La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Getafe - 25. února 2018   12:00

Villarreal
3' Ünal (Bacca)
1:0
(1:0)
Villarreal
Asenjo – Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, J. Costa (C) – Castillejo (71. Raba), Fuego, Trigueros (57. Hernández) – R. Soriano – Ünal, Bacca (81. Fornals).
Barbosa – M. Gaspar, Čeryšev, Fornals, Hernández, R. Martínez, Raba.
Martínez – Rodríguez, García
Estadio de la Ceramica (El Madrigal)
16125 diváků
Getafe
Guaita – Molinero, Dakonam, Bruno González (C), Antunes – Fajr, Arambarri – Portillo (69. Ndockyt), Šibasaki (46. J. Molina), Rémy (69. Ndiaye) – Á. Rodríguez.
E. Martínez – Cabrera, Mora, J. Molina, Pacheco, Ndiaye, Ndockyt.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 16:21.
Zápas máme u konce, domácí Villarreal sice vyhrál za tři body, ale ani zdaleka nepřesvědčil. Getafe se snažilo ve druhém poločase navázat na ten první, střídáním Šibasakiho za Molinu navíc ukázalo své ambice trochu změnit hru dopředu. Tato výměna vedla k přinejmenším další diskutabilní penaltě, kterou se rozhodl zahrávat Jorge Molina. Před samotným kopem byla vidět chuť Francouze Loïca Rémyho, jenž chtěl sám vzít osud do vlastních rukou. Kdo ví, kdyby Rémy, dnes nejlepší hráč hostů, kopal, možná bychom se dočkali vyrovnání.
Takhle však opět zazářil brankář Sergio Asenjo, nade vší pochybnost nejlepší hráč celého utkání. To on se hlavní měrou zasloužil o tři body pro domácí, kteří byli v útoku naprosto sterilní a se svojí nepohlednou hrou by měli bojovat spíš o klidný střed tabulky než o pohárová umístění.
Domácí, kteří nepředvedli zhola nic, tak zlomili prokletí posledních pěti soutěžních utkání a konečně zvítězili. Pomůže jim to v dalším průběhu La Ligy? Nechme se překvapit.
Pro dnešek je to vše, mějte se krásně, užijte si zbytek víkendu a zase někdy u španělského fotbalu se budu těšit na viděnou!
90+2'
90+2'
Djené Dakonam se snažil uličkou najít Amatha Ndiayeho, ale skvěle zasáhl Jaume Costa. Tomu navíc jeho soupeř přišlápl ruku, žlutá karta však z toho nebude.
90+1'
Rozhodčí Martínez nastavuje k překvapení všech diváků pouhé dvě minuty.
90'
Centr Faycala Fajra sice našel hlavu Djené Dakonama, ale rozhodčí viděl v pokutovém území faul Francisca Molinera.
89'
Francisco Molinero se po dlouhé době přihlásil o slovo, když nacentroval z pravé strany. Jeho míč zblokoval Jaume Costa na rohový kop.
88'
Slovní výměnou názorů se prezentovali Djené Dakonam a Pablo Fornals. Rozhodčí nakonec oba uklidnil domluvou.
87'
K přímému kopu se postavil střídající Daniel Raba a jeho točená střela jen těsně minula zadní tyč! Vicente Guaita by byl bez šance!
87'
Turecký útočník Enes Ünal byl zhruba 25 metrů před bránou faulován, a tak uvidíme zajímavý přímý kop.
86'
Centr Daniela Raby si snažil najít Enes Ünal, ale proti němu dobře vystoupil Bruno González.
85'
Domácí se snaží ve středu pole po dlouhé době kontrolovat míč, ale nevyvíjí žádnou vůli po tom ohrozit branku soupeře a definitivně rozhodnout.
84'
Přihrávku do běhu na levé straně nevyužil Jorge Molina. Toho dobře přikryl Daniele Bonera, a tak uvidíme odkop od branky Villarrealu.
83'
Hosté se po chybě Villarrealu dostali do velké šance. Jaume Costa nabídl míč soupeři, aby se po následujícím souboji o míč na hranici pokutového území dostal ke střele Amath Ndiaye. Jeho rána jen těsně minula branku Sergia Asenja!
82'
Jaume Costa (Villarreal CF) dostává žlutou kartu.
Domácí kapitán fauloval na polovině soupeře a diskvalifikoval se tak pro další zápas Primery.
81'
Tým Villarreal CF bude střídat.
Ze hřiště odejde Carlos Bacca. Na jeho místo přijde Pablo Fornals.
81'
Djené Dakonam málem přivezl domů další gól. Hostující stoper špatně vyhodnotil situaci a málem poslal do šance Carlose Baccu. Proti němu však včas vyběhl Guaita.
79'
Velkou šanci na rozhodnutí měl Enes Ünal. Ten dostal na pravé straně od Daniela Raby přihrávku a vypálil přízemní střelu na vzdálenější tyč. Skvělým zákrokem se však prezentoval Vicente Guaita! Pozdvižení vyvolala i následná střela Carlose Baccy, ta však přišla z postavení mimo hru.
78'
Faycal Fajr (Getafe CF) dostává žlutou kartu.
Marocký záložník nepříjemným skluzem osladil zápas Víctoru Ruizovi.
78'
Centr Vitorina Antunese z levé strany sbírá ze vzduchu Sergio Asenjo.
77'
Vitorino Antunes prošel celým levým křídlem, proti přesile se však na mnoho nezmohl. Vybojoval alespoň aut.
76'
Po souboji s Djené Dakonamem zůstal na trávníku ležet Enes Ünal. Rozhodčí však faul na Turka nezapískal.
75'
Vitorino Antunes (Getafe CF) dostává žlutou kartu.
Rozhodčímu už došla trpělivost a udělil Portugalci trest za nafilmovaný pád.
74'
Centr od rohového praporku vyslal Daniel Raba, žádného spoluhráče však nenašel.
73'
Poziční útok Getafe nevyšel podle představ, do protiútoku se dostal na pravé straně Enes Ünal, jenž v obrovské rychlosti vybojoval rohový kop.
72'
Odkop brankáře Sergia Asenja se snažil prodloužit Enes Ünal, jeho hlavička však Carlose Baccu nenašla. Kolumbijec začíná vypadat poměrně vyčerpaně.
71'
Ze hřiště odejde Samu Castillejo. Na jeho místo přijde Daniel Raba.
69'
Tým Getafe CF bude střídat.
Ze hřiště odejde Francisco Portillo. Na jeho místo přijde Merveille Ndockyt.
69'
Ze hřiště odejde Loïc Rémy. Na jeho místo přijde Amath Ndiaye.
68'
Mužem okamžiku se stal opět Víctor Ruiz. Ten odvrátil centr Faycala Fajra po rohovém kopu. Udělal to dokonce tak dobře, že se domácí dostali do protiútoku, ten však nedokázal zakončit přesnou přihrávkou Samu Castillejo.
67'
Uvidíme další rohový kop po zákroku Víctora Ruize. Tlak hostujícího týmu roste.
67'
Spolupráce Enese Ünala s Carlosem Baccou opět nevyšla. Turek přihrával do běhu svému parťákovi, ten však nebyl dostatečně rychlý.
66'
Centr Faycala Fajra byl příliš vysoký, domácí obrana si ve vzduchu poradila, avšak nedokázala balón udržet.
65'
Po faulu Jaume Costy budou hosté rozehrávat nadějný volný kop.
64'
Roberto Soriano by si měl na tvrdé zákroky dávat pozor. Po jeho faulu zůstal na trávníku Djené Dakonam. Ital už má žlutou kartu, neměl by si tolik zahrávat s osudem.
64'
Jaume Costa posílal z levé strany míč na Carlose Baccu, na kolumbijského reprezentanta však přihrávka nedoletěla zhruba o 20 metrů.
63'
Loïc Rémy se nedostal na levé straně k pokutovému území, v souladu s pravidly ho nedokázal zastavit Daniele Bonera.
61'
Enes Ünal se probíjel pravou stranou, ale nedostal se přes Vitorina Antunese. Getafe se ujme míče.
60'
Tvrdé souboje na obou stranách pokračují. I přes to měl dobrou šanci Enes Ünal. Ten poslal nádherný, i když trochu prudký pas na Carlose Baccu. Kolumbijec míč nestíhal, akce však byla přerušena pro domnělý ofsajd.
59'
Postupný útok domácích málem vedl k šanci. Samu Castillejo se dostal k přihrávce. Do pokutového území si naběhl Carlos Bacca, přihrávka jeho spoluhráče však byla příliš prudká.
58'
Sledujeme skutečně španělský fotbal. Po jednom z centrů na polovinu Villarrealu by mírně postrčen Víctorem Ruizem Ángel Rodriguez. I slabý dotyk však byl pro hostujícího forvarda důvodem k tomu, aby si v bolestech poležel na hřišti. Rozhodčí na tuto simulaci nebral zřetel.
57'
Střelou z přímého kopu se prezentoval Samu Castillejo, ale brankář Guaita byl u své levé tyče připraven.
57'
Ze hřiště odejde Manu Trigueros. Na jeho místo přijde Rodrigo Hernández.
55'
Bruno González sestřelil těsně před pokutovým územím Enese Ünala. Je zvláštní, že rozhodčí tentokrát nevytáhl žlutou kartu. Za obdobné zákroky na druhé straně karta přišla.
54'
Útok Getafe na pravé straně skončil velmi rychle. Francisco Portillo si nerozumněl s Franciscem Molinerem.
53'
Samu Castillejo (Villarreal CF) dostává žlutou kartu.
Španělský záložník byl v hledáčku rozhodčího Martíneze delší dobu, tentokrát nesmyslně zkosil Faycala Fajra ve středu pole.
52'
Roberto Soriano (Villarreal CF) dostává žlutou kartu.
Italský záložník dostal žlutou kartu za protesty.
51'
To je neskutečné! Ani druhá penalta hostujícího týmu nekončí brankou! Molina si zvolil levou stranu brány Sergia Asenja, ale španělský brankář i tentokrát polovysokou střelu vyrazil! Hrdina Villarrealu se jmenuje Sergio Asenjo!
50'
Enes Ünal (Villarreal CF) dostává žlutou kartu.
Turek si totiž dovolil zvýšit hlas na rozhodčího.
49'
Uvidíme další penaltu! Jaume Costa fauloval v pokutovém území srazil Jorge Molinu. Zahrávat penaltu bude faulovaný Jorge Molina.
49'
Pátý rohový kop hostů rozehrál Faycal Fajr, v pokutovém území odvracel Samu Castillejo.
48'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Faycal Fajr rozehrál nakrátko, aby se dostal opět k míči na hranici šestnáctky. Jeho centr odvrátil Daniele Bonera. Akce končí dalším rohem pro hosty.
47'
Na pravé straně se uvolňoval Faycal Fajr, ten však neprošel přes domácí obranu. Vypadá to, že uvidíme stejný obrázek jako ve většině prvního poločasu.
46'
Kromě Šibasakiho jsou na hřišti všichni aktéři, kteří na něm byli v prvním poločase. Ti sledovali první akci Villarrealu, který skončila ofsajdem Enese Ünala.
46'
Ze hřiště odejde Gaku Šibasaki. Na jeho místo přijde Jorge Molina.
46'
Dočkáme se útočné hry alespoň ve druhém poločase? Třeba k tomu přispěje Jorge Molina, který přijde na hřiště.
První poločas je za námi a můžeme si na rovinu říci, že je zklamáním. Vedou k tomu dva důvody. Za prvé – domácí po úvodní brance Enese Ünala absolutně rezignovali na nějakou útočnou hru. Předali iniciativu soupeři, který však bez Jorge Moliny působí dojmem, že nemůže domácím ublížit. Loïc Rémy se sice na levé straně snaží, ale doplnění ze strany Vitorina Antunese je minimální.
Když si nemohli hosté pomoci sami, musela přijít pomoc ze strany rozhodčího. Souboj Javi Fuega s Djené Dakonamem rozhodně nebyl na penaltu, leč sudí se rozhodl jinak. Ángel Rodriguez následně vyzval spravedlnost a především kdysi nadějného brankáře Sergia Asenja, který měl být svého času nástupcem Ikera Casillase.
Villarreal však nemůže takto pokracovat, zahrával by si s ohněm. Navíc na lavičce náhradníků Getafe stále sedí Jorge Molina, jenž může ve druhé půli přinést do zápasu svěží vítr. Takový, se kterým budou mít stopeři Ruiz a Bonera problém, protože, upřímně, Getafe je zatím v útoku poněkud bezradné.
Nenechte si ujít druhý poločas, ten začně zhruba ve 13:02.
45+1'
Rozhodčí nenastavuje ani minutu, a tak první poločas končí.
45'
Tlak hostujícího týmu ani tentokrát k ničemu nevedl. Centry létaly zleva i zprava, vždy byly ale nepřesné. Poslední z nich si připsal Vitorino Antunes, ale našel jen rukavice Sergia Asenja.
43'
Francisco Molinero (Getafe CF) dostává žlutou kartu.
Krajní obránce Getafe tvrdě zastavil kapitána domácích Jaumeho Costu, který by šel po levém křídle sám na půli soupeře.
41'
Na domácích je vidět, že se snaží především udržet výsledek a nedělat si žádné problémy v obraně. Vyplatí se jim tato pasivní hra?
40'
Akce Getafe se většinou vytvářejí na levé straně. Z té nacentroval Loïc Rémy do pokutového území, kde byl Gaku Šibasaki, avšak Japonec nedokázal zpracovat míč.
39'
Další akce hostů končí neúspěchem. Mauro Arambarri se snažil hledal Francisca Portilla, přihrávku však zablokoval dnes nevýrazný Javi Fuego.
38'
Loïc Rémy se snažil útočit levou stranou, při svém sprintu však fauloval Antonia Rukavinu. Domácí si mohou na chvíli odpočinout.
36'
Obrovskou šanci k vyrovnání zahodil Ángel Rodriguez! Svoji polovysokou penaltu nasměroval k pravé tyči brány Sergia Asenja, ten však vystihl směr a kromě toho, že skvěle vyrazil, je třeba říct, že vyzval spravedlnost.
35'
Po rohovém kopu uvidíme penaltu! Djené Dakonam byl podle názoru sudího faulován v souboji s Javi Fuegem, a tak uvidíme střelu z 11 metrů. Zahrává Ángel Rodriguez.
34'
Loïc Rémy se dostal na levém křídle k centru, který lízl hlavu Ángela Rodrigueze. Kdyby byl míč jen trochu nižší, mohla být branka domácích ohrožena. Vše končí rohovým kopem.
33'
Festival faulů pokračuje. Tentokrát Faycal Fajr znemožnil další útok hostů, když nedovoleně zastavil Samu Castijella.
32'
Domácí se snaží častěji útočit, tentokrát jim nebylo přáno. Enes Ünal totiž fauloval Francisca Portilla.
31'
Silný pískot se ozývá ze stadionu El Madrigal. Antonio Rukavina totiž prošel pravým křídlem jako nůž máslem, ale rozhodčí nepochopitelně zapískal faul srbského krajního obránce. Kdyby se tak nestalo, zakončoval by po jeho přihrávce Carlos Bacca do prázdné brány.
30'
Villarreal se dostal k rohovému kopu, který zahrával Samu Castillejo. Obrana Getafe odvrátila jen k Robertu Sorianovi, jenž měl šanci hned dvakrát střílet z hranice šestnáctky, pokaždé však byl zblokován.
29'
Chyby domácích ve středu pole se snažil využít neviditelný Gaku Šibasaki, ten přihrál do uličky na Ángela Rodrigueze, španělský forvard však japonského tvůrce hry nepochopil.
28'
Daniele Bonera teď vystrašil fanoušky na stadionu ve Villarrealu. Poslal totiž dost prudkou a nepřesnou malou domů, naštěstí pro domácí si s ní poradil Sergio Asenjo.
27'
Domácí "žlutá ponorka" se snažila útočit po pravé straně, avšak míč mířící na Samu Castilleja skončil v hlubinách stadionu El Madrigal.
26'
Getafe se tentokrát snažilo najít cestičku vzduchem. Míč do blízkosti trestného území posílal brankář Guaita, avšak ve vzduchu zaúřadoval Víctor Ruiz.
24'
Po dlouhé době se domácí dostali k postupnému útoku. Centr Samu Castilleja z pravé strany byl odvrácen jen do míst těsně za pokutovým územím, kde po přiťuknutí Miguela Triguerose střílel Roberto Soriano. Italský záložník však trefil střed branky, a tak nebyla rána pro Guaitu nebezpečná.
23'
Hosté povětšinou kontrolují míč, Villarreal zatím spoléhá jen na kontry, k těm se ovšem nedostává.
22'
Ne neurovnané hře na obou stranách se do příležitosti dostali opět hosté. Ángel Rodriguez dostal míč na hranici pokutového území a nebezpečně vypálil. Jeho pokus však zablokoval Daniele Bonera.
21'
Ve hře je teď spousta nepřesností, ani jeden z týmů si nedokáže dát několik přesných přihrávek v řadě.
19'
Getafe si připisuje první střelu mezi tři tyče. Odvrácený centr z hloubi pole trefil z první zpoza šestnáctky Faycal Fajr, Maročanova střela však neměla patřičnou razanci, a tak si s ní poradil brankář Sergio Asenjo.
18'
Villarreal se odhodlal k protiútoku středem hřiště. Odtud přišel centr na Enese Ünala, jenž sklepl hlavou míč na Carlose Baccu. Kolumbijec se snažil vystřelit z voleje ze 30 metrů, ale netrefil branku.
17'
Domácí předali iniciativu hostům, což by se nemuselo vyplatit. Tentokrát se Getafe do žádné šance nedostalo, ve středu pole fauloval Faycal Fajr.
16'
Hosté rohový kop zazdili. Místo centru přišla rozehrávka nakrátko, následný vysoký míč Francisca Portilla v pohodě zlikvidovala obrana Villarrealu.
15'
Hosté hýří aktivitou, tentokrát se na levé straně dostal do pokutového území Loïc Rémy, ale jeho centr byl zblokován Miguelem Triguerosem na rohová kop
14'
Centr Faycala Fajra z přímého kopu nevyšel podle představ. Z pokutového území domácích vyhlavičkoval míč Víctor Ruiz.
13'
Víctor Ruíz (Villarreal CF) dostává žlutou kartu.
Domácí stoper zkosil Ángela Rodrigueze, navíc ve skluzu zahrál rukou. Dobrá šance pro Getafe.
13'
Vitorino Antunes je na levé straně hodně aktivní, tentokrát se sám snažil vyzrát na dva své soupeře, ale Samu Castillejo jej zastavil.
11'
Zatím se hraje na španělské poměry tvrdě. Tentokrát u autové čáry zastavil nedovoleně Loïc Rémy Samu Castilleja. Zatím se rozhodčí snaží hráče obou týmů krotit ústně.
10'
Vitorino Antunes nacentroval míč do pokutového území, kde sváděl souboj ve vzduchu Mauro Arambarri, tam však fauloval svého soupeře. Domácí budou mít k dispozici volný kop.
9'
Snaha hostujícího týmu z pravého křídla končí rohovým kopem, zahrávat bude Vitorino Antunes.
8'
Samu Castillejo se dostával na hranici pokutového území do šance, avšak nedokázal vyhrát souboj s portugalským obráncem Vitorino Antunesem.
7'
Po faulu ve středu pole budou mít domácí dobrou šanci z volného kopu.
6'
Obrana hostů je nepoučitelná. Jaume Costa posílal centr ze své půlky na levé křídlo, kde byl osamocený Enes Ünal. Turecký snajpr se tentokrát neprosadil, dobře ho zablokoval Djené Dakonam.
5'
Villarreal se snaží uklidnit hru ve středu pole, domácí nemají teď už zájem na tom hrát nahoru-dolů.
4'
Z levé strany se pokoušel něco vymysle Loïc Rémy, proti němu se však postavila dvojice Rukavina – Bonera.
3'
Villarreal právě vstřelil branku!

Zápas nám začíná pořádně zostra! Getafe udělalo obrovskou chybu, když jeho obránci nepokryli Carlose Baccu na pravém křídle. Kolumbijec se dostal k pokutovému území, nacentroval po zemi na ENESE ÜNALA, jenž dokázal v pádu přehodit brankáře Guaitu! Favorit tedy vede!
2'
O první centr na levé straně z pohledu domácích se snažil Miguel Trigueros. Ten však neprošel, míč dobře zablokoval José Molinero.
1'
Getafe mělo úvodní výkop, prví akce hostů však nevyšla. Z pravé strany přišla přihrávka od Faycala Fajra, s ní si však neporadil Ángel Rodriguez, obrana dobře zasáhla.
1'
Hráči se již vytrousili z tunelu, následovat bude los rozhodčích a výkop.

Villarreal CF: Asenjo – Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, J. Costa (C) – Castillejo, Fuego, Trigueros – R. Soriano – Ünal, Bacca.
Náhradníci: Barbosa – M. Gaspar, Čeryšev, Fornals, Hernández, R. Martínez, Raba.
Trenér: Javier Calleja.

Getafe CF: Guaita – Molinero, Dakonam, Bruno González (C), Antunes – Fajr, Arambarri – Portillo, Šibasaki, Rémy – Á. Rodríguez.
Náhradníci: E. Martínez – Cabrera, Mora, J. Molina, Pacheco, Ndiaye, Ndockyt.
Trenér: Pepe Bordalás.

Rozhodčí: Martínez – Rodríguez, García.
Hlavním rozhodčím dnešního souboje bude José Sánchez Martínez. Čtyřiatřicetiletý rodák z městečka Lorca bude rozhodovat svůj třináctý zápas v této sezoně španělské Primery. V předchozích duelech rozdal 54 žlutých a 3 červené karty. Navíc odpískal pět penalt. Asistovat na čarách mu budou pánové Aguilar Rodríguez a Gallego García.
Getafe bude v dnešním duelu postrádat Álvaro Jimenéze. Dvaadvacetiletý křídelník si přivodil blíže nespecifikované zranění. Kromě něj nenastoupí do zápasu ani defenzivní štít Markel Bergara. Jedenatřicetiletý zkušený hráč si koncem ledna zlomil nohu.
Ani hosté se nevyhnuli absenci kvůli žlutým kartám. Ty posadí na tribunu uruguayského pravého obránce Damián Suáreze.
Domácí mají poměrně rozsáhlou marodku. Kvůli té bude chybět hned čtveřice hráčů. Třiatřicetiletý kapitán Bruno Soriano není k dizpozici už přes půl roku, zotavuje se totiž po zranění levé nohy. Nezahraje si rovněž portugalská posila z minulého léta Rubén Semedo. Střední obránce má již od prosince svalové problémy. Ital a tahoun týmu v minulém roce Nicola Sansone má poraněné lýtko, zatímco rezervní brankář Andrés Fernández se pomalu zotavuje z poranění křížového vazu.
Poslední absencí domácích bude dnes stoper Álvaro González. Ten si odpyká trest za žluté karty.
Vzájemné zápasy
I z tohoto pohledu se domácí jeví jako favorité. Villarreal totiž Getafe přehrál ve 4 z posledních 8 vzájemných soubojů. Hosté vyhráli jen dvakrát, vždy to ale bylo na domácí půdě. Venku neporazili "žlutou ponorku" již 5 let.
Mimochodem, Villarreal má svému soupeři co vracet. Na konci září s ním totiž prohrál v Coliseu Alfonsa Pereze 4:0. Povede se odveta?
Villarreal CF nebude nejspíš v nejlepším psychickém rozpoložení po vyřazení v prvním kole play-off Evropské ligy od Lyonu, přesto by si měl doma pohodlně dojít pro tři body, aby ještě mohl živit naději na Ligu mistrů, ke které má zatím však ze šestého místa poměrně daleko.
Druhá věc je ta, že domácí již tři zápasy v řadě v domácí soutěži nedokázali zvítězit, přestože nehráli zrovna s týmy, které by mohly dlouhodobě "žluté ponorce" konkurovat. Prohry s Betisem a především na domácím stadionu s Alavésem naznačují, že se dvojnásobný semifinalista Ligy mistrů dostává do krize. Tu podtrhlo jak vyřazení od Lyonu, tak venkovní remíza s Espanyolem.
Domácí táhne střelecky dvojice Cedric Bakambu-Carlos Bacca. Především první jmenovaný zaslouží obdiv, když v pouhých 15 zápasech zaznamenal 9 branek. Je jen stěží pochopitelné, proč trenér Javier Calleja konžského útočníka v tomto kalendářním roce ani jednou nenasadil. Třeba se to změní právě dnes.

Getafe CF, tým z předměstí Madridu, zažívá poměrně úšpěšný ročníku. Z 10. místa se nemusí strachovat o záchranu, naopak se z poměrně úctyhodné blízkosti dívá na pohárové příčky. V případě úspěchu na stadionu Villarrealu by se hosté dostali na 7. místo, což za jistých okolností může znamenat Evropskou ligu.
Svěřenci Pepe Bordaláse se mohou pochlubit vskutku znamenitou obranou. Getafe totiž obdrželo v dosavadních 24 zápasech jen 21 branek! Lepší defenzívou se mohou pochlubit jen vedoucí Barcelona a tradičně Atlético Madrid. Hlavní zásluhu na tom nese bývalý brankář Valencie Guaita, jenž zraje jako víno. V jedenatřiceti letech zažívá životní sezonu.
Na druhé straně hřiště zařizuje body pro svůj tým třicetiletý Ángel Rodriguez. Útočník, jenž se neprosadil v nabité konkurenci v Realu Madrid, zapsal na své konto už 10 branek, přičemž na další dva góly přihrál.
Za zmínku stojí i to, že hosté již 7 zápasů v řadě neprohráli. Zároveň však na soupeřových hřištích zvítězili jen jednou. Dokáží prolomit tuto nepříznivou sérii?
Hezký den všem příznivcům fotbalu, zvláště toho španělského. Již dnes v poledne nás čeká na stadionu El Madrigal v rámci 25. kola španělské La Ligy souboj favorizovaného Villarrealu CF s týmem Getafe CF. Utkání začíná ve 12:00.