrčením na osamoceného Suáreze, jenž se ale pohyboval v ofsajdu. Opakovaný záběr dal za pravdu pomeznímu rozhodčímu.
38'
Z ochozů se začíná ozývat pískot, Barcelona už je poměrně dlouho s míčem na útočné polovině. Domácí nemohou přelézt vlastní půlku.
37'
Busquets nádherně přenesl těžiště hry na levou stranu na Albu, který si následně narazil s Iniestou. Centrovaný balón ale směřoval pouze do nohy Montoyi.
36'
Hosté započínají další útočný manévr až od svého vlastního vápna, kulatý nesmysl je v tuto chvíli v moci ter Stegena. Ten zřejmě vykopne balón na opačnou stranu.
35'
Soler rozkmital své nohy, následná zasekávačka ale byla úplně zbytečná. Vracející se Iniesta tak převzal propadnuvší balón.
34'
Na hřišti ale sledujeme pouze útočné choutky jednoho celku. Valencie je směrem dopředu naprosto marná a snaha o protiútoky vůbec nevychází.
33'
Barcelonští měli další šanci na otevření skóre, pro Messiho byl totiž připravený přímý kop. Argentinec mířil k bližší tyči, tam byl ale připravený Neto.
32'
Žlutou kartu dostává Geoffrey Kondogbia (Valencia CF).
32'
Aby toho nebylo málo, hosté už oslavovali branku, nicméně sudí byl ledově klidný. Následoval tedy rychlý kontr do otevřené obrany, který zakončoval Zaza těsně vedle.
31'
Na Mestalle se dějou věci! Messi střílel zpoza šestnáctky, nicméně Neto jeho střelu neudržel a míč poskakoval na brankové čáře. Dle opakovaného záběru jsme si ale mohli všimnout, že míč byl celým objemem za čárou. Velké pochybení rozhodčích!
31'
Následoval i další roh, který byl tradičně zahrán nakrátko. Do šestnáctky přeci jenom přiletěl načechraný centr, jenž skončil na připraveném Kondogbiovi.
30'
Defenzivní záložník Busquets to nyní zamýšlel hodně chytře, když se za obranou pokoušel oslovit Messiho. Argentinský ostrostřelec nakonec vybojoval alespoň roh.
29'
Na hrací ploše se neděje nic nového a stále sledujeme zatím bezvýsledné obléhání pokutového území domácích. Messiho družina si zatím neví rady.
24'
O několik vteřin později byl Parejův hraniční zákrok na Albu posouzený jako nedovolený. Hosté tak bude zahrávat standardku zhruba z pětatřiceti metrů.
23'
Zaza se dopustil hloupé ztráty ve středu hrací plochy a kupředu se řítila dvojice Messi – Suárez. Druhý jmenovaný chtěl přihrát Messimu, což dokonale přečetl Gabriel.
22'
Po delší době se nám připomněl také technicky velmi dobře vybavený Messi, který posílal dalekonosný pas na Albu. Ten si míč nezpracoval ideálně a poté ještě fauloval.
21'
Na opačné straně hřiště si nedovoleným zákrokem pomohl Vermaelen a domácí hráči nabízenou standardku rozehráli hodně rychle.
20'
Už, už to vypadalo, že se Suárez dostane do velké šance. Celé akci ale předcházelo jednoznačné ofsajdové postavení hostujícího kanonýra.
19'
Stále platí, že optickou převahu mají Katalánci, kteří se ale nemohou prodrat přes organizovanou obranu soupeře. V tuto chvíli to zkouší Iniesta.
18'
Valencie má velké problémy s vyvezením balónu. Domácí hráči jsou hodně často zbrklý a místo konstruktivní rozehrávky se snaží o rychlý kontr.
17'
Hostující kapitán Iniesta si počkal na naběhnutí Alby, který převzal přihrávku od svého kolegy. Následný přízemní centr ale poslal na nohu Garaye.
16'
Momentálně sledujeme úsek hry, který nenabízí nic moc zajímavého. Spíše je k vidění nespočet osobních soubojů a také spousta ztrát míče.
15'
V první fázi to vypadalo, že se Rodrigo dostane do střelecké pozice. Celou situaci se ale ještě pokusil vyšperkovat přihrávkou na Gayu, což se později neprojevilo jako dobré řešení.
14'
Iniesta spolupracoval s Albou u levé postranní čáry, tato dvojice se ale vrací s nepořízenou. Na zemi totiž skončil urostlý Kondogbia a je pískáno ve prospěch Valencie.
13'
Zaza tak dlouho usiloval o zisk míče, až po Rakitičově rozehrávce dohrál právě chorvatského záložníka. Barceloně byla poskytnuta výhoda.
12'
Netopýři se ale hodně ledabyle zbavují míče. Jednu z těchto ztrát chtěl potrestat Rakitič, jehož skákává střela doplachtila pouze do prostoru, kde se pohyboval Neto.
11'
Kondogbia marně napadal dezorientovaného Paulinha, jenž z těžké pozice nakonec vybruslil velmi dobře. Těžiště hry je v tuto chvíli u šestnáctky Valencie.
10'
Německý brankář nakopl balón na doposud nevýrazného Suáreze, který měl s jeho přihrávkou velké problémy. Zpracování nakonec neproběhlo dle představ.
9'
Domácí hráči měli k dispozici hned tři rohové kopy, i tentokráte se ale před brankou neudálo žádné větší nebezpeční. Ter Stegen tak bude vykopávat.
8'
Umtiti si před malým momentem nepočínal zrovna přesvědčivě a jeho zaškobrtnutí se pokusil využít Rodrigo. Jeho táhlá rána ale trefila francouzského zadáka do nohy.
7'
Parejo operoval u půlící čáry, kde se mu ale žádný z adresátů nenabídl. Proto následovala zpětná přihrávka a následně kolmice na Guedese pouze do ofsajdu.
6'
Barcelonští zahrávali dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ani jeden ale nebyl nebezpečný a tak se domácí dostali zpět k míči.
5'
O první zakončení se postaral hostující Paulinho. Brazilec vypálil zhruba z pětadvaceti metrů a jeho pokus musel Neto vyškrábnout nad branku.
4'
Iniesta hledal nadýchanou kolmicí u hranici šestnáctky stojícího Messio, který se k míči vůbec nedostal. Poprvé se ke kulatému nesmyslu dostává také Valencie.
3'
Katalánci začali svojí klasickou zdlouhavou kombinací, přičemž se u hracího předmětu vystřídala snad kompletní jedenáctka.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, šlágr tohoto kola tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Valencia CF: Neto – Montoya, Gabriel, Garay, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Rodrigo, Zaza.
Náhradníci: Doménech – Vezo, Pereira, S. Mina, Gil, Vidal, Lato.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Umtiti, Vermaelen, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Paulinho – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Digne, Denis Suárez, Deulofeu, Alcácer, Aleix Vidal, Costas.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos.
Vzájemná utkání

19.03.17 (LaLiga) Barcelona – Valencia 4:2
22.10.16 (LaLiga) Valencia – Barcelona 2:3
17.04.16 (LaLiga) Barcelona – Valencia 1:2
FC Barcelona

To Katalánci po loňském neúspěchu letos nic jiného než titul neberou a zatím si jdou směle za svým. Barcelona vládne tabulce na 1. místě se ziskem 34 bodů, a to za jedenáct výher a jednu remízu. Hosté jsou ve velké formě a doposud v lize ztratili jen dva body.

V posledním ligovém zápase Barcelona zvládla v poklidu zápas na hřišti Leganés, kde vyhrála hladce 3:0, v týdnu pak v Lize mistrů uhrála bezbrankovou remízu na hřišti Juventusu, aby se kvalifikovala do osmifinále.

Nejlepší střelci:
Lionel Messi – 12 branek
Luis Suárez – 5 branek
Paulinho – 4 branky
Valencia CF

Netopýři z jihu Španělska letos létají opravdu vysoko a směle mohou myslet klidně na titul. V tabulce jim po skvělých výkonech patří 2. místo se ziskem 30 bodů za devět výher a tři remízy. Valencia je stále letos neporažena a svou bilanci si chce udržet i nadále.

V posledním ligovém kole zvládla Valencia duel na půdě Espanyolu Barcelona, domácím nedovolila skórovat, sama se prosadila dvakrát, a po výhře 2:0 vybojovala tři body.

Simone Zaza – 9 branek
Rodrigo – 7 branek
Santi Mina – 5 branek
Vítám všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu! Dnes se v rámci dalšího kola španělské LaLigy ve šlágru podzimu představí před vlastním publikem Valencia CF, na jejíž půdu zavítá největší konkurent – FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.