Hlavní rozhodčí Kassai ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí FC Barcelona porazila svého soupeře AC Milán, a to vysoko 4:0. Skóre otevřel už v páté minutě aktivní Messi a o třicet pět minut později se trefil znovu. Poločas skončil výsledkem 2:0. Ve druhém poločase se pěknou trefou prezentoval Villa, jenž zvyšoval na 3:0. Za tohoto stavu stačilo italskému celku vstřelit branku, udržet stav 3:1 a postupoval by právě AC Milán. Jenže to se nestalo a domácí tým se radoval v devadesáté druhé minutě ze čtvrté vstřelené branky a bylo definitivně rozhodnuto. FC Barcelona byla lepším týmem a vítězství si zasloužila. V obrovské šanci se dnes ocitl Niang, ale trefil pouze tyč. V prvním utkání zvítězil AC Milán 2:0, když na domácí půdě porazil Barcelonu. Nicméně Barcelona toto manko smazala a díky vítězství 4:0 postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Střely do brankové konstrukce: FC Barcelona 0 - 1 AC Milán.
Střely mimo branku: FC Barcelona 4 - 3 AC Milán.
Střely na branku: FC Barcelona 10 - 3 AC Milán.
Střely celkem: FC Barcelona 14 - 6 AC Milán.
Držení míče: FC Barcelona 66% - 34% AC Milán.
90+3
Mexès se prezentoval nepřesnou střelou.
90+2
Barcelona právě vstřelila branku!
Nyní je definitivně rozhodnuto! JORDI ALBA se prezentoval dnes skvělým výkonem, který okořenil vstřelenou brankou. Na gól přihrával Sánchez.
90+1
Hostům už moc času nezbývá, ale pokud by se jim jen přece podařilo vstřelit branku, a snížit tak na 3:1, postoupili by právě oni.
90+1
Autové vhazování pro AC Milán.
90
Hlavní rozhodčí přidává tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Boateng vybojoval balon, ale přihrával do ofsajdu. Sudí hru přerušil.
90
Barcelona rozehrála nakrátko a zůstává na útočné polovině.
89
Rohový kop bude zahrávat domácí FC Barcelona.
88
Stačila jedna špatná přihrávka a kulatý nesmysl se přestěhoval na kopačky domácích hráčů.
88
AC Milán zpět u balonu a Barcelona se musí maximálně soustředit na defenzivní činnost.
87
Útočnou akci týmu AC Milán zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl El Shaarawy.
87
AC Milán se před hrozícím protiútokem ubránil a nyní je zpět u míče.
86
Hosté o míč přišli a musí se bránit.
86
Krkić vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
86
AC Milán je na útočné polovině a domácí fanoušci reagují pískotem.
85
85
Hosté kombinují na vlastní polovině a pomalu se přesouvají na útočnou polovinu.
84
Faulovaný byl Sánchez a Barcelona bude rozehrávat.
84
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedro Rodríguez, přichází Adriano.
83
Aut pro Barcelonu.
82
Před rohovým kopem se domácí celek ubránil.
82
Krkić se prezentoval výbornou přihrávkou do pokutového území, kde se v šanci ocitl Robinho, ale jeho střelecký pokus byl zblokován na rohový kop.
80
Útočnou akci podnikli hostující hráči, ale domácí Barcelona se ubránila.
80
Alves fauloval a AC Milán rychle rozehrál.
80
Messi nepřešel přes Mexèse a Barcelona se zmocní autového vhazování.
79
Autové vhazování pro domácí tým.
78
V ofsajdové pasti uvízl Sánchez.
77
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Javier Mascherano, přichází Carles Puyol.
77
Barcelona bude zahrávat rohový kop.
76
V ofsajdu uvízl Abate.
75
Na trávník se podívá odchovanec Bacelony Bojan Krkić, který je v současné době hráčem AC Milán. Ze hřiště odchází Flamini.
75
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází David Villa, přichází Alexis Sánchez.
74
Messi trefuje pouze bránící zeď.
73
Standardní situaci si bere na starost Messi.
73
Faulovaný byl Messi a Barcelona bude zahrávat volný přímý kop.
71
V ofsajdové pasti se zapomněl Boateng, a tak útočná akce hostů skončila.
70
Messi se s balonem dostal do velkého vápna, ale ke střele se neprobojoval.
69
69
Přihrávky: FC Barcelona 472 - 154 AC Milán.
68
Flamini se snažil patičkou dotlačit míč do Valdésovy svatyně, ale nepodařilo se mu to.
67
V šanci se ocitl Boateng, který však balon ještě přiťukl pro svého spoluhráče, ale Flamini se k balonu nedostal. Valdés byl rychlejší.
66
Abate centroval z první, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Autové vhazování pro Barcelonu.
65
Pedro fauloval a AC Milán bude rozehrávat.
63
AC Milán se bez potíží ubránil.
63
Faulovaný byl Messi a Barcelona dostane výhodu standardní situace.
62
Téměř z dvaceti metrů vypálil Messi, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.
62
Busquets se dostal ke střele z první, ale míč mu sklouzl a střela mu nesedla.
62
Barcelona bude zahrávat standardní situaci.
61
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Robinho.
60
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Massimo Ambrosini, přichází Sulley Muntari.
59
Hosté chystají hned dvě změny v sestavě.
58
Barcelona je stále u balonu a čeká na soupeřovu chybu.
57
Jedno je jisté, dnes večer se prodlužovat nebude.
55
Obrana AC Milán obrovsky chybovala a tuto chybu potrestal DAVID VILLA, jenž s přehledem navýšil vedení na 3:0. Střela to byla krásná a mířila přesně ke vzdálenější tyči. Abbiati byl bez šance.
54
Philippe Mexès fauloval Messiho a vyfasoval žlutou kartu.
53
Niang odcentroval míč na bližší tyč, kde se ke střele dostal Boateng. Nicméně útočník italského týmu mířil nepřesně.
52
Rohový kop bude zahrávat AC Milán.
50
Nyní je na útočné polovině domácí Barcelona, kterou fanoušci hlasitě povzbuzují.
49
Niang se snažil vybojovat rohový kop, ale nepodařilo se mu to.
49
U balonu jsou hosté, kteří kombinují na útočné polovině.
48
Barcelona vyrazila do protiútoku. Na levé straně se ke střele probojoval Messi, ale Abbiati byl tentokrát stoprocentní a Messimu šanci nedal.
47
Mascherano riskantně přihrával, ale Valdés to vyřešil bez problémů.
47
Další aut pro Barcelonu.
47
Do autu přihrával Boateng.
46
Pokud dnešní zápas skončí výsledkem 2:0, bude se prodlužovat.
46
Skončil první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky a tři žluté karty. Už v páté minutě poslal Barcelonu do vedení Messi a o třicet pět minut později se trefil znovu. Díky těmto dvěma brankám vede domácí tým 2:0, a zároveň tak smazal dvoubrankové manko, které si AC Milán do Španělska přivezl. Nyní je celkový stav 2:2.
Střely mimo branku: FC Barcelona 3 - 1 AC Milán.
Střely na branku: FC Barcelona 4 - 2 AC Milán.
Střely celkem: FC Barcelona 7 - 3 AC Milán.
Držení míče: FC Barcelona 72% - 28% AC Milán.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45+1
Mathieu Flamini nebezpečně fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
45+1
Autové vhazování pro hostující tým.
45+1
AC Milán na útočné polovině.
45
Hlavní rozhodčí Kassai přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
V ofsajdové pasti uvízl Villa.
44
Následuje autové vhazování pro Barcelonu.
44
Domácí fotbalisté okamžitě rozehráli a kombinují na útočné polovině.
43
Constant fauloval a Barcelona bude rozehrávat.
43
V blízkosti středového kruhu se s balonem na kopačkách pohybuje domácí Barcelona.
42
Faulovaný byl Iniesta a Barcelona bude rozehrávat.
41
Žlutou kartu za nedovolený zákrok vyfasoval Pedro Rodríguez.
40
Nyní se vyplnilo pořekadlo “Nedáš dostaneš“ a poslalo Barcelonu do dvoubrankového vedení. Iniesta připravil skvělou přihrávku pro LIONELA MESSIHO, jenž poslal míč opět levačkou mezi tři tyče. Brankář Abbiati se natahoval marně.
38
AC Milán měl obrovskou příležitost, ale Niang trefil pouze tyč! Útočník hostujícího celku dostal skvělou přihrávku za obranu, překonal Valdése, ale brankář Barcelony měl dobře postavenou brankovou konstrukci, která domácí tým ubránila před stoprocentním inkasovaným gólem.
38
Centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí pozorný Constant.
37
Rohový kop bude zahrávat FC Barcelona.
37
V hlavičkovém souboji uspěl Ambrosini, ale jeho spoluhráči už se k balonu nedostali.
36
Hosté kombinují na vlastní polovině a čekají na soupeřovu chybu.
36
36
Držení míče: FC Barcelona 71% - 29% AC Milán.
35
Nepřesně vystřelil Alves a Abbiati zasahovat nemusel.
34
Na levé straně nastartoval své rychlé nohy El Shaarawy, zpracoval si balon a dostal se až do velkého vápna, ve kterém se propracoval ke střele. Valdés byl však připraven a míč bez potíží uklidil do své náruče.
33
33
Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Zapata, El Shaarawy tak sprintoval zbytečně.
32
Teď však hráči v bílém balon vybojovali, ale za malý okamžik jej odevzdali zpět svému soupeři.
32
Všichni hráči AC Milán jsou před vlastní šestnáctkou a Barcelona je u míče.
31
Alves se prezentoval prudkým centrem, ale AC Milán se ubránil.
31
Na útočné polovině je nyní Barcelona.
30
Ve velkém vápně si střihl nůžky El Shaarawy, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný a branku soupeře neohrozil.
29
AC Milán je u míče a domácí fanoušci reagují pískotem.
29
Flamini se zapojil zpět do hry.
29
Flamini si musel převléknout dres, protože ten předchozí měl od krve.
28
Faulovaný byl Constant, a rozehrávat tak bude AC Milán.
26
Barcelona se však ubránila a kulatý nesmysl se přestěhoval na její kopačky.
26
U míče jsou hosté, kteří se pomalu přesouvají na útočnou polovinu.
26
26
Flamini se po ošetření zapojil zpět do hry.
25
Ošetřován je za postranní čarou Flamini.
25
Nepřesně hlavičkoval Pedro a Abbiati zasahovat nemusel.
25
Domácí hráči se prezentovali nepřesnou kolmicí a Abbiati pohodlně uklidil míč do svých rukavic.
24
Barcelona kombinuje na útočné polovině a pomalu se snaží prodrat do pokutového území. Zatím se však tento úmysl zrealizovat nedaří.
24
U míče je zpět Barcelona, která se řítí na útočnou polovinu.
23
Na útočné polovině vybojoval autové vhazování Abate.
22
Dnešní první žlutou kartu vyfasoval Kevin-Prince Boateng.
22
Balon vybojoval El Shaarawy, ale hráči v bílém směrem dopředu nic nevymysleli.
21
Z této standardní situace žádné nebezpečí hostům nehrozilo.
20
Faulovaný byl Messi a Barcelona bude rozehrávat.
20
Alves odcentroval balon na vzdálenější tyč, kde úřadoval pozorný Boateng, jenž míč odkopl do bezpečí.
20
19
Xavi odcentroval míč do pokutového území, ale Ambrosini na malém vápně odhlavičkoval balon do bezpečí.
19
Barcelona bude zahrávat další rohový kop.
18
Hráči v bílém se s míčem příliš dlouho nepomazlili a už se musí opět bránit.
18
18
AC Milán se tentokrát bez potíží ubránil a odhlavičkoval míč alespoň na malou chvíli do bezpečí. Barcelona však na útočné polovině zůstává.
17
Další rohový kop ve prospěch domácího celku.
16
Iniesta adresoval Xavimu skvělou přihrávku a druhý jmenovaný se prezentoval zajímavou střelou. Nicméně vybojoval pouze rohový kop.
16
FC Barcelona se bez potíží před touto standardní situací ubránila.
16
AC Milán vybojoval rohový kop.
15
Nicméně domácí fotbalisté balon ztratili a do protiútoku vyrazil AC Milán. Boateng chtěl z pravé strany odcentrovat míč do pokutového území, ale vybojoval pouze autové vhazování.
15
Hra se nyní přesunula do středu hřiště, kde s míčem operuje Messi.
14
Autové vhazování pro Barcelonu.
13
Messi sklepl míč hlavičkou a ke střele se probojoval Iniesta. Avšak Abbiati si připsal brilantní zákrok a jedovatou střelu vyrazil na břevno. K dorážce se dostal Messi, ale trefil pouze boční síť.
12
El Shaarawy se rozběhl na levém křídle, kam směřovala přihrávka. Nicméně útočník italského týmu se k balonu nedostal. Následuje autové vhazování pro domácí.
11
Penalty se dožadoval Pedro, ale sudí reagoval správně a pokutový kop neodpískal.
10
Míč vybojoval Villa a na pomoc mu už přišel Messi. Barcelona je na útočné polovině.
9
Z pravé strany odcentroval míč do pokutového území Alves, ale připravený Abbiati si celou situaci pohlídal a pro balon si došel.
9
V obrovské příležitosti se ocitl El Shaarawy, ale střela mu nesedla a brankáře Valdése neohrozila.
8
Další aut pro AC Milán.
8
Autového vhazování se zmocní hráči v bílém.
5
Barcelona se prokombinovala až na hranici pokutového území, kde přihrávku obdržel LIONEL MESSI, jenž si balon připravil na levačku a nádhernou trefou překonal brankáře hostujícího týmu AC Milán, který pouze nevěřícně zíral.
5
Faulovaný byl Busquets, a tak budou rozehrávat domácí hráči.
4
Domácí fotbalisté jsou opět u balonu, ale k ohrožení soupeře se prozatím neprobojovali.
4
Iniesta chtěl přihrávat Messimu, ale Ambrosini výborně zasáhl a získal míč pro svůj tým.
3
U míče jsou stále domácí fotbalisté a pořád se pohybují na útočné polovině. Nyní Barcelona vybojovala autové vhazování.
2
Barcelona kombinuje na soupeřově polovině, ale ke střele se zatím nedostala.
1
Nicméně přišla nepřesná přihrávka a kulatý nesmysl se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů, kteří dnes hrají ve svých tradičních dresech.
1
O úvodní výkop se postarali hráči týmu AC Milán, kteří dnes budou hrát v bílých kompletech.
1
-2
Na stadionu panuje výborná atmosféra, doufejme, že s fotbalem to bude dnes večer podobné.
-3
Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-4
Hlavní rozhodčí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Fanoušci si připravili celostadionové choreo, a to s nápisem “Jsme jeden tým.“
-5
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.
-11
Fotbalisté obou celků se po rozcvičení odebrali do svých šaten.
-21
Hráči se na stadionu rozcvičují a volná místečka v ochozech se plní.

FC Barcelona: Valdés ─ Alves, Piqué, Mascherano, Alba ─ Xavi, Busquets, Iniesta ─ Pedro, Messi, Villa.

AC Milán: Abbiati ─ Abate, Mexès, Zapata, Constant ─ Montolivo, Ambrosini, Flamini ─ Niang, Boateng, El Shaarawy.

Rozhodčí: Kassai ─ Erös, Ring.
-41
Za malý okamžik se dozvíte dnešní základní jedenáctky.
V úvodním utkání zvítězil na domácí půdě AC Milán, který Barcelonu porazil 2:0. Skóre otevřel v padesáté sedmé minutě Kevin-Prince Boateng a druhou střelu přidal v minutě osmdesáté první Sulley Muntari. Díky dvěma gólům má AC Milán lepší výchozí pozici a větší šanci na postup. Nicméně stále není dobojováno a ve fotbale se může stát cokoliv. Jméno postupujícího se dozvíme již dnes večer.
Pravděpodobné sestavy:

FC Barcelona: Valdés ─ Dani Alves, Piqué, Puyol, Jordi Alba ─ Xavi, Busquets, Fàbregas ─ Pedro, Messi, Iniesta.

AC Milán: Abbiati ─ Abate, Zapata, Mexès, Constant ─ Montolivo, Ambrosini, Muntari ─ Boateng, Niang, El Shaarawy.
AC Milán postoupil do osmifinále ze skupiny C, kde skončil na druhém místě. V této skupině narazil italský tým na belgický Anderlecht, ruský Petrohrad a španělskou Málagu. AC Milán se z výhry radoval dvakrát (Petrohrad 2:3 Milán, Anderlecht 1:3 Milán), dvakrát remizoval (Milán 0:0 Anderlecht, Milán 1:1 Málaga) a dvakrát poznal chuť porážky (Málaga 1:0 Milán, Milán 0:1 Petrohrad). Celkové skóre bylo 7:6 a hráči AC Milán vytěžili celkem osm bodů.
FC Barcelona se do osmifinále kvalifikovala ze skupiny G, kde skončila na prvním místě. Barcelona v této skupině narazila na týmy Spartak Moskva, Benfica Lisabon a Celtic Glasgow. Hráči Barcelony se čtyřikrát radovali z výhry (Barcelona 3:2 Spartak Moskva, Benfica 0:2 Barcelona, Barcelona 2:1 Celtic, Spartak Moskva 0:3 Barcelona, jednou remizovali (Barcelona 0:0 Benfica) a jednou prohráli (Celtic 2:1 Barcelona). Barcelona získala celkem třináct bodů a celkové skóre bylo 11:5.
Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Viktor Kassai, na čarách mu budou asistovat Gabor Erös a György Ring. Pomáhat bude také čtvrtý rozhodčí Robert Kispal. Máme tady také brankové rozhodčí, kterými jsou Tamás Bognar a Mihaly Fabian. Všichni pánové jsou z Maďarska.
Fotbalovým jevištěm bude svatostánek Camp Nou, častěji vyslovován Nou Camp. Tento stadion sídlí v Barceloně a má kapacitu 98 786 míst. „Nové hřiště“ je největším fotbalovým stadionem Evropy.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu Ligy mistrů, která je nejprestižnější klubovou soutěží na světě. Dnes pokračujeme odvetou osmifinále, ve kterém domácí FC Barcelona přivítá svého soupeře AC Milán. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.