La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Girona - 3. března 2018   13:00

0:2
(0:1)
Girona
16' Stuani  (B. García) • 80' Lozano  (Portugués)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar, Bonera, Álvaro González, J. Costa – Castillejo (59. R. Soriano), Hernández, Trigueros – Raba (46. Ünal), Fornals (78. R. Martínez), Bacca.
Barbosa – V. Ruiz, Ünal, R. Soriano, Antonio Rukavina, R. Martínez, Morlanes.
González – García, De Francisco
Estadio de la Cerámica
Girona
Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons (63. Aleix Garcia), Granell, Planas (25. Mojica) – Portugués, Stuani (71. Lozano), B. García.
Lizak – Mojica, Douglas Luiz, Timor, Muniesa, Lozano, Aleix Garcia.

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Girona 0:2

To je z mé strany pro tentokrát vše, příště na počtenou!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:18.
Je dobojováno, Girona překvapivě vítězí ve Villarrealu 2:0 a na šestý tým tabulky bude po dnešku ztrácet už jen jediný bod, a ligový nováček je tak reálně ve hře o pohárovou Evropu. Už po čtvrthodině hry otevřel skóre povedenou hlavičkou Stuani a fotbalisté Villarrealu si sice především po změně stran vytvořili několik šancí na vyrovnání, na skvěle chytajícího Bona ale nedokázali vyzrát. Deset minut před koncem navíc přidal náramnou střelou do šibenice definitivní razítko na výhru Girony střídající Lozano.
90+2'
90+2'
Jeho exekuce se ujal Manu Trigueros, jehož neutěšená rána ovšem proletěla vysoko nad břevnem Bonovy svatyně.
90+1'
Polovina dvouminutového nastavení už je minulostí, Villarreal bude mít po faulu na Carlose Baccu k dispozici ještě jeden přímý kop.
89'
Po Lozanově trefě se utkání prakticky už jen dohrává, ani jeden tým se nemá k útočení a výsledkem je neatraktivní plácaná na půli hřiště.
88'
Pokus o kolmici na Baccu zachytil Jonás Ramalho a okamžitě se s míčem vydal kupředu, načež se pokusil vyslat na zteč Anthonyho Lozana, autor druhého gólu Girony ale uvízl v ofsajdu.
87'
Z ostrého úhlu to zkusil Manu Trigueros, jeho pokus ale rozvlnil pouze boční síť a Bono i tentokrát s odkopem od své branky pochopitelně otálí.
85'
Tribuny Estadio de la Cerámica se už povážlivě vyprazdňují, mnoho fanoušků už radši vyrazilo na oběd, než aby sledovali trápení svých oblíbenců proti ligovému nováčkovi.
84'
Rodrigo Hernández v návalu frustrace naprosto zbytečně postrčil k zemi Mojicu, v tuto chvíli je už prakticky jasné, že Girona si překvapivě odveze z Villarrealu všechny tři body.
83'
Jaume Costa to zkusil z uctivé vzdálenosti, proti jeho nepřesnému pokusu ale Bono zasahovat nemusel a nyní bude mít čas a klid na rozehrávku.
82'
Anthony Lozano měl navíc o pár desítek sekund později na kopačce třetí gól Girony, tváří v tvář Asenjovi ale nedokázal zakončit!
80'
Girona právě vstřelila branku!
To jsou věci. Zdá se, že je rozhodnuto! Cristian Portugués utekl po pravém křídle a poté přenechal míč střídajícímu ANTHONYMU LOZANOVI, načež čerstvá posila Girony z barcelonské rezervy napálila míč nechytatelně do levé šibenice!
79'
V posledních minutách Villarrealským zoufale chybí přesnost v předfinální fázi, naštěstí pro ně ale nepovedená rozehrávka Girony skončila jen u Martíneze.
78'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Roger Martínez.
76'
Ofsajd a v něm Cristian Portugués, domácí fotbalisté už bleskurychle míří zpět na útočnou polovinu.
75'
Dalekonosný nákop na Carlose Baccu byl příliš prudký a míč skončil až v zámezí, v posledních minutách tlak Villarrealu poněkud polevil.
73'
Do konce zápasu už zbývá jen zhruba dvacet minut a domácím se čas na vyrovnání začíná krátit, nepovedená rozehrávka Mana Triguerose navíc skončila až u Bona, který s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.
72'
Gaspar a Bonera se nedohodli a oba se pokusili o zakončení hlavou, nakonec se ale srazili a míč netrefil ani jeden z nich.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Anthony Lozano.
69'
Napadající Cristian Portugués vytlačil hráče ve žlutých dresech až k jejich vlastnímu brankáři, Sergio Asenjo ale rozehrál přesně na Baccu a ten poté vybojoval rohový kop.
68'
Bono byl opět v permanenci, gólman Girony ale jedovatou ránu Soriana z hranice pokutového území mířící do levé šibenice dokázal skvěle vyrazit!
67'
Svěřenci Pabla Machíse si mohou alespoň na chvíli oddechnout, rozehrávající Bernardo Espinosa byl totiž na vlastní polovině faulován.
65'
Roberto Soriano šikovně roztáhl hru na Jaumeho Costu, jehož centr z levé strany ale posléze zachytil Jonás Ramalho.
64'
Po hodině hry nováček z Girony stále drží ve Villarrealu těsný náskok, po změně stran ale hosté zcela rezignovali na útočení a tlak domácích graduje.
63'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Aleix Garcia.
61'
Mario Gaspar za následné protesty vyfasoval žlutou kartu, krajní zadák Villarrealu tak přijde o příští ligové utkání svého týmu.
61'
Enes Ünal a pískající diváci reklamují ruku Juanpeho ve vlastním pokutovém území, sudí González se ale rozhodl penaltu nenařídit.
60'
Cristhian Stuani ve vzdušném souboji v pokutovém území fauloval domácího brankáře Asenja, ten tak bude mít čas a klid na rozehrávku.
59'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Roberto Soriano.
58'
Po nařízeném rohovém kopu pro Villarreal míč propadl až na levou stranu pokutového území, kde zůstal nehlídaný Carlos Bacca, jehož následnou dělovku ale Bono dokázal vyrazit!
56'
Bonovi teď musel spadnout kámen ze srdce. Triguerosův centr z levé strany omylem škrtl Jaume, naštěstí pro Gironu ale míč neskončil v brance, nýbrž v zámezí.
55'
Ve velké šanci se ocitl Carlos Bacca, který se vyřítil sám na Bona, ten ale jeho přízemní střelu vyrazil a podle čárového sudího byl Bacca navíc v ofsajdu.
54'
Cristian Portugués se šikovnou kličkou zbavil Álvara Gonzáleze, zodpovědně se ale stačil vrátit Pablo Fornals a Portuguésovi míč vykopl.
53'
Granellův pokus o uvolnění Portuguése byl značně nepřesný, jeho prudká kolmice nakonec skončila až u domácího brankáře Asenja.
52'
Z ostrého úhlu to vzal na sebe Pablo Fornals, Bono si ale prostor u své pravé tyče pohlídal a bez potíží Fornalsovu střelu vyrazil.
50'
Střídající Enes Ünal se ujal odraženého míče a z ostrého úhlu vypálil, jeho nepřesný projektil ale nechal Bona ledově klidným.
49'
Hosté pod tlakem odkopli míč jen k Rodrigu Hernándezovi, po změně stran je zatím Villarreal jasně aktivnějším týmem.
47'
Jaumeho přízemní centr z levé strany nikdo ve žlutém dresu nedokázal nachytit a na opačnou stranu už může vyrazit Johan Mojica.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Daniel Raba, přichází Enes Ünal.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:02.
Po první půli mají k vítězství překvapivě blíže hosté, kteří se ujali vedení už po čtvrthodině hry zásluhou Stuaniho přesné hlavičky. Fotbalisté Villarrealu poté převzali iniciativu a vytvořili si pár šancí – či spíše pološancí – na vyrovnání, stav 0:1 ale vydržel až do poločasového hvizdu.
45+2'
45+1'
Polovina dvouminutového nastavení už je za námi a Hernández se teď provinil zbytečným útočným faulem, hostující brankář Bono s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebude.
45'
Centr Pabla Fornalse byl značně přetažený, Mario Gaspar však ještě zachytil míč na hrací ploše a nakonec vybojoval autové vhazování pro Villarreal.
43'
Domácí do rozehrávky zapojují i brankáře Asenja, to už se první poločas rychle chýlí ke svému konci a někteří diváci už opouštějí své sedačky.
42'
Álex Granell za svůj zbytečný zákrok u postranní čáry vyfasoval žlutou kartu.
41'
Rozehrávka Girony byla značně nepovedená a hosté se dostali sotva k půlící čáře, na opačnou stranu už vyráží Samuel Castillejo.
39'
Žlutou kartu dostává Daniele Bonera (Villarreal CF).
39'
Castillejův nákop z levé strany v pokutovém území nikoho ve žlutém dresu nenašel a Gaspar sice reklamuje faul na svou osobu, hra však vesele pokračuje dál.
38'
Necelých deset minut před koncem první půle sledujeme hlušší pasáž zápasu, Villarrealští momentálně drží míč na polovině hřiště a nikam se neženou.
37'
Daniele Bonera u postranní čáry nevybíravě zajel do Álexe Granella a gironský kapitán se jen s obtížemi zvedá ze země, zdá se však, že bude v pořádku.
35'
V posledních minutách se hra trochu uklidnila, na trávníku se nic závratného neděje a oběma týmům momentálně vázne rozehrávka.
34'
Jaume Costa zatáhl za záchrannou brzdu a poslal k zemi unikajícího Portuguése, za což si vykoledoval žlutou kartu.
33'
Pokud by aktuální stav vydržel až do konce, nováček z Girony by na Villarreal ztrácel už jen jediný bod, před sezónou mnohými odepisovaný tým ze severovýchodu Španělska tak zcela překvapivě bojuje o pohárovou Evropu!
31'
Manu Trigueros se šikovně prokličkoval až na levý okraj šestnáctky, odkud poslal míč do předbrankového prostoru, Bono ale jeho záměr vystihl a míč bez potíží zachytil.
30'
Právě Mojica se nakonec odhodlal k centru tentokrát z levé strany, Samuel Castillejo však dokázal zblokovat míč do zámezí.
29'
Pere Pons šikovně roztáhl hru na Portuguése, jehož centr byl sice značně přetažený, na hrací ploše ho ale ještě zachytil Johan Mojica.
28'
Oba týmy se dlouhodobě prezentují útočným fotbalem, což je zatím znát a ani jeden z brankářů se zatím rozhodně nenudí.
26'
Mojicův nepovedený odkop zachytil na hranici pokutového území Pablo Fornals a bez váhání vypálil, Bono si ale jeho přízemní střelu pohlídal.
25'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Carles Planas, přichází Johan Mojica.
24'
Carlos Bacca poslal z pravé strany zajímavý centr na zadní tyč, tam byl ale bránící Pablo Maffeo u míče dříve než Trigueros a odhlavičkoval ho do zámezí.
23'
Ošetřování Carlese Planase se přesunulo do zámezí, kde se zároveň již začal rozcvičovat Johan Mojica, zdá se, že Pablo Machís bude muset sáhnout k brzkému střídání.
22'
Planas už je na nohou a pomalu míří do zámezí, nechme se překvapit, zdali bude hostující halv schopen pokračovat ve hře.
21'
Carles Planas zůstal mimo dění ležet na trávníku a vypadá to, že má vyražený dech, sudí González si toho všiml až po několika sekundách a nakonec přeci jen přerušil hru.
20'
Dalekonosný nákop Maria Gaspara byl značně nepřesný, v Kanadě narozený Maročan Bono si bude moci zopakovat odkop od své branky.
19'
Po něm se do zakončení dostal obránce Álvaro González, jeho hlavička ale postrádala přesnost i razanci a Bono může zůstat v klidu.
18'
Fotbalisté Villarrealu po inkasovaném gólu zařadili na vyšší rychlostní stupeň a vybojovali svůj druhý rohový kop.
16'
Nováček z Girony se dostává do vedení! Planasův centr z levé strany sice zachytil Rodrigo Hernández, jeho následná rozehrávka ale byla katastrofální, načež Borja García nacentroval míč do pokutového území, kde nejvýše ze všech vyskočil CRISTHIAN STUANI a proti jeho hlavičce neměl Asenjo šanci zasáhnout.
15'
Po zmatcích v pokutovém území Girony Gaspar poslal míč do předbrankového prostoru, kde číhal Carlos Bacca, kolumbijský snajpr ale z ostrého úhlu rozvlnil jen boční síť.
14'
Cristian Portugués to přehnal s aktivitou při napadání a fauloval rozehrávajícího Boneru, ten si tak bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.
13'
Manu Trigueros byl faulován ve středovém kruhu a bleskurychle poté rozehrál, akce Villarrealu ale neměla dlouhého trvání.
12'
Cristhian Stuani v souboji u postranní čáry nepřetlačil Maria Gaspara a Villarreal bude vhazovat.
10'
Na tribunách to jen zahučelo, pas Maria Gaspara do předbrankového prostoru totiž na poslední chvíli zakopl do bezpečí Pablo Maffeo.
9'
Borja García zachytil nepovedenou rozehrávku Villarrealu a poté se pokusil přenést hru na pravou stranu, kde byl rozběhnutý Portugués, ten si ale prudký Garcíův pas nedokázal zpracovat.
8'
Svěřenci Javiera Callejy jsou v úvodu aktivnějším týmem, dalekonosný nákop na Baccu se však neujal a hosté poté vyvezli míč až na útočnou polovinu.
6'
Triguerosovu kolmici si Jaume Costa nestihl zpracovat na hrací ploše, moc ale krajnímu bekovi Villarrealu nechybělo.
5'
Juanpe vletěl do souboje s Castillejem příliš pozdě, hráči ve žlutých dresech tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
4'
Domácí ještě zůstali na ptočné polovině, byl jim ale odpískán ofsajd, a gironský brankář Bono tak bude mít spoustu času na rozehrávku.
3'
Hříšník Daniel Raba se po pravém křídle vydal kupředu, ocitl se ale v obklíčení dvou hráčů Girony a nakonec o míč přišel.
2'
Rodrigo Hernández si ale nedokázal centr od rohového praporku zpracovat a hosté založili rychlou protiakci, kterou za cenu faulu zastavil Raba, jenž navíc za to už ve druhé minutě dostal žlutou kartu.
1'
Samuel Castillejo vyslal na zteč rozběhnutého Maria Gaspara, jehož následný centr byl sražen do zámezí a Villarreal bude zahrávat roh.
1'

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Bonera, Álvaro González, J. Costa – Castillejo, Hernández, Trigueros – Raba, Fornals, Bacca.
Náhradníci: Barbosa – V. Ruiz, Ünal, R. Soriano, Antonio Rukavina, R. Martínez, Morlanes.

Girona FC: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo, Pons, Granell, Planas – Portugués, Stuani, B. García.
Náhradníci: Lizak – Mojica, Douglas Luiz, Timor, Muniesa, Lozano, Aleix Garcia.

Rozhodčí: González – García, De Francisco.
GIRONA FC

Jakožto ligový nováček si Girona vede nad očekávání, tým spadající pod konglomerát celků v čele s Manchesterem City je na skvělém osmém místě a v případě sobotního vítězství by se jeho ztráta na šestý Villarreal smrskla na jediný bod. Svěřenci Pabla Machíse se navíc v úterý oklepali z víkendového debaklu 1:6 na Camp Nou a na domácím stadionu zdolali Celtu Vigo.
VILLARREAL CF

Tradiční účastník Evropské ligy už v domácí soutěži reálně bojuje "jen" o páté místo, ztráta momentálně šestého týmu tabulky na čtvrtou Valencii je už devítibodová. Minulý týden ovšem Villarreal po dvojzápase s francouzským Lyonem vypadl z Evropské ligy, a tak se svěřenci Javiera Revilly mohou soustředit už jen na ligu, v níž budou mít co napravovat, v minulém kole totiž prohráli 0:1 v Eibaru.
Španělská Primera División dnes pokračuje svým 27. kolem a my se zde společně zaměříme na duel, v němž Villarreal CF přivítá Gironu FC. Začínáme už ve 13:00, tak si souboj těchto dvou ofenzivně laděných týmů rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.