Z Ligy mistrů je to dnes vše, zítra se rozhodují semifinále v Evropské lize. Příjemnou noc Vám přeje Petr Dejnožka.
Suma sumárum, máme za sebou doslova velkolepé semifinále z Madridu, ve kterém se z postupu raduje Bayern Mnichov! Poté, co odvetu prohrál 2:1 přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých se oba týmy silně trápily, ale o něco hůře na tom byl Real Madrid. Ve finále se tedy na stadionu v Mnichově utká Bayern Mnichov s Čechovou Chelsea!
Hotovo!
Vše může rozhodnout Bastian Schweinsteiger! Když dá, je konec.
Ramos poslal míč na tribunu - 1:2!
Sergio Ramos se pokusí vyrovnat...
Nedává - 1:2! Ještě to bude velké drama!
Čtvrtou sérii načne Philipp Lahm.
A to se mu daří - 1:2!
Xabi Alonso chce oživit naděje Realu.
Kroos nekopl penaltu vůbec dobře, Casillas chytá! - 0:2!
Třetí gól může přidat Toni Kroos.
A opět fantastický Neuer! Stále 0:2!
Za Real půjde Kaká.
Na druhé straně stoprocentní Mario Gomez - 0:2!
Ajajaj! Cristiano Ronaldo nedává, skvělý Neuer - 0:1!
Na druhé straně se bude snažit vyrovnat Cristiano Ronaldo, který již dnes jednu penaltu proměnil.
A nekompromisně proměňuje - 0:1!
Jako první budou kopat hráči Bayernu. Míč si staví David Alaba.
Střílení penalt začíná.
Ani další půlhodina navíc nerozhodla o druhém finalistovi letošního ročníku Ligy mistrů, a tak dojde na již zmiňované penalty!
120
Právě se nám rozběhla poslední minuta prodloužení, penaltám již opravdu nic nezabrání. Teď se nabízí otázka, pro koho jsou pokutové kopy výhodou?
119
A další ofsajd Higuaína.
118
Už už to vypadalo na slušnou příležitost Realu, jenže nakonec z toho byl Higuaínův ofsajd.
117
Vypadá to na pokutové kopy. Asi nic jiného není v tuto chvíli důležitější...
116
Esteban Granero upadl v pokutovém území, jenže sudí si všiml, že to bylo přihrané, a tak střídající hráč Realu vidí žlutou kartu.
115
Střídající Granero napálil Alabu do ruky, sudí to však nepostřehl, a tak může mnichovský tým pokračovat v útoku.
114
Alabův centr na Müllera byl vcelku přesný, německý forward se však nechal předskočt Pepem.
113
Z ničeho nic se za obranou Bayernu ocitl Kaká, který ale byl v příliš velkém úhlu na to, aby zakončil. Jeho centr ale poté trefil pouze Boatenga!
111
Esteban Granero nahrazuje Mesüta Özila. To bylo poslední střídání Bílého baletu v dnešním zápase.
110
Ani jeden z týmů již nehodlá nijak riskovat a nechce logicky přijít o možnost hrát finále kvůli nějaké zbytečné chybě.
109
Cristiano Ronaldo mu chtěl ukázat, jak na to, ale měl na ránu málo času, a proto se nemůžeme vůbec divit, že dopadla velice špatně.
108
Kaká se elegantně vyhnul Boatengovi a mohl již střílet, jenže ještě se rozhodl potáhnout míč a to byla zásadní chyba. Nakonec o něj brazlský záložník přišel.
107
Kaká dotíral tak dlouho, až na Badstuberovi vybojoval autové vhazování.
106
Do druhé části již nenastoupí Karim Benzema, kterého nahradí Gonzálo Higuaín.
106
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení je u konce, Real byl aktivnější, ale rozhodující branku se mu vstřelit nepodařilo. Pokračovat by se dle pravidel mělo ihned.
První poločas prodloužení skončil.
105
Opět se žlutí, Holger Badstuber je potrestán a také si nezahraje případné finále.
104
Dvakrát měli hosté možnost zahrávat rohový kop, pokaždé vyskočili nejvýše hráči Realu Madrid.
103
Chybičku Arbeloy dokázal Bayern přetavit alespoň v rohový kop. Závět první části prodloužení se tak odehraje před Casillasem.
102
Luiz Gustavo sundal naprosto zbytečně Pepeho a nejen, že vidí žlutou kartu, v případě postupu si finále tento hrát nezahraje.
101
Bayern v útoku nikam nespěchá. Trochu se mi zdá, že by se mu více do noty hodily pokutové kopy. Zato Real se snaží rozhodnout již v prodloužení.
100
Centr z levé strany od Khediry končí v rukavicích Neuera.
99
Nyní měl Bayern velké štěstí, protože Pepe vysunul Cristiana Ronalda, tomu však v době zakončení utekl míč.
98
Více elánu je zatím evidentně vidět na domácích hráčích, zejména Kaká se snaží dělat vítr v obraně Bayernu.
97
Právě Müller má první kontakt s míčem za sebou, jenže ten mu utekl za brankovou čáru a nic už nezachránil ani následným skluzem.
96
Franck Ribéry tímto momentem dnes skončil, protože na jeho pozici přijde Thomas Müller.
96
Cristiano Ronaldo poslán k zemi Ribérym, domácí čeká další standartka.
95
Robben podklouzl a ztratil míč před velkým vápnem Realu, stejně to však skončilo na straně druhé.
93
Real na rozdíl od závěrečných minut a vlastně celého druhého poločasu, nyní rozhoduje o tom, jakým směrem a tempem se bude hra v prodloužení ubírat.
92
Ronaldův centr dopadl na hlavu jednoho z hráčů Realu, chvíli poskakoval v pokutovém území, až ho razantně dokázal odpálit Badstuber. Bayernu se nyní rozhodně ulevilo.
91
Hned na úvod přijde rohový kop pro Bílý balet.
91
Začal první poločas prodloužení.
Po 180 minutách je skóre mezi Realem a Bayernem nerozhodné 3:3 a to nemůže znamenat nic jiného, než prodloužení. Nastavený čas začne za nějakých pět minut.
90+2
Bayern mohl postupovat do nadějného protiútoku, vše pokazila nepřesná přihrávka Kroose na Robbena.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty, první z nich je nyní u konce.
90
Robbenovi se nelíbí rozhodnutí asistenta rozhodčího a za své protesty vidí žlutou kartu.
89
Pepe nám vložil do semifinále také dramatickou vložku, kdy po kontaktu s Ribérym předvedl, jak moc ho bolí pravá ruka. Ale samozřejmě mu nic vážného není, ihned se pokračuje.
88
Robben fauluje Marcela, jednalo se o taktický faul. Hráči obou mužstev již vyhlížejí prodloužení.
86
Vstupenku do finále měl nyní na kopačce Mario Gomez! Arjen Robben se objevil za obranou, ještě našel svého kolegu před brankou, kterému se ale míč zamotal do nohou a nedokázal tak z bezprostřední blízkosti uklidit míč do branky! Domácí fandové si zhluboka oddychli...
85
Velice pěkně to nyné vymysleli hostující fotbalisté, kteří na jeden dotek málem vyslali dopředu Robben, jenže vše dokázal vystihnout Sergio Ramos.
84
Ribéry dostal kolmou přihrávku od Robbena za obranu, při svém zpracování si ale pomohl útočným faulem na Pepeho.
83
Franck Ribéry si chtěl pohrát s obránci Realu, ale nakonec se sám ukličkoval. Míč se tedy vrací na kopačky Bílého baletu.
81
Badstuber čistě ubránil Kaká a nechal míč dokutálet za brankovou čáru. I kdyžse brazilský hráč ve službách Realu zlobí, po právu to má být odkop od branky Bayernu.
80
Přihrávka Schweinteingera na Ribéryho neyla přesná, míč končí za postranní čarou. Řekl bych, že právě Bastian Schweinsteiger si dnes nevybírá úplně dobrý den.
79
Všechno ale mohl odmítnout Benzema, který u pravé lajny přesprintoval Badstubera a poté se snažil přízemním centrem najít někoho v pokutovém území. Dobře se ale vrátil Boateng a zamezil jakékoliv šanci.
78
I hráči již vycítili, že bude již potřeba šetřit síly na nastavený čas...
76
Do konce všeho všudy patnáct minut plus nějaké to nastavení. Nechci prorokovat, ale zřejmě budeme svědky prodloužení.
75
Uvidíme první střídání dnešního zápasu. Di Maria dnes neodehrál špatný zápas, vlastně zajistil první penaltu. Jeho míst v tuto chvíli zaujímá Kaká.
73
Nepřesnou přihrávku Xabi Alonsa mohl využít Gomez, který ale zastavil hru a podržel míč pro Bayern. Německý velkoklud o něj následně přichází po nepřesném centru Robbena.
72
Tentokrát mu však střelecký pokus vůbec nesedl. Neuer bude vykopávat.
71
Real Madrid začíná v posledních okamžikách trochu více zavářet obraně svého soupeře. Luiz Gustavo opět musel na zem a skluznul Özila. Další možnost pro Cristiana Ronalda.
69
Ronaldův prudký volný přímý kop zastaven hrudním košem brankáře Neuera!
68
Série faulů Bayernu na polovině hostujícího mužstva a ten poslední na Marcela znamená dobrou pozici pro Cristiana Ronalda.
67
Arjen Robben měl možná přihrát Gomezovi do výhodnější pozice, nicméně záložník Bayernu to zkusil sám, ale u míče byl nakonec dříve vyběhnuvší Casillas.
66
Robbenův centr sice dokázal tečovat Mario Gomez, ale i přesto míč skončil úplně mimo. Skóre se tak nemění, čas do konce základní hrací době kvapíkem ubíhá.
65
Arbeloa dostal jesličky a poté Ribéryho nedovoleně zastavil. Všechen "tyjátr" se stěhuje před branku Realu.
64
To samé se na druhé straně přihodilo Marcelovi.
64
A tak to Bayern zkusil nákopem na Gomeze, který byl však v postavení mimo hru.
63
Hráči Bayernu kombinují na polovině hřiště, tento styl fotbalu se však nelíbí domácím fandům, kteří na něj hlasitě pískají.
62
Robbenova střela přes Marcela neprošla, mnichovský klub však zůstane u balónu a také před brankou Realu.
61
Bastian Schweinsteiger se nestihl vrátit z ofsajdového postavení, a tak přihrávka Ribéryho byla zbytečná.
60
Franck Ribéry bude, ač to v prvním okamžiku nevypadalo, v pořádku a již opět kooperuje s míčem na půlící čáře.
59
Alvaro Arbeloa sundal unikajícího Ribéryho a poprávu je potrestán žlutou kartou.
59
Před Cristianem Ronaldem na levé straně zívala dálnice, kterou portugalský kanonýr využil k zisku rohového kopu.
58
Na druhé straně pálí z otočky Mario Gomez pouze do rukavic Ikera Casillase.
57
Volný přímý kop téměř na polovině hřiště rozehrál Real velmi rychle, z čehož těžil Karim Benzema, který se na chvíli objevil za obránci Bayernu! Jeho střela navíc nepříjemně vystrašila Neuera, nakonec si s ní dokázal německý reprezentační brankář poradit!
56
Özil se snažil prosadit přes Luize Gustava a ten si ho musel přidržet. Balón zůstává na kopačkách Bílého baletu.
55
Opravdu se nám tempo zklidnilo, je vidět, že jde o všechno. Přece jen, pokud někdo vstřelí branku, bude mít do finále opravdu blízko.
54
Sergio Ramos si nerozumněl s Pepem, Bayern dostal zadarmo vhazování na polovině madridského celku.
53
Sami Khedira vyslal sympatický nákop na Karima Benzemu, který se ani nemusel pokoušet akrobaticky zpracovat míč, protože v době přihrávky stál za domácími obránci - ofsajd.
51
Nyní si oba týmy roli ve hře na kočku a myš vyměnily. Bílý balet nechce o míč přijít.
50
Di Maria vytvořil drobnou chybku v rozehrávce, kterou mohli hostující hráči využít. Naštěstí pro Bílý balet se do všeho připletl Khedira a zabránil nejhoršímu.
49
Hráči Realu se ve druhém poločase de facto ještě nedostali k míči. Bayern šéfuje hru na polovině španělského týmu.
48
Mýliti se je lidské. Robben hezky hledal Gomeze, který v chumlu vyskočil nejvýše a hlavičkou ohrozil branku Casillase. Balón měl však rotaci a doletěl těsně mimo!
47
V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky drží balón hráči Bayernu, kteří ale nikam nespěchají. Řekl bych, že ve druhém poločase již tolik zajímavých fotbalových momentů neuvidíme.
46
Prvnímu poločasu odzvonilo, šance jsou naprosto vyrovnané. Real vstoupil do duelu opravdu po hlavě a velice rychle vedl díky dvěma zásahům Cristiana Ronalda 2:0. Bayernu pomohla do zápasu jasná penalta, kterou proměnil Robben. Rozhodne se ve druhé půli a nebo, pokud nepadne branka, tak až v prodloužení či penaltách.
45+2
Arjen Robben dokázal prostřelit zeď,ale Iker Casillas vytáhl další ze skvělých zákroků!
45+1
Robben faulován asi metr před pokutovým územím, Casillasovi bude velmi horko.
45
Už koukáme na čtvrtého rozhodčího, kolik nám nastaví nad rámec prvního poločasu.
44
Centr Xabi Alonsa na Sergia Ramose, který ale nedokázal vyrůst do výšky jeho centru. Šance na další branku Realu je prozatím ta tam.
44
Özil si obhodi Gustava a těsně před koncem poločasu se tak chystá nadějná šance před mnichovskou brankou.
43
To ale již neplatí. Chytře to vymyslel Robben, který autem vybídl k postupu k brance Gomeze. Toho naštěstí pro domácí křižoval Pepe a zbavil ho brankové příležitosti.
42
U míče hráči německého velkoklubu, snaží se postupnou kombinací přiblížit pokutovému území. Zatím jsou ale na míle daleko..
41
Střelecké hody se nám trochu uklidnily, já doufám, že ne na dlouho.
39
Robben háčkoval, háčkoval a poté střelou obdaroval nějakého fanouška v horních patrech stadionu.
38
Pěkně kopnutý volný přímý kop, jenže míč zaplachtil pouze do rukavic připraveného Neuera!
37
Nyní se opět vše hrne před Neuera. Di Maria evidentně faulován Gomezem, Cristiano Ronaldo si přeleštil pravačku a je připraven.
36
Boateng odhlavičkoval balón do bezpečnějších vod, alespoň na chvíli...
36
Tvrdý, ale čistý zákrok na Ronalda u rohového praporku. Pro Real to znamená "pouze" rohový kop.
35
Skvělý pas Kroose na Maria Gomeze za obranu vyšel, německý ostrostřelec však z dobré pozice poslal míč jen do připraveného brankáře Casillase!
34
Hraje se velmi otevřeně, obě mužstva se snaží zvrátit duel na svoji stranu. Neznám nikoho, komu by se dnešní zápas nemohl líbit.
32
Z trávníku se nyní příliš nechce Di Mariovi, ale bude muset. A opět musí do obranného postavení, jelikož se na branku Realu valí další útok Bayernu.
31
Karim Benzema měl na kopačce třetí gól Realu, když z malého úhlu točil balón ke vzdálenější tyči, ale nedotočil. Na stadionu to jen zahučelo!
30
Özil faulován Schweinstengerem. Cristiano Ronaldo centroval míč směrem k Pepemu, ale tomu k míči chyběl dobrý půlmetr.
29
A rázem by se prodlužovalo, na neatraktivitu dnešního zápasu si rozhodně stěžovat nemůžeme.
28
Bayern právě vstřelil branku! Až sem byl slyšet ten kámen, který spadl ARJENU ROBBENOVI ze srdce! Nizozemský záložník není úplným exekutorem penalt, a jak málo chybělo Casillasovi k tomu, aby vytěsnil míč mimo! Dokonce si na něj sáhl, ale i s pomocí tyče stálo štěstí na straně střelce - 2:1!
27
Pepe sundal nabíhajícího Gomeze, který vidí po právu žlutou kartu!
27
Penalta také pro Bayern!
26
Cristiano Ronaldo obelstil na levé straně Phillipa Lahma a jeho centr byl velice nebezpečný. Neuer ale dokázal situaci vyřešit.
24
Benzema si lišácky počkal na Schweinsteingera a poté mu v rámci pravidel odebral míč. Německý záložník se s nechutí vrací zpět na svoji polovinu.
23
Mnichovští se snaží branku Realu ostřelovat ze všech stran. Nyní to zkusil Luiz Gustavo, který si však asi neobul gólové kopačky.
22
Mario Gomez táhl balón při protiútoku hostí a opět vyzkoušel střelu. Nepatřila mezi špatné pokusy, ale gólové parametry také neměla.
21
Ve vápně se to opět mlelo, nejblíže ke vstřelení branky byl Badstuber, který místo zakončení volil ještě přihrávku hlavou. To byla bohužel pro hosty chyba.
20
Ribéryho průnik zastaven Pepem, nicméně vše se postěhuje do pokutového území Madridu. Bayern bude kopat rohový kop.
19
Marcelo nejprve odebral míč Robbenovi a už už hledal nabíhajícího Cristiana Ronalda. Centr mu však stihl zastavit Toni Kroos. Real však zůstane v útočném snažení.
18
Na Bayernu je vidět velká snaha, hráči Realu se poměrně zatáhli na svoji polovinu a čekají, co se bude dít. A proč ne, když mají již po čtvrthodině hry nahráno.
17
Lahm si nepřesně narazil s Ribérym, z následného protiútoku však Bílý balet nic vytěžit nedokázal.
16
Arjen Robben poslal na branku španělského klubu takovou točenou, technickou střelu, která zapadla do náruče Ikera Casillase.
15
No a situace je ihned opět jiná. Jeden gól Bayernu by nyní poslal zápas do prodloužení. Ale to je ještě hodně daleko.
14
Real právě vstřelil branku! Jenže k čemu je Bayernu Mnichov tlak, když vzadu má díry jako v pravém Eidamu! Özil našel přesně kopačku CRISTIANA RONALDA, který měl prostor, ale nakonec nic nevymýšlel a přesnou střelou po zemi k pravé tyči zvyšuje již na 2:0!
14
Z něho se ale před brankou Realu neblýskalo. Nicméně hotující hráči zůstávají u míče.
13
Mario Gomez z hranice pokutového území protáhl Casillase, který však balón vyrazil pouze na nohu Francka Ribéryho! Jeho zakončení, které by s největší pravděpodobností skončilo v brance, mu sebral na poslední chvíli skluzem Khedira! Následuje rohový kop.
12
Di Maria sympaticky kolmou přihrávkou vysouval Karima Benzemu, ten však dostal míč na paty a nedokázal ho spracovat.
11
Alaba, který by si v případě postupu nezahrál kvůli žlutým kartám finálové utkání, vyslal na branku Ikera Casillase další střelecký pokus, španělská jednička se však jen ohlédla za dráhou míče.
10
Nyní u míče hráči Bayernu, kteří se pochopitelně musí tlačit dopředu. Pokud chtějí postoupit, musí bezpodmínečně skórovat.
9
Další kouzla Alaby nebyla vyslyšena, bude se odkopávat pouze od branky Realu Madrid.
8
Tak a mohlo být vyrovnáno! Smolař Alaba si pohrál na levé straně se zadáky "Bílého baletu" a poslal přesný centr na nohu Arjena Robbena! Ten však z bezprostřední blízkosti přestřelil Casillasovu branku!
6
Real právě vstřelil branku! Takový to začátek si přesně domácí hráči a fanoušci představovali! Míč si na své místečko uvelebil CRISTIANO RONALDO a přesnou střelou na druhou stranu od skákajícího Neuera posílá Real do vedení! Tento výsledek by jim zajišťoval účast v květnovém finále, Bayern musí dopředu - 1:0!
6
Alaba po zásluze vidí žlutou kartu, k penaltě se staví kdo jiný, než Cristiano Ronaldo!
5
Di Maria napálil Alabu do ruky a je to penalta pro Real Madrid!
5
Od začátku se hraje velice tvrdě, ani jeden z týmů nenechá tomu druhému nic zadarmo. Tvrdý zákrok Di Marii nakonec potrestán žlutou kartou není, i když dle mého názoru by si ji zasloužil.
4
A nyní to byla velice slušná příležitost Realu na otevření skóre! Di Maria potáhl míč přes Alabu na pravé straně a předložil ho Khedirovi, kterému však střela úplně nesedla. Míč se dokutálel do náruče brankáře mnichovského mužstva.
3
Marcelo faulován Kroosem, Real ale rozehrál nakrátko a již kombinuje okolo pokutového území Bayernu.
2
A opět u míče Neuer, který ani tentokrát nevykopl úplně přesně. Balón přistál na nohu Xabi Alonsa, ten si ale také míč předkopl.
1
Hned v úvodu však Neuerovi odskočil míč při výkopu a německý brankář si tedy zadělal slušnou práci problémů. Nakonec je ale dokázal vyřešit a pokrýt míč pro svůj celek.
1
Rozehráli hostující fotbalisté a drží míč na svých kopačkách. Real se ho samozřejmě snaží získat, zatím ale bez úspěchu.
1
Úvodní sestavy: Real Madrid: Casillas - Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Arbeloa - Khedira, Özil, Xabi Alonso, Di Maria - Cristiano Ronaldo - Benzema Bayern Mnichov: Neuer - Boateng, Lahm, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez Rozhodčí: Kassai - Erös, Ring (všichni Maďarsko).
Na toto reaguje kouč mnichovského týmu: "Všichni hráči jsou k dispozici, motivovaní, soustředění a plně koncentrovaní. Musíme ze sebe vydat ne 100, ale 110 procent - posledních deset jsou emoce. Máme velkou šanci prorazit do finále, jsme si ovšem vědomi, že budeme potřebovat jednu nebo dvě branky. Toho jsme však schopni, máme vynikající ofenzivní hráče. Základem je ale defenziva."
"Jsme velmi blízko k dosažení finálové brány v rámci nejprestižnější klubové soutěže. Hráči jsou v klidu a momentálně perfektně naladěni na tento duel. Nejsme příliš nadšení, ovšem ani uvolnění. Chceme předvést své kvality," pronesl úspěšný lodivod. "Doufám, že vyhrajeme, protože tito hráči si zaslouží být ve finále," komentuje trenér Realu Madrid Mourinho.
Jaká je tedy dnes situace, Realu vlastně stačí i jedna branka k postupu do finále, protože při výhře 1:0, by šel dál on. Pokud Bayern vstřelí na Santiagu Bernabeu branku, hodně se přiblíží k vysněnému finále, které se bude konat v květnu v Mnichově.
V prvním zápase na stadionu v Mnichově se Realu příliš nedařilo. Tým, který je nyní psychicky nahoře po výhře ve slavném El Classicu 2:1, v úvodním semifinále nestačil na Bayern v poměru 2:1. Mnichovské poslal do vedení Franck Ribery, jehož gól smazal chvíli po přestávce Özil. Výhodu do odvetnému zápasu vrátil německému klubu Mario Gomez gólem v 90. minutě.
Příjemný večer při sledování druhého osmifinálového zápasu mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov! Po včerejším dramatickém klání mezi španělskou Barcelonou a londýnskou Chelsea dnes přichází na řadu další boj o holé přežití pro druhý klub z Pyrenejského poloostrova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.