Hlavní sudí Pedro Proença ukončil svým hvizdem dnešní utkání, na jehož konci se z výhry raduje německý Dortmund, který si dokázal vytvořit řadu šancí a hned několik z nich proměnit v gól. Ve druhém poločase padly dva góly, na každé straně jeden a bylo vidět, že si klub z německa přijel pro tříbodový zisk. Hosté se prezentovali skvělou defenzivní prací a právě díky obraně dokázali dnes přehrát soupeře. Ajax dominoval v držení míče, ale k ničemu to nevedlo.
90+2
Hráči Ajaxu obléhají branku soupeře, stále bez šancí.
90+1
Míč drží Ajax a s ním v sevření svého soupeře.
90
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 3 minuty.
87
Lukokiho střela neohrozila branku soupeře.
85
Ajax právě vstřelil branku!
Přichází snížení dosavadního stavu! Celou akci rozjel Christian Eriksen, který po elegantním uvolnění poslal míč na DANNYHO HOESENA, který tečovanou střelou procedil míč za záda gólmana. - 1:4 !
84
Žlutou kartu za svůj čin dostává Moisander.
82
Ajax už neví, jaký recept použít na defenzivu Dortmundu.
80
Do konce zápasu zbývá něco málo přes 10 minut a nezdá se, že by se na výsledku mělo něco měnit.
Marco Reus odešel ze hřiště, nahradil ho Julian Schieber.
78
Fischer vyslal střelu na gólmana, který si s ní dokázal poradit.
75
Míč teď cestuje z jedné poloviny hřiště na druhou a obě strany se střídají v držení míče.
73
Hráči Ajaxu nevědí, jak pokořit obranu soupeře, který skvěle brání. Míč drží stále Ajax, stále bez šancí.
72
Viktor Fischer nahradí Derka Boerrigtera.
70
Maria Götzeho nahradí Jakub Blaszczykowski.
68
Dortmund právě vstřelil branku!
Přichází další navýšení skóre! Po krásné přihrávce Maria Götzeho se k míči dostal ROBERT LEWANDOWSKI, pro kterého nebyl problém překonat bezmocného gólmana. - 0:4!
67
De Jong vypálil z hranice pokutového území, ale gólman byl na svém místě a střelu lapil.
66
Hráči Ajaxu se zoufale snaží překonat obranu Dortmundu, zatím neúspěšně.
65
Enoha nahradí Danny Hoesen.
64
Ivan Perišič nahradí Svena Bendera.
62
Střela Christiana Eriksena letěla nad branku Dortmundu.
61
Hra po přerušení pokračuje a u míče jsou domácí.
59
Po úderu loktem je ošetřován Sven Bender, kterému teče krev z nosu.
58
Obranná linie Dortmundu funguje jak má a zatím neprochází žádný z protiútoků soupeře.
56
Götzeho střela letěla vysoko nad, u míče bude Ajax.
55
Dortmund se v klidu brání a čeká na chybu soupeře.
54
Ajax převládá v držení míče, nic s ním však nepodniká a kombinuje s ním na půlící čáře.
53
Za nafilmovaný pád v pokutovém území dostává Mario Götze žlutou kartu.
52
Ajax chybuje v rozehrávce a míče se ujímá Marco Reus.
51
Eriksen se ocitl v obrovské šanci poté, co se zjevil sám před gólmanem, který ale vystihl jeho záměr a šanci mu zmařil.
50
De Jong se dostal k hlavičce, která ale nijak neohrozil gólmana.
49
Eriksen rozehraje rohový kop.
48
Dortmund se skvěle brání proti náporu soupeře.
47
Míč drží Ajax, nic závažného se však neděje.
46
Změna v sestavě Ajaxu. ze hřiště odešel Christian Poulsen, nahradil ho Lasse Schone.
46
Máme za sebou první poločas, ve kterém padly tři góly. Velakoncert Dortmund rozjel úvodním góle Marco Reus v 8. minutě a pokračoval v něm Mario Götze gólem ve 36. minutě, ukončil jej gólem ve 40. minutě Robert Lewandowski. Ajax dominoval v držení míče, ale obranu Dortmundu nedokázal překonat.
45
Nastavena byla 1 minuta.
44
Dortmund se vymanil z tlaku a drží míč, se kterým operuje kolem poloviny hřiště.
42
Ajax stále nemůže prolomit obranu Dortmundu a drží míč.
40
Další navýšení skóre je na světě! Míč do odkryté branky uklidil ROBERT LEWANDOWSKI. - 0:3!
37
Střela Derka Boerrightera byla zblokována pozornou obranou.
36
A přichází navýšení skóre! Po přihrávce od Nevena Subotiće se míče ujal MARIO GÖTZE, který se trefil po individuální akci k tyči. - 0:2!
34
Dortmund se ujímá míče a postupuje vpřed.
33
Dortmund se v klidu úspěšně brání proti náporu soupeře.
31
Ajax svým protiútokem nijak neohrožuje připravenou defenzivu Dortmundu.
29
Eriksen pokazil přihrávku ve vápně a ztratil míč.
27
Ajax neví jak se probojovat za obranu soupeře a stále drží míč na polovině soupeře.
25
Dortmund se úspěšně brání proti nátlaku Ajaxu.
23
Hra je velmi opatrná a ani jeden z týmů se nepouští do vážnějších šancí.
22
Eriksenova střela z hranice vápna letěla mimo branku.
21
Eriksen se ujal rohového kopu, ale Weidenfeller nemusel zasahovat.
20
Domácí obléhají branku domácích, zatím ale bez šancí.
18
Hummels si vyskočil na letící centr z přímého kopu, ale domácí obránci jej dokázali ubránit.
17
Eyong Enoh dostává za svůj prohřešek žlutou kartu.
16
Ajax si dokázal vybojovat míč, ale přes půlící čáru se jen těžko dostává.
15
Ajax zatím neví, jak překonat obrannou linii soupeře a ztrácí míč.
14
Ajax se ujal míče, se kterým kombinuje kolem půlící čáry.
12
Dortmund se často střídá v držení míče se svým soupeřem, nic zajímavého se na hřišti neděje.
10
Po obdrženém gólu drží domácí míč a hra se začíná zrychlovat.
8
A máme tu úvodní gól v utkání! Po krásné kombinaci se k míči od Götzeho dostal MARCO REUS, který poslal míč mezi kotníky Vermeera. - 0:1!
7
Dortmund se ujal míče, ale zatím bez šancí.
6
Zatím v utkání nebyly k vidění žádné šance. Hra je velmi opatrná a pomalá. Míč drží Ajax.
5
Dortmund v klidu kombinuje s míčem na svých kopačkách na své vlastní polovině.
5
Subotić odklidil míč po rohovém kopu a hra se přenáší na opačný konec hřiště.
4
Centr z křídla odvrátil gólman a následuje první rohový kop v zápase, který si bere na starost Eriksen.
3
Hra je velmi pomalá a opatrná, míč drží Ajax na půlící čáře.
2
V první šanci se mohl octnout Lukoki, ale nedokázal zpracovat míč na hranici pokutového území.
2
Hra je ze začátku velmi opatrná a oba týmy se často střídají v držení míče.
1
První útočná akce skončila po chybě Eriksena při práci s míčem, míč drží Dortmund.
1
Míč drží Ajax a utkání je v plném proudu.
1
Výkopem začne Ajax.

Ajax Amsterdam: Vermeer - Alderweireld, Moisander, Blind, Van Rhijn - Poulsen, Enoh, Eriksen, De Jong (K) - Lukoki, Boerrigter

Borussia Dortmund: Weidenfeller (K) - Subotić, Hummels, Piszczek, Schmelzer - Bender, Götze, Reus, Gündogan - Grosskreutz, Lewandowski

Rozhodčí: Pedro Proença - Tiago Trigo, Bertino Miranda (všichni POR).
Borussia Dortmund

Žlutočerní nevstoupili do sezóny tou správnou nohou a hned od samého začátku nechali mnichovskému Bayernu vybudovat si pohodlný (nyní devítibodový) náskok. Na evropské scéně se však i přes porodní bolesti všechno od první chvíle vyvíjelo žádoucím směrem, domácí utkání s Bílým baletem pak celý dosavadní ráz ještě umocnilo a BVB od té chvíle neprohrálo již sedm utkání v řadě, přičemž úspěchy sbírá hned na třech frontách (kromě ligy a LM ještě v DFB-Pokalu)!
Ajax Amsterdam

Celek z hlavního města Nizozemska však částečně zcela jistě platí daň za účinkování v Lize mistrů, kde se Ajax neprezentuje vůbec špatnými výkony a v konkurenci ligových mistrů z Německa, Španělska a Anglie může stále reálně pomýšlet na splnění předsezónního cíle - přezimování v evropských pohárech.
Pravděpodobné sestavy obou týmů:

Ajax Amsterdam: Vermeer - van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - de Jong, C. Poulsen, Schöne - Boerrigter, Eriksen, Fischer

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - S. Bender, Gündogan - Reus, M. Götze, Großkreutz - Lewandowski

Dnešní utkání si vezmou na starost pánové z Portugalska. Hlavním sudím zápasu bude Pedro Proença a na čárách mu budou pomáhat Tiago Trigo a Bertimo Miranda. Čtvrtým rozhodčím bude Venâncio Tomé a brankovými rozhodčími budou páni Duarte Gomes a João Capela.
Skupina D

1. Borussia Dortmund.....8 bodů
2. Real Madrid.........7 bodů
3. Ajax Amsterdam.....4 body
4. Manchester City....2 body
Vzájemná bilance

V posledním klání obou týmů se z výhry radoval Dortmund, hrající na své půdě po vydřeném gólu Lewandowskiho v 87. minutě. Dříve se týmy setkaly až v roce 1996 a tehdy se ze dvou výher radoval Ajax (0:2, 1:0).
Příjemný dobrý večer z Amsterdamu, kde je dnes na programu zápas 5. kola Ligy mistrů, v němž se utká domácí Ajax Amsterdam a Borussia Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 20:45.