Zápas mezi domácím BATE Borisov a Lille OSC je minulostí. Fotbalisté běloruského klubu nedokázali navázat na úspěchy z domácích utkání a dnes všechny tři body odevzdali soupeři. Ten rozhodl o své výhře již v prvním poločase po trefách Sidibého a Bruny. To je pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera.
90+5
Utkání se blíží do samotného konce. O majiteli třech bodů je dnes rozhodnuto. Francouzský celek si připíše premiérové body v Lize mistrů.
90+4
Domácí se dobře ubránili a nebezpečí zažehnali dlouhým odkopem na polovinu soupeře. To Lille vyhovuje a nikam nespěchá.
90+4
Payet vybojoval roh a tak se hra stěhuje před branku Borisova.
90+3
Hosté si počínají dobře a tahají čas. Balon mají na svých kopačkách a pohybují se s ním hodně daleko od vlastní branky.
90+1
Další žlutou kartu vyfasoval domácí kapitán Radko po ošklivém faulu na protihráče.
90
Hlavní rozhodčí Strahonja z Chorvatska nastaví pět minut nad rámec řádné hrací doby.
89
Hráči v modrých dresech už vypadají hodně odevzdaně. Jejich kombinace je nepřesná a navíc pomalá.
88
Hra se v posledních minutách odehrává převážně ve středu hřiště. Lille zřejmě míří za prvními body v Lize mistrů.
87
Hostující kapitán Pedretti vidí žlutou kartu.
85
Domácí mají posledních pět minut na to, aby se pokusili s utkáním něco udělat. Vypadá to však, že se ani nedočkají čestného úspěchu v podobně vstřelené branky.
84
Borisov dnes střídá naposledy. Do hry se podívá Vasilyuk, který vystřídá Olekhnoviche.
83
Hostující útočník už se však zvedá a odchází za postranní lajnu za dalším ošetřením. Lille to tak bude muset chvilku vydržet a hrát v devíti fotbalistech.
82
Naloženo dostal hostující Rodelin a zatím zůstává ležet na trávníku. Hra je přerušena, což vyhovuje hlavně hráčům v bílých dresech.
81
Držení míče 57% - 43% pro domácí Borisov.
80
Máme před sebou posledních deset minut dnešního utkání. Zatím to vypadá, že si tři body připíše francouzské Lille, které vede o dvě branky.
79
Hosté mohli přidat třetí, zřejmě rozhodující branku. Bonnart ale místo střeli volil ještě přihrávku na spoluhráče a tu už domácí beci na poslední chvíli zastavili.
77
I domácí Borisov střídá. Ze hry se pakuje Hleb a jeho místo zaujme Sivakov.
77
Hosté využívají poslední možnost střídání. Na hrací ploše se objevil Bonnart, který nahradil Martina.
75
Jsem zvědav jak si Borisov s přesilovkou, která bude trvat patnáct minut poradí. Hosty ještě čekají hodně krušné a horké chvilky.
74
Sidibé předvedl hodně ostrý faul na soupeře a po právu vidí druhou žlutou kartu. Hosté tak budou dohrávat v deseti.
73
Hosté z Francie už nikam nespěchají a dopředu se příliš neženou. Jejich poklidná kombinace na vlastní polovině je toho důkazem.
72
Hráči v bílých dresech bude zahrávat rohový kop. O jeho exekuci se postaral Kontsevoy, ale našel pouze hlavu domácího Radkova.
71
Hostující Bressan teď na stadionu v Minsku hodně přisvítil. Jeho centr do vápna nabral hodně vysokou křivku a skončil daleko za brankou Lille.
70
Další rohový kop Borisovu končí nechvalně. Rozehnal odhlavičkoval mimo šestnáctku a poté balon odkopl ještě Rodelin.
69
Hostující družina střídá podruhé. Odchází Kalou, kterého nahradí Payet.
68
Hráči v modrých dresech se dostali k možnosti rohového kopu. Tu však nepříliš kvalitně využili. Beci Lille v poklidu celou akci ubránili a odvrátili ji do bezpečí.
67
Hostující útočník Kalou se ocitl v ofsajdu. Hosté tak v útočném snaze nemohli pokračovat a balon museli odevzdat.
65
Hosté nepřesně rozehráli, ale to je až tak trápit nemusí. Hlavně, že se hra odehrává daleko od jejich branky.
64
Lille střídá. Odejde autor druhé branky Bruno a místo něj se na hrací plochu podívá Roux.
63
Hosté zahrávali standardní situaci z docela velké dálky. Centr do vápna sice doletěl, ale hostující obránci si s ním bez problémů poradili.
62
Hráči v modrých dresech budou se svojí rozehrávkou začít až od vlastní gólmana. To hostům plně vyhovuje a jsou s dosavadním vývojem spokojeni.
61
Hra se v posledních minutách odehrává převážně ve středu hřiště. Oba soupeři se o herní pomůcku poctivě střídají.
60
Bressan ošklivě fauloval protihráče a ten se ocitl na zeleném pažitu. Hlavní rozhodčí důrazně domluvil samotnému hříšníkovi, ale kartu neudělil.
58
Hráči francouzského celku jsou v posledních minutách aktivnější a více nebezpečnější.
56
Lille zahrávalo další rohový kop. O ten se napoprvé postaral brankář Gorbunov, který jej vyrazil a následně nedovolil odcentrovat Polyakov hostujícího Martina.
55
Hráči v modrých trikotech znovu kombinují na vlastní polovině. Hleb se pokusil oslovit Rodionova. K tomu se však míč nedostal.
54
Na zemi zůstal ležet hostující Rodelin. Není jasné proč se ocitl na hrací ploše, ale už se zvedá a zdá se, že nic vážného nebude.
53
Francouzský tým zatím předvádí hodně pevnou a pečlivou obranu, která se zatím zdá pro domácí nepřekonatelnou.
52
První rohový kop druhého poločasu si na své konto připsalo Lille. To však z něco příliš nevytěžilo. Borisov se v poklidu ubránil.
51
Domácí to teď s kombinací až příliš přehnali a ta končí až v rukavicích hostující gólmana. Ten bude rozehrávat a hledat někoho v bílém dresu.
50
Obrovská šance pro domácí, která však gólem nekončí. Rodionov využil nepovedeného odkopu a z první vypálil. Elena byl však připraven a míč za svá záda nepustil.
48
Hostující Sidibé vidí žluté napomenutí za faul zezadu.
48
Borisov bude zřejmě pokračovat ve stejném stylu hry jako v první půli. Hráči v modrých dresech kombinují a trpělivě si přihrávají.
47
Domácí začali druhý poločas hodně aktivně a hned se nastěhovala na půlku soupeře. Lille se znovu dobře ubránilo a odkoplo do bezpečí.
46
Domácí poprvé střídají. Z kabiny už se nevrátil Volodko, kterého vystřídal Kontsevoy.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První poločas je minulostí. Na Dynamo Stadion jsme viděli dvě branky, které padli do sítě Borisova. S domácími body to tak rázem nevypadá nejrůžověji a sám jsem zvědav s čím BATE do druhého poločasu přijde.
45+1
Hosté měli k dispozici ještě rohový kop. O jeho exekuci se postaral Pedretti, ale nikoho v bílém dresu ve vápně najít nedokázal.
45+1
Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu.
45
Domácí Renan vidí žlutou kartu za přidržení soupeře za dres.
43
Hosté se snaží dohrát první pětačtyřicetiminutovku v klidu a hlavně dost daleko od vlastní branky Rozehnal odkopl daleko do hlouby pole.
42
Hráči v modrých dresech jsou v držení balonu. Kombinují však na polovině hřiště a k ničemu to zatím nevede.
41
Renan se dostal ke střele ze slibné pozice. Do balonu se však ideálně neopřel a mezi tři tyče se netrefil.
40
Je před námi poslední pětiminutovka prvního poločasu. Ten alespoň výsledkově jasně ovládá hostující Lille. Herně však mají převahu domácí.
39
BATE se s hrou dopředu až příliš nadře a to není ono. Tentokrát to zkusil z dálky Bressan, ale branku Elena vůbec netrefil.
37
Hráči v bílých dresech zatím mají stoprocentní bilance, co se střel na branku týče. Dvě rány a dva přesné záhy. to je hlavní ukazatel, proč vedou hosté dvougólovým rozdílem.
36
Držení míče 56% - 44% pro domácí Borisov.
35
Hosté na rozdíl od domácí celku dokáže svoji útočnou akci dotáhnout dokonce. Martin našel před branku přesně hlavu Rodelina. Ten však hlavičkoval těsně mimo.
33
Borisov dnes není ve své kůži a na hřišti je to hodně znát. Sice má více balon na kopačkách, ale góly dávají hosté. Obrana domácích zatím vypadá jako cedník.
32
Střelec druhé branky Bruno oslavil svůj zásah svlečením dresu a pochopitelně vidí žlutou kartu.
31
Lille právě vstřelilo branku!

Za to Borisov příliš dobře nebrání a znovu inkasuje. Digine se hezky protáhl podél levé postranní lajny a odcentroval. Na malém vápně si zběhl GIANNI BRUNO a zvyšuje vedení svého týmu již na dvoubrankové - 0:2.
30
Máme za sebou půlhodinu hry, ve kterém jsme viděli jedinou branku. O tu se postaral hostující Sidibé, který tak trochu poslal překvapivě Lille do vedení.
28
V posledních minutách se Borisovu jeho hra nedaří a žádná kombinace v jeho podání nepřichází. Francouzský celek zatím hraje zodpovědně a úspěšně se brání.
27
BATE se dopouští dalšího ofsajdového postavení a celou akci musí předčasně zastavit. Z hranice vápna bude rozehrávat gólman Elena, který uvede míč opět do hry.
26
Baga se pokoušel vysunout Rodionova. Útočník Borisova se sice k balonu dostal, ale ještě dřív byl u něj Elena a chytil ho do náručí.
25
Lille se po dlouhé době osvobodilo a pokoušelo se ohrozit branku Gorbunova. K tomu ale vůbec nedošlo, protože obránce Radkov včas zakročil.
24
Francouzi se zatím prezentují velmi dobrým, spolehlivým obraným blokem, ve kterém se zatím díra pro útoky Borisova nenašla.
22
Hráči v modrých dresech se pokusili o rychlý přechod do útoku. Avšak tvrdě narazili na hostující obranný val a navíc o herní pomůcku přišli.
20
Akci Borisova končí odmávaným ofsajdem. Už to vypadalo, že se do zakončení dostane Rodionov. Jenže praporek pomezního celou akci zastavil.
18
Domácí mohli vyrovnat po přihrávce Bressana. Jeho centr z levé strany propadl celým vápnem až na volného Olekhnoviche. Ten ale nezamířil přesně a branku přestřelil.
17
BATE se dostává zpět do svého herního tempa a hra se znovu stěhuje na půlící čáru, kde domácí kombinují. Lille dobře brání a soupeře ke své šestnáctce nepouští.
15
Domácí zřejmě trošku zaskočeni úvodní brankou a snaží se o rychlou odpověď. Jenže Hleb nepřesně zakombinoval s Bagem a Borisov a balon přišel.
14

No a je to tu. Hosté se z první větší šance dokázali prosadit a trochu překvapivě se ujímají vedení. Odražený balon se dostal k DJIBRILU SIDIBEMU, který krásnou ranou z hranice vápna posílá Lille do vedení - 0:1.
13
Znovu je tu stejný obrázek jako před pár minutami. Hráči v modrých trikotech kombinují napříč celým hřištěm. Jejich počínání se však odehrává na polovině hřiště.
12
Dlouhý pas na rozběhnutého Rodionova byl až příliš dlouhý a rychlý. Domácí útočník ho zastihnout na hrací ploše nedokázal. Elena bude rozehrávat.
11
Lille se konečně osmělilo a pokoušelo se přejít do útoku. Martin si však v souboji nepočínal správně a fauloval.
10
Trpělivá kombinace hráčů v modrých dresech zatím žádné plusové body nepřináší. Borisov má sice balon na svých kopačkách, ale pohybuje se až příliš daleko od branky Elena.
9
Francouzský klub to v samotném začátku nemám vůbec jednoduché. Osc se zatím nepodařilo přejít ani polovinu hřiště a k vápnu domácích se zatím nedostalo vůbec.
8
Bressan to zkusil individuálním průnikem do šestnáctky. Je počínání zastavil pohotově stoper Baša a balon odkopl do bezpečí.
7
Další akce Borisovu končí ještě před pokutovým územím soupeře. Za hostujícími beky se sice mihl Hleb, ale stál v ofsajdu, který byl také posléze odmáván a odpískán.
6
Hráči v modrých dresech mají zatím v úvodních minutách navrch a hra se odehrává především na polovině Lille. To se k míče zatím příliš nedostává.
5
BATE zvolilo tentokrát kombinaci vzduchem, ale ani stou nepochodilo. Rozehnal včas zastavil letící balon do šestnáctky a poté rozehrál na své spoluhráče.
4
Na stadionu v Minsku, kde se dnes hraje samotné utkání panuje hodně nevlídné počasí. Těsně nad trávník se povaluje mlha a hráči jsou vidět dost špatně.
3
Ani francouzský klub si v první kombinační akci nepočínal nejlépe. Lille to zkusilo středem hřiště a tvrdě narazilo na domácí defenzivu.
2
První útočná akce Borisova však končí hned záhy. Útočného faulu se dopustil Rodionov a balon tak musel odevzdat soupeři.
1
Utkání mezi BATE Borisov a Lille právě začalo. Rozehrávku obstarali domácí fotbalisté a hned spěchají dopředu.
1
Obě mužstva již vstupují na hrací plochu. Domácí Borisov oblékl modré dresy a hosté se představí v bílých.

BATE Borisov: Gorbunov - Polyakov, Radkov "K", Filipenko, Bordachev - Volodko, Baga, Olekhnovich - Hleb, Bressan - Rodionov.

Lille OSC: Elena - Sidibé, Baša, Rozehnal, Digne - Gueye, Pedretti "K", Martin - Bruno, Rodelin, Kalou.

Rozhodčí: Strahonja - Premuzaj, Krmar (všichni Chorvatsko).
V prvním vzájemné střetnutí zvítězil běloruský celek jasný výsledkem 1:3. Na francouzské půdě se trefili Valadzko, Rodionov a Aljachnovič. Jediný čestný úspěch si v domácím dresu připsal Chedjou.

Favoritem by měl být domácí BATE Borisov, který by měl potvrdit svou kvalitu a zvítězit. Vždyť běloruský mistr dokázal naposledy před domácími diváky uspět proti slavnému Bayernu Mnichov poměrem 3:1.
BATE Borisov bojuje ve skupině F především o třetí místo, které zaručuje alespoň postup do Evropské ligy. Avšak pokud dokáží domácí zvítězit a porazit Lille mohli by se přiblížit k dvojici Bayer - Valencie, která kraluje celé skupině. Vše však záleží na vzájemné duelu právě těch to týmů.

Francouzský zástupce ve skupině F zatím hodně tápe a s jeho účinkováním v Lize mistrů to vypadá hodně bledě. Lille totiž nedokázalo získat jediný bod a zřejmě je odsouzeno k poslednímu místo ve skupině, kde už také zůstane s největší pravděpodobností až dokonce.
TABULKA SKUPINY F

1. Bayern 3 - 0 - 1 10:5 9b.
2. Valencia 3 - 0 - 1 10:4 9b.
3. BATE 2 - 0 - 2 8:9 6b.
4. Lille 0 - 0 - 4 2:12 0b.
Hezký fotbalový večer všem fanouškům neprestižnější klubové soutěže světa. Liga mistrů má na programu již páté kolo a my budeme společně sledovat utkání mezi BATE Borisov a Lille OSC. Utkání začíná v 18:00.