To je ode mne pro dnešek vše, přeji Vám dobrou noc a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! V dnešním utkání vítězí po zásluze domácí Anderlecht, který navázal na úspěšný první poločas a soupeře téměř k ničemu nepustil. Sám dokázal zahrozit, když v závěru trefil Yakovenko břevno. Anderlecht si tak připisuje své první vítězství ve skupině a komplikuje tak boj o postup do dalších bojů.
90+2
Teď se nám tu rozjel festival žlutých karet, za faul na Bruna Alvese vidí Yakovenko žlutou kartu.
90+1
Rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec hrací doby.
90
Kousek od vápna fauloval Bruno Alves a po zásluze vidí taktéž žlutý kartonek.
89
Shirokov stál příliš blízko od rohového kopu a i přes napomenutí sudího krok zpět neudělal a tak rozhodčí z Francie vytáhl žlutou kartu.
88
Jovanovičovu střelu zblokoval na rohový kop Criscito.
87
Po spolupráci Mbokaniho s Kanu a následném pádu druhého jmenovaného se domácí jen marně dožadovali pokutového kopu.
86
Po další akci domácích se střelou prezentoval Kanu, branku ale střelou z voleje hodně minul.
84
Anderlecht se překvapivě nesnaží udržet jednobrankové vedení, ale snaží se ho ještě navýšit a soupeře takřka nepouští k míči.
82
A mohlo být rozhodnuto! Centr z levé strany propadl k volnému Yakovenkovi, který tvrdou střelou trefil břevno Malafeevovi branky!
81
Při snaze dostat se k míči fauloval Safari.
79
Střídají i domácí, Praet už pro dnešek dohrál, na poslední desetiminutovku se na trávníku ukáže Kanu.
78
Dannyho zastavil v útočné snaze praporek pomezního rozhodčího - offside.
77
Poslední změna u hostů, místo Bystova zaujme Kanunnikov.
75
Mbokani v těžké pozici špatně zpracoval balon a je po šanci domácích. Ty jsou v posledních minutách jasně lepším týmem.
74
Denisovovi byla odpískána hra rukou.
72
První změnu v sestavě udělá i domácí trenér, Bruna nahradí Yakovenko.
71
Kousek za kruhem odpískán faul proti Zenitu, provinil se Shirokov. To je poměrně přísně odpískané.
70
Po přihrávce od Kljestana se k zakončení chystal Jovanovič, na poslední chvíli ho o balon obral Anyukov.
69
Druhé střídání Zenitu, ze hříště odchází Lombaerts, nahradí jej Bruno Alves.
67
Ne vlastní vinou se na zemi ocitl Biglia.
65
Biglia se náramně zbavil obránce a dostal se s míčem do vápna, z pravé strany se pokoušel dostat míč na Mbokaniho, těsně před ním odkopl míč na roh Hubočan.
63
Útočnou akci domácích dokázal Hubočan zastavit pouze pomocí faulu na Mbokaniho.
60
V další šanci se ocitl Danny, který ale slabou hlavičkou nemohl proti Protovi uspět.
58
A mohlo být srovnáno! To by ovšem nemohli mít domácí Prota, který předvedl nádherný zákrok proti střele Witsela a jeho tým má tak stále jednogólový náskok.
57
Žlutou kartu vidí Safari za nešetrný zákrok zezadu na Anyukova.
56
Mbokani na druhé straně rozjížděl nadějnou akci, kterou ale také jako před chvílí zastavil praporek rozhodčího, v postavení mimo hru by Praet.
55
Nový hráč na hřišti Danny se ocitl v offsidové pozici.
52
Teď se už hlásí hlavnímu rozhodčímu k návratu do hry.
51
Mbokani zůstal po střetu s Hubočanem ležet na trávníku a je za postranní čárou oštřován.
49
Witsel fauloval uprostřed hřiště Bigliu. Na podobné zákroky by si měl dávat pozor, protože už jednu žlutou kartu má.
48
Safari v offsidu.
46
Do druhého poločasu nastupuje Zenit s jednou změnou, Semaka nahradí Danny.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
V prvním poločase sudí z Francie nenastavil ani minutu a máme za sebou tak první poločas souboje mezi Anderlechtem a Zenitem Petrohrad. V něm měli mírně navrch domácí, což se jim také podařilo korunovat brankou v 17. minutě, kdy se prosadil Mbokani. Zenit se na konci poločasu začal dostávat více k míči, ale k žádnému většímu ohrožení Protovy svatyně nedošlo.
44
Kombinaci Zenitu zastavuje praporek pomezního rozhodčího, Anyukov stál v offsidu.
43
Witselova přihrávka do vápna nikoho v bílém neoslovila.
42
Aktivitu na svou stranu pozvolna získávají hosté, jde o to, jestli se jim do poločasu podaří něco vymyslet.
39
Po nádherné patičce Shirokova se do šance hnal Semak, mezi dvěma obránci nakonec neuspěl.
38
Gilletův centr odhlavičkoval ven z vápna Denisov.
37
Witsel zezadu poslal k zemi Jovanoviče, za což po zásluze vidí žlutou kartu.
35
Crisicto fauloval Gilleta u postranní čáry, ten se poněkud hůř zvedal ze hřiště, zdá se ale, že bude v pořádku.
32
Hra nám začíná pozvolna stagnovat, odehrává se převážně ve středu hřiště a k vidění nejsou žádné větší šance.
30
V trošičku sporném offsidu přichycen Bystrov.
28
Safari se se štěstím prokličkoval do vápna, kde jeho pokus zblokoval Hubočan.
26
Biglia si v souboji s Denisovem počínal nedovoleně a bude se kopat proti domácí brance.
24
Jovanovič napřáhl z levé strany vápna ke střele a jeho velmi dobrý pokus jen s velkými obtížemi vyrazil na roh Malafeev!
23
Mbokani se po přihrávce za obranu ocitl v offsidové pozici.
22
Ve středu hřiště fauloval Shirokov Bruna.
20
Domácí branka značně povzbudila a s míčem na kopačkách kombinují na polovině soupeře.
17
Anderlecht právě vstřelil branku!
Teď se potvrdilo staré známé nedáš - dostaneš! Hned z protiútoku si dvakrát narazil MBOKANI s Kljestanem a poté sám před brankářem chladnokrevně zakončil! Domácí vedou 1:0.
16
Krásná kombinace Zenitu na jeden dotek ztroskotala na poslední přihrávce, která byla nepřesná.
14
Gillet hledal centrem Mbokaniho, ten ve vápně po souboji s obráncem upadl, hraje se ale dál.
10
K míči se postavil Biglia, jeho roh ale příliš nebezpečný nebyl.
9
Centr zprava zblokován Lombaertsem na rohový kop.
8
V další šanci se ocitl Semak, který ale v dobré pozici branku netrefil.
6
Velká šance hostů! Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Lombaerts, který z hranice vápna zakončoval, Proto vytáhl dobrý zákrok a míč ukryl v náručí!
5
Na druhé straně odkopl Gillet míč před Shirokovem na roh.
3
Další útočné choutky Mbokaniho zažehnal Hubočan.
1
Hned v úvodu utkání velká chyba hostující obrany, která propustila centr zleva na Mbokaniho, který ve vápně míč ovšem špatně zpracoval.
1
Domácí dnes nastoupí ve své klasické fialové, hosté si připravili bílou sadu dresů.
Oba celky vstupují za doprovodu hlavního rozhodčího na trávník, za malý okamžik zazní hymna Ligy mistrů a půjde se na věc.

RSC Anderlecht: Proto - Nuytinck, Kouyaté, Safari, Biglia, Kljestan, Praet, Gillet, Jovanovič, Mbokani, Bruno

Zenit Petrohrad: Malafeev, Anyukov, Lombaerts, Hubočan, Shirokov, Semak, Denisov, Witsel, Bystrov, Kerzhakov

Rozhodčí: Anthony Gautier (Francie).
Zenit Petrohrad - Výrazně posílený ruský celek má pro letošní sezonu velké ambice, avšak v Lize mistrů ani v domácí lize to není žádná sláva. V prvním kole skupiny C prohrál v Maláze, o týden později neuspěli ani doma proti AC Milan. Jediné tři body jim tak patří za právě zmiňované vítězství s Anderlechtem. Petrohradu hraje do karet také to, že ve třech dosavadních vzájemných utkáních vždy zvítězili.
RSC Anderlecht - Belgický celek měl skvělý úvod, když v prvním utkání remizoval s AC Milan. Od té doby se však Anderlecht trápí a nezískal ani bod. Fotbalisté z Bruselu tak dobře vědí, že případná prohra definitivně pohřbí jejich postupové naděje. Zajisté také budou chtít vrátit ruskému velkoklubu porážku z minulého kola.
První vzájemné střetnutí hrané v Rusku vyhrál Petrohrad nejtěsnějším vítězstvím 1:0, když se v 72. minutě trefil z penalty Keržakov.
Dobrý večer přeji všem fanouškům Ligy mistrů. Fáze ve skupinách je v plném proudu a dnes nás čeká 4. kolo, v něm na sebe narazí belgický celek RSC Anderlecht proti Zenitu Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.